Авентския биберон с цепка

  • 6 149
  • 33
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 1 737
Някой успява ли да се справи с Авентския биберон с цепка, вместо дупки? Пише че е за след 3-тия месец, а ние се уливаме с него и сега. Пробвах го няколко пъти и май ще го отложа за още по-нататък...

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Този биберон да не е за каша и разни други по-гъсти течности???
На мен само с дупки ми пробутваха и никаква каша не тече оттам, а този, който описваш май е точно, каквото ми трябва  newsm78

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 822
Мисля че говориш за биберона I - II -III .Той е за каши и пюрета /леко разредени/ и пуска различно. АКо "I" е насочено към нослето пуска най-малко. Ако е "III" - най- много.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 298
Мисля че говориш за биберона I - II -III .Той е за каши и пюрета /леко разредени/ и пуска различно. АКо "I" е насочено към нослето пуска най-малко. Ако е "III" - най- много.
Относно насочването е точно така, но къде пише, че е за каши и пюрета? Аз доколкото знам те се дават с лъжичка и дори се смята за вредна практика приучването на бебето да ги поема с биберон.
Ние го използваме този биберон от навършването на 3 месеца за мляко, първо на едната цепка, после, като започнахме да слагаме вътре бисквитка - на третата цепка. Сега и без бисквитка си пие млякото на третата цепка, а от 2 месеца ги използваме и за вода и за сокчета. Вече сама си държи шишетата за вода и сокове, понякога и това с млякото и ги върти, изглежда усеща, че пуска различно и си го намества както тя иска.

# 4
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Тези с цепките са за сокове с власинки, като портокал, лимон и т.н. За да могат власинките да преминават и да не се задръства биберона, може и каша да се дава с него

# 5
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Мисля че говориш за биберона I - II -III .Той е за каши и пюрета /леко разредени/ и пуска различно. АКо "I" е насочено към нослето пуска най-малко. Ако е "III" - най- много.



Не говори за него, а за тези биберони с кръстовидните разрези вместо дупки  Simple Smile

# 6
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Пробвах да дам преди седмица мляко с него. Пълен провал  Rolling Eyes. Изпива 1/2 от бутилката и другото не го иска докато не сменя бибата с тази с две к-ки. А иначе докато пие и се улива, въпреки че го слагам на I  Confused.

# 7
  • Мнения: 238
Деси използва този биберон за течните каши на Nestle от преди около 3 месеца. Много съм доволна. На III е идеалната позиция. За мляко също съм пробвала - пак става. Може би зависи от силата, с която детето дърпа.

# 8
  • Мнения: 257
и аз имам такъв биберон,..за съжаление никаква работа не ми върши...кашите и кремовете ги давам с лъжика, а пък соковете с власинки ги прецеждам допълнително през марличка...защото дори и на позиция 1 пак се уливаме и тече от двете страни на устата...явно трябва първо да свикнем с по-силна струя и после пак да се пробваме newsm78

# 9
  • Мнения: 3 394
да не би да се има предвид тези:



Последният е сламка след 1 год

Последна редакция: чт, 05 яну 2006, 16:29 от Арвен

# 10
  • Мнения: 257
да не би да се има предвид тези:



Последният е сламка след 1 год

не, съвсем нормален силиконов биберон,обаче вместо дупки има  процеп и около самата сфера на биберона са отбелязани в силикона релефно -І , ІІ  , ІІІ в зависимост от степента на пропускливост прес процепа...  и като го купих бяха 2 броя в опаковка и пишеше - " биберон с 3 позиции" ....

# 11
  • Мнения: 207
И ние се уливаме и го спрях от употреба - иначе като четох на брошура или нещо подобно І - отговаря на 2 дупки, ІІ - на 3 дупки и ІІІ на 4 дупки. Насочваш позицията, която ти трябва към носа на бебо.

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 4 391
И ние се уливаме и го спрях от употреба - иначе като четох на брошура или нещо подобно І - отговаря на 2 дупки, ІІ - на 3 дупки и ІІІ на 4 дупки. Насочваш позицията, която ти трябва към носа на бебо.

Да де, ама и при нас тече отвсякъде, та само го пробвах и го махнах. Иначе казват, че си е за мляко  ooooh!

# 13
  • Мнения: 3 394
аааааааааааа, този с позициите пропускливост спрямо носа на бебето Flutter

Ясно! Е Flutter, оливация си е ,но се свиква! И Стела се оливаше, дори намразих по едно време Авент заради това, но и това се преодолява. Blush

# 14
  • Мнения: 1 737
не, съвсем нормален силиконов биберон,обаче вместо дупки има  процеп и около самата сфера на биберона са отбелязани в силикона релефно -І , ІІ  , ІІІ в зависимост от степента на пропускливост прес процепа...  и като го купих бяха 2 броя в опаковка и пишеше - " биберон с 3 позиции" ....

Точно за този става въпрос. Разясни ми се работата. Каша не бих дала с него, тя се яде с лъжица. Сок също няма да изцедя, за това си има плодове - с фибри, целулоза и вс. необходимо. Явно ще ми е безполезен, защото кърмицата тече доста по- силно от адаптираните млека. И на позиция I ни е ужасно голама. Може би като стане към годинка ще е способен да пие през този биберон.

Между другото забелязах, че до цепката има и една допълнителна дупка.

# 15
  • Мнения: 257
този биберон си го бях купила спец. за отварата от овесени ядки , когато имахме запек и изпивахме индустриални количества...като се замисля май освен за нектар и за отвара от овесени ядки за друго не съм го ползвала...доста безполезна придобивка според моя скромен опит smile3504

# 16
  • Мнения: 282
Аз сам много доволна от този биберон.Взависимост от гастотата на папането,можеш да си го вартиш на 1,2 или три.Много е удобно !!! Grinning Grinning Grinning

# 17
  • Мнения: 27 524
Мисля че говориш за биберона I - II -III .Той е за каши и пюрета /леко разредени/ и пуска различно. АКо "I" е насочено към нослето пуска най-малко. Ако е "III" - най- много.



Не говори за него, а за тези биберони с кръстовидните разрези вместо дупки  Simple Smile

Доколкото знам,Авент нямат биберон с кръстовидни разрези  newsm78

Иние се оливаме много с него,ползвам го за супи,каши

# 18
  • Мнения: 8 505
Аз давах нектари с него.Но тя не се кефеше особено.Предпочиташе го през сламка.

# 19
  • София
  • Мнения: 3 677
Такъв имам аз но е на Чико- и в зависимост от позицията пуска различно- с него давах пюрето в началото- а сета каша ако откаже да яде с лъжица- прави го когато му се спи следобяд ...
Удобна е но не я употребих пълноценно- за сега му давам млякото с най малката- още се дави Shocked

# 20
  • Мнения: 160
да ползвам го и съм много доволна , само  с него си пие млякото вечер,откакто стана на 5 мес.

# 21
  • Мнения: 827
 Върши чудесна работа месеци наред! Използвах го за какво ли не!

# 22
  • Мнения: 41
Върши чудесна работа месеци наред! Използвах го за какво ли не!
и при нас е така .... Peace...пием млякото на    III-ka без проблем bowuu

# 23
  • Мнения: 438
Мисля че говориш за биберона I - II -III .Той е за каши и пюрета /леко разредени/ и пуска различно. АКо "I" е насочено към нослето пуска най-малко. Ако е "III" - най- много.
Относно насочването е точно така, но къде пише, че е за каши и пюрета? Аз доколкото знам те се дават с лъжичка и дори се смята за вредна практика приучването на бебето да ги поема с биберон.
Ние го използваме този биберон от навършването на 3 месеца за мляко, първо на едната цепка, после, като започнахме да слагаме вътре бисквитка - на третата цепка. Сега и без бисквитка си пие млякото на третата цепка, а от 2 месеца ги използваме и за вода и за сокчета. Вече сама си държи шишетата за вода и сокове, понякога и това с млякото и ги върти, изглежда усеща, че пуска различно и си го намества както тя иска.
Точно така.И аз съм от излъганите,олива се целия и храненето става невъзможно.Отказах се от тези биберони.Не за пръв път чувам лошо мненеие за тях.  Naughty  #Crazy А ги продават за по-добрите...  Crossing Arms

# 24
  • Мнения: 206
Аз ползвах този биберон с позициите "І-ІІ-ІІІ" за сгъстените АР млека ,защото  обикновените с дупките не вършиха работа ,но скоро ги смених тези биберони не са много удобни. Моя бебчо признава вече само анатомичния каучуков биберон "NUK". Да на пръв поглед имат нестандартна форма ,но от тях се пие най-добре мляко ,защото точно имитира зърното на гърдата в състояние на кърмене, не случайно и ортодонтите ги препоръчват. newsm10 smile3501
Бибероните на "Авент" за нищо не ги ползвам само събират прах.  newsm12

# 25
  • Мнения: 4 451
Много съм доволна точно от този биберон на Авент. Започнах да го ползвам към 10-тия месец, когато въведох кисело мляко с бисквити и ми бе нужен биберон с по-голяма дупка.

# 26
  • Мнения: 2 908
За 3-месечно бебе мисля,че няма да става още-ние започнахме да го ползваме на около 7 месеца за по-гъсти нектари,мляко с бисквити...На 3 месеца ползвахме биберон номер 2 на Авент LaughingЯдем с бибероните на Авент от началото-не сме имали проблеми никога-не знам какви проблеми може да има с тях. Thinking

# 27
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Темата е от 2006г. и бебето едва ли вече ползва шишета с този биберон Mr. Green

# 28
  • Мнения: 438
Темата е от 2006г. и бебето едва ли вече ползва шишета с този биберон Mr. Green
Joy Joy Joy  Нямам навика да гледам тези неща  Grinning

# 29
  • Мнения: 100
Аз имам същия биберон само че на д-р Браун, беба пие мляко от четвъртия месец с него без да се дави.И още го ползвам за вечерното мляко. Явно всичко зависи от детето.

# 30
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Този биберон на Авент с трите позиции го ползвам от 5-ти месец,много ми е удобен,сега вече си пие млякото на 3-та позиция и не се улива за разлика от началото

# 31
  • Мнения: 2 039
Този биберон на Авент с трите позиции го ползвам от 5-ти месец,много ми е удобен,сега вече си пие млякото на 3-та позиция и не се улива за разлика от началото
И ние така, но от 6 месец, когато мина на АМ  Peace

# 32
  • Мнения: 268
Аз ползвах този биберон с позициите "І-ІІ-ІІІ" за сгъстените АР млека ,защото  обикновените с дупките не вършиха работа ,но скоро ги смених тези биберони не са много удобни. Моя бебчо признава вече само анатомичния каучуков биберон "NUK". Да на пръв поглед имат нестандартна форма ,но от тях се пие най-добре мляко ,защото точно имитира зърното на гърдата в състояние на кърмене, не случайно и ортодонтите ги препоръчват. newsm10 smile3501
Бибероните на "Авент" за нищо не ги ползвам само събират прах.  newsm12
И от Авент, НУК ...да не изброявам недостатъци сега сме с перисталтик биберон на пиджин и до този момент нямам оплаквания,по се доближава до зърното,защото е разтеглив!

# 33
  • София
  • Мнения: 3 787
Този биберон започнах да го използвам след 7-я месец за каши.Пюрета с биберон не съм давала.Мляко и други течности с него трудно се пият,защото струята е много силна Peace

Общи условия

Активация на акаунт