Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
От 10 години сме с Мерцедес А класа и е време за ново возило.Вече месеци оглеждаме за кола и  все не се спираме на даден марка.Аз харесвам Фолксвагените ,мъжа не....Тураните били като каруци  Laughing . Мазда 5 гледахме ,но пък е много голяма ,а мъжа ми пътува с нея на работа.Търси кола хем за градско каране хем за екскурзии.Да има гаранция от сервиза,да е икономична,с голям багажни и т.н. и т.н. и ако може да е без парички  Laughing да,ама няма!Последно се спряхме на Мерцедес Б класа,но пак идва друг проблем -поддръжката излиза скъпо.Предложиха ни доста изгодна оферта на Рено Меган Грандтур,но на мен не ми харесва като модел.В нета съм гледала Опел Зафира,но на живо все още не .

# 1
За мен отговорът е ясен : немска Simple Smile

Иначе зависи какво точно търсите и какво харесвате.

# 2
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
ние сме с голф плюс на газ Peace
мъжът ми пътува по 10 км на ден до работата и с газта е ок, багажникът ни стига като ходим на екскурзии, но аз съм доста спестовна откъм багаж....Peace

аз карам един стар голф 3ка Mr. Green
за града ми е ок, на мъжът ми колата не мога да я паркирам, голяма ми идва и в града все няма толкова големи места за паркиране, че да се навра... затва със стария голф, че и да го ожуля, да не ме е яд.... Mr. Green

сега той иска да ми взима друга кола, по-нова и засега се е спрял на VW up, но това е само за града.

както виждаш, фенове сме на VW. аз в частност съм фен на малките коли - мини, фиат 500 и прочие  Crazy, но те на теб не ти вършат работа....

# 3
Може ли и аз да се вмъкна в темата.Не сме в немско, но пък сме с немска кола Ауди.Ние сме големи фенове на тази марка.В момента карам Audi A6 S line.За Туараните какво да ти кажа пробвахме я веднъж и няма да повторим.Опит имам и от BMW и Volvo(камион на Mакдоналдс ме беше фраснал веднъж и докато ни оправят колата смених с тези 2 марки).BMW беше 5 а Volvo xc90 те са големи но много хубаво возят. Peace Само да спомена още че ние караме на дизел.

# 4
  • USA
.
В момента карам Audi A6 S line.За Туараните какво да ти кажа пробвахме я веднъж и няма да повторим.Опит имам и от BMW и Volvo.BMW беше 5 а Volvo ХС90 те са големи но много хубаво возят.

В Германия - Ауди,Мерцедес,БМВ и Порше за нищо ги нямате.Като тукашни Тойоти ги карате. Никъде другаде по света не съм виждала по пътищата толкова многобройни луксозни марки на куп.
Гласувам за Волво ХС90,относно возенето - меко и безшумно,нямам забележки.

# 5
Е, тези марки имат и не толкова луксозни модели, на прилични цени. (без Порше) Simple Smile
Все пак са местните марки и поддръжката им не е толкова скъпа. Затова казах - в Германия - немска кола.  Peace

# 6
  • USA
Загледах се тъкмо в сайта на Мерцедес USA ,за да потърся отговор на въпроса защо никога не съм ги намирала за Уау,докато хората масово се прехласват по марката.
Тук, ценово стартират от 'скромните' $34 800 за Седан/най-евтиния и най-обикновен модел/ - базова цена.Всички знаем,че това е лъжлива цифра,защото при добавка на екстри и сейлс такс,минимум  се доплаща 1/3 отгоре.И какво излиза - не толкова луксозен Мерцедес,най-евтиния възможен модел на пазара, на най-приличната цена, в Америка излиза грубо казано $44 000. Което е много пари за стандартен модел кола седан.За същите пари и при конкурентните марки се купува кросовър.
Тук въобще не засягам въпроса с качеството,смятам не подлежи на дискусия.

Истина е,че немските коли тук(а и по света) се смятат за луксозни такива и служетел със стандартна за щата заплата като Джони комшията примерно няма да може да си позволи покупка и поддръжка,освен ако не е любител на определен тип модел,марка.

Нямам време да направя сравнение и с Ауди,БМВ,предполагам,че няма да намеря особена разлика.

# 7
Ние сме "класи4ески" баварци - BMW 3 и MINI ONE. Истината е, 4е като излязахме от възрастта на коли4ките колите са оптимални.
Снаха ми продаде нейният голф и си взеха ВолвоХС не6то си заради бъде6тото нарастване на семейството и 4естно, ако трябва да взимам автомобил за 4 и пове4е 4овека това би бил моят избор.

# 8
И аз не съм у немско, ама и аз като Ивенце мисля - немска. И у френско да бях - пак немска  Laughing След двугодишния ми престой там и опознаването с френските автомобили и аз като сърбина "кола со мачка, со пичка и со борче не сакам!"  Laughing
Ако не немска, то японска. Peace

# 9
Ние имахме Audi А4 и преди две седмици го сменихме отново с Audi А4. Личи си коя марка кола се харесва в нашето семейство  Wink.

# 10
Карам BMW X3 и съм много доволна. Отговаря на всичките ми изисквания и до сега не мога да се оплача от нея.  За мен това е Колата.
Съпругът ми кара Toyota rav4,  също е удобна, има много място, икономична е в сравнение с BMW-то,  но на мен BMW X3  повече ми харесва.

# 11
и ние имхме такава дилема преди два месеца. Ние имахме VW Пасат и Торан затова дълго оглеждахме пак VW, ама решихме, че няма да е VW, защото е много предпочитана от крадците. Винаги са на върха в класациите. Та сега вместо Торан имаме Форд Гранд С-Мах. Сравнявайки го с Торана определено форда е много по удобен. Относно разходите за севиз нямям още наблюдение. Но това е много относително и зависи от конкретния модел. За нас беше също важно стойноста на данъка и застраховката, защото те при различните коли също са различни. А колкото до съчетанието градска кола, горяща малко, не изискваща много място за паркиране и кола за екскурзии, събираща много багаж и достатъчно мощна за да не се измъчваме взаимно на магистралата, двете в едно струва ми се невъзможно. И нашата кола трябваше да има разход на гориво 4-5 литра, ама това било при оптимални условия, които ние не можем да постигнем, защото имаме градско със спиране на светофари и кръстовища или пък защото имаме магистрала и там има и други ленти, освен тази за Тировете. Та осносно Форда мога да каца комфортно пътуване, но не и икономично. При Торана определено не беше така комфортно, но пък багажника е огромен. Пасата си го ползваме още, но е безкрайно неикономичен за градско.
А колкото за Опел Цафила, който си споменала като вариант, ние също се чудихме, но всички отзиви които чухме се обобщават с немския израз "lieber Finger weg". Имахме и възможност да я пробваме като кола под наем и останахме със същото убеждение.

# 12
И у френско да бях - пак немска  Laughing

И у белгийско - пак тъй  hahaha

Мъжт ми е с БМВ тройка, аз съм със Смарт. Мойто коле твърдо вози, ама за градско ми е идеално.  Blush
Девер ми си взе Ауди 6, изключително луксозни и комфортни.  Peace

# 13
Нашето четиричленно семейство притежава БМВ5. Ползвам я ежедневно с децата и като единствена кола в семейството и на дълги разстояния. Поддръжката на колата зависи от годините и сервиза. Ако е нова или Jahreswagen е добре да е във фирмен сервиз. БМВ имат сравнително скъпа поддръжка. Единствен минус на петицата в сравнение с предишната ни кола Опел "Вектра" е по-малкия багажник.

# 14
Една част от семейството е фен на Рено. Заради това  Rеnault Scenic, diesel.
Мен започна да ми харесва, голяма, вози добре, има място за багаж......7 местна.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт