Сурогатното майчинство-за или против?

  • 3 385
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 277
Здравейте момичета,
По повод нашумялата тема за сурогатството бих искала да сондирам мнение по въпроса за или против сте сурогатното майчинство, при какви обстоятелства бихте се възползвали от него и на каква цена?За някои двойки това е единстваната алтернатива, дано тези които ще гласуват закона на второ четене да знаят това. Благодаря ви.
http://www.peticiq.com/deca_semeistvo
П.С.Моля  дайте гласа си и в анкетата?

# 1
# 2
  • СОФИЯ
  • Мнения: 10 724
За доста двойки това може би е последната надежда да се сдобият с детенце - пожелавам им успех   bouquet  bouquet
Аз гласувах против,.Нищо против и лично към тези майчици който помагат на такива като нас но аз не смятам да се възползвам дори и да ми е последната надежда. Не мога да кажа защо, но така ми идва отвътре. Недай си боже ако стигнем до там, че нямаме избор ще прибегна до осиновяване.

# 3
  • София
  • Мнения: 23 162
Много лесно се дава мнение за или против ако не ти е на дневен ред.
И аз някога си мислех, че винаги можем да осиновим, но сега не ми стига смелост или не знам и аз какво точно.  Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 856
Много лесно се дава мнение за или против ако не ти е на дневен ред.
И аз така мисля и затова и смятам всякакви такива анкети, проучвания и петиции за напълно безсмислени. Според мен, право на мнение по такъв тип анкети би трябвало да имат само хората, които по някакъв начин ги касае дадения проблем - т.е. имат нужда от такава терапия/лечение/процедура или ще бъдат донори/сурогатни майки и прочие. Не виждам смисъл например кака Пенка с три деца и 4 аборта защо трябва да изразява мнение и да гласува в анкети относно "За и против инвитрото", "За и против сурогатството", "За и против донорството на генетичен материал" и т.н. В общия случай тя нито е запозната с тематиката и поради тази причина не може да изрази компетентно/информирано мнение, нито за нея има значение това мнение. То е все едно аз да отида да гласувам в анкета дали трябва да се прилага химиотерапия при лечение на рак или да се пият билки. Ами няма как да имам компетентно мнение по темата (и надявам се да нямам причина да имам), нито пък моето мнение има някаква стойност за човек, който трябва да вземе решение за себе си днес.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Дано да не стигам до там,но ако трябва да избирам между сурогатна майка и осиновяване бих избрала първото.Аз поне така усещам нещата..

# 6
  • Мнения: 277
Момичета пуснах тази тема и анкета,защото и аз съм една от вас.Интересувам се от сурогатното майчинство,затова защото след два неуспешни опита ми минава през главата и този вариант.А и не само този.Въпроса е ако един ден се окаже че нямам друга надежда освен осиновяване или сурогатство кое ще избера? Все още не знам кое по-доброто.Знам,че са се дискутирали такива теми тук,но смятам,че ще се включат момичета,които истински ще вникнат в същността на проблема и ще изразят мнение/такива които се сблъскват в момента с това/.Вие как мислите?Кое бихте избрали и въобще бихте ли предприели нещо или  бихте се примирили?

# 7
  • Мнения: 277
Много лесно се дава мнение за или против ако не ти е на дневен ред.
И аз някога си мислех, че винаги можем да осиновим, но сега не ми стига смелост или не знам и аз какво точно.  Rolling Eyes
Намирам себе си в твоето изказване.Не знам може би ми се иска да се възползвам от услугите на такава жена,да опитам и последния шанс за да имам мое  дете.Теб кое те спира?

# 8
  • Мнения: 277
Дано да не стигам до там,но ако трябва да избирам между сурогатна майка и осиновяване бих избрала първото.Аз поне така усещам нещата..
Армира, ти защо би избрала сурогатството?

# 9
  • София
  • Мнения: 16 165
Аз подкрепям заместващото гестационно износване и неговото узаконяване.

Мотиви: 1) една бременност не е равносилна на тежко заболяване, а дори разкрасява и подмладява жената (аз поне така се чувствах с 3тото, на 35 г.); 2) създава се и се износва желан и обичан живот; 3) помага се на хора, които имат истинска нужда от помощ...

Ако знаех, че мога да износя, дори бих станала СМ. Сега, обаче, след толкова много неуспешни инвитро опити и едва 8 седмици естест. бременност нищо не знам, освен че само виждам "моркова"на хоризонта...

Моите 2 цента по темата: не вярвам, че в България ще се намерят достатъчно желаещи гестационни майки. Съдя по това, колко трудно се намират донорки на Я.

