Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 18 ян. 2012, 09:03 ч.

връщане на работа

• 481
  • 4
  •   1
Отговори
Ще съм ви много благодарна ако можете да ми дадете разяснение по един въпрос.Сега съм втора година по майчинство, детето ми навършва две годинки на 24 март но мисля да я пусна на ясла от другия месец.От фирмата ми казаха че ще ми пуснат първо платения отпуск за минали години с натрупване а това е от 2010 и 2011г. Въпроса ми е щом изляза в отпуск веднага ли трябва да пусна малката на ясла или когато си реша през тези 2 месеца.Има ли разлика в това дали е навършила две г. или е един месец преди това.Просто искам да знам как да процедирам.Т.е в какъв интервал от време след пускане на молба за отпуск /платен/аз трябва да пусна детето на ясла.Благодаря на всички предварително за помощта.

# 1
Преди да пуснеш детето на ясла трябва да е върнеш на работа, т.е. да отидеш и да подадеш декларация за промяна на обстоятелства, те ще я подадат в НОИ и за тези 2 месеца няма а получаваш пълно майчинство. Ще бъдеш в отпуск и ще пуснеш детето на ясла спокойно. Би трябвало да получиш право на 1/2 майчинство за тези 2 месеца, което е 120лв.

Добре е от датата на отпуска да пуснеш детето за да не губиш време. Но това и е твоя преценка.

# 2
Благодаря ти за разяснението.И само още нещо трябва ли да ходя в социални грижи да ги уведомя за това че съм решила по рано да се върна на рбота

# 3
Благодаря ти за разяснението.И само още нещо трябва ли да ходя в социални грижи да ги уведомя за това че съм решила по рано да се върна на рбота

не - ти подаваш при работодателя, той подава в НОИ

# 4
  • Mediterraneo

Социалните какво общо имат?

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт