Какво не е журналистика

  • 10 470
  • 86
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 0
Прекрасно казано и показано, Анда!
Погнусена съм от медиите, но съм във възторг от пробуждането на гражданското ни общество! Моля се да ставаме все повече, все по-будни... и заедно, с помощта на "Онзи горе", да творим промяната!

# 16
  • Мнения: 25 598
Благодаря за снимките, Анда!

# 17
  • Варна
  • Мнения: 567
Доколкото имам информация във Варна протестът също е бил мащабен!
Анд, поздравления за темата.
Аз имам известен опит отпреди 4-5 години, когато протестирахме за местата в детските градини. Местните "журналисти" така манипулираха всичко, нямаше едно вярно нещо в статиите им. Повдига ми се, направо, виждам, че нищо не се е променило. За сметка на това се радвам на все по-активното гражданско общество и изявяването на ясни позиции.

# 18
  • Мнения: 5 877
Статията ще излезе във в-к "Култура". Плюс, по всяка вероятност, още една от участник в протеста, арх. Павел Попов.

# 19
  • Мнения: 2 022
Чудесна тема. Прекрасни снимки и хора!   bouquet  Гордея се с вчерашния ден, невероятно е!
Сигурна съм, че нито една медия няма да има свободата и доблестта да излъчи този клип за протестите, макар че е ВЕЛИКОЛЕПЕН! ... Нямаме свободни медии, това е. Добре, че е интернет.

http://vimeo.com/35082026
Споделeте го с приятелите си, толкова е български и истински.

Последна редакция: нд, 15 яну 2012, 22:21 от Cygnus

# 20
  • Мнения: 2
Благодаря Анда!
Няма такова усещане за любов, чиста, неплатена, без някакви скрити условности и интереси. Площада беше едно голямо, истинско, българско сърце ...  Hug

# 21
  • гр. Шумен
  • Мнения: 521
Защо не го отразяват медиите? ЗАщото е много важно да ни набиват в главите, че сме страхливи овце и че някакви си 200-300 човека били по площадите, сиреч некъф там приятелски кръг. А иначе наскоро чух интервю с Нона Караджова, в което тя в прав текст си казваше, че какво мисли тълпата не я интересува. И като че ли беше леко почерпена... Казаха ми, че в БНР имало страхотно интервю с Калина Андролова, ама аз не мога да им отворя сайта, нещо ми се прецаква  Sad Така че ако някой ми резюмира, ще му бъда много благодарна!
Анда, благодаря!   bouquet

# 22
  • Мнения: 2 022
http://www.youtube.com/watch?v=8sJZvjujaDo

Тук е интервюто с Калина Андролова БНР - заслужава си да се чуе. Това е журналистика. Единици са обаче.

# 23
  • Мнения: 3 034
Анда, благодаря за темата!   bouquet
Наистина се почувствах странно, когато гледах новините, сякаш описват някакъв паралелен свят.

# 24
  • Мнения: 2 037
И аз благодаря за темата!
Ивиче, какво да чуем по новините? Докато започнат и свършиха. Sad
Предполагам, че организаторите са окрилени от съботния протест и ще направят още един за Витоша. Този в сряда не е минал много добре. Сигурно защото беше работен ден.
Предлагам да отидем и на него!

Последна редакция: пн, 16 яну 2012, 10:26 от Люлин

# 25
  • София
  • Мнения: 4 025
И аз споделих.
А имало свобода на словото, демокрация и пазарна икономика.Според някои...

# 26
  • Мнения: 2 652
Анда, да е жива и здрава малката професионалистка! Но докато порастне, трябва да сме разчистили терена.

# 27
  • Мнения: X
Темата ни се споделя от човек на човек във Фейсбук! Току-що мой приятел я постна на стената си.  Peace

# 28
  • София
  • Мнения: 12 095
Темата ни се споделя от човек на човек във Фейсбук! Току-що мой приятел я постна на стената си.  Peace
И аз виждам това и се радвам, защото на явно им омръзва вече. Чисто егоистично се радвам, защото това може да ми даде реална надежда, че някога отново бих работила като журналист.

# 29
  • Мнения: 5 877
Аз лично предлагам следващият протест - а такъв сто на сто ще има и ще е по-многоброен дори - да мине около сградата на БНТ Simple Smile
Частните ги остави. Обаче националната телевизия има задължението да служи на обществото, не на властта.

Общи условия

Активация на акаунт