за "марципана" и шоколада

  • 13 526
  • 108
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 1 175
Не разбирам хората, които пишат, че им е гаден. Да не го обичат - добре, ама чак пък гаден!
Когато е правен с горчиви бадеми или има анасон вътре, тогава откровено ми е гаден, да, колкото и странно да звучи  Laughing До такава степен че не мога да изям целия бонбон и хвърлям остатъка, или преглъщам тежко и след това поливам обилно с чаша вода.

# 106
  • Мнения: 60
За мен марципана си е гаден- и"предишния"-фалшивия и истинския.
Предишния "марципан"  си мисля, че има нещо общо на вкус с шоколадчетата за запек,които продават(продаваха) в аптеките-като, че ли нещо подобно беше,хм

# 107
  • Мнения: X
Aз си ям 'готварския' марципан просто така, не е задължително да е в някакво друго изделие ( шоколад, бонбони или сладкиш).
Продава се обикновено или във вид на щафета- като салам с непрозрачна опаковка, или като кувертюр-на плочка, на щанда за сладкарски продукти.
и аз така го обичам, чист марципан
тук продават с различни % на бадеми - 20, 30, 50
този с 50% е разбира се най-вкусен
но откакто се разведох със захарта само го използвам, без да стигам  до лична консумация


Е, как я правиш тази марципанова маса без захар? Аз зная, че марципана е точно бадеми и захар или захарен сироп. Баба понякога, ако искаше мека маса, вареше захарта със вода и малко лимонов сок.

аз захар не ям и именно затова си правя мой си диетичен марципан само от белтъци и бадемово брашно
когато ми трябва от другия, купувам на Оденсе или правя по стандартната рецепта

иначе ако се използват лешници вместо бадеми се получава нуга
дума, която май също е използвана погрешно в езика ни

Хм, повечето нуги са с бадеми. Нугата е древен сладкиш от мед и някакви ядки - орехи, бадеми, шам-фъстък. Ако изделието е предимно ядки и захар, то не е нуга. Сега се сещам, че нуга с лешници не само не съм яла ами и не съм виждала, което не значи, че няма.

ето тук един от големите производители на нуга пише какво се съдържа:
http://www.odense-marcipan.se/odenses-produkter/nougat

"Nougat framställs av hasselnötter - нуга се произвежда от лешници"


# 108
  • Мнения: 1 243

"нуга" е доста по-широко понятие от "марципан"..определено има доста вариации (вкл, и без лешници) и не съм сигурна, която от тях следва да се нарече "истинска нуга"..

Общи условия

Активация на акаунт