имам процедурен въпрос относно приспиването

  • 5 978
  • 60
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 473
Не ми се е налагало да приспивам, защото синът ми сам си заспива.
Преди сън четем книжка и след това си пожелаваме лека нощта и това е единственият ритуал покрай заспиването.
Но то си е до дете.

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 824
Аз мисля,че е както го свикнеш.

# 17
  • Мнения: 676
Аз пък не мисля, че е както го свикнеш. И разбира се пак зависи от детето.
Дъщеря ми имаше период, в който заспиваше само на ръце и с гушкане. После само на гърда. После пак само на ръце. После само на леглото гушнати двете. След това сама в леглото и аз в стаята. След това сама в леглото и в стаята.
Не съм я приучавала насила към нищо, просто следвах естествения й ритъм. Тя сама си определяше кога какво иска. Иска да я гушкам - ок, гушкам. Иска да заспива сама - ок.
Някои деца заспиват по-трудно, въпреки че ужасно им се спи. Има такива, които ако изпуснеш момента стават по-нервни и заспиват още по-трудно. Не на последно място родителят безпогрешно разбира кога на едно дете му се спи и това, че ти смяташ, че не е необходимо в този момент да се слага да спи, не значи, че това в действителност е така.
Когато имаш дете ще разбереш, че нещата са ужасно индивидуални и че само ти ще познаваш детето си по-добре от всеки друг.

# 18
  • Мнения: 914
Ами сигурно имаше начин да я свикна, но за целта трябваше да я оставя да се скъса от рев. Еми не мога.

Последна редакция: ср, 18 яну 2012, 21:50 от инкс

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 824
Аз не налагам мнение,само казвам какво мисля.И май като чета си мисля,че съм права.

# 20
  • Мнения: 156
Цитат
ти смяташ, че не е необходимо в този момент да се слага да спи, не значи, че това в действителност е така.
Когато имаш дете ще разбереш, че нещата са ужасно индивидуални и че само ти ще познаваш детето си по-добре от всеки друг.

аз не смятам, че не е необходимо. смятах го за необяснимо, и затова попитах.
убедена съм че родителите си познават най-добре децата, и без аз самата да имам деца. за щастие го осъзнавам и без да имам деца.  Simple Smile

# 21
  • Мнения: 914
И аз имам един процедурен въпрос - изобщо ли не ползваш главни букви?

# 22
  • Мнения: 156
да, ползвам главни букви, но не в този форум.

# 23
  • София
  • Мнения: 44 047
малкото дете, не съм го карала да спи когато ми е удобно, спеше когато искаше, в резултат обаче е имал периоди да заспива и в 11 вечерта, което си е много, вярно обаче после спеше до 10-11 сутринтта, спеше следобяд от 4 до 7-8, но .... сега ходи на детска,  става в 7,30 сутрин, пак иска да седи до късно, но най-късно в 10 е в леглото, иначе просто не може да стане и е като парцал, следобед се бори да не спи, но пак понякога   го карам да легне, защото иначе в 6 вече е толкова изнервен, че до 10 се изпокарваме 60 пъти, да не говорим, че ляга и отнася за няма и 5 мин, което не би станало, ако не е уморен и не се нуждае от това.(сега е на 6г)

Та като цяло, ако няма защо  бих го оставила едно дете да си следва собственият часовник, но ако се налага денем да следва някакъв режим(ясла, детска, училище) и се преуморява видимо, бих го слагала да спи по-рано(понякога от преумора децата така се пренавиват, че  просто упорстват да не легнат, а са гроги, тотално изнервени, изтощени и т.н.)...

Виж дете, което не му се спи да приспивам час и половина, защото ми е щукнало, че децата трябва да заспиват в 9 например...не мерси.


Иначе за самият процес на приспиване, моят дълго време не можеше да заспи сам, не знаеше как ако искаш и съм го приспивала, като му се доспи, но пък  дълго време и това не беше лек процес, заспиваше бързо, но в момента, в който   се наведях да го оставя в креватчето се будеше и рев,  щом усетеше, че се изправям и го гушвам по силно отнасяше, наведа ли се  - рев...и така по час Simple Smile

Последна редакция: пт, 20 яну 2012, 21:11 от Angel_Dust

# 24
  • гр.София
  • Мнения: 380
Отказала съм се да приспивам, защото моето дете не подлежи на приспиване. Заспива когато е уморено. Слагала съм я да ляга рано-в различни часове-резултатът е, че се гоним по два часа из леглото. По-рано от 23.30.ч. не е заспивала, дори и като бебе. Рекордът ни в 03.00.ч., като през това време е държана на ръце, люляна и т.н., но не- заспива тогава, когато си "реши". Много ми е интересно как бих могла да я "науча". Ясно ми е, че хора, които нямат подобен на моя опит дори не могат да си представят напълно за какво точно става дума.

# 25
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Много ми е интересно как бих могла да я "науча".

Никак.
Вече 9 години живея с таласъм, но тъй като познавам добре родителите му знам, че единствено мога да го натиря в стаята, когато дойде време за лягане.

Понякога заспива след нас дори и като се върна назад в спомените си, сещам се колко е приятно да си единственият буден в къщата, вашите да спят а ти да си ...правиш там каквото ти е любимо, но тихичко.

