"Песен за огън и лед" - 2

  • 44 280
  • 756
  •   1
Отговори
# 30
  • Berlin
  • Мнения: 11 238
И аз идвам да чета какво мъдрите Simple Smile
Аз мисля, че Бриен не е убита и съживена, по-скоро нещо ги е спряло в последния момент, но само гадая. Simple Smile

# 31
  • Мнения: 7 914
...
Звездичке, закопали сме се в подробности, за това не ти звучи познато  Joy



Затова май се налага втори прочит, че да не се чудя после по филмираната версия кой кой е. Whistling

# 32
  • Мнения: 488
Е, и аз най-накрая да започна пета книга  Tired

Епосът ми е много по-интересен в комбинация с вашите разсъждения   bouquet 

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 2 565
Аз пък си мисля,че Бриен е съживена от Кат и червения жрец..... Rolling Eyes
И на мен ми е много интересно с теориите в темичката!
От каквото и от когото и да  е сглобен сър Грегър /РобъртБелия плащ/ няма да донесе нищо добро. Той явно се подчинява само на създателя си.
Интересен ми  е целият план на принца на Дорн, но явно той ще стане известен чак в продълженията.

# 34
  • Русе
  • Мнения: 526
  На мен в главата ми е пълна каша, например изобщо не се сещам коя беше тази Фалайс. Двоумя се между някоя прислужница и една придворна дама, дето много се сдружи с Церсей.
  То хубаво, че има много герои, ама нещо ми се поразпиляха и им изгубих дирите Confused
  Обаче това с бебето с черна косичка и на мен ми звучи познато, сякаш от разговора между Кат и Церсей над леглото на Бран, преди да се събуди(във филма).
  Аз нямам книгите и не ми се четат втори път на компютъра, така че ще разчитам на вас за повече разяснения Hug

# 35
  • Мнения: 7
И аз много искам Сандор да изскочи, няма как да не изскочи. И си мисля че е гробаря, даже звучи адски подходящо за него. Бриен го описва висок едър и куц, не му вижда лицето, за да каже изгорено ли е или не, а и е нов там.

Може да е наивно от моя страна, но мисля че със сигурност ще се срещнат със Санса отново, има някаква кармичност между тях. Не говорим за класическия романс, нещо много по силно е, просто и двамата се учат един от друг толкова добре. Отварят си очите за доста неща взаимно.

Тази идея с Хари наследника ми допада засега. Звучи интересен персонаж, ще видим.
Grinning

# 36
  • София
  • Мнения: 4 899
Вече съм на втората книга от опреснителното ми препрочитане и е удоволствие да чета различните теории тук.
Благодаря за новата тема   bouquet !

# 37
  • Варна
  • Мнения: 17 933
И аз много искам Сандор да изскочи, няма как да не изскочи. И си мисля че е гробаря, даже звучи адски подходящо за него. Бриен го описва висок едър и куц, не му вижда лицето, за да каже изгорено ли е или не, а и е нов там.

Може да е наивно от моя страна, но мисля че със сигурност ще се срещнат със Санса отново, има някаква кармичност между тях. Не говорим за класическия романс, нещо много по силно е, просто и двамата се учат един от друг толкова добре. Отварят си очите за доста неща взаимно.

Тази идея с Хари наследника ми допада засега. Звучи интересен персонаж, ще видим.
Grinning

Мартин обикновено бързо убива интересните персонажи. Confused
Между Санса и Сандор има кармичност (освен първите срички на имената им Mr. Green), още когато убиват Лейди и Робърт казва на Нед: "Вземи ѝ куче, с него ще е по-щастлива".
Според мен тя и затова оцелява без Лейди. Има си куче вместо вълк.
Сандор изпълнява ролята на вълчището и при Аря, много ми харесаха двамата в хана, когато се биха с войниците на Грегър. Като истинска глутница.

# 38
  • Мнения: 35 950
Сандор изпълнява ролята на вълчището и при Аря, много ми харесаха двамата в хана, когато се биха с войниците на Грегър. Като истинска глутница.

не, за мен връзката между Аря и Сандор е различна, съвсем не-кармична и ако прави нещо за Аря, то е заради Санса

# 39
  • София
  • Мнения: 2 658
Значи във филма Церсей описва бебето с черната косичка и казваше, че е умряло от треска някаква. Говореше със жал за него. В книгата е съвсем друго, каза, че веднъж е забременяла с дете на Робърт и брат и е довел една жена, която се е погрижила за него. Там ми звъчеше все едно не е имала търпение да се отърве от това дете, камо ли да и е жал за него.

Иначе си мисля, че Бриен води Джайм към капан.

# 40
  • Варна
  • Мнения: 17 933
Всъщност и така написаното от мен не е  точно това, което мисля, но... децата ми скачат по главата и ще отложа разсъжденията по книгата за по-спокоен момент. Определено не можах да се изразя добре. Embarassed Laughing

# 41
  • Мнения: 934
Уж наскоро ги прочетох 5-те книги, ама на си спомням, кой е този Хари наследника.  newsm78

# 42
  • Мнения: 35 950
първият наследник на Робърт Арин

# 43
  • Мнения: 7
Последната глава с Алайн от 4та книга ще ти опресни плана за Хари.. Simple Smile

Бях забравила този цитат за кучето, много на място  Grinning

# 44
  • Мнения: 2 309
На мен теорията на bubanka за Бриен, най-ми допада.

Силна е връзката между Санса и Сандор. Помните ли като запалиха онази кула в Кралски чертог и той изпадна в ужас, или когато тълпата ги нападна на пристанището?

Общи условия

Активация на акаунт