С куки, две или една, творим зимни плетива - 80

  • 145 495
  • 741
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 55
Здравейте!
Най-после мога да покажа и аз нещо Embarassed,но преди това искам да благодаря на СНЕ*ЖИНКА за помощта,която ми оказа при изработката на комплекта.Без нея,нямаше да се справя!  bouquet

# 661
  • Мнения: 55
Нещо не се справих с качването на недовършеното комплектче Embarassed,но сега ще опитам пак.И ще повторя:"Снежи,благодаря!"  bouquet

# 662
  • Мнения: 1
Здравейте, отскоро се запалих да плета и като новак имам нужда от помощ от по опитните като вас.Харесах си един модел от списание Вълшебна бримка но не мога да разбера  описанието на свивките за деколтето на предницата , нещо като смятам не ми излизат бримките както е описано.Ще напиша текста и моля помагайте.
текста е: След оформяне на ръкавните извивки остават налични 80 бр.След това за деколтето се свиват средните 20бр. и същевременно намаляваме плетивото равномерно с 6 бр.После се доплитат двете страни по отделно  като за окръглянето от вътрешния край на всяка страна завършваме още 1 път 3бр. , 3пъти по 2бр. и 7 пъти по 1бр.Останалите по 20бр.за всяко рамо се завършват като на гърба.
ЕЕЕ смятам смятам не ми излизат тези по 20бр. за всяко рамо и не знам дали не е печатна грешка.
Моля помагайте  baby_neutral

# 663
  • Мнения: 2
Анди, благодаря за милите думи, Blush много хубав цвят! Да си го носи момичето с мерак, а и времето е тъкмо за такъв комплект! И туниката с моите любими претеници, също може да се комбинира с шала и ръкавичките! Поздравления!  bouquet

vali79, смятах и аз, и според мен в това описание има нещо сбъркано. Ще ти кажа как аз бих го направила, понеже не знам какъв е модела. Принципно допускам, че имам 80 бримки и за раменете ми трябват по 20. Аз когато правя вратна извивка, започвам от средата. Имам 40 бримки, за да останат 20, свивам последователно във всеки ред 10-4-3-2-1. Изплитам останалите 20 за рамото. Връщам се пак в средата и свивам пак 10-4-3-2-1 и оформям второто рамо.
По този начин заоблянето се получава за 5 реда, а по описанието, което даваш, би се получило за 12 реда. Струва ми се, че ще върви като по диагонал, а не по дъга, но все пак това си е мое мнение.....Пробвай как ще ти хареса , зависи и от преждата.

# 664
  • Мнения: 1
Снежинка благодаря за отговора и аз мисля че има нещо сбъркано в описанието и затова писах на е-мейла който е даден в списанието да питам дали не е печатна грешка но нямам отговор . А модела на половера е с поло яка и преждата е памук  и ПАН.И както казах съм начинаеща и не знам как да го направя това деколте  и реших да се допитам до вас по опитните.

# 665
  • Мнения: 20

текста е: След оформяне на ръкавните извивки остават налични 80 бр.След това за деколтето се свиват средните 20бр. и същевременно намаляваме плетивото равномерно с 6 бр.После се доплитат двете страни по отделно  като за окръглянето от вътрешния край на всяка страна завършваме още 1 път 3бр. , 3пъти по 2бр. и 7 пъти по 1бр.Останалите по 20бр.за всяко рамо се завършват като на гърба.
ЕЕЕ смятам смятам не ми излизат тези по 20бр. за всяко рамо и не знам дали не е печатна грешка.
Моля помагайте  baby_neutral



Аз бих свила 6 бр.в средата и после симетрично завършваме още 1 път 3бр. , 3пъти по 2бр. и 7 пъти по 1бр.
3+3+6+7=19бр.
Остават по 21 от всяка страна.

Последна редакция: вт, 07 фев 2012, 09:26 от Весела Ахрима

# 666
  • Мнения: 601
Суха Мащерка Hug  bouquet

# 667
  • Мнения: 1 172

Здравейте, момичета!
Изпуснах ви дирите от известно време. Имам нужда от помощ - можете ли да ми обясните или покажете видео как се прави преместването на бримките когато се плете в кръг на обръч, така че редовете да вървят един след друг, а не да се качват един върху друг, което води до усукване на дрехата.
Плета рокля на Ива и вече на първите 10 изплетени сантиметра личи усукването, а роклята ще е дълга и ще стане трагедия. А ми се иска да е безшевна.

# 668
  • Мнения: 12
Цитат
Здравейте, момичета!
Изпуснах ви дирите от известно време. Имам нужда от помощ - можете ли да ми обясните или покажете видео как се прави преместването на бримките когато се плете в кръг на обръч, така че редовете да вървят един след друг, а не да се качват един върху друг, което води до усукване на дрехата.
Плета рокля на Ива и вече на първите 10 изплетени сантиметра личи усукването, а роклята ще е дълга и ще стане трагедия. А ми се иска да е безшевна.
Amelly ето едно клипче...
http://www.youtube.com/watch?v=8BPJQAqTddc&feature=related

Много хубава туника mendeleev80...ще я харесат!
andi страхотни са ти нещата!
суха мащерка - шапката е сладурска
carmela biscuit - много хубаво райе е станало...
Mamagemelar - много хубава и снимката и децата и шапките:)
Liletka интересно ми е как е станал пуловерът....
хубав снежен ден на всички!

# 669
  • Мнения: 1 483
Freja Moon,ще го покажа,само да намеря кой да ме снима Laughing Не е станал точно като на онази снимка,но мнооого ми харесва.Вече се изфуках по кафетата с него Joy

# 670
  • Мнения: 1 172
Freja Moon , благодаря! Сега ще пробвам дали ще се получи в моя случай, защото това,което са ми показвали преди години ,не е същото.

# 671
  • Мнения: 305
Big Bad Mamma, това не е калоферска дантела, или поне доколкото мога да видя снимкит от близо. На повечето пише, че е кроше. Wink

Правилно, Ваче - аз вече пробвам упорито техниката, която съгласувахме със съфорумката ralrona  Laughing
Става дума за т.нар. кене, арменска дантела, шита дантела, турска, средиземноморска и нам каква си дантела и оя още  Laughing. Много имена много нещо!  Crazy

Аз вече упорствам и се самообучавам, ще споделя ефекта, когато стане прилично.

# 672
  • Варна
  • Мнения: 3
фрея мун,и аз благодаря за клипчето....аз плета в повечето случаи в кръг,не обичам да има шевове и предпочитам реглан и плетене в кръг....

# 673
  • Мнения: 3 869
Дами, здравейте.
Момченцето ми иска блуза в розово и лилаво - пробвах се да намеря такава от момичешките дрехи, но всички са с картинки или панделки, не стават за момче. Та, се съгласи и плетена да е. Сега обаче ми трябва идея за дизайна. Какво освен ромбове с допълнителен цвят става за момче с тези цветове?! И ако е с дълги ръкави какви са ми опциите, за да не са целите в лилаво или розово?
  bouquet

# 674
  • Стара Загора
  • Мнения: 933
Цитат
Дами, здравейте.
Момченцето ми иска блуза в розово и лилаво - пробвах се да намеря такава от момичешките дрехи, но всички са с картинки или панделки, не стават за момче. Та, се съгласи и плетена да е. Сега обаче ми трябва идея за дизайна. Какво освен ромбове с допълнителен цвят става за момче с тези цветове?! И ако е с дълги ръкави какви са ми опциите, за да не са целите в лилаво или розово?
ами защо просто не е на раета,винаги са актуални Naughty
момичета,моля помагайте.Иска ми се да се науча да плета чорапи.Имам основни познания,но не мога да си определям бримките за започване на даден номер,пък и да ги изпипвам.

Общи условия

Активация на акаунт