На ясла - до работата ви или до дома?

  • 974
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 160
Дайте ми съвет, моля. Решила съм вече да дам малкия на ясла. Тъй като няма шанс да ни запишат в някоя от държавните ясли в района, от днес давам Гого на частна, която е много близо до дома.
Да, обаче тя работи до 18:00 и ако закъснеем с вземането- доплащаме. Разбирам ги хората, ама ... За сега няма проблеми, обаче от март фирмата на мъжа ми (понеже той ще го взема) се мести чак в Младост. Той работи до 17:30, което значи, че почти сигурно всяка вечер ще доплащаме. Сега се чудя дали да търсим ясла в Младост, близо до работата му или да се примиря с доплащането, за да сме по-близо до нас?!  newsm78
Аз също се връщам на работа от следващия месец, а работя още по-далеч от дома. Нямам опит с водене и вземане от детски ясли и градини и затова ви моля за съвет. Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 10 758
Според мен е по-добре яслата да е по-близо до дома, защото понякога може и да не сте на работа.

# 2
  • Мнения: 5 140
Аз също смятам, че е добре да е до дома.Нашата ясла беше далече-толкова е изнервящо, че няма накъде. А пътуването с дете, дори и с кола, по задръстванията  е кошмар.

# 3
  • Мнения: 3 491
Според мене е по-добре до работата, точно заради този проблем с възможността за закъсняване. Голямото ми дете ходи на детска градина далече от едното място, където работя, и това ми е доста стресово вечер в пиковите часове и задръстванията. За съжаление ситуацията е такава, че нямам избор. Закъснявали сме 1-2 пъти, гадно чувство е, макар и да са си затваряли очите за глобите. Има го и другият момент: представи си ситуацията: оня родител дойде и си вземе детето, друг дойде и го вземе, а твоето чака и се оглежда, и на края остава самичко. На мене поне не ми харесва  Wink

# 4
  • Мнения: 2 755
Зависи от работното време на родителите. Ако то е такова, че можеш да си вземеш детето навреме, по-добре е детската градина да е близо до дома ви. При обратният вариант - по-добре е, да е близо до работата. На кой както му е по-удобно.

# 5
  • Мнения: 574
Според мен е най-удобно да е до дома.Понякога детето е уморено и се изнервя през дългият път.Има и друго-мъниците когато им е далече яслата имат време да се натъжат и често плачат повече.Целта на оставянето е то да става максимално бързо,за да е по малко стреса.Нашата ясла беше много близо и докато се усети и ние сме вътре и така свикна бързо.Най-важното е госпожите да са добри.Ако имаш информация за тях това също може да е еден важен аргумент.Виж къде децата добре спазват дисциплината,играят заедно и УЧАТ. Има места където ги оставят да беснеят, а те безкрайно си пият кафето докато някой реве целият в пясък.Или къде госпожите добре се справят с премахването на памперсите.По принцип по закон/ама не съм чула да го спазват/ майката може да излиза един час по рано.Може да говориш с работодателя си да идваш по -рано и така да сварваш за яслата.Така единият от вас ще го води,а другият ще го взима.Може и да си намалиш обедната почивка на 30 мин. Това е разрешено от закона.Само си пускаш една молба или се договаряш първо с шефа.
Бъдете живи и здрави!Успех!

# 6
  • Мнения: 3 861
И аз смятам, че по добре е близо до дома, още нямам опит с това, но този вариант ми се струва по удачен Peace

# 7
  • Варна
  • Мнения: 4 969
И аз смятам, че по добре е близо до дома, още нямам опит с това, но този вариант ми се струва по удачен Peace

i аз така мисля Peace

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 4 571
Аз съм я записала близо до работата си, защото по-честият случай е да отида да я взема по-късничко и ако не ми е до офиса, трябва да изляза по-рано, а понякога нямам възможност... Освен това правя и друго - взимам я и я водя в офиса, когато имам още работа и си тръгваме към 19:30-20:00.

