molia pomognete!

  • 852
  • 14
  •   1
Отговори
Бебето ми е на три месеца.От около месец не иска да ака самостоятелно.Вечер преди къпане му помагам с термометъра ,но това ме безпокои.Лекарката каза да му давам сок от круша-давам му и сок,и чай на Blevit за разхлабване-не ще!Само на кърма е ,наддава си добре / по 1 кг за първите два месеца/.... Дайте ми съвет ,моля ви!

# 1
  • Мнения: 8 163
А по колко време го изчакваш, преди да се намесиш с термометъра?

# 2
Изчаквам  от вечерта /20,00 часа,когато се намесвам/ до другата вечер -пак во толкова часа....Доколкото знам ртрябва да се изхожда поне 1 път на ден....

# 3
  • Мнения: 8 163
О, много бързаш! Принципно трябва да ака поне веднъж на ден, но ако не го направи, изчакай поне до обяд на следващия ден (нашата сестра, каза че може да се чака дори до 48 часа). Така ще го свикнеш да ака с чужда помощ и няма да се научи да се напъва, за да изкара акито.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 352
Недей да мъчиш детето с този термометър Grinning Кърмено бебе може да не ака и по 4-5 дена.
Ние имахме същия "проблем", но аз изчаквах до 3-тия ден и тогава почвах с термометър, а то детето не ще и не ще да ака. Поради тази причина почнах да давам сокове от сливи и круши и чая на Блевит. Пак нищо. От 1 месец спрях да му помагам. Детето си ака само м/у 4-ия и 5-ия ден. Акото е нормално на цвят и като конзистенция /т.е не е твърдо/
Така че, ако бебето ти е спокойно, не е плачливо, весело е и се държи нормално - не се притеснявай. Казват че кърмените бебета акат по-рядко, щото кърмата се усвоявала много добре, освет това съдържанието на кърмата е 82% е вода, така че според мен нямаш основания за притеснение.  Stuck Out Tongue
Успех Simple Smile

# 5
Благодаря ти!Ще пробвам да го изчакам....И аз се притеснявам да не свикне по този начин...

# 6
  • Мнения: 473
И аз имах същия проблем като теб когато Мартин стана на 2 месеца. Имало е случай и кагота не е акал и по 10 дни и аз се виждах в чудо какво да правя. Давах Дуфалак, слагах термометър, ефект никакъв. Пробвах да му дам сок от круша - горкото ми детенце така се потресе че ми стана жал за него и спрях всякакви опити. Накрая една съседка му сложи малко сапунче и проблема се реши. НО, според мен просто си му беше дошло времето, т.е. бебета имат период в който усвояват абсолютно всичко, особено кърмените бебета, храносмилателната им система не е зряла.Този период обикновено започва от около два месеца и отминава с израстването на бебето. Пре моят син това стана когато беше на около 3 и половина месеца.
Така че съветът ми е не се притеснявай и не тормози бебчо и себе си с излишно, просто ще отмине.

# 7
  • Мнения: 503
Много добре са ти отговорили другите май4ета, мога само да добавя, 4е за бебе, което е само на кърма, е нормално да не ака по 7, и дори по 10 дни! Наши приятели, 4ието бебе беше само на кърма до 6 месеца, също се бяха притеснили, защото бебката акаше 1 път на седмица. Ела сега да я видиш - здраво и жизнено дете на 2 год., нищо и няма! Като запо4не захранването, ще видиш, как постепенно ще запо4не да ака, не се притеснявай! Добре е, 4е беб4ето усвоява толкова добре кърмата. Моята дъщеря, макар да беше само на кърма до 6 мес., си акаше, но явно си зависи от детето. Laughing

# 8
Горещо благодаря за отговорите ви ,скъпи майчета!Малко ме успокоихте...  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 1 517
Цитат на: Charr
И аз имах същия проблем като теб когато Мартин стана на 2 месеца. Имало е случай и кагота не е акал и по 10 дни и аз се виждах в чудо какво да правя. Давах Дуфалак, слагах термометър, ефект никакъв. Пробвах да му дам сок от круша - горкото ми детенце така се потресе че ми стана жал за него и спрях всякакви опити. Накрая една съседка му сложи малко сапунче и проблема се реши. НО, според мен просто си му беше дошло времето, т.е. бебета имат период в който усвояват абсолютно всичко, особено кърмените бебета, храносмилателната им система не е зряла.Този период обикновено започва от около два месеца и отминава с израстването на бебето. Пре моят син това стана когато беше на около 3 и половина месеца.
Така че съветът ми е не се притеснявай и не тормози бебчо и себе си с излишно, просто ще отмине.

много добре казано

# 10
  • Мнения: 3 379
Другите майчета са ти казали същественото. сам ода кажа от опит, че Гошко не акаше по 7-8 дни почти два месеца, не съм му помагала с нищо, защото питах тук и четох в Интернет, че  е нормално бебе на кърма да ака рядко. Сега се регулира сам и си ака веднъж на ден-два. Не го тормози бебето така, остави го само да си направи ритъм. Проверявай му коремчето дали не е твърдо или подуто, ако не е, всичко е наред.

# 11
Nie imahme sushtija problem!!!! REshenieto e pure ot sini slivi, no ne na koja i da e firma, a na SEMPER!  Bezotkazno e. Ako mi se zabavi den, dva davam dnes 1\2 i utre 1\2c i vsi4ko e ok dori predi da sum dala na vtorija den. I nie sme samo na kurma, no purence davam kato se nalogi! Simple Smile Uspeh

# 12
Върнахме се от консултацията.Бебока е наддал 700 гр през 3-тия си месец.Много добре.Лекарката каза да го захраня с плодово пюре- сини сливи на HIPP и ще си решим проблема.Дано да е така...
Още веднъж БЛАГОДАРЯ на всички ви...
Целувки от нас

# 13
  • София
  • Мнения: 1 352
Цитат на: ст
Върнахме се от консултацията.Бебока е наддал 700 гр през 3-тия си месец.Много добре.Лекарката каза да го захраня с плодово пюре- сини сливи на HIPP и ще си решим проблема.Дано да е така...
Още веднъж БЛАГОДАРЯ на всички ви...
Целувки от нас

Сини сливи на Хип, също и круши моя син го запичаха - ама истински, акото му ставаше твърдо и едвам излизаше от дупето, аз се чудих, чудих защо и накрая взех та прочетох хубаво етитета. И на двете в съдържанието пише че има смлян ориз, който по принцип запича. Също така пише: влияние на стомаха:нормализиращо
Можеш да му даваш ябълки и круши комбинирано, кайсии или праскови - на всички тях на етикета пише, че влиянието на стомаха е разхлабващо. На нас поне те ни се отразяват добре.
 Laughing Също и сок от сини сливи на Хип - и той разхлабва.
А бебчо наистина си е наддал нормално. Поздрави от нас и не се притеснявай за акането. До 5-6 дни ще дойде.  Grinning
 Grinning  Grinning

# 14
  • Мнения: 195
Ами щом е само на кърма бебчето, всъщност нямате проблем. Писали са вече - аз пък имам приятелка, чието бебче преди да го захрани акаше веднъж на 4-5 дни. Наистина е нормално - просто усвоява всичко детето и това е много хубаво. Само да не са твърди изпражненията и да излизат без проблем.
Ти си реши да го разхлабваш ли с пюренца, но питай лекарката си знае ли го този вариант с рядкото акане въобще...

Общи условия

Активация на акаунт