2880лв накуп за майки-студентки-7

  • 72 286
  • 758
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 8 242
Осигуряването няма отношение към тази помощ  Peace
  bouquet
Нито това, че е Управител на фирма, нали.
Не. Засега условието е само да си редовен студент Simple Smile

# 31
  • София
  • Мнения: 7 673
Осигуряването няма отношение към тази помощ  Peace
  bouquet
Нито това, че е Управител на фирма, нали.
Не. Засега условието е само да си редовен студент Simple Smile
Мерси много!   bouquet

# 32
  • Мнения: 0
И аз да се запиша и имам следния казус:
Студентка съм редовно и родих близнаци. От социалното обаче ми платиха 2880лв и за двете общо. Има ли във форума друга майка като мен? Мисля че трябва да ми изплатят още 2880лв. В социалното ми казаха че съм прецедент и не са имали такъв случай преди. Две от служителките се чудеха дали наистина не трябва да ми преведат 2х 2880лв
Деска,ако имаш близнаци единственото преимущество, за което аз знам е това,че еднократната помощ за раждане от социалните е 2400 лв(по 1200 за дете).Това е помощта, която би била 250 лв за първо дете и 600 за второ.Тя е независима от тези 2880, но май беше само 6 месеца срока да се вземе(дано не те лъжа).
Предполагам си ги взела вече,но аз да кажа,понеже не срещнах да ти споменават за това от написаното дотук.
Иначе търси начини да си вземеш парите за второто дете.Успех  bouquet

# 33
  • Мнения: 0
здр!Моят проблем е следният-студентка съм редовна форма на обучение,но поради тежка бременност ми се наложи да прекасна.Искам да попитам някои знае ли дали имам право на тази помощ или не?

# 34
  • Мнения: 8 242
здр!Моят проблем е следният-студентка съм редовна форма на обучение,но поради тежка бременност ми се наложи да прекасна.Искам да попитам някои знае ли дали имам право на тази помощ или не?
Ако нямаш студентски права, няма как да имап право на помощта.

# 35
  • Мнения: 202
здр!Моят проблем е следният-студентка съм редовна форма на обучение,но поради тежка бременност ми се наложи да прекасна.Искам да попитам някои знае ли дали имам право на тази помощ или не?
взема се бележка от личен лекар за тежката бременност, отиваш в канцеларията на университета и минаваш на някакъв облекчен решим. Провери в твоя университет дали имаш още студентски права и се записвай пак на облекчен режим! Не то ги казвам само заради парите, ще се справиш и да завършиш  Hug

Аз родих 2010, също ми се полагаше тази помощ, и тогава се опитваха да ме мотаят ,че нямам право на нея защото работя на ТД.

Незнаех ,че при второ дете се взема пак.. Има ли такава майка из темата?

# 36
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 329
Днес ходих да си взема заповедите за двете помощи (2880 лв + еднократната за 2-ро дете 600 лв) - бяха готови, взех ги, подписах се, а парите ги очаквам в края на февруари. Много съм доволна от обслужването и отношението. До последно очаквах проблеми, бавене, отлагания, заяждания, обяснения, но нямаше нищо такова. Подадох документи на 06 януари, на 23 януари си взех заповедите, края на февруари чакам превода на парите, тоест почти два месеца отнема всичко (2 седмици за заповедите и 1 месец за превода).

# 37
  • Мнения: 53
Днес ходих да си взема заповедите за двете помощи (2880 лв + еднократната за 2-ро дете 600 лв) - бяха готови, взех ги, подписах се, а парите ги очаквам в края на февруари. Много съм доволна от обслужването и отношението. До последно очаквах проблеми, бавене, отлагания, заяждания, обяснения, но нямаше нищо такова. Подадох документи на 06 януари, на 23 януари си взех заповедите, края на февруари чакам превода на парите, тоест почти два месеца отнема всичко (2 седмици за заповедите и 1 месец за превода).

На същото мнение съм. Нямах никакви проблеми. Подадох ги около 20 декември. В събота си взех заповедите. Преведоха ми  еднократната за второ дете, сега чакам студентската. казаха ми края на януари.

# 38
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Днес ходих да си взема заповедите за двете помощи (2880 лв + еднократната за 2-ро дете 600 лв) - бяха готови, взех ги, подписах се, а парите ги очаквам в края на февруари. Много съм доволна от обслужването и отношението. До последно очаквах проблеми, бавене, отлагания, заяждания, обяснения, но нямаше нищо такова. Подадох документи на 06 януари, на 23 януари си взех заповедите, края на февруари чакам превода на парите, тоест почти два месеца отнема всичко (2 седмици за заповедите и 1 месец за превода).

На същото мнение съм. Нямах никакви проблеми. Подадох ги около 20 декември. В събота си взех заповедите. Преведоха ми  еднократната за второ дете, сега чакам студентската. казаха ми края на януари.

Обикновено се превеждат заедно помощите...

# 39
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 175
А на мен ми ги преведоха двете заедно. Подадох документи на 02,12 и ми ги преведоха на 19,01. Grinning

# 40
  • Мнения: 53
Днес ходих да си взема заповедите за двете помощи (2880 лв + еднократната за 2-ро дете 600 лв) - бяха готови, взех ги, подписах се, а парите ги очаквам в края на февруари. Много съм доволна от обслужването и отношението. До последно очаквах проблеми, бавене, отлагания, заяждания, обяснения, но нямаше нищо такова. Подадох документи на 06 януари, на 23 януари си взех заповедите, края на февруари чакам превода на парите, тоест почти два месеца отнема всичко (2 седмици за заповедите и 1 месец за превода).

На същото мнение съм. Нямах никакви проблеми. Подадох ги около 20 декември. В събота си взех заповедите. Преведоха ми  еднократната за второ дете, сега чакам студентската. казаха ми края на януари.

Обикновено се превеждат заедно помощите...

И аз така мислех и като не ми ги преведоха заедно, реших, че ще е другия месец, но служителката каза, че ще е съвсем в края на месеца...Както и да е, няма да се сърдя и другия месец да ги преведат.
А може би не ми ги преведоха, защото казаха, че ще правят запитване в университета преди да издадат заповедта и е излязла по-късно..

# 41
  • София
  • Мнения: 2 104
Преведоха ми ги заедно преди няколко дни. Подадох на 28.12 Simple Smile

# 42
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
capsicum, обикновено преводите от социалните вървят заедно. Най- много да забавят интеграционните на инвалидите. За първи път чувам, че превеждат две помощи от един тип по различно време в месеца...

# 43
  • Мнения: 123
Здравейте,имам питане,очаквам бебе в средата не септември, ако се запиша магистратура,редовно обучение през октомври ще имам ли право на тази еднократна сума. Втора магистратура ще ми е. Hug Мерси предварително.

# 44
  • Мнения: 162
Ще имаш право, само трябва да си редовно обучение.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт