Пошляпвате ли децата?

  • 7 478
  • 106
  •   1
Отговори
# 15
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 772
Мдамммммм, както се и очакваше, съфорумките са най- идеалните майки, а децата им най -разбраните Crossing Arms мдаммммммм
По темата, за съжаление се е случвало да плесна детето си, Sad в повечето случай тогава когато виждам, че постъпката си е проява на откровен инат или  води до заплаха за здравето и. Което не означава, че не обичам детето си или я възпитавам с агресия..... Naughty

# 16
  • Мнения: 1 050
Случвало се е когато прекали много да го шляпна по дупето или по ръцете, но леко разбира се. Много ме е жал и гледам да му се карам, когато се налага и да не го пошляпвам. А и той започва толкова силно да реве, че ще си кажеш, че съм го пребила. Голям актьор е!

# 17
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 864
Мдамммммм, както се и очакваше, съфорумките са най- идеалните майки, а децата им най -разбраните Crossing Arms мдаммммммм
По темата, за съжаление се е случвало да плесна детето си, Sad в повечето случай тогава когато виждам, че постъпката си е проява на откровен инат или  води до заплаха за здравето и. Което не означава, че не обичам детето си или я възпитавам с агресия..... Naughty

А не напротив, нито съм идеална майка, нито детето ми е разбрано.
Просто за мен боят изобщо не присъства като вариант, не ми идва отвътре да удрям, нито пък изпитвам желание да го правя.   33uu
Може би ако изпитвах желание да я шляпна, щеше да ми е трудно да се сдържам, но ето на... дори не ми хрумва като опция, когато ме ядоса.

# 18
  • Мнения: 11 828
Светлица радвам ти се, че не го правиш Peace. Но тук  не става въпрос за желание (защото казваш - нямам желание да го правя), едва ли някой нормален родител изпитва желание да удари. В повечето случаи това се случва в момент на афект, или в момент в който родителя се чувства безпомощен да направи друго. Аз си признавам, че съм шляпвала именно когато има някаква истерична криза - опитала съм всичко друго преди това и накрая чувствайки се безпомощна в ситуацията съответно и вече афектирана съм си позволила да ударя. В никакъв случай не казвам, че това е правилно напротив  Peace и се опитвам всячески да избягвам подобни ситуации, но и аз съм човек със своите слабости Rolling Eyes.

# 19
  • Мнения: 7 821
Моля, не превръщайте темата в кална арена за женски виртуален бой!

# 20
  • Мнения: 1 420
При нас шамара като средство за възпитание не действа и не го практикувам. Предпочитам да я накажа в стаята й и после определено слуша повече  Peace Виж, за отпускане на нервите от страна на майката сигурно действа  Peace Всеки сам си решава...

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 372
Не, не ги пошляпвам. Вече са достатъчно големи и разбират добре, когато вършат нещо нередно. Винаги съм се чудила защо пошляпването на деца се счита за нещо нормално и дребно. Но пошляпването на възрастни - не newsm78. Ако мъжът ти си позволи да те удари, то драмата е голяма. Но ако удариш шамар на детето си, няма проблем. Губи ми се логиката. Децата са малки, но също са хора, имат чувства и изпитват болка. Наистина ми е много интересно това.

# 22
  • София
  • Мнения: 20 061
Светлица радвам ти се, че не го правиш Peace. Но тук  не става въпрос за желание (защото казваш - нямам желание да го правя), едва ли някой нормален родител изпитва желание да удари. В повечето случаи това се случва в момент на афект, или в момент в който родителя се чувства безпомощен да направи друго. Аз си признавам, че съм шляпвала именно когато има някаква истерична криза - опитала съм всичко друго преди това и накрая чувствайки се безпомощна в ситуацията съответно и вече афектирана съм си позволила да ударя. В никакъв случай не казвам, че това е правилно напротив  Peace и се опитвам всячески да избягвам подобни ситуации, но и аз съм човек със своите слабости Rolling Eyes.

mibobo, различните хора в състояние на афект и безпомощност реагират по различен начин - на теб ти е дошло да шляпнеш детето, аз се затварям в себе си, трети истерясват, изпускат си нервите /аз лично и това съм неспособна да направя, въпреки че много често ми се иска да си го позволя/, четвърти нещо друго ... Което не означава, че ако си тупнала детето по дупето не го обичаш или пък че като не си го пошляпнал си перфектна майка, както беше споменато по-горе.
С ръка на сърцето мога да кажа, че лично моята дъщеря е толкова упорита, вироглава и такъв невероятен инат, че сигурно малко хора биха я изтърпели.

Последна редакция: пт, 20 яну 2012, 22:46 от Reiny

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
Не.Бил ми е на върха на пръстите,но както казва мъжа ми-имам олимпийско спокойствие.

# 24
  • Мнения: 9 353
Моля, не превръщайте темата в кална арена за женски виртуален бой!
Съжалявам, Ели,
но просто това няма как да не стане.  Sad
Към авторката:Във форума има 100 такива теми, потърсете ги, прочетете ги и ще видите, че няма разбирателство между двата лагера Wink

Мдамммммм, както се и очакваше, съфорумките са най- идеалните майки, а децата им най -разбраните Crossing Arms мдаммммммм

Е, ти какво очакваше? Всеки тук е вода ненапита и всички са невинни и облечени в бяло.   Naughty Децата разбират от дума, майките са спокойни и дори нямат желание за агресия. А навън е пълно с агресивни майки и деца Mr. Green

# 25
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 864
Децата разбират от дума, майките са спокойни и дори нямат желание за агресия. А навън е пълно с агресивни майки и деца Mr. Green

Ако ненужния ти сарказъм е насочен към моето изказване, ще те помоля да си го спестиш.  Stop

# 26
  • Мнения: 9 353
Децата разбират от дума, майките са спокойни и дори нямат желание за агресия. А навън е пълно с агресивни майки и деца Mr. Green

Ако ненужния ти сарказъм е насочен към моето изказване, ще те помоля да си го спестиш.  Stop
Аз това виждам навън.
Сарказмът ми е насочен към темата като цяло, не към определен човек. Просто според мен тези теми са излишни. Нито пошляпващите майки могат да убедят другите защо са го направили, нито неудрящите майки могат да убедят пошляпващите, че те постигат резултати по друг начин. Накрая темата става толкова грозна, че се налага да я заключат, а резултат никакъв.

# 27
  • Мнения: 931
Да, конфликтът е неразрешим Simple Smile

Винаги съм се чудила защо пошляпването на деца се счита за нещо нормално и дребно. Но пошляпването на възрастни - не newsm78.
Аз да добавя едно мнение защо се приема за децата да е нормално да бъдат пошляпвани, а за възрастни - не. Защото се приема за нормално да възпитаваш детето, а възрастен - не. Защото на детето трябва да бъдат поставяни граници и ти си човекът, който трябва да му ги постави, а на възрастния не си ти този, който ще му поставя границите. И все в този ред на мисли... Други е въпросът, че тези неща могат да се извършат и по друг начин, не чрез пошляпване. В повечето случаи.

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 372
Е, разбирам тогава. Аз лично не смятам, че пошляпването, удрянето и всякакво насилие са средство за възпитание. Нито пък поставят граници. На възрастните хора също се поставят граници, но явно по различен начин. Освен това повечето родители пошляпват не с възпитателна цел, а в момент на безсилие и ярост, рядко явление са тези, които пошляпват премислено с идеята за възпитание. Просто ми беше много интересен този факт. Peace

# 29
  • Мнения: 314
Добре, де, момичета, да не пошляпваме децата. И за мен не е решение на проблем, но какво правите в случай на:

*детето ви рови в контактите, говорите, говорите, не чува, продължава, гушвате и го махате оттам, то пак отива и ръчка.... и това продължава и при всяко махане от мястото на действие, то пищи, че му разваляте "играта"  Confused???????? - каква ще ви е реакцията  Rolling Eyes

или
*пуснали сте печка, детето взима химикалка и бърка в нея, пак повтаряте гореописаните действия с говорене и преместване на детето, обаче то се връща и продължава????????

става въпрос за дете на годинка - годинка и половина

След като с говорене не става, с преместване също, ще го оставите ли да си действа, каквото си е наумило или ..............? И въобще как ще го научите, че тези дейности са опасни и не трябва да ги прави?

Общи условия

Активация на акаунт