# 10
  • София
  • Мнения: 16 691
 гласувах- за! Всеки има право да има дете- независимо по какъв начин! Когато е позволено от закона- всеки прави своя избор

# 11
  • Мнения: 277
Аз подкрепям заместващото гестационно износване и неговото узаконяване.

Мотиви: 1) една бременност не е равносилна на тежко заболяване, а дори разкрасява и подмладява жената (аз поне така се чувствах с 3тото, на 35 г.); 2) създава се и се износва желан и обичан живот; 3) помага се на хора, които имат истинска нужда от помощ...

Ако знаех, че мога да износя, дори бих станала СМ. Сега, обаче, след толкова много неуспешни инвитро опити и едва 8 седмици естест. бременност нищо не знам, освен че само виждам "моркова"на хоризонта...

Моите 2 цента по темата: не вярвам, че в България ще се намерят достатъчно желаещи гестационни майки. Съдя по това, колко трудно се намират донорки на Я.
sharky, замислям се коя жена би износила чуждо дете и на каква цена?Въобще ще се намерили такава?Ако не е някоя близка на семейството по какъв начин ще се стекат обстоятелствата не се знае?Мисля че закона за сурогатството в България трябва да е доогледан от всички страни.А за позицията на обществото какво мислите?

# 12
  • София
  • Мнения: 16 165
За цената: аз бих износила 2 (може и наведнъж) ако знам, че едното е от съпруга ми и ще си сотане с нас  (аз лично не държа на собствения си генетичен код, аз вече съм го репродуцирала 3 пъти, държа да дам живот на дете на съпруга ми...стана малко заплетено, но пък вие ми знаете случая newsm78). За мен това е цената..живот за живот, ако може, само че не отнемане, а постигане на живот....одеве, като пишех в темата, си мислех да постна тук приемливата за мен цена като сума, и после реших, че ще се интерпретира като покана към евентуални гестационни майки да ме търсят да си предлагат услугите, а нали гестационното износване все още не е законно...и ще стане една...сега, с горните уговорки, че чакаме гласуването на 2ро четене и узаконяването, мисля, че сумата за компенсиране на ГМ би следвало да е около 10-15 хиляди евро. Но не вярвам, че и за тези пари ще се намерят желаещи...

Освен това, мисля, че в Бг няма достатъчно добра ин-витро клиника (като качество на работа, ембриолози и т.н., ние в Проблемното си знаем ...), на която да се доверя на 100% за изпълнение на процедурата по инвитрото и ЕТ на СМ, че да знам, че ГМ ще забременее...по-скоро си представям досегашната въртележка с неуспешните опити...


А какво мисли обществото ли? Нищо хубаво не ни мисли. Мисли, че  убиваме СМ, защото в България да раждаш е смъртно опасно. Обществото мисли, че нашето безплодие е решение за изоставените деца в домовете. И че нашето безплодие е резултат от нашите грехове, така че трябва да бъдем наказвани...нищо ново не казвам...




# 13
  • Мнения: 277
Това наистина е наболяла тема,относно семействата с репродуктивни проблеми и невъзможността да имат свои деца?Защо обществото гледа на нас като на "прокажени"? Хората не разбират и не искат да приемат чуждата болка,винаги е по-лесно да дадеш съвет и да поучиш някого какво решение да вземе, но е трудно да се поставиш на негово място,да изживееш неговите чувства и емоции.Нямам нищо против осиновяването,аз също си мисля този вариант,ако нямам друг шанс,но защо обществото ни осъжда по този начин?

# 14
  • Мнения: 1 800
Въпроса е ако един ден се окаже че нямам друга надежда освен осиновяване или сурогатство кое ще избера? Все още не знам кое по-доброто.Вие как мислите?Кое бихте избрали и въобще бихте ли предприели нещо или  бихте се примирили?

По-добрият вариант е този, с който ти можеш да живееш. Ние избрахме осиновяването дори преди инвитро опити, при нас сурогатство(износване)не е вариант, защото цените са от $60-120 хиляди.

Djennika, закона за сурогатство трябва да защитава правата и на сурогатната майка и на семейството.

За позицията на обществото- за мен тя е голямо зло, неосведомени хора, хора които не са в подобна ситуация, но с мненията си могат да правят живота на хора в тази позиция ад. Но пък общественото мнение подлежи на промяна. Преди години моя близка основи дете, спомням си колко тайно беше всичко, едва ли не срамно, че се е стигнало до това. Сега пък дори и в този форум е модерно да се предлага осиновяването като решение.
Много се ядосвам като се зафилософства как  връзката майка-дете не била силна при осиновяване/сурогатство, а не разбират, че негативното отношение е това, което вреди много повече в случая.

Общи условия

Активация на акаунт