Соковете на Ганчев

  • 990
  • 20
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 811
Здравейте, мами!
Вчера със свекървата поспорихме за едно сокче. От 10-тина дена се опитвам да давам на бебето сок от ябълка. Изтисквам и сок от прясна ябълка със сокоизтисквачката. Свекървата вчера ми донесе сок от ябълка на Ганчев. На него пише, че е подходящ за деца след 9-тата седмица, т.е. на колкото е Ади в момента. Пише, че няма консерванти и захар. Пастьоризиран е и има витамин С. Аз отказах да и дам такова сокче, ама свеки е много напориста и сега имам нужда да чуя и друго мнение по въпроса  Thinking Права ли съм да не и давам сокчето? Знам, че прясно изтисканото е най-хубаво, но въпросът е дали това сокче е подходящо или не?

# 1
  • Мнения: 5 790
Ти си майка на това дете, не свекърва ти и ти ще прецениш най-добре какво да му дадеш.
Според мен, най-доброто е това, което ти правиш - прясно изцеденото. Обясни й на свекърва ти, че по-добро от прясно приготвеното няма!

# 2
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Щом пише ,че е за над 9 седмици, значи е съобразено с възрастта на бебето, но лично аз никога не бих дала такъв сок............прясно изцедения сок е къде къде по-добро решение, въпреки че моето мнение за даването на сокове на толкова малко бебе е по -друго.

# 3
  • Мнения: 972
Сега сте мънички и не пиете големи количества. По-добре е прясно изцеден. Има време за купените!

# 4
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Абе давай спокойно и не се притеснявай бе човек, мислиш ли, че ако е вредно, ще се продава! ( Абстрахирам се от новината за АМ АМ)! И какво означава - ти си майка, ти решаваш и друг да не ти се бърка?!?! Свекървата нещо лошо ли мисли на детето, та предлага купеното от нея сокче? Я се стегнете!!!

# 5
  • Мнения: 972
Аз не казвам нищо лошо за купените сокчета. Аз такива давах, че ме мързеше да правя сама. И то точно на Ганчев купувах.

# 6
  • Мнения: 980
От двете алтернативи бих избрала прясно изцеден от бг ябълки. От моркови бих дала само готов, но не от български производител, че в тези от пазара има много нитрати.
Иначе аз започнах да давам сок от преди месец, значи на около 8 месеца. Няма за къде да бързаш.  Wink

# 7
  • Мнения: 8 769
Прясно изцеден сок. Щом като имаш време и желание да го правиш, давай такъв. Ганчев, манчев-да си гледат работата. И най-вече-дай на свеки свободно! Grinning

# 8
  • София
  • Мнения: 44 041
на мен педито ми каза за продуктите на ганчев да си спестя копуването им - освен по-ниската им цена нямали никакви достоинства - демек не струват...
но пък аз предпочитам сама да си приготвям до колкото мога тез неща...ама аз се опъвам, че още му е рано на малкия за всичко освен за кърма

# 9
  • София
  • Мнения: 112
Няма нищо по-добро от прясно изцедения сок - разбира се ако се пие веднага - в рамките на 10 мин след изцеждането му, защото иначе си загубва свойствата.
А за готовите сокчета - да сигурно са съобразени и едва ли са вредни, но не може да ме убедите, че нямат никакви консерванти с тези срокове на годност.

# 10
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Ти си решаваш. Аз започнах да давам сокове чак към 4 месец. В началото давах само прясно изцедени, по късно започнах да давам и на Ганчев. Решението си е твое ти си майка на бебето.

# 11
  • София
  • Мнения: 44 041
а  как точно ги приготвяте сокчегата - варите ли първо - за моркова поне така знам, но за ябълката????
че пасирана ябълка - не е мн гот а и не става съвсем гладко - и вода обавяте ли и колко???

# 12
  • Мнения: 972
Аз за първото правих сама сокчета. Рендосват се (и морковите и ябълките) и се изтисква. Аз лично ги правя в пасатора с цедка на Филипс. Не варя нито ябълката, нито моркова.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Прясно изцеден сок. Щом като имаш време и желание да го правиш, давай такъв. Ганчев, манчев-да си гледат работата. И най-вече-дай на свеки свободно! Grinning
newsm10

# 14
  • Мнения: 2 910
Разбира се, че прясно изцеденото сокче е по- добро, от които и да е купешки такива.
Аз до 7-мия месец съм давала на Марти само прясно изцедени, а след това започнах да купувам.
Решението трябва да го вземеш ти, а не свекърва ти.

а как точно ги приготвяте сокчегата - варите ли първо - за моркова поне така знам, но за ябълката????
че пасирана ябълка - не е мн гот а и не става съвсем гладко - и вода обавяте ли и колко???

Моркова и ябълката се рендосват и след това изтискват и са готови за консумиране. Никога не съм варила моркова и не съм добавяла вода.

# 15
  • Варна
  • Мнения: 4 969
на мен педито ми каза за продуктите на ганчев да си спестя копуването им - освен по-ниската им цена нямали никакви достоинства - демек не струват...


tuk не съм съгласна.Точно Ганчев е най- доброто (или поне беше преди 2 години), с възможно най- малко боклуци и примеси.На мен не ми го е казала някоя лекарка ,а сигурен източник Wink

# 16
  • София
  • Мнения: 44 041
на мен педито ми каза за продуктите на ганчев да си спестя копуването им - освен по-ниската им цена нямали никакви достоинства - демек не струват...


tuk не съм съгласна.Точно Ганчев е най- доброто (или поне беше преди 2 години), с възможно най- малко боклуци и примеси.На мен не ми го е казала някоя лекарка ,а сигурен източник Wink


може може - просто така ми каза - нямам личен опит Mr. Green

# 17
  • Мнения: 2 471
Аз започнах да давам на Бебка след 3-тия месец прясно цедени сокчета. Сега вече и давам и готови, но тя самам си показва към кои има предпочитания - тя е на 5м
Всяка мама сама трябва да реши кое е добро за детенце и кое не.

# 18
  • Мнения: 130
естествено че прясно изцедения е по добре, но нищо не пречи да дадеш и купен сок, аз лично съм давала но мята дъщеря не е привърженик на сокчетата!яде ги само смесени с бисквитка!

# 19
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Докато имаш време и желание, давай прясно изцеден сок - по-полезно от него няма. Както са казали и по-горе, при по-малко бебе и количеството е по-малко, но като поотрасне е малко по-сложно. Аз давах пресен сок, докато щерката почна да изпива по-големи количества и вече не ми оставяше време за приготвяне - тогава минах на готови и редувах, когато можех с пресни. Не е съвсем така, че до 10 мин. трябва да се изпие - на мен пък ми казаха до два часа, после част от витамините се разпадат, тъй като не са устойчиви на въздух - не го обясних много добре, но се надявам, че ме разбрахте. Отначало си мислех, че сокът от ябълка не трябва да се дава щом потъмнее, но не е така - той потъмнява почти веднага, така че това не може да се избегне. Дори парченце ябълка да отрежеш и да го оставиш, до 10 мин. ще е потъмняло, но едва ли витамините ще са изчезнали от него.
Разберете се със свекървата за сока още отсега, обясни защо така искаш и няма да имаш проблеми нататък. То пише най-ниската допустима възрастова граница, а не задължителната такава. И още нещо - тези сокчета са доста сладки, опитай първо, преди да дадеш на детето. Аз и досега ги разреждам малко за щерката.

# 20
  • Мнения: X
Наистина няма по-добро от прясно изцедените сокчета,но само ако се консумират веднага.И аз в началото давах само изцедени лично от мен-даже се престаревах и ги цедях прец тензух,после почнах и с центрофугата,но като започнахме да излизаме по за дълго,бях много благодарна на Ганчев.
Не мисля,че голяма фирма за детски храни ще си позволи да пише на опаковката нещо което не отговаря на истината,дори и в българия има контролни органи,особенно когато работят и за износ-незнам дали знаете какви са изискванията за да получиш сертификат за качество?
А по отношениие на мнението ,че са много сладки-просто четете внимателно като купувате-има различни видове -с захар, без захар,с различна концентрация и на всяко сокче пише за каква минимална възраст на детето е.

Общи условия

Активация на акаунт