Супер странен проблем с гърлото

  • 15 413
  • 18
  •   1
Отговори
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Всъщност даже не знам дали е с гърлото. Вече 6та нощ поред лягам с намерението да заспя и започва едно дразнене и гъделичкане в гърлото, което не ме оставя да мигна и минута. Имам някаква ужасно суха кашлица, която обаче във вертикално положение на тялото почти я няма. Щом легна обаче, някакъв кошмар се получава. На двама доктори ходих, но не ми се струва, че нито един от двамата не беше наясно... То е ясно, че и тази нощ няма да се спи, ама утре на какъв лекар да отида? Някой да е карал върлуващия в момента грип и да знае дали това е част от него? Само да отбележа - лекарства взимам, никакъв ефект. Егаси чудото.

# 1
  • Мнения: 46 434
Случвало ми се е, успокояваше се с "Тирцин", но спряха вноса, сега купувам едни подобни- "Трахизан".
Лошото е, че облекчават само за 2-3 часа, после пак ставаш и смучеш хапче  Confused
Бързо оздравяване  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 411
Ох,ужас Rolling Eyesи аз съм се "драла" с такава кашлица.Сух въздух?Пробвай с мед...доста успокоява.Дано мине скоро Peace

# 3
  • Мнения: 116
I az sam sas sa6tia problem.Kato doide vreme za liagane i nastraxvam.Sapruga mi napravo mu idva da me izgoni ot spalniata.lekarstvata neznam do kolko pomagat,edinstveno s luk4eta(bonboni) ima niakakvo spokoistvie,vzimam edno i taka zaspivam.Nadiavam se i na teb da pomognat

# 4
  • Мнения: 5 790
Аз имах същия проблем, но установих, че е от сухия въздух в стаята. Виж дали не е от това. А когато много ми драска на гърлото, се пръскам с Биопарокс - локален антибиотик, обаче много помага и ми минава с едно-две пръскания само.
Успех и бързо да се оправяш!

# 5
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Благодаря ви, момичета за отговорите  bouquet!

Ох, тази нощ някъде към 3-4 май съм заспала, дано отминава... Praynig

# 6
  • София
  • Мнения: 1 105
И на мен ми се е случвало това....много гадно, но и аз не знам какво да те посъветвам за лекарите. Дано ти мине!

# 7
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
MardiGras - ако сте с парно отопление, намери начин да овлажняваш въздуха в стаята.
Вземи си "Стрепсилс" за смучене или направо нашия си старпознайник "Фарингосепт", който вече е доста добър  Peace
И последен съвет от мен и от УНГ лекар...когато получиш нощта пристъп на кашлица, стани и отвори широко прозореца си за няколко (5) мин. Помага много.
А ако пък нямаш нищо за смучене в момента, си вземи едно парченце масло.

# 8
  • Бургас/София
  • Мнения: 309
Преди месец дъщеря ми беше така цял ден нищо и няма, но легне ли почва една суха дразнеща кашлица и някъде към 2 часа сутринта спираше. Заведох я на лекар и той ми обясни , че нищо и няма просто вечер трябва да намали течностите и да спи на по-висока възглавница. Няма да лъжа, че не повярвах да има ефект. Намалихме течностите сменихме възглавницата и кашлицата изчезна.

# 9
  • Мнения: 5 228
И аз мисля, че е от сухия въздух. Пробвай да овлажняваш по някакъв начин - със съд с вода или мокра кърпа на парното. Друг вариант е нещо да те дразни - прах около леглото, материята на възглавницата или нещо друго.

# 10
  • Мнения: 1 234
И аз имам суха кашлица и се чувствам като теб.мисля че проблемите ти идват именно от  нея.Сухия въздух дразни и усилва кашлицатаПроветрявай,ако трябва скожи из стаята кадето спиш судове с вода да облажняват виздуха.Аз за кашлица пия Мукосолван-хапчета и само те ми помагат.Стискам палци да се оправиш Praynig

# 11
  • София
  • Мнения: 551
А на каква възглавница спиш (в смисъл пухена,силиконова,дунапренова и т.н.)Възможно ли е да развиваш някаква алергия?

# 12
  • Мнения: 504
Аз имах същия проблем, но установих, че е от сухия въздух в стаята. Виж дали не е от това. А когато много ми драска на гърлото, се пръскам с Биопарокс - локален антибиотик, обаче много помага и ми минава с едно-две пръскания само.
Успех и бързо да се оправяш!
Можеш ле да ме ориентираш в цената на Биопарокс?

# 13
  • Мнения: 596
Аз имах същия проблем, но установих, че е от сухия въздух в стаята. Виж дали не е от това. А когато много ми драска на гърлото, се пръскам с Биопарокс - локален антибиотик, обаче много помага и ми минава с едно-две пръскания само.
Успех и бързо да се оправяш!
Можеш ле да ме ориентираш в цената на Биопарокс?
около 8лв.
и се извинявам,че отговарям вместо aleks1,аз преди около месец купих да го имам за всеки случай заради децата

# 14
Аз имах същия проблем, но установих, че е от сухия въздух в стаята. Виж дали не е от това. А когато много ми драска на гърлото, се пръскам с Биопарокс - локален антибиотик, обаче много помага и ми минава с едно-две пръскания само.
Успех и бързо да се оправяш!
Можеш ле да ме ориентираш в цената на Биопарокс?
около 8лв.
и се извинявам,че отговарям вместо aleks1,аз преди около месец купих да го имам за всеки случай заради децата
Не се извинявай, изключително съм ти признателна и имам още един въпрос - от каква възраст може да се дава на дечица?

Изида, не можах да се регна

Общи условия

Активация на акаунт