кандидат-студентски изпит

  • 1 245
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
здравейте:) Извинявайте ако нещо не е както трябва, но пиша за първи път. И така, аз съм момиче набор 1994 и другата година ми предстоят кандидат-студентски изпити. Решила съм да държа във Великотърновския университет по български език-тест.Познати ми казаха, че всяка година излизат книжки с тестове(университетско издание), които трябва да си купя и да попълня и на изпита ще се падне един от тестовете публикувани в книжката. И въпросът ми е това възможно ли е ,те на практика по този начин си издават изпита??? Моля Ви ,които е по-наясно нека да пише,благодаря предварително:)

# 1
  • Мнения: 40 691
Познати ми казаха, че всяка година излизат книжки с тестове(университетско издание), които трябва да си купя и да попълня и на изпита ще се падне един от тестовете публикувани в книжката. И въпросът ми е това възможно ли е ,те на практика по този начин си издават изпита??? Моля Ви ,които е по-наясно нека да пише,благодаря предварително:)

Не съм наясно и го чувам за пръв път, но има логика. Все пак напоследък кандидатстудентите са доста по-малко от местата в университетите и един много строг изпит може да остави даден ВУЗ съвсем без студенти. А така поне ще се осигури кандидатите да са научили поне няколко теста.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 3 355
В Пловдив преди години след приключването на кандидатсудентската сесия издаваха книжка с десетте теста, които са били подготвени за съответната година. Освен това издаваха и други книжки с примерни тестове за подготовка. Предварително не помня да са издавали нещо, което да се отнася за изпита. Дали и в Търново не е така? В смисъл - да издават нещата, които са се падали на изпитите през предишните години?

# 3
  • Мнения: 27
Голяма част от въпросите в книжките се падат на същинския изпит  Peace
Знам от личен опит.

Общи условия

Активация на акаунт