Мами!ще се връщате ли в Родината или...

  • 3 808
  • 15
  •   1
Отговори
Мамите които са изцяло бълг. семейство (е там където и таткото е българин) пък и другите, смятате ли да се връщате в България или ще продължавате да градите живота си там където сте сега?
Ако изобщо сте се замисляли за такива неща. И при какво условие бихте се върнали?
Аз незнам всъщност как бих посъпила, ако мъж ми беше българин, но имам приятели(македонци), които само затова говорят...вече 10 години. Това с условието имам впредвид, работа, система или нещо от този род.

# 1
  • Bristol
  • Мнения: 9 347
Nie s magat mi taka sme si reshili , che givi zdravi edin den ste se priberem v rodinata si. Ei sega sme se zamislili kakvo da si kupim tam dokato imame vazmognost, che kato se varnem edin den da sme podsigureni ot strana na giliste.
Imam sased koito dalgi godini e bil zabolekar v germania i genen za germanka. Predi niakolko godini se e pensioniral i e v BG sega, varti si chasten zabolekarski kabinet, a gena mu e progovorila balgarski Simple Smile Na neia mnogo i haresva v BG i vaobste niamat namerenie da se pribirat. Dvete im deca obache si ostanaha v Germania.

# 2
  • Мнения: 1 497
Аз съм решила да се връщам за сега, ако дотогава всичките ми близки не са емигрирали. Условието е да съм си приключила кариерата и мъж ми да е научил поне малко български.

# 3
  • Мнения: 3 394
Ами ние още не сме го измислили дали ще сме тук или в БГ,проблемът е,че сме доста разочаровани от много неща от страната ни, а тук е по-уредено. Абе не знам, роднините и приятелите ни ни липсват и има кой да помага, но ще мине време докато започнем всичко наново, а именно това не ни се прави,извървяли сме един път тук и не ни се иска отново да го отново. Но България винаги ще е нашата Родина и аз не го отричам

# 4
  • Мнения: 4 212
Цитат на: Adriana
Ами ние още не сме го измислили дали ще сме тук или в БГ,проблемът е,че сме доста разочаровани от много неща от страната ни, а тук е по-уредено. Абе не знам, роднините и приятелите ни ни липсват и има кой да помага, но ще мине време докато започнем всичко наново, а именно това не ни се прави,извървяли сме един път тук и не ни се иска отново да го отново. Но България винаги ще е нашата Родина и аз не го отричам


и при мен нещата са горе долу сьщите,предполагам и при много от вас.иска ми се да се завьрна,но....зависи от много неща.когато му дойде времето ще сложа вси4ко на кантара...за сега ще си стоим тук,на топли4ко, понеже имаме проекти за близките 3 години,ама само господ знае какво ще стане. Laughing

# 5
  • Мнения: 1 793
ами трудно е се каже.......не мога да кажа, че оставаме тук завинаги, но не мога да кажа, че ще се приберем в България. засега плановете ни са да останем тук в близкото бъдеще и като гледам живот и здраве детето ще тръгне тук на улилище. както и Адриана писа сега сме разочаровани от много неща в родината, а и тук започнахме да градим всичко и после ще е трудно да се започва пак от нулата. може би един ден ще се върнем, но само ако видим, че нещата са се подредили в Бг. иначе сега тук определено ни е по-спокойно.

# 6
  • Мнения: 1 502
Ох, при нас е малко сложно моя мъж не иска да се прибираме, а аз ако някой ми каже тръгвай и с двата крака съм напред. Дори му казах, че като правим бебето, така трябва да го плануваме, че една част от майчинството да ми е в БГ, слава Богу получи се.
Някой път, когато ме хване яко носталгията, мъжлето ме успокоява, че вземем ли исландско гражданство (той- до края на тази година, а аз следващата към март-април), вече ще мислим по-обстойно, какво ще правим. Той също не иска да живее тук, но не иска и да се връщаме, а на мен определено не ми се ходи в друга чужда държава. Дано в БГ се пооправят нещата, че се приберем при близките си.

# 7
  • Мнения: 3 634
Труден за мене въпрос е тозииии...

Вече 12 години бутам тука. Щегуваме се с мъжа понякога, че скоро ще съм живяла по- голямата част от живота си във Финландия въпреки че съм българска гражданка. Обаче какво да правя ако се преместя обратно в Бълагрия? Ни работа ще имам, нито някой ще ме вземе да работя за него (че то там ако не другаде точно нещата с работата стават чрез връзки, а аз такива там нямам... нито роднините ми имат). Та с какво ще живея? С какво ще изхранвам семейството си?

Мъж ми е голям мераклия да се мести там. Внушил си е, че живота ще е по- добър и ще се отърве от проблемите (кви проблеми бе???) които има тук. Нали беше турист там за 3 седмици преди 2 години и си мисли май, че и ако живее там и ще е същото както през ваканцията... висене по барчета всеки ден от зори до пладне (е не чак де...) и льокане на бира. Е да, ама нееее... Реалността е съвсем друга и ще бъде съвсем друга. Не че на мене не ми се иска да живея там, просто тук ми е по-сигурно. Знам какво ме очаква утре и другата седмица. Знам от де ми идва хляба на масата и не трябва да си нося чаршафите и конците в болницата когато отивам да раждам. Също и знам как да си платя сметките... ако тръгна да се местя в България и това ще трябва да науча как да правя (ще е същото за мене както беше преди 12 години когато пристигнах тук). Все пак не искам да кажа, че няма да се прибера отново в България защото не се знае след 10-20 години как ще мисля. Но така поне мисля в момента.

# 8
  • Мнения: 318
Ние с мъжа ми (и той е българин) се срещнахме и оженихме в Канада, и въпроса за връщане в Бг просто не съществува, никой от нас не смята да се връща там (за постоянно де, за ваканция може чат-пат). Дори и на пенсионни години ни се ходи някъде в Испания или на някой остров...но не и в Бг (да не казвам голяма дума де). И добре че сме на един акъл за това, около нас има семейства, на единия му се връща, на другия не, хората се разкъсват и като гледам хич не е лесно.

# 9
I as da vi raskaja.

Moiat maj e germanez.Predi 4 godini doidohme tuk v BG da pravim bisnes.Naistina,otdade ni se i se 4ustvame dobre.....oba4e....ste se vrastame v Germania i to tosi den 4akame s netarpenie.Moje bi nai-ve4e saradi dezata,koito tam mogat mnogo po-spokoino da rastat i da se vaspitavat.Tuk vsi4ko e mnogo obarkano,horata sa stanali tolkova sli i savistlivi,nemoje6 na edna rashodka kato horata da otide6 bes deteto ti da napravi muskuli,sa da se darji sdravo pri drusaneto is mejdu dupkite.U4ebnata sistema e ujasna.Sina mi e vtori klas i snam sa kakvo govoria.
A kato si pomislia,ne dai si boje da ima6 nujda ot barsa pomost....male,male.
I v kraina smetka,sled 4 godini jivot tuk iskam obratno v Germania.Na moia maj v na4aloto mnogo mu haresa,no s vremeto sapo4na i toi da se raso4arova ot kakvo li ne.
Kato se varnem,6te mi e edinstveno sa moite roditeli i sem.na brat mi ma4no.

# 10
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 063
Макар, че мъж ми е англичанин още като дойдох тук си говорим, че като се пенсионираме ще се върнем в България( по-точно аз, а той след мен). А идеята така го е завладяла, че и сега непрекъснато се рови из интернет и търси къща в България. А аз и къща си имам там, та поне жилището ни няма да е проблем. Е, надявм се в следващите петнадесетина години положението в България да се подобри, та поне за него да не е голям шок огромната разлика. Даже вече започваме и уроците по български.

# 11
  • Мнения: 966
Ne osven kato tyristi no ne skoro vsi4kite mi blizki i xora koito obi4am sa ve4e ot drygata strana na okeiana tyk se 4yvstvam dobre i jivot i zdrave mislia da se zaselia postoianno vav USA. Desata mi opredeleno sas psixikata na amerikansi osobeno malkata i bi se 4yvstvala diskonfortno v rodinata , tia ne iska i da 4ye da si xodi vapreki 4e diado i i baba i sa oshte tam na vaprosa mi zashto ne navestish baba i diado tia otgovaria maman neka doidat te she ima koi da me razvejda na gore na doly i sha xodim s diado na safary Embarassed milata polesno i e da govori na ang. otkolkoto na bg, ama kakvo da pravim kato Montreal e dvyezi4en grad i na neia i se sabirat dosta ezisi.

# 12
Ами за сега пред нас не стои дилемата дали се прибираме или не, семеиството ми е единоду6но,4е се прибираме... вьпрос на време. И двамата сме дале4 от мисьлта, 4е 6те живееме тук постоянно. Недостатьци и неуредици има на всякьде по света и понякога маи е по_ добре да приеме6 не6тата каквито са, отколкото да се опитва6 да ги променя6 Neutral Face Мь4но ми е , 4е Бьлгария тьп4е на едно място, но и тук доста работи не са на ниво и куцат. Само си мисля, не сме ли по_склонни да виждаме само ло6ото ТАМ, а хубавото ТУК?
А както някои бе казал из форума , 4е идеално място няма ( за сьжаление).....................
Поздрави Sign Exclamation

# 13
това последното е мое_ ири
6то не ме логва

# 14
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Не сме мислили по въпроса, но не мисля, че бих се върнала. Тук се чувствам добре, работата ми неzнам дали бих могла да упражнявам в БГ, мъжът ми бълг. не zнае... май zасега само от време на време на почивка може да идваме. Wink

Общи условия

Активация на акаунт