# 9
  • София
  • Мнения: 625
Аз смятам че е по-добре да е близо до работата! При нас е така и винаги когато ми се обадят да си го взема/з/о е с температура, или кашля, или като си счепи крачето/ аз за 5-10мин съм при него! Да не говорим че дори и да съм близо в 5 часа са останали вече 4-5 деца.............А докато се приберем до вкъщи минава час........т.е. ако ми е до дома трябва да го вземам в 6-6,30 представяте ли си колко изнервени ще са всички??
Това е моето мнение от опит.......
Успех

# 10
  • Мнения: 9 990
Минала съм и през двата варианта,засега по-удачният лично за мен е до работата.Първо-невъзможността да стигнеш навреме до детенце е влудяваща.Второ-някой беше изтъкнал,че не всеки ден си на работа/т.е.има дни когато си вкъщи/-това е мноого рядко може би и тогава детето може просто да си остане с тебе вкъщи,ако те мързи да го водиш.Трето-варианта-вдига температура-наистина ако се случи,прибираш го бързо.Четвърто-вариант в който работиш докъсно/в частните фирми често се случва/ и ако си се уговорила с работодателя-всимаш си детето в 5-6 да не го мислиш при тебе в офиса и си довършваш работата/ако има условия за това е един голям плюс/Минус е наистина изнервящото мъкнене през цяла София,особено сега зимата,но и това зависи от детето-доколко ходи само без да мрънка и т.н.
Сега виждам Мира какво е отговорила-и аз съм като нея.Но това зависи все пак и от естеството ти на работа,от работодателя.При мен е страшно удобно,защото всички си тръгват към 5.30-6.00 и аз спокойно се разполагам в целия офис Twisted Evil,детето или рисува или гледа детското,случвало се е и да вечеря там/имаме нещо като бокс с хладилник и микровълнова/Така аз хем съм спокойна,не тичам през София да го прибирам и на практика не се налага да излизам 1-2 часа по-рано от работа всеки ден за това,хем имам възможността да си довърша работата на спокойствие.
И още нещо-воденето сутрин е лесно-прибирането е сложното,чудя се в днешно време кой работи до 4-5 часа,че докато стигне до градината станало 5.30-6.00.Ако имате на разположение някой да го прибира е друг въпрос,или ако работното време ви позволява-тогава по-удачно е да е близо до дома.

Последна редакция: чт, 05 яну 2006, 09:25 от пенелопа

# 11
  • Мнения: 14 133
И аз си мисля, че близо до дома е по-добрия вариант за детето.Затова подадох молба в най-близката детска градина.

# 12
  • морето, сините вълни...
  • Мнения: 510
Зависи от много неща - ако въобще имаш право на избор / нали трудно се докопваме до яслите при този наплив/

За работещите родители мисля че е по - добре да е до работата. Сместяваш време в прибирането, а както каза някой то е по трудното. Аз съм до 18 на работа, но нали се сещате че в 18,00 немога да затворя вратата след себе си. И така съм към 18,20 - 18,25 в яслата. /при все че е на 5 мин с кола/. Мъничкият е почти винаги последен или с още една дружка с работеща мама.
Какво работят другите хора та си взимат децата "овреме"
Е верно, после предстои пътуване в навалицата, но пък от друга страна дори потока от коли вече се е изтеглил що годе и се чака по малко на светофарите.
Ако трябваше да тичам до дома, в час пик 18 просто незнам дали щях да съм там по същото време.
Но пък, ако нямаш кола под ръка и да влачиш фъстъка с автобус  newsm78
Незнам - моя избор беше до работа и не съжалявам.

# 13
  • София
  • Мнения: 3 421
 И моя избор е до работата. Просто е невъзможно от центъра до Люлин да стигна до 6 часа, след като съм до 17.30 часа на работа.
Вземам детето и ако имам работа се връщам в офиса, където вече съм сама, тя си рисува, а аз си доработвам. През това време и мъжа ми е свършил и ни прибира.
 Най-лошото е, че се прибираме късно особено зимата, но свикнахме вече.
 Обаче за яслите може и да не е добре ако се пътува много време сутрин. Дъщеря ми водехме на ясла в Лозенец - в началото ревеше през целият път от Люлин до Лозенец.
 И аз много често се чудя какви са тези работи, че родителите си прибират децата толкова рано в  4-5 часа. Дори в нашата детска имаме родители които взимат децата си в 3 часа за да ги водят на Алианс, на балет и т.н. За мен това означава, че трябва да излизат от работа в 14,30 часа newsm78 newsm78

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 4 571
Най-вероятно не ходят на работа или ползват някоя навита баба, нямам друго обяснение. newsm78

Общи условия

Активация на акаунт