Опасна ваксина против рак на маточната шийка?

  • 7 642
  • 118
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Момичета, не съм сигурна, че тук е мястото за подобна информация, но реших, че си заслужава да хвърлите по едно око!

http://www.ideyazabulgaria.org/index.php?option=com_content& … lno&Itemid=95

# 1
  • Мнения: 462
уф, поредната простотия ... това не го ли тиражираха във Атака?! Този стълб на общественото мнение ... откак Капка се махна, вестникът съвсем на нищо замяза

# 2
  • Мнения: 34
Ауууу, дано Волен Сидеров влезе тук и види как му четкат вестника, Hug сигурно следващото заглавие ще бъде - подкрепа от страна на майките за "Атака". Статията е...надявам се да не четете такава преса сериозно,  newsm78 фактът, че ФДА е преведена " Федералната служба за дрогите и лекарствата " сам говори за качеството, нямам думи просто!

# 3
  • София
  • Мнения: 28 552
... фактът, че ФДА е преведена " Федералната служба за дрогите и лекарствата " сам говори за качеството, нямам думи просто!

 Laughing А, забавни са  Laughing

# 4
  • Мнения: 94
Наистина атака в стил "Атака".  Joy Само глупости. Този "уникален" и "сензационен" материал на Магдалена Ташева се търкаля из интернет вече от месец и всеки път го представят за съвсем нов. Журналистически инсинуации, ама нали и те милите трябва да заработват, измисляйки скандали и сензации и тиражирайки простотии!

# 5
  • Мнения: 0
Наистина атака в стил "Атака".  Joy Само глупости. Този "уникален" и "сензационен" материал на Магдалена Ташева се търкаля из интернет вече от месец и всеки път го представят за съвсем нов. Журналистически инсинуации, ама нали и те милите трябва да заработват, измисляйки скандали и сензации и тиражирайки простотии!
Какви ви са аргументите против ”уникалния” и”сензационен материал” на Магдалена Ташева? Защо не ги виждам? В този сайт не влизам, макар, че съм лекар, Но вие ме накарахте да го направя. Същата ваксина е забранена в Германия, Швеция, Норвегия, Дания, Финландия -това ви го казва лекар с 36 годишен стаж в изброените от мен страни. Магдалена Ташева е извънредно съвестен и добър разследващ журналист, макар пишеща във в.Атака. Това не и намаля качествата. Това ,което се внася в България е дело на ГЕРБ мафия. Мафията в България  е известна в цяла Европа. Бяла Европа знае и говори на глас, че има само две страни в Европа на чиито мафия е предоставена власт- Италия и Блгагрия. Току що по тези причини правови държави Холандия и Финландия отказаха ”Щенген” на България Мафията в Блъгария са няколко клана, воюват помежду си за повече политическа власт, но когато трябва да защитават общи интереси се обединяват и взаимно защитават гърбовете си. Внасянето и задължителната употреба на тази ваксина ще носи големи пари на мафията от всички клавоне. За това БСП, СДС, ДПС, НДСВ - кланове мълчат упорито за действията на ГЕРБ клан. Що се отнася за малките РЗС и Атака-те наистина до сега бяха слуги на някой от по-големите кланове . Но статията на М.Ташева няма нищо общо с политическите пристрастния на ”Атака”. Ш накрая ви питам " Вие към коя мафия принадлежите?” Всички които защитават подобни мафиотски действия, носещи  с голям ущърб на обществото принадлежат към един от мафиотските класове или са техни слуги.
Д-р Георги Чакъров – Германия
Идея за България

# 6
  • Мнения: 462
"Щенген"?! Оооо, тук става и по-забавно ... Grinning  hahaha Joy И как така е забранена ваксината, като я поставят БЕЗПЛАТНО?!?!?!?! Освен в скандинавските страни, де ... ама пак не е забранена - просто не е безплатна Simple Smile 

Аз съм мафиот, признавам си ... карам бЕл мерцедес и се занимавам с надомна работа. Отделно припечелвам като учител ...  Peace

Айде, моля ви се! Стига сте мътили мозъците на хората! Ако Вие сте лекар, аз съм совалка!

# 7
  • Мнения: 0
"Щенген"?! Оооо, тук става и по-забавно ... Grinning  hahaha Joy И как така е забранена ваксината, като я поставят БЕЗПЛАТНО?!?!?!?! Освен в скандинавските страни, де ... ама пак не е забранена - просто не е безплатна Simple Smile 

Аз съм мафиот, признавам си ... карам бЕл мерцедес и се занимавам с надомна работа. Отделно припечелвам като учител ...  Peace

Айде, моля ви се! Стига сте мътили мозъците на хората! Ако Вие сте лекар, аз съм совалка!

Пълна лъжа и измама. Пълна манипулация. Ще излъжеш гаргите. Стой в гербесктата колибка и там пърди с подобни лъжи. Пърди само за себе си, но не и за народа си., защото подобно пърдене, в правовите държави се наказва.!
Д-р Георги Чакъров – Германия
Идея за България

# 8
  • Мнения: 462
Ау, господине! Какъв непристоен език ... Вас като Ви е толкоз' грижа за България защо работите в чужбина?! Аз съм тук, плащам си данъците и си гласувам ... Вие освен да обиждате и да пишете лъжи в интернет, с какво друго се занимавате?! Simple Smile

# 9
  • Мнения: 0
"Щенген"?! Оооо, тук става и по-забавно ... Grinning  hahaha Joy И как така е забранена ваксината, като я поставят БЕЗПЛАТНО?!?!?!?! Освен в скандинавските страни, де ... ама пак не е забранена - просто не е безплатна Simple Smile 

Аз съм мафиот, признавам си ... карам бЕл мерцедес и се занимавам с надомна работа. Отделно припечелвам като учител ...  Peace

Айде, моля ви се! Стига сте мътили мозъците на хората! Ако Вие сте лекар, аз съм совалка!
Много смел си да цитиращ Скандинавските страни. Вероятно си мислиш, че народа ти е се състои само от балами  и ще ти повярва ?
В Скандинавието страните са високоправови, с добре работене на върховенството на закона , корупция не се допуска, човек има къде да се оплаче, за това държавата му е осигурила сигурен и достоен живот.
В България 22 години вършее политическа мафия, която унищожи съдебната система, човек няма къде да се оплаче, нито материалите на разследващи журналисти като този, да бъдат взези под внимание. Поради тази причина вие -слугите на мафията сте сербез да се появяване открито и лъжите народа си  .Къде е Борис Велчев да се самосезира за корупцията във властта и нанасяне голям ущърб на обществото с тази ваксина?

Д-р Георги Чакъров – Германия
Идея за България

# 10
  • Мнения: 462
Не ми отговорихте на въпроса - като сте такъв националист, радетел за българското и смятате, че в последните 22 години вършее политическа мафия, какво правите по въпроса?!?!?! Живеете в чужбина, там явно са и децата Ви, там плащате данъци, тамошната икономика поддържате  ... А аз (ние, в случая) сме тук ... 

Ако продължите с обидите Ви предупреждавам, че ще уведомя Модератор!

# 11
  • Мнения: 0
Не ми отговорихте на въпроса - като сте такъв националист, радетел за българското и смятате, че в последните 22 години вършее политическа мафия, какво правите по въпроса?!?!?! Живеете в чужбина, там явно са и децата Ви, там плащате данъци, тамошната икономика поддържате  ... А аз (ние, в случая) сме тук ...  

Ако продължите с обидите Ви предупреждавам, че ще уведомя Модератор!
За мен има къде да прочетеш, достатъчно е да си направиш труда да влезеш в нашия сайт. Аз не съм "Мищолина" да се крия под никове.
А къде мога да прочета твоето житие битие "Мищолино"? В кой сайт ти е биографията и делата?
Аз съм български емигрант, знаеш ли, че такива вече има над 2,5 милиона и те не са избягали, а защото родината им не им осигурява работа, нито достойно заплащане.  И не могат да се върнат, защото вече 22 години в България вълнува една от най-страшната мафия в Европа, която не съгражда нищо, а напротив, продължава да унищожава държава България и да изтребва народа и. И със сигурност плащам повече данъци от теб Мишолинке, Българската емиграция издържа половин България да не умре от глад и е най –големия инвеститор в България- така подържа икономиката на България да не умре съвсем. Ти знаеш ли това Мишолинке? А плати  ли си данъците?
С теб нямам намерения да продължава да "споря", за мен си твърде  simple личност, за да водя подобни ”спорове” .Вероятността е да си млад човек. За такива млади хора  съм написал преди време един материал със заглавие ЧИЧО, И ПРИ ВАС ЛИ БИЗНСМЕНИТЕ СА МУТРИ? Влез в сайта ни и го прочети.

Д-р Георги Чакъров – Германия
Идея за България

Последна редакция: пн, 16 яну 2012, 15:08 от ideyazabulgaria

# 12
  • Мнения: 462
Много Ви моля! Не разводнявайте темата с глупости ... Дянков "освободи" емигрантите дори от здравни вноски ...  Peace

И понеже сте лекар, /поне на подпис, понеже освен в апокрифния Ви сайт, на друго място сведения за Вас няма, освен ако не сте уролог в Монтана/ оставям на Вас приятното четиво http://ecdc.europa.eu/en/activities/surveillance/euvac/schedules … hpv_schedule.aspx
Може би сам виждате, че източникът ми е повече от достоверен - ECDC - Европейският център за контрол на заболяванията!!!! Simple Smile В него можете да видите не само кои държави имат планова, рутинна имунизация срещу ЧПВ, но и да проследите колко кохорти се имунизират и от коя година.

Обърнете внимание, че Германия не само е една от първите /2008 г./, но и там има т.нар. "прихващане"! Т.е. държавата плаща за повече от една или две кохорти ... или още по-точно - от 12-до 17-годишна възраст ...  

Ако искате да четете за мен, с удоволствие ще си направя сайт и ще си сложа титлата д-р пред името. Това, обаче НЕ прави авторитета! Нито пък обидните думи по форумите!

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 6 588
Този доктор ако наистина е лекар,значи аз наистина съм Ким Бейсинджър!

# 14
  • Мнения: 34
А аз съм Покахонтас, вестник "Атака", псевдо-информация, която циркулира навсякъде, некомпетентност, заменена с лошо възпитание, липса на диалог, сякаш е по-добре всеки да си направи по един сайт, на който да си вярва...и така. Благодаря на Мишолина, че отново внесе малко здрав разум  bowuu

# 15
  • Мнения: 495
Ей,трябва да сте мнооого заблудени.Аз ще добавя и Индия и Англия-забрана на тази ваксина.И като се напъвате тук със псевдознания,поне проверете имуниз. к-ри на Европейските страни.Т.е. ваксината е препоръчителна.Всеки си поема отговорността.А в тези 2 страни е забранена от години.Как пък пропускате такива подробности.Вероятно незнаете и защо.

# 16
  • Мнения: 462
 newsm78 мисля, че си пациентка на д-р Чакъров ...  Peace

http://www.nhs.uk/conditions/hpv-vaccination/pages/introduction. … x?WT.mc_id=090805

"Since September 2008 there has been a national programme to vaccinate girls aged 12 to 13 against the human papilloma virus (HPV). "

In the UK, from September 2008 to July 2010, at least 4 million doses of Cervarix (the HPV vaccine used in the UK programme) were given.


Нещо не ми прилича на забранено ... Simple Smile  Peace

А само през Октомври 2011 са поставени 291382 дози от ваксината на момичетата в съответната възрастова група ... Източник

# 17
  • Мнения: 462
В допълнение, какво значи препоръчителна? Има термин РУТИННА имунизация. Като не я правиш, в законите си е регламентирано какво се случва - не те приемат в университет, в училище и т.н.

Тук също не са задължителни - никой не може да те задължи да ваксинираш, нали? Ама не получаваш детски, детето не посещава ДГ .... и т.н. Пък ти не ваксинирай Simple Smile
А вие какво правите? Плащате на лекари /такива като д-р Чакъров, вероятно/, които вярват във великата Теория за конспирацията и после като има епидемия - детето имунизирано, пък заразено Wink айде, моля ви се!  ooooh!

# 18
  • Мнения: 94
Леле!  #2gunfire Този доктор политически емигрант от 70-те (прочетох в интернет по негово собствено предложение), който твърди, че не е успял българин в чужбина. Дори зачетох и някои статии от него. Бая злоба и жлъч таи тоз човек на една неудовлетвореност, пък и нещо ми се стори, че неграмотно пише. Може би е от чуждата клавиатура или немския език.  Joy Ами елате си, бе господине, да помагате като пенсионер на България! С немската пенсия ще си живеете тук като цар! Вече политическият режим, който ви прокуди е история.  Нямам нищо против конкретната журналистка. Всеки си върши работата. Аз лично нямам нищо общо ни с медицина, ни с журналистика. И съм от мафията на скромните средностатистически българки с две момичета и онкоболна майка, които нямат намерение да са политически емигранти. Не че съм тотален конформист, но не съм принципен нон-конформист и истеричен анархист. Та темата е за начинанието на правителството за безплатна ваксина срещу ЧПВ. Аз го приветствам. Ваксинирала съм себе си и голямата дъщеря на 14 срещу заплащане. Едно хубаво нещо да се направи от държавата (и не че често се случва) и веднага го оплюват, я някой политик, журналист, емигрант. Аман!

# 19
  • Мнения: 9
 ooooh! Tired ooooh! Tired ето защо е забранена ваксината http://www.thinktwice.com/hpv_show.htm

# 20
  • Мнения: 4 753
Тук също не са задължителни....

Мислех да не се включвам, но четенето с разбиране не е силна страна на някои... Отвори си Закона за здравето и виж какво пише, има ли задължителни ваксини или няма... Да, ваксиниТЕ не са задължителни, само определени ваксини са задължителни за определени възрасти...  Laughing

# 21
  • Мнения: 495
  miramila                 , HugНо Мишолина и тем подобни мишоци са с  голямо и неоправдано самочувствие на всезнаещи....те на български не разбират,камо ли на англ.И личните истории игнорират,и документирани увреждания...Ама не ..то магарето обича  бодили.Съмнявам се ,че ще разберат сравнението.

# 22
  • Мнения: 2 140
http://www.monitor.bg/article?id=270207
Майки пращат на съд ваксините
Цитат
Имам само една майка, която не позволи детето й да бъде ваксинирано, обясни за “Монитор” общопрактикуваща лекарка от Варна. Тя обаче има в пациентската си листа момиче, което е изпаднало в кома след ваксинация и в момента детето се лекува от лека форма на детски паралич. Може и на едно дете да се случи, но ако това е вашето дете, вие също ще бъдете против задължителните ваксини, обясни лекарката.

# 23
  • Мнения: 462
http://www.monitor.bg/article?id=270207
Майки пращат на съд ваксините
Цитат
Имам само една майка, която не позволи детето й да бъде ваксинирано, обясни за “Монитор” общопрактикуваща лекарка от Варна. Тя обаче има в пациентската си листа момиче, което е изпаднало в кома след ваксинация и в момента детето се лекува от лека форма на детски паралич. Може и на едно дете да се случи, но ако това е вашето дете, вие също ще бъдете против задължителните ваксини, обясни лекарката.

и пратиха ли ги накрая? Simple Smile Понеже аз си спомням, че нещо се доказа, че искът е необоснован ...

# 24
  • Мнения: 9
  miramila                 , HugНо Мишолина и тем подобни мишоци са с  голямо и неоправдано самочувствие на всезнаещи....те на български не разбират,камо ли на англ.
права си elbosi за това никакъв коментар  Peace  друго си е да се заяждаш само ...който има мозък- да го използва  Peace Peace

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 6 588
Леле,"тем подобни мишоци"!
Какво те дразни толкова Мишолина?Много злобно от твоя страна,защо така?
Всеки сам чете,преценя.Различните мнения мен не ме дразнят,но адски ме вбесява простотията и злобата!
Аз се казвам Славка.Ако искаш така се обръщай към мен.
Относно тази ваксина тепърва ще се запозная.Ако преценя,ще я поставя.Винаги търся истината някъде в средата.Нещата не са никога толкова розови или черни.

# 26
  • София
  • Мнения: 28 552
Леле,"тем подобни мишоци"!
Какво те дразни толкова Мишолина?Много злобно от твоя страна,защо така?
Всеки сам чете,преценя.Различните мнения мен не ме дразнят,но адски ме вбесява простотията и злобата
!

Аз се казвам Славка.Ако искаш така се обръщай към мен.
Относно тази ваксина тепърва ще се запозная.Ако преценя,ще я поставя.Винаги търся истината някъде в средата.Нещата не са никога толкова розови или черни.

И аз си помислих същото.

# 27
  • Мнения: 94
Ама, моля ви, какви са тези агресии пак  #2gunfire И защо обиждате майките? Какво й и на Мишолина? Мен пък ме кефи. Очевидно жената е интелигента и се интересува. А най-обичам да се включи цялата кохорта мирамили, стелтовки, елбосита и алексовци и с такова ожесточение да спамят темите и да се нахвърлят върху хора, които споделят личен опит и да пишат едни и същи глупости и да тиражират едни и същи примери и линкове. Наистина въпросът е на личен избор. Който иска да си гълта хомеопатични плацебута, който иска може и да се довери на лекарите и на медицината. Естествено винаги има извести условности и никога нищо не е абсолютно. Представете си, че тази тема ме привлича, поради онкоболната ми майка и поради това, че самата аз съм се ваксинирала, както и дъщеря си и съм лично убедена, че това е напредък. И заглавието на темата е, забележете, с въпросителна, защото е опасна не ваксината против рака на маточната шийка, а самият рак и от това умират жени, млади жени! Ваксината е само превенция. Защо всичко прогресивно у нас трябва да се руши от ретроградни сили?

# 28
  • Мнения: 9
то се вижда кой е агресивен тук  Whistling пък и не виждам с какво съм оспамила темата -точно по темата пуснах линк, че и нагледен даже с картинки да не ви е скучно, в който беше посочено как след въвеждането на ваксината са получени 20 000 доклада за сериозни увреждания и смърт при жени  и  млади момичета, ваксинирали се с Гардасил-ваксината "одобрена" от FDA . ако сте имали достатъчно търпение и най-вече желание да изгледате краткото видео, в последната си част има резюме отностно ваксината, даващо отговор защо е опасна ваксината, което си мисля е предмета на разговора в тази тема.
И заглавието на темата е, забележете, с въпросителна, защото е опасна не ваксината против рака на маточната шийка, а самият рак и от това умират жени, млади жени!
интересно тълкуване на заглавието на темата  newsm78 Thinking

# 29
  • Мнения: 495
Интелигентните хора знаят,че няма безопасно количество живак,алуминйи,фенол и т. н.да не говоря пък за културите,в които се отглеждат тези "вируси".И как пък се подминавате това ?Да сте чували за менделеева таблица и защо са определени по определен ред?Досега не дадохте 1 разумен довод,че всички тези токсини са полезни за нашия организъм.Ако го направите,ще го призная.

# 30
  • Мнения: 495
И най-малкото поне не знаете за"допустимо "/някой идиот го е измислил това/ количество живак напр.Ами я сметнете с всичките реимун. какво е количеството спрямо кг на 1 дете?И напр.Церварикс  колко щама покрива?А знаете ли колко са?

# 31
  • Мнения: 495
Конкретно за ваксините с/у ЧПВ.Осигуряват защита.Колко %.Починалите след такава ваксинация са наужким умрели,пък увредените само си въобразяват,че са инвалидизирани за цял живот.Или  друго-за благото на останалите са починали,НО ПЪК СА БИЛИ ЗАЩИТЕНИ

# 32
  • София
  • Мнения: 28 552
Може ли линк от независим медицински достоверен източник в потвърждение на смъртните случаи заради ваксината?

# 33
  • Мнения: 495
http://www.youtube.com/watch?v=j-U9YRpL348  примерно.Само да поискате може да си намерите източници.

# 34
# 35
  • Мнения: 495
Това пък м/у другото.Обобщение.

# 36
  • София
  • Мнения: 28 552
 ooooh! Ако това е достоверен медицински независим източник, аз съм марсианка. Въпросната Барбара е Бакалавър по хуманитарни науки. Ако и останалите служители в този център са с такава "медицинска" квалификация, със същия успех мога да се информирам от съседите си на събрание на входа.

# 37
# 38
  • Мнения: 462
Simple Smile Достоверен, медицински източник и аз да подчертая ...
http://en.wikipedia.org/wiki/National_Vaccine_Information_Center е НЕПРАВИТЕЛСТВЕНА ОРГАНИЗАЦИЯ, чийто съ-основател е пак същата Барбара - "Barbara Loe Fisher is one of the co-founders of the National Vaccine Information Center, a clearing house for the anti-vaccination movement. " Източник

Дай пак Wink
Оп, сега виждам, че ви дразня ...  Embarassed съжалявам, момичета ... от години ви чета и за секунда не сте успели да ме убедите или поне да ме накарате да повярвам мъничко в твърденията ви.

Понеже никоя медицинска и/или официална институция до момента не ги е приела ... и едва ли това е някаква теория за конспирацията - над 80 млн. дози са поставени в целия свят от тези ваксини, СЗО, ECDC, Съвета на Европа, Европ. парламент и мн други институции не спират да дават препоръки и да работят с всички държави за въвеждането на рутинни, безплатни имунизации срещу заболяването ... Сори, за мен в това е истината, а не в друго ...  Peace И, честно казано, се радвам, че най-накрая и България има /макар и малък/ подем в тази посока ...

Последна редакция: пн, 23 яну 2012, 10:34 от Мишолина :)

# 39
  • София
  • Мнения: 28 552
Мишолина, няма смисъл.

# 40
  • Мнения: 495
Досега не отговорихте на НИТО ЕДИН мой въпрос.Аз поне се аргументирам по някакъв начин.А вие не изтъкнахте и 1 довод ЗА.Да бъдем поне обективни,моля.И аз искам д/ва от независим и политически и финансово експерт,че-  живакът,                             алуминия,формалдехида,чуждото ДНК,културите,в които се отглеждат вирусите и т. н.  са НЕОБХОДИМИ И ПОЛЕЗНИ за нашия организъм....Не получих д/ва има ли безвредно количество живак...Чакам!

# 41
  • Мнения: 495
И най-малкото поне не знаете за"допустимо "/някой идиот го е измислил това/ количество живак напр.Ами я сметнете с всичките реимун. какво е количеството спрямо кг на 1 дете?И напр.Церварикс  колко щама покрива?А знаете ли колко са?
      Опааа.И тук няма отговор.Очаквам поне малко достойнство от вас.Не можете да отговорите?

# 42
  • Мнения: 462
Не мисля, че ние сме твоите хора. Препоръчвам да зададеш въпросите си към следните две институции и хора:
Dr Lali Khotenashvili
HIV/AIDS, STIs & Viral Hepatitis Programme
Division of Communicable Diseases, Health Security & Environment
WHO Regional Office for EuropeScherfigsvej 8
DK-2100 Copenhagen Ø
Denmark
E-mail: STI@euro.who.int

European Medicines Agency
7 Westferry Circus
Canary Wharf
London E14 4HB
United Kingdom

E-mail: info@ema.europa.eu
Camelia Manta
European Medicines Agency
7 Westferry Circus
Canary Wharf
London E14 4HB
United Kingdom

Tel. +44 (0)20 7523 7793
E-mail: certificate@ema.europa.eu

 Peace Надявам се после да споделиш какви са отговорите ... ама във всички теми, в които пишеш!  Peace  Peace


# 43
  • Мнения: 495
Аз очаквам отговори от вас двете.Това си е чисто измъкване.

# 44
  • София
  • Мнения: 28 552
Аз не съм с медицинско образование. Точно затова през цялото време апелирах за медицински източници, каквито явно нямаш. Безотговорно и нагло е да давам акъл на друг човек по медицински въпрос, особено когато става въпрос за човешки живот.

# 45
  • Мнения: 462
Аз не съм с медицинско образование. Точно затова през цялото време апелирах за медицински източници, каквито явно нямаш. Безотговорно и нагло е да давам акъл на друг човек по медицински въпрос, особено когато става въпрос за човешки живот.

 Peace Peace Peace Peace
Именно! Simple Smile Но, ако питаш горепосочените хора, със сигурност ще ти обяснят! Simple Smile И не разбирам защо моята дума да тежи повече от тази на експерт в СЗО или в ЕМЕА /където одобряват ваксините за употреба и тр да са напълно наясно защо, аджеба са ги пуснали в масова употреба/! Simple Smile

# 46
  • Мнения: 495
Аз не съм финансово зависима от медицината/Мишолина?/. И затова смятам,че съм обективна.Разбирам яростта и агресията ви.Според мен  не се аргументирахте адекватно.Адмирирам всеки,който наистина се интересува за здравето  си,информира се и взема самостоятелно решение.Докато вие насаждате вашите "интереси".Игнорирате всичко,което не ви изнася.Аз не съм злобарка и пожелавам здраве на всички.Бог да ни пази от некадърни лекари/завършили с "пищови"/ и лекари,за които парите са преди здравето.Отеглям се  с достойнство.

# 47
  • София
  • Мнения: 28 552
... Но Мишолина и тем подобни мишоци са с  голямо и неоправдано самочувствие на всезнаещи....те на български не разбират,камо ли на англ...

... Разбирам яростта и агресията ви... Аз не съм злобарка и пожелавам здраве на всички...

 Laughing

...Отеглям се  с достойнство.

Амин!

ПП А бях човек, който се чудеше дали да си постави или не тази ваксина. Вече не се чудя, за което благодаря на elbosi.

# 48
  • Мнения: 94
... Но Мишолина и тем подобни мишоци са с  голямо и неоправдано самочувствие на всезнаещи....те на български не разбират,камо ли на англ...

... Разбирам яростта и агресията ви... Аз не съм злобарка и пожелавам здраве на всички...

 Laughing


...Отеглям се  с достойнство.

Амин!

ПП А бях човек, който се чудеше дали да си постави или не тази ваксина. Вече не се чудя, за което благодаря на elbosi.


Брависимо!!! Прекрасно решение! С пожелания да не стъпвате в онкология през живота си! То си има и хазартни игри като руска рулетка, например. Има си и любители на тези игри. Все пак може куршумът да не те уцели в слепоочието. Късмет! Аз предпочитам да следвам мъдростта на баба си, която повеляваше, че, когато може, превантивните мерки са за предпочитане, в духа на народната поговорка, че покритото мляко, котето го не яде. Между другото тази седмица е Европейска седмица за предпазване от рак на маточната шийка.   bouquet
Пусти европейци, защо ли се намират на работа?

Последна редакция: пн, 23 яну 2012, 18:19 от vanda75

# 49
  • Мнения: 4 753
Амин!

ПП А бях човек, който се чудеше дали да си постави или не тази ваксина. Вече не се чудя, за което благодаря на elbosi.

Няма какво да се чудиш...  Laughing   Страничните реакции няма да са за elbosi, нито за мен, така че...   bouquet

# 50
  • Мнения: 2 140
За тези, които още си мислят, че ваксините не са вредни:
http://paper.standartnews.com/archive/2004/02/13/scandal/s3989_2.htm
Съдът спря вредни ваксини за деца

http://www.chudesa.net/p11936/
Изследват ваксина, предизвикваща аутизъм у децата

# 51
  • София
  • Мнения: 28 552
Амин!

ПП А бях човек, който се чудеше дали да си постави или не тази ваксина. Вече не се чудя, за което благодаря на elbosi.

Няма какво да се чудиш...  Laughing   Страничните реакции няма да са за elbosi, нито за мен, така че...   bouquet

Така е. Още ми е пред очите смъртта на снаха ми от този рак, а от това по-силна "странична реакция"... Но наистина бях готова да не слагам от ваксината, стига да бях видяла независим мед. източник, който да каже "не".  Както и да е, вече реших да сложа.

# 52
  • Мнения: 462
n_alex76, първата статия не доказва нищо повече от това, че държавата се интересува за здравето на българските деца ...

Цитат
Магистратите са категорични: в този случай става въпрос за специфична медицинска и фармацевтична дейност, при която интересите на потребителите - малки деца, са от първостепенно значение.

От статията става ясно още, че и цялата администрация е била амбицирана да въведе нови, по-качествени, несъдържащи потенциално вредни съставки ваксини ...  Peace

Второто няма да коментирам - сайт с наименование "чудеса.нет" някакси не е релевантен източник на инфо, поне за мен...  Peace

http://www.blitz.bg/article/28966 - лекар онкогинеколог говори за заболяването. По-долу виждам и мнението на родителите ... Sad ужасно е, че все още си мислят, че могат да останат стерилни след ваксина или, че ваксината може да ги разболее ... Sad наистина, хора, говорете с лекарите, ходете на редовни профилактични прегледи, пък който иска, нека се ваксинира ...

# 53
  • Мнения: 2 140
n_alex76, първата статия не доказва нищо повече от това, че държавата се интересува за здравето на българските деца ...

Цитат
Магистратите са категорични: в този случай става въпрос за специфична медицинска и фармацевтична дейност, при която интересите на потребителите - малки деца, са от първостепенно значение.

От статията става ясно още, че и цялата администрация е била амбицирана да въведе нови, по-качествени, несъдържащи потенциално вредни съставки ваксини ...  Peace

Мишолина, в кой свят живееш? ooooh!
Съдът спира вредните ваксини забележи през 2004г., но продължава да бие Тримовакс и в края на 2009г./ понеже е много амбицирана за здравето на децата/.

# 54
  • София
  • Мнения: 28 552
Ваксината срещу рак на шийката сред спрените ваксини ли е?

# 55
  • Мнения: 2 140
http://mamita-bg.com/2011/02/05/%D0%B2%D0%B0%D0%BA%D1%81%D0%B8%D … 0%B9%D0%BA%D0%B0/
Крият смъртни случаи след ваксина срещу HPV?

Те, докато я спрат може да е късно за дъщерите ни.
Вече си скубя косите от Тримовакса.Детето е още с памперси, не говори и е с лека форма на аутизъм.

# 56
  • Мнения: 462
Aвтор - Христо Цанков, адвентист. Simple Smile  Peace  ooooh! и /според мен/ - недиагностициран ...

По отношение на Тримовакс ... как да ви обясня с думи прости, че НЕ се предлага вече в България?! Заменен е с Приорикс ...  Peace

И, може ли да не разводняваме темата?! Simple Smile В смисъл, ясно ми е, че за всичко са ви виновни ваксините, но както сам Кристиян казва:
………………
Ти не знаеш явно какво друго има в тях /ваксините, бел. ред./ и затова тези метали си ги набелязал като виновни за всичко.
Не е вярно,че са единствена причина,дори понякога не са никаква причина.
Организмьт е способен да се чисти и напасва,обясних го по нагоре.
Ние ежедневно дишаме оловни пари (в дробовете си) и оцеляваме.Няма по пряко вмешателство от това.
[/color]

# 57
  • Мнения: 462
Ваксината срещу рак на шийката сред спрените ваксини ли е?
ееее, ама ти не чете ли по-горе доктора-изгнаник в Германия, който ни издържа?!

# 58
  • Мнения: 4 753
И, може ли да не разводняваме темата?! Simple Smile В смисъл, ясно ми е, че за всичко са ви виновни ваксините, но както сам Кристиян казва:
………………
Ти не знаеш явно какво друго има в тях /ваксините, бел. ред./ и затова тези метали си ги набелязал като виновни за всичко.
Не е вярно,че са единствена причина,дори понякога не са никаква причина.
Организмьт е способен да се чисти и напасва,обясних го по нагоре.
Ние ежедневно дишаме оловни пари (в дробовете си) и оцеляваме.Няма по пряко вмешателство от това.


Отново показа, че не умееш да четеш с разбиране...  Laughing   Прочети си го отново като наблегни на нецитираната от теб част... Ето, ще ти помогна като я цитирам и нея...  Wink

И не само олово,живак и алуминий има вьв ваксините.Ти не знаеш явно какво друго има в тях и затова тези метали си ги набелязал като виновни за всичко.
Не е вярно,че са единствена причина,дори понякога не са никаква причина.
Организмьт е способен да се чисти и напасва,обясних го по нагоре.
Ние ежедневно дишаме оловни пари (в дробовете си) и оцеляваме.Няма по пряко вмешателство от това.


Амин!

ПП А бях човек, който се чудеше дали да си постави или не тази ваксина. Вече не се чудя, за което благодаря на elbosi.

Няма какво да се чудиш...  Laughing   Страничните реакции няма да са за elbosi, нито за мен, така че...   bouquet

Така е. Още ми е пред очите смъртта на снаха ми от този рак, а от това по-силна "странична реакция"... Но наистина бях готова да не слагам от ваксината, стига да бях видяла независим мед. източник, който да каже "не".  Както и да е, вече реших да сложа.

Разбрахме вече... Какво чакаш, сложи си я, никой не те спира...  Laughing

# 59
  • Мнения: 462
http://www.puls.bg/health/hot-news/news_9296.html

Тази статия/ интервю / мнение е меко казано невероятна!
Цитат
Антиваксиналните настроения в момента отдавам на факта, че вече сме в 21 век и осъзнаваме, че трябва да живеем здравословно.

Цитат
Разбирам настроенията на хората срещу ваксините, но смятам, че относно ефикасността и безопасността им думата могат да имат специалистите. Не бива да подминаваме и факта, че има дори случаи на бременни жени, при които се открива предраков стадий заради HPV. Тези ненужни сътресения могат да се избегнат.

# 60
  • Мнения: 2 140
Цитат
В тези времена, когато ценностите не са ясни, а инфекцията се предава по полов път, най-резумното е поне да предприемем мерки за превенция от заболяването.
Не е ли по-разумно да бъдем по-морални? Peace

# 61
  • Мнения: 462
Цитат
В тези времена, когато ценностите не са ясни, а инфекцията се предава по полов път, най-резумното е поне да предприемем мерки за превенция от заболяването.
Не е ли по-разумно да бъдем по-морални? Peace
Peace да, ама като гледам какво се случва ... Sad Подкрепям цялото интервю, много силно ...

# 62
  • Мнения: 34
...."система за скрининг, данните от които се въвеждат в електронно здравно досие и по този начин се осъществява проследяване на отделния гражданин и на населението като цяло." #Crazy newsm78 Искам и в България да е така! След като НОЙ и НАП свързаха своите електронни системи, да се надяваме, че и здравните институции ще го направят един ден....

# 63
# 64
  • Мнения: 462
Казвам: http://www.focus-news.net/?id=n1613802
Цитат
Доц. Сираков посочи, че данните за превенция на заболяването чрез ваксина се наблюдават от Европейския център за контрол и превенция на болестите, както и от Европейската агенция по лекарствата, където се събира цялата информация.
До момента са ваксинирани огромен брой хора – над 20 млн. момичета и жени, приложени са над 80 млн. ваксини при стриктно проследяване на профила на поносимост и безопасност от страна на регулаторните органи.
Съобщава се за минимални реакции, типични за всяка ваксинация. Има и няколко сигнала за вероятна смърт в следствие на ваксинацията, които обаче не са доказани – каза д-р Сираков. Той посочи, че най-голяма полза от ваксинацията могат да имат млади момичета преди започване на полов живот между 12 и 25 години. „Не бива да се изключват и тези, които са започнали полов живот. Ваксината се препоръчва масово от различни организации, както европейски, така и български. Ролята на гинеколога е да провежда разяснителна работа за необходимостта от ваксината”, каза доц. д-р Милко Сираков.
Peace

# 65
  • Мнения: 2 140
Естествено, че нямат интерес да докажат смъртта, че е от ваксината.
http://zdravennavigator.bg/article/kriterii-autizym/14241
Нови критерии за аутизъм
Цитат
Предложените промени ще сложат край на епидемията от аутизъм

Докъде стигнаха.Вместо да помагат на децата, манипулират данните и после- ваксините били безвредни. Crossing Arms

Последна редакция: чт, 26 яну 2012, 21:29 от n_alex76

# 66
  • Мнения: 11
Благодаря ви, че споделихте момичета! Hug  bouquet

# 67
  • Мнения: 1 298
Споменавала съм: отидох (млада и зелена умствено, макар и в бая напреднала възраст за тази ваксина  Mr. Green) да си я слагам - при реномиран онкогинеколог. Човекът каза, че няма проблем да ми се сложи, нищо че съм "попрехвърлила" (ако не съм в момента заразена де, което и досега не съм тествала).  Обаче, аз нали съм любопитна и любознателна, питам го: "понеже знам, че е сравнително нова, дали страничните явления и дългосрочните ефекти са добре изучени? Безопасна ли е тази ваксина?"  Отговор: "Ще бъде тествана върху вас..." (имаше предвид жените/момичетата, които в момента си я поставят). Фръцнах се и си излязох, но много го уважавам за тези изпуснати думи.

В Англия знам, че действително я прокарват като задължителна, и след въпросната консултация изчетох доста статии за ПОЧИНАЛИ момиченца от ваксинацията, за дела, за почернени семейства... Не, че това не се случва и при другите, "изпитани", детски ваксини...

Темата на практика няма нищо общо с Атака, ГЕРБ, и т.н. - в чужбина няма ни Атака, ни ГЕРБ, и пак се прокарват нови и нови безумни и нетествани ваксини. Дори да не ви се четат различни източници, дори да не смятате, че образованието ви ще позволи самолично да си изградите  компетентно мнение по медицински въпрос, поне помислете, използвайки най-проста логика: накъде тече парата? Това ще ви отговори на въпроса защо така често и услужливо се изобретяват нови и нови ваксини. Фармацевтичната индустрия е НАЙ-БОГАТАТА ИНДУСТРИЯ В СВЕТА. И хич не й минава през главата да ни лекува. Колкото повече ни лекува, толкова повече й намаляват приходите... Интересно ми беше клипчето на Think Twice, което някой беше постнал по-назад. Но няма нужда девизът да е Think Twice - според мене, и само Think! става...

PS. Безплатните ваксини не са наистина "безплатни". Плащаме ги всички ние от нашите данъци и здравни осигуровки. Но печалба от тях има, макар и да не е за населението - по две линии: печелят производителите, печелят и управниците, които срещу тлъсти комисионни правят поредната ваксина "задължителна", и наемат конкретна фармацевтична фирма.

# 68
  • Мнения: 4 753

  bouquet

Само ще те поправя, че в Англия няма задължителни ваксини... Всички ваксини от имунизационният календар на Англия са препоръчителни...

# 69
  • Мнения: 1 298
Като четох по темата, бяха имунизирали английски момиченца в училище, понякога без позволението/знанието на родителите им... Затова съм останала с впечатлението, че е било задължителна/насилствена имунизация. Вероятно е била просто "силно препоръчителна", или някаква подобна глупост...

Разбирам хората, имунизирали се на базата на горчив опит с този вид рак у член от семейството. Пожелавам, имунизиран или не, никой да не споделя мъчителната съдба на близки, сблъскали се с рака. Но остават двата големи въпроса, и двата - все още отворени: 1) предпазва ли наистина имунизацията, и 2) рискът от вреди по-голям или по-малък е от риска от болестта, срещу която се имунизираме... Относно конкретната ваксина, моите лични проучвания не са ме убедили, нито че е безопасна, нито че хипотетичното предпазване си струва риска. Не преча на никой да си я слага, но не желая никой да ми я вменява като задължителна за мен или дъщеря ми. 
Смятам, че това е честно и би трябвало да устройва и почитателите на ваксината, нали?

Единствените, които това няма да устройва, са производителите на ваксината. И именно поради тази причина мисля, че за добро или зло тя ще стане една от задължителните ваксини през следващото десетилетие.

# 70
  • Мнения: 31
брееее!Много забавна тема Shocked

# 71
  • Стара Загора
  • Мнения: 36
Всичко , което исках да кажа по темата го е написала karmelita_007 , споделям мнението и я  подкрепям  изцяло.



... но не желая никой да ми я вменява като задължителна за мен или дъщеря ми. 
Смятам, че това е честно и би трябвало да устройва и почитателите на ваксината, нали?

Единствените, които това няма да устройва, са производителите на ваксината. И именно поради тази причина мисля, че за добро или зло тя ще стане една от задължителните ваксини през следващото десетилетие.

И защото съм майка на две момичета , се моля поне това да не се случи!!!

# 72
  • Мнения: 94
Всичко , което исках да кажа по темата го е написала karmelita_007 , споделям мнението и я  подкрепям  изцяло.



... но не желая никой да ми я вменява като задължителна за мен или дъщеря ми. 
Смятам, че това е честно и би трябвало да устройва и почитателите на ваксината, нали?

Единствените, които това няма да устройва, са производителите на ваксината. И именно поради тази причина мисля, че за добро или зло тя ще стане една от задължителните ваксини през следващото десетилетие.

И защото съм майка на две момичета , се моля поне това да не се случи!!!


Ами молете си се, госпожо! Очевидно у нас има хора, които не могат да отсяват плявата от брашното! newsm78 То затова сме на опашката на Европа. Понеже и аз съм майка на две момичета. Едното вече съм го ваксинирала при това за доста пари и се надявам, че второто ще го ваксинирам, но вече безплатно, защото, разгеле, тази държава все пак е направила нещо по въпроса.

# 73
  • Мнения: 4 753
Всичко , което исках да кажа по темата го е написала karmelita_007 , споделям мнението и я  подкрепям  изцяло.



... но не желая никой да ми я вменява като задължителна за мен или дъщеря ми. 
Смятам, че това е честно и би трябвало да устройва и почитателите на ваксината, нали?

Единствените, които това няма да устройва, са производителите на ваксината. И именно поради тази причина мисля, че за добро или зло тя ще стане една от задължителните ваксини през следващото десетилетие.

И защото съм майка на две момичета , се моля поне това да не се случи!!!


Ами молете си се, госпожо! Очевидно у нас има хора, които не могат да отсяват плявата от брашното! newsm78 То затова сме на опашката на Европа. Понеже и аз съм майка на две момичета. Едното вече съм го ваксинирала при това за доста пари и се надявам, че второто ще го ваксинирам, но вече безплатно, защото, разгеле, тази държава все пак е направила нещо по въпроса.

Госпожата се моли ваксината да не стане задължителна... На теб лично какво ти пречи, че е препоръчителна? А кой каквото трябва е отсял... В Европата, на която сме й на опашката, зад. ваксини се броят на пръстите на едната ръка... То затова сме й на опашката, а ВАС ни дели на лекуващи се и нелекуващи се пациенти... Вторите нямат пациентски права, защото са здрави...

# 74
  • Мнения: 462
На мен не ми пречи ваксините да са препоръчителни, стига държавата да поема сумата, за всички, които искат да се имунизират!

Пречи ми, обаче, когато не осигуряват профилактични прегледи.  Peace Понеже профилактичните прегледи са десетки пъти по-скъпи и допълнително ще увеличат разкриваемостта на злокачествените заболявания ... Sad Ние и сега сме на челни места по заболеваемост и смъртност, не ми се мисли, ако всички се юрнат да се преглеждат ...  ooooh!

По темата с експеримента ... Ето още един източник на инфо.  Peace
Цитат
- Преди време се писа за смъртни случаи...

- Бяха регистрирани два или три смъртни случая след поставяне на ваксина. Проведоха сериозно разследване и то служби, прочути с изключително строгите си мерки като Федералната агенция по храните и лекарствата в САЩ. Те доказаха, че причината за смъртта е друга, но е съвпаднала по време с ваксината. Не всички неща, които следват едно след друго, имат причинно-следствена връзка помежду си.

 

# 75
  • Мнения: 4 753
Цитат
- Преди време се писа за смъртни случаи...

- Бяха регистрирани два или три смъртни случая след поставяне на ваксина. Проведоха сериозно разследване и то служби, прочути с изключително строгите си мерки като Федералната агенция по храните и лекарствата в САЩ. Те доказаха, че причината за смъртта е друга, но е съвпаднала по време с ваксината. Не всички неща, които следват едно след друго, имат причинно-следствена връзка помежду си.

 

Точно на трибуквените мафии най не вярвам... FDA, CDC, WHO, etc...

# 76
  • Мнения: 1 298
Поканвам любезно всеки, който се позовава и разчита на авторитета на FDA, ВНИМАТЕЛНО да изгледа следното двуминутно видео, в което се явяват директор на FDA и отговаря на въпроси за ваксините. До 2001 г. FDA е твърдяла,  че живакът в бебешките ваксини е безвреден. Към днешна дата бебешките ваксини са без живак, уж "за всеки случай"? Днес FDA твърди, че HPV ваксината е безвредна, и хората са умрели "от друго"? Е, аз не бих разчитала на такъв авторитет. http://www.youtube.com/watch?v=kGa4U4qnYkE

И, всъщност, не - ако някой някога би ме попитал (спокойно, българина вече никой не го пита за нищо), аз НЕ съм съгласна държавата да взема от моите данъци и здравни осигуровки и с тези пари да плаща за манипулиране на общественото мнение и за опасни и безсмислени ваксини, които да поставя на други хора, особено на деца (които няма как да съставят и изразят собствено мнение). Според мен, не това е реформата в здравеопазването, която ще подобри здравето и качеството на живот на българина.

С това излизам от темата, като мисля, че тя вече съдържа достатъчно насоки, за да може всеки интелигентен човек, който попадне на нея, да намери информацията, необходима му за съставяне на неманипулирано и обективно мнение.

# 77
  • Мнения: 4 753
Поканвам любезно всеки, който се позовава и разчита на авторитета на FDA, ВНИМАТЕЛНО да изгледа следното двуминутно видео, в което се явяват директор на FDA и отговаря на въпроси за ваксините. До 2001 г. FDA е твърдяла,  че живакът в бебешките ваксини е безвреден. Към днешна дата бебешките ваксини са без живак, уж "за всеки случай"? Днес FDA твърди, че HPV ваксината е безвредна, и хората са умрели "от друго"? Е, аз не бих разчитала на такъв авторитет. http://www.youtube.com/watch?v=kGa4U4qnYkE

А част от това интервю с Dr. Karen Midthun от FDA е използвано във филма Ваксинирана нация (който в момента е в подписа ми)... Филма е преведен на български...

# 78
  • Мнения: 2 140
Ваксинираните деца са по-болни от неваксинираните
http://homeohelp.eu/bg/pregled-na-pechata/493-vaksiniranite-detz … aksiniranite.html

Последна редакция: пн, 30 яну 2012, 12:57 от n_alex76

# 79
  • Бургас
  • Мнения: 6 588
Хайде на линковете....
И то от Хомеохелп. Mr. Green
Моите като са ваксинирани и здрави ,аз какво да правя?
Да чукам на дърво ли?
Да ходя да ми дърпат ушите при бай Не знам кой си,да ми гледа ходжа ,да хрупам водорасли и да мезя коластра или да папкам Туя,белким ми се давръндиса Жизнената сила?
Всеки сам преценя зя себе си,чета,информирам се,престани с тези линкове!
Ще взема да изпия нещо за нерви!Отивам при хомеопатите да ме светнат.

# 80
  • Мнения: 94
Еех, тя темата за превенция от рак на шийката на матката съвсем се разшири и отиде към друга тема. И цялото кралско войнство се сбра. И се чудя, защо е към Здравни заведения, специалисти. Тук има ли поне един специалист? Предлагам да я прехвърлим към ВАКСИНИ - дискусия САМО за вредата от тях – тема 1-24 (хомеопати, де). И потребителите - същите и линковете. Копи, пейст. Който иска, да си чете и гледа и слуша.

# 81
  • Мнения: 4 753
Който иска, да си чете и гледа и слуша.

Ама, разбира се... То темите са за който иска да чете, гледа и слуша... Който не иска, да не чете, да не гледа и да не слуша... Може да се разходи нанякъде...  Laughing

# 82
  • Мнения: 2 140
http://19min.bg/news/8/37056.html
slavka70, радвай се на здравите си деца.За внуци- времето ще покаже.Дано имаш късмет. Wink
Аз имам само 1 детенце, увредено от ваксина.

# 83
  • Мнения: 462
stelt, като не вярваш на трибуквените, ECDC е четирибуквена, както и EMEA Simple Smile  Laughing Laughing Laughing Laughing да подам нЕкое линкче? Simple Smile
http://play.novatv.bg/play/263811/

Днес, На кафе, с Гала ...  Peace

Карагьозов каза на няколко пъти, че самият той е ваксинирал дъщеря си и по тази причина е такъв привърженик на първичната профилактика ...  Peace

Интересно как всички лекари застават с имената си, титлите, опита, успехите си в национален ефир и гордо заявяват, че си ваксинират децата ...  Peace

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1208756 доц. Никола Василев (с извинение за повторението) :
Цитат
- Срещу кои вируси действа ваксината?

- Има две ваксини - едната е за 4 типа на вируса, два от които предизвикват рак, а другите - брадавици на гениталиите. Втората е само срещу двата онкогенни типа 16 и 18. След мащабни проучвания се оказа, че двувалентната дава 100% защита не само срещу двата основни типа вируси, но и около 93% защита срещу всички останали онкогенни типове. Условието е момичето да не е било в контакт с вирусите до поставянето на ваксините, тоест да не е водила полов живот. Затова в България ваксината се препоръчва на 12-годишни момичета.

И двете ваксини са с по три апликации. Поставят се с инжекция в рамото в рамките на 6 месеца.


П.С. 19 минути също ми е мн достоверен източник ...  Peace

Последна редакция: вт, 31 яну 2012, 14:30 от Мишолина :)

# 84
  • Мнения: 4 753
Интересно как всички лекари застават с имената си, титлите, опита, успехите си в национален ефир и гордо заявяват, че си ваксинират децата ...  Peace

Къде ги видя всичките лекари?  Thinking  Тук там по някой казва нещо... То и Мира Кожухарова твърди, че се ваксинира, ама дали е така, кой да ти каже...  Laughing    Ето, сега в тази тема и аз ще кажа, че всяка година се имунизирам против грип и не съм боледувала от това животно близо 10 години...  Laughing    Хайде сега ми вярвайте и ме цитирайте...  Sunglasses   А че има лекари, които наистина си имунизират децата, има, щеше да е странно да няма....  Peace

# 85
  • Мнения: 462
Това е третият онкогинеколог, който в ефир казва, че си е ваксинирал дъщерята. Simple Smile  Peace доц. Никола Василев го е заявявал /преди 2-3 години/, както и доц. Галев (той май е епидемиолог) - по БНТ.  Peace наскоро четох и доц. Милко Сираков, детски гинеколог в Майчин дом.

А иначе всички казват, че ваксината е доста далеч от смъртоносна ... едва ли е тук-там ...  Peace За инфо - можеш да цъкнеш в гугъл и да видиш само за последната седмица колко български специалисти казват, че това е едно от най-сериозните постижения на науката ...  Peace

Обърни внимание, не говоря по форуми и паланки, а в национален ефир. Има маааааааалка разлика ...  Peace

# 86
  • Мнения: 0
Здравейте момичета! Това е първият ми коментар в този форум и е предизвикан от безпокойство относно това как масата млади жени не знаят нищо за ваксината. Първо, ваксина против точно този вид рак няма как да има. Естествените защитни сили на организма трудно могат да се преборят с вируса, тъй като той е ограничен в епителната тъкан. Ваксината е вирус, няма да навлизам в подробности как се произвежда и какво би могла да причини, за да не ме заклеймите като луда. Единственото , което искам да ви кажа е да си правите HPV тестове- те са като цитонамазката, но метода на изследване на секрета е друг. Прави се веднъж на 3 години. Ако е отрицателен нямате никаква нужда от ваксина, нито повод за притеснение. Ако е положителен ваксината няма да ви спаси, даже напротив. Има лечение на повечето видове от този вирус, само малка част от разновидностите са опасни. Не се доверявайте на лекари и реклами. Слушайте себе си! Ако сте решили 100% да се ваксинирате и да го причините и на децата си, то поне преди това си направете теста. Тогава и самия доктор ще ви каже, че няма никакъв смисъл от тези измислени ваксини. Ето сайт с подробна информация за вируса и за местата, където се прави тест:   http://www.hpv-bg.com/test.htm         

# 87
  • Стара Загора
  • Мнения: 36
Здравейте момичета! Това е първият ми коментар в този форум и е предизвикан от безпокойство относно това как масата млади жени не знаят нищо за ваксината. Първо, ваксина против точно този вид рак няма как да има. Естествените защитни сили на организма трудно могат да се преборят с вируса, тъй като той е ограничен в епителната тъкан. Ваксината е вирус, няма да навлизам в подробности как се произвежда и какво би могла да причини, за да не ме заклеймите като луда. Единственото , което искам да ви кажа е да си правите HPV тестове- те са като цитонамазката, но метода на изследване на секрета е друг. Прави се веднъж на 3 години. Ако е отрицателен нямате никаква нужда от ваксина, нито повод за притеснение. Ако е положителен ваксината няма да ви спаси, даже напротив. Има лечение на повечето видове от този вирус, само малка част от разновидностите са опасни. Не се доверявайте на лекари и реклами. Слушайте себе си! Ако сте решили 100% да се ваксинирате и да го причините и на децата си, то поне преди това си направете теста. Тогава и самия доктор ще ви каже, че няма никакъв смисъл от тези измислени ваксини. Ето сайт с подробна информация за вируса и за местата, където се прави тест:   http://www.hpv-bg.com/test.htm         

 newsm10 Благодаря Ви за ценната информация! Дано повече жени да се осъзнаят и да не бъдат подведени от реклами и псевдо-доктори , които обслужват търговските интереси на фармацевтичните компании!

# 88
  • Мнения: 94
Съгласна съм с Милена, че информацията в този форум е ценна. Но обикновенно ценната информация е двупосочната, а не едностранчивата. С всичките "за" и "против" по определен казус. А тук има и от двете. Изписа се доста за бозполезността, "опасността", както и за полезността на ваксината срещу ЧПВ. При това от лекари и специалисти. Например ето това е принципно положение  http://www.vaksini.bg/53/view.html и едно лекарско мнение, но в никакъв случай неедностранчиво, в което обаче се казва че ваксината с/у РМШ е "е епохално откритие, нов хоризонт в медицината" и, че "е разумно да бъдат ваксинирани всички момичета на възраст от 10 до 15 години, които не са водили полов живот. Ако сега започне поголовно ваксиниране на този контингент (по подобие на BCG-ваксинирането срещу туберкулоза), има шанс след 30-40 години да бъде отчетен значим спад в заболеваемостта от рак на маточната шийка. Уви, много е трудно подобен аргумент да достигне до съзнанието на онези, от които зависи регламентирането и финансирането на имунизациите в страната. Те са свикнали да мислят в рамките на значително по-кратки отрязъци от време – например, в рамките на един парламентарен мандат."  http://koog-vma.com/statii-33.htm Текстът е по-отдавна и лекарите, особено онколозите, се бореха с години правителството да реагира подобаващо и да осигури средства за ваксиниране на младите момичета, което вече, слава Богу, е факт.

# 89
  • Мнения: 9
за тези ,които са склонни да приемат и друго мнение  Peace http://www.youtube.com/watch?v=m6LXtyhhPdI&feature=youtu.be

# 90
  • Мнения: 4 753
vanda75, искаш да кажеш, че туберкулозата е овладяна и то, благодарение на ваксините ли!?  newsm78   И рака на маточната шийка ще се повлияе от тях толкова, колкото и туберкулозата се повлиява от БЦЖ...  Laughing

# 91
  • Мнения: 94
Нищо не искам да казвам. Не съм лекар. Знам само, че човечеството се е преборило с едрата шарка, полиомиелита, благодарение на ваксините. http://-spam127-/%D0%98%D0%BD%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B2%D1%8E%D1%8 … D1%82%D1%8A%D1%82
Ето още малко инфо  http://koog-vma.com/statii-34.htm

# 92
  • Мнения: 0
Човечеството се е преборило с много от болестите благодарение на подобрената хигиена и качество на живот, които в годините, в които хората са измирали от шарка са били под всякаква критика.  Който иска се ваксинира, който не иска- не го прави. Тук никой не бива да налага мнение, а да информира. И наистина има смисъл да дадеш веднж на 3 години 50лв за тест, отколкото 4000 за ваксинации, които не са изпитани докрай и не дават 100% надеждност. Всеки прави своя избор.

# 93
  • Мнения: 0
В микробиологична Лаборатория НОВА ЛАБ  - Бургас , правят изследвания за Човешки папиломен вирус /HPV/,който причинява рак на шийката на матката. Предпочитам първо да се изследвам , а след това  да предприема  някаква имунизация.

# 94
  • Мнения: 133
Здравейте!!! Истината е, че в световен мащаб има описани смъртни случаи след поставяне на тази ваксина. Аз също се чудих дълго, но проучих тук- там и се отказах да причинявам това на детето си.

# 95
  • Мнения: 94
Истината е, че в световен мащаб има много жени, починали от рак на шийката на матката и ние сме бая начело http://www.bulgarica.com/2012/01/25/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0% … %BE-%D0%B7%D0%B0/
Става дума за ПРЕВЕНЦИЯ, а информираността и изборът си е лично ваш.

# 96
  • Мнения: 9
ако сте имали търпението да изгледате краткото видео,което пуснах преди (http://www.thinktwice.com/hpv_show.htm )се споменава , че всъщност жените са в риск да се разболеят от рак на гърдата 15 пъти повече в сравнение с риска от рак на маточната шийка... за нетърпеливите -8 слайд  Peace

# 97
  • Мнения: 94
Ама вие сега нещо като тото ли ни предлагате да си играем. 6 от 49. Аз имам онкоболна майка от рак на гърдата. Вече оперирана и си изкарах в онкологията известно време с нея. Те за гърда и рак на шийката на матката са си направо на един етаж в онкологията. Пожелавам скоро да се подготви и ваксина срещу рак на гърдата http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=498760 Дай боже! Напоследък науката търси решение за превенция и дори лечение на рак чрез ваксини. Нещо против? Дано се намери лечение. Толкова мои приятели си отидоха от рак напоследък. Млади хора. Нямат и 40 години  Cry

# 98
  • Мнения: 9
vanda75 позволявам си да се обърна лично към теб..разбирам болката ти! но тъй като ти заговори за тото , точно ваксината е разработена на този принцип -"работи " срещу 4 от над 100 различни щама на човешкия папилома вирус..добре го каза за лотарията.. Peace

# 99
  • Мнения: 4 753
Истината е, че в световен мащаб има много жени, починали от рак на шийката на матката и ние сме бая начело http://www.bulgarica.com/2012/01/25/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0% … %BE-%D0%B7%D0%B0/
Става дума за ПРЕВЕНЦИЯ, а информираността и изборът си е лично ваш.

Истината е, че ваксините няма да помогнат на тези жени, така че не става въпрос за превенция, а за печелене на пари на гърба на обикновените вярващи и техните деца...

# 100
  • Мнения: 94
Точно! На тези жени, които вече са болни, няма да помогне,  но щеше да помогне, ако бяха ваксинирани предварително. За съжаление това е било невъзможно преди няколко години, когато ваксината още не е била разработена. Човечеството все пак върви напред. Е, може би и назад в някои отношения, но не като технологии и медицина, а като неусъвършенстване на духа и ума, но това са други теми. Радвам се, че не съм родена през средните векове, а вие май копнеете за тях с криворазбраната псевдоромантична идея за природоцелесъобразност и естествен подбор?

# 101
  • Мнения: 4 753
И на тия няма да помогне, и на ония няма да помогне...

А кое е напред и кое назад е въпрос на лично светоусещане... е, може би и малко разбиране на материята...  Laughing  Иначе средновековието е известно с природоцелесъобразността си и естествения подбор...   hahaha

# 102
  • Стара Загора
  • Мнения: 36
И на тия няма да помогне, и на ония няма да помогне...

  Иначе средновековието е известно с природоцелесъобразността си и естествения подбор...   hahaha

Аз бих добавила и с лова на вещици и Св. Инквизиция , които по нещо си приличат с "Биг - брадъра" , имащ подобна роля в днешно време.

# 103
  • Мнения: 462
Човечеството се е преборило с много от болестите благодарение на подобрената хигиена и качество на живот, които в годините, в които хората са измирали от шарка са били под всякаква критика.  Който иска се ваксинира, който не иска- не го прави. Тук никой не бива да налага мнение, а да информира. И наистина има смисъл да дадеш веднж на 3 години 50лв за тест, отколкото 4000 за ваксинации, които не са изпитани докрай и не дават 100% надеждност. Всеки прави своя избор.

4000 лв. за ваксинации?!?!?! Уау!!! Аз като се ваксинирах дадох 500 ... а беше преди доста време ...  Peace

За сравнение, тези 500 лв. се равняват на сумата за едномесечен болничен престой по клинична пътека в Онкологията ...  Peace Без лечение, само престой ...  Peace

# 104
  • Мнения: 34
В някакъв смисъл естественият подбор продължава да действа и днес, защото се разболяват не всички, а тези, които имат по-слаб имунитет и не могат да се самоочистят от вируса, носители на практика са почти всички, не знам защо така дълболо се осъмнявате в изолираните 4 от 100 щама, след като е доказано, че 2 от тях са онкогенни

# 105
  • Мнения: 2 672
мислех да се ваксинирам / също така и дъщеричката-живот и здраве като се роди /, но от всичките 7 стр , които прочетох доста внимателно ,се отказах.
Категорично!
И бих искала да имам право на избор, а не да ме задължават!
Все пак всеки сам си носи отговорност за здравето, а не някои друг /напр.държавата/

# 106
  • Мнения: 34
Мойри, специално при тази ваксина няма елемент на принуда, разбира се, че си свободна да правиш каквото си поискаш, моят съвет е да се следиш редовно и не само с пап тест, а по-скоро с  Digene и/или колпоскопия.

# 107
  • Мнения: 462
мислех да се ваксинирам / също така и дъщеричката-живот и здраве като се роди /, но от всичките 7 стр , които прочетох доста внимателно ,се отказах.
Категорично!
И бих искала да имам право на избор, а не да ме задължават!
Все пак всеки сам си носи отговорност за здравето, а не някои друг /напр.държавата/
Хич няма да те разубеждавам, само ще те посъветвам да не взимаш каквито и да било решения свързани със здравето ти вследствие на четено във форум/ чуто на улицата, градинката и т.н.

# 108
  • Мнения: X
Понеже никоя медицинска и/или официална институция до момента не ги е приела ... и едва ли това е някаква теория за конспирацията - над 80 млн. дози са поставени в целия свят от тези ваксини, СЗО, ECDC, Съвета на Европа, Европ. парламент и мн други институции не спират да дават препоръки и да работят с всички държави за въвеждането на рутинни, безплатни имунизации срещу заболяването ... Сори, за мен в това е истината, а не в друго ...  Peace И, честно казано, се радвам, че най-накрая и България има /макар и малък/ подем в тази посока ...
Леле, верно, много заблудени хора има....    Shocked
Ти ще ваксинираш ли дъщеря си?

# 109
  • Мнения: X
Цитат
Нямам никакво съмнение относно ефикасността и безопасността на ваксината. Известна ми е ползата за обществото от приложението й много преди тя да се появи на нашия пазар.

Ние сме забравили, че епидемиите от най-опасните заболявания на човечеството като морбили, туберкулоза и пр. днес са предотвратени и не вземат жертви, в сравнение с миналото, именно благодарение на масовото имунизиране на населението срещу тях.

В последните дни чета доста за ваксините ....и вече за 100-тен път попадам на горните изречения.
Най-лошото е ,че са изречени от РАЗЛИЧНИ хора, т. нар. "специалисти".
Направо боде очите факта, че този текст е изфабрикуван от един, единствен мозък, назубрен от хиляди "специалисти" и повтарян до зомбиране.
Ужас!   
И се очаква да повярваме ,че подобни "специалисти" ще се грижат за здравето ни....

# 110
  • Мнения: 94
Краси, защо да са заблудени тези, които се ваксинират, а не тези, които не се ваксинират? Аз лично съм ваксинирала дъщеря си още преди година, която сега е на 14 години и себе си и считам за заблудени, тези, които слушат, четат и за съжаление вярват на разни тъпотии, раздувки и ужасии по форуми и медии, вместо да се консултират с лекари, пък да си преценят.

# 111
  • Мнения: 4 753
Що пък си мислиш, че не се консултираме с лекари?  Напротив, лекари ми отвориха очите за много неща...  Wink   Добър слушател съм и внимавам в час...  Laughing

# 112
  • Мнения: 94
Що пък си мислиш, че не се консултираме с лекари?  Напротив, лекари ми отвориха очите за много неща...  Wink   Добър слушател съм и внимавам в час...  Laughing

Аз говорех за тези, които НЕ се консултират с лекари, а разчитат на "компетентното" мнение на форумните потребители. Не изключвам възможността  човек да си прецени за себе си своя конкретен случай и проблеми след лекарска консултация.

# 113
  • Мнения: X
Що пък си мислиш, че не се консултираме с лекари?  Напротив, лекари ми отвориха очите за много неща...  Wink   Добър слушател съм и внимавам в час...  Laughing

Аз говорех за тези, които НЕ се консултират с лекари, а разчитат на "компетентното" мнение на форумните потребители. Не изключвам възможността  човек да си прецени за себе си своя конкретен случай и проблеми след лекарска консултация.
ЗАщо реши, че не съм говорила с лекари?Или че чета само тук, във форума?
Има огромно количество информация,стига да има кой да чете.
Но тези, които вярват сляпо на лекарите и фармацефтичните гиганти, може би не е лошо да си зададете някои въпроси и най-важното, адекватно да си отговорите:
1.Защо фармацефтичните компании са  най-богатите в света?
2.Защо, въпреки все по-добрите условия за живот (уж), хората стават все по-болни?
3.Защо лекарите, когато отидете при тях с оплаквания, веднага ви предписват лекарства, които САМО ТУШИРАТ симптомите?А не търсят и не лекуват ПРИЧИНАТА за болестта ви?
4.Чумата също е много заразна болест.Защо за нея няма ваксина?А само за шарки,тетанус и др., от които всъщност, ако сега се разболее някой, няма да умре?
5.Наистина ли вярвате, че ракът е вирусна болест?
Мога още да изброявам, но мисля,че ако си отговорите на тези въпроси, другите сами ще изскочат пред вас.

# 114
  • Мнения: 4 753
Аз пък се чудя защо някои си мислят, че лекарите могат да им дадат най-правилната информация... Не всички лекари се интересуват от всичко... Да не говорим, че техните източници на информация са обикновено дистрибутори на лекарства и хранителни добавки и подобни... Преди години още, когато се заговори за тази ваксина в България, мой познат гинеколог (който ми знае мнението за ваксините по принцип) ми сподели, че е чул за ваксината, започнали са да го питат пациентки, но той не знае дали да я препоръчва или да се въздържа... Това какво иде да рече? Че и АГ-тата все още не я познават тази ваксина в краткосрочен план, пък какво ли остава за дългосрочен... Как се очаква да ви консултират тогава?

# 115
  • Мнения: 34
А защо изпращаме хора на луната? newsm78 за мен най-ценното е, когато има дискусия, тя да не се размива,  #Crazy някак си е важно да обясним на своите деца, че ранното започване на полов живот крие редица опасности, една от които е заразяването с ЧПВ и че презервативите, за съжаление, не могат да предотвратят това. ваксината си е въпрос на личен избор, на дълго и на широко съм говорила с моя гинеколог по въпроса и лично нямам съмнения. и все пак не разбирам защо нещо, което е повод за радост от приближаване на България към цивилизования свят, предизвиква конспирация. но това е и една от хубавите страни на капитализма и демокрацията,които не са много на почит у нас, свобода на словото!

# 116
  • Мнения: 4 753
...и все пак не разбирам защо нещо, което е повод за радост от приближаване на България към цивилизования свят, предизвиква конспирация. но това е и една от хубавите страни на капитализма и демокрацията,които не са много на почит у нас, свобода на словото!

Кое е повод за радост? Че използват собствените ни пари на данъкоплатци, за да ни убеждават да имунизираме децата си с нещо, което е вредно?  newsm78  А някой ще си гушне комисионната за пробутаните ваксини... Верно голем кеф...  Crazy

Конспирации няма, тук говорим за истината... Цивилизования свят е скапан... Някой убива децата ни за пари... За мнооого пари...

# 117
  • Мнения: X
Цитат
А защо изпращаме хора на луната?
Кога?    Laughing  Нали е почти 100 % доказано, че човешки крак на Луната не е стъпвал, снимките са правени в студио?!

Цитат
и все пак не разбирам защо нещо, което е повод за радост от приближаване на България към цивилизования свят,
Кое точно е повод за радост?
Че сме все още почти нов, неразработен пазар за всякакви боклуци?В това число и на "лекарства"?
Няма как да ме радва факта, че така наречения "цивилизован свят" иска да съм все по-болна, да използвам все повече и повече лекарства, да си правя какви ли не "полезни" ваксини, ползата от които никой досега не е доказал....
Един много елементарен пример:

Аз досега не съм си правила никога ваксина против грип.И от грип не съм боледувала повече от ...15-17 години.Всъщност изобщо нямам спомен откога не съм боледувала от грип.
Хора около мен, които се ваксинират всяка есен,всяка зима си изкарват грипа поне два пъти....
И го твърдя със сигурност защото през последните 5-6 години умишлено питам,когато някой познат ми се оплаче ,че пак е болен, дали си е правил противогрипна ваксина есента.
Та, аз лично предпочитам да стоя възможно най-далеч от "цивилизованите благинки", особено в медицината.
Който иска, да им се радва и с кеф да си ги ползва.

# 118
  • Мнения: 34
 PeaceЗа грип- да, какво изобщо говорим, аз съм си против тези ваксини, защото вирусите мутират прекалено бързо, но за останалите съм си привърженик. на мен ми харесва идеята, че живея в цивилизован свят, това си е важно в ежедневието и в семейния живот, това е чувство на вътрешна спокойност или здрав разум, заразих се след няколко години в германия, където хората са си такива. друг е въпросът, че в българия е по-трудно да намериш качествен живот, затова се борим всички, но според своите разбирания!

Общи условия

Активация на акаунт