# 26
  • Мнения: 925
Много ми е интересно как бих могла да я "науча".

Никак.
Вече 9 години живея с таласъм, но тъй като познавам добре родителите му знам, че единствено мога да го натиря в стаята, когато дойде време за лягане.

Понякога заспива след нас дори и като се върна назад в спомените си, сещам се колко е приятно да си единственият буден в къщата, вашите да спят а ти да си ...правиш там каквото ти е любимо, но тихичко.
Хахахахаха!!! Това ми хареса  Peace Аз от три години живея с "таласъм"  Whistling Ако не го сложа да спи /при това всеки път почти насилствено/, ще реве, ще се тръшка, ще се мъкне полузаспал, но няма да заспи сам  Tired
Аз мисля,че е както го свикнеш.
Така си мислят родителите на кротки и заспиващи сами деца  Peace Без лоши чуства  Hug Ела да "свикнеш" моя  Crazy От три години се мъча, но успеваемост никаква  Tired
Просто децата са различни  Peace

# 27
  • Мнения: 314
Много ми е интересно как бих могла да я "науча".

Никак.
Вече 9 години живея с таласъм, но тъй като познавам добре родителите му знам, че единствено мога да го натиря в стаята, когато дойде време за лягане.

Понякога заспива след нас дори и като се върна назад в спомените си, сещам се колко е приятно да си единственият буден в къщата, вашите да спят а ти да си ...правиш там каквото ти е любимо, но тихичко.
Хахахахаха!!! Това ми хареса  Peace Аз от три години живея с "таласъм"  Whistling Ако не го сложа да спи /при това всеки път почти насилствено/, ще реве, ще се тръшка, ще се мъкне полузаспал, но няма да заспи сам  Tired
Аз мисля,че е както го свикнеш.
Така си мислят родителите на кротки и заспиващи сами деца  Peace Без лоши чуства  Hug Ела да "свикнеш" моя  Crazy От три години се мъча, но успеваемост никаква  Tired
Просто децата са различни  Peace

 Crazy Болната ни тема  - Същото важи и за нас.  ooooh!

# 28
  • Мнения: 514
Много ми е интересно как бих могла да я "науча".

Никак.
Вече 9 години живея с таласъм, но тъй като познавам добре родителите му знам, че единствено мога да го натиря в стаята, когато дойде време за лягане.

Понякога заспива след нас дори и като се върна назад в спомените си, сещам се колко е приятно да си единственият буден в къщата, вашите да спят а ти да си ...правиш там каквото ти е любимо, но тихичко.
Хахахахаха!!! Това ми хареса  Peace Аз от три години живея с "таласъм"  Whistling Ако не го сложа да спи /при това всеки път почти насилствено/, ще реве, ще се тръшка, ще се мъкне полузаспал, но няма да заспи сам  Tired
Аз мисля,че е както го свикнеш.
Така си мислят родителите на кротки и заспиващи сами деца  Peace Без лоши чуства  Hug Ела да "свикнеш" моя  Crazy От три години се мъча, но успеваемост никаква  Tired
Просто децата са различни  Peace

 Crazy Болната ни тема  - Същото важи и за нас.  ooooh!
Абсолютно същото положение е и при нас!Аз упорито продължавам да ги слагам да спят всяка вечер в един и същи час,години наред,но те заспиват,когато пожелаят! ConfusedПробвала съм всичко,вдигам ги сутрин в 7.00 и преди 23.00 не заспиват,следобед спят по много малко и не винаги! Wink

# 29
  • Мнения: 89
И аз да се включа в темата и да се оплача,че ми е билна тема напоследък.И при нас положението е като последните описани.Само че моя син като бебе заспиваше без проблем.Изключвам периода с коликите,защото те бяха много продължителни и тежки и за него и за мен.Макар че и тогава никога не съм го люляла,дундуркала,гушкала при заспиване.И от бебе заспива апсолютно сам в стаята.Когато има някой-неможе да заспи.Имахме ритуал,който до ден днешен спазвам.Само че с годините заспиването става по-трудно.А ритуала все си е един и същ.Но към него вече прибавям и двучасово разкарване до стаята по 10 пъти.Виждам,че е изморен,но няма заспиване.Сложа ли го се почва през 5-10 мин. "Мамо,искам вода","Мамо,ака ми се","...пика ми се","...страх ме е от....килима"  Laughing , и т.н. и т.н....Последната година направо в чудо се виждам с него и незная как точно да процедирам.Пробвала съм и вариянта да го оставя сам да пожелае да заспи.Ефектът-от 07.00ч. до 02.00ч. и никакви признаци да пожелае да си легне.Незнам дали не сбърках някъде във времето или просто е поредния период.Синът ми по началото си е много буен,див и своеволен.На глава с него човек не може да излезе.И заспиването спада към тази графа.А като бебе си беше иделано дете.Когато проходи,започнаха да се случват тези неща.За една работеща майка,гледаща семейството и домакинството си е изключително трудно и тормозещо най-вече незаспиващото, изнервено детеНо живи и здрави да са децата,очевидно някой от нас няма да се разминат само с два-три бели косъма от нерви. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт