Зад всеки успял мъж винаги седи една силна жена.

  • 7 172
  • 51
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 291
Какво мислите за това твърдение?
В този случай, как тълкувате понятията "успял" и "силна"?

# 1
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Понякога майка, понякога никой.
За ужас на бъдещата му съпруга.

п.с. Типично клише. Мъжете успяват и без да им помагат жени.
п.п.с. Което не изключва случаите когато една жена дава криле на един мъж, па била тя и слабохарактерна лигла или пък силна борбена жена. Варианти много.

# 2
  • Мнения: 1 335
Може би ако мъжа е кадърен, но не особено решителен и до себе си има жена, която му вдъхва увереност и го бута ... или тегли напред. Силна жена е силен характер, която не допуска прояви на слабост и у партньора си. А успелия мъж е реализиран в професията си... въпреки, че има много успели мъже и със "слаби жени" до себе си, познавам такива. А и познавам силни жени, които стоят не успели мъже. Та твърдението е пълно клише според мен  Crossing Arms

# 3
  • София
  • Мнения: 291
... с което май темата се изчерпа.
Благодаря! 

# 4
  • Мнения: 45
Понякога майка, понякога никой.
За ужас на бъдещата му съпруга.

п.с. Типично клише. Мъжете успяват и без да им помагат жени.
п.п.с. Което не изключва случаите когато една жена дава криле на един мъж, па била тя и слабохарактерна лигла или пък силна борбена жена. Варианти много.

 PeaceАбсолютно!

Плюс ще добавя че тези думи обичат да ги произнасят жени, които абсолютно нищо не представляват и нищо не са направили в живота.

Все пак трябва по някакъв начин да си вдигат самочувствието макар и за сметка на успеха на съпруга...

# 5
  • София
  • Мнения: 12 101
За мен това е реплика указваща правилното място на жената, пъко ако ще и мъжа и да е успял. Ако не е успял не се е старала достатъчно. Mr. Green Достатъчно е да се върнем само 50- 60 години назад, за да видим какви са били уроците към бъдещата съпруга.

Иначе, много успелите хора обикновено са сами или с много търпеливи половинки. Трудно да е си връх в една област и да не занемариш някоя от другите. Обикновено занемарената област е семейството.

# 6
  • Мнения: 45

Иначе, много успелите хора обикновено са сами или с много търпеливи половинки. Трудно да е си връх в една област и да не занемариш някоя от другите. Обикновено занемарената област е семейството.

Категорично не съм съгласна. Ако някой е занемарил семейството, то е не заради успехите му, а по-скоро заради самото семейство.

# 7
  • Мнения: 2 510
Иначе, много успелите хора обикновено са сами или с много търпеливи половинки. Трудно да е си връх в една област и да не занемариш някоя от другите. Обикновено занемарената област е семейството.
Може би, трябва да се каже " по пътя към успеха".
Успехът иска много жертви и те са за сметка на жената.

# 8
  • София
  • Мнения: 23 090
Оф, в нашето семейство има нещо сбъркано. Аз се имам за силна жена, а мъжът ми не го докарва на преуспял. Аз ли бъркам някъде или той толкова си може.  Mr. Green

Успехът иска много жертви и те са за сметка на жената.
Оп, това е разковничето - не съм по жертвите!

# 9
  • Мнения: 10 547
Точно днес на обяд по повод президента, съпругата му и цялата драма около нейното непоявяване, свекър ми разви теорията, че видиш ли, откакто ББ останал без Цветелина, започнал да се проваля в политиката. И заедно с госта ни допълниха, че двамата са успели благодарение на съпругите си, а синът му /съпруга ми/ стигнал до това си ниво /ужасно незадоволително за мен  Mr. Green/, защото аз съм била амбициозна. За сила никой не е споменал.

# 10
  • София
  • Мнения: 12 101

Иначе, много успелите хора обикновено са сами или с много търпеливи половинки. Трудно да е си връх в една област и да не занемариш някоя от другите. Обикновено занемарената област е семейството.

Категорично не съм съгласна. Ако някой е занемарил семейството, то е не заради успехите му, а по-скоро заради самото семейство.
Е, никое дете не може да е виновно, че някой го е оставил на заден план. Просто има хора, които са изцяло погълнати от успеха, от парите, кариерата и това има своята цена. Естествено има и успели, които успяват да имат семейства и да участват в семейния живот, но като цяло това е рядкост. Поне такива са моите наблюдения върху екстремно успели в някаква област хора. Не твърдя, че ми е представителна извадката. Wink

# 11
  • Мнения: 139
Защо нейде из спомените ми се мержелее, че "зад всеки велик мъж стои една умна жена", това може да е майката, сестрата, първата учителка по пияно, голямата младежка любов, една по-дълбока и зряла любов, варианти много.

Ей Лаб, слабохарактерните и лигави жени могат да окриляват една мъжка подробност, и да задоволяват други видове емоционални дефизити, но рядко точно такива дами, окриляват успехите на когото и да било.

# 12
  • Мнения: 2 510
И заедно с госта ни допълниха, че двамата са успели благодарение на съпругите си, а синът му /съпруга ми/ стигнал до това си ниво /ужасно незадоволително за мен  Mr. Green/, защото аз съм била амбициозна. За сила никой не е споменал.
Винаги мъжете се нуждаят от подкрепа и някой да държи здраво юздите.
Нали знаете, че са слабия пол.

# 13
  • Мнения: 86
За мен също това е клише. Никой не може да успее вместо теб, без значение какъв пол имаш. Успехът наистина изисква тотално отдаване, защото конкуренцията във всяка сфера е зверска и ако искаш да се задържиш ти се налагат хилади жертви в личния живот.
Президентшата ни обаче не я разбирам. Струва ми се, че това е неадекватно поведение. Когато в ръцете ти е съсредоточена някаква власт, хората стават подозрителни и уплашени ако се криеш и се държиш странно.

# 14
  • Мнения: 45
Може една жена да окрилява мъжа, да му помага, да го подкрепя и разбира в мечтите и стремежите му, но тя зад него успехът му не може да постигне. Това е абсурд.

Ние и двамата имаме бизнеси, които в голяма степен се преплитат, но неговият си е негов- моят-мой. Може би нито моят, нито неговият биха били същите ако не обменяхме опит и мисли и не планирахме и изработвахме стратегии заедно. Но нито аз неговия успех съм постигала, нито той моя.

# 15
  • Мнения: 2 457
Може една жена да окрилява мъжа, да му помага, да го подкрепя и разбира в мечтите и стремежите му, но тя зад него успехът му не може да постигне. Това е абсурд.

Ми да, колкото и да обичаш някой и да го подкрепяш  в мечти и стремежи, той ако е некадърен и и инертен - кво може да постигне Thinking. То вярно е, че любовта дава криле, но чак чудеса... Simple Smile

# 16
  • Варна
  • Мнения: 801
Не знам дали "зад всеки успял мъж винаги седи една силна жена" но съм виждала как доста простички жени провалят уж успели мъже

# 17
  • Мнения: 2 510
За мен също това е клише. Никой не може да успее вместо теб, без значение какъв пол имаш.
Аз го разбирам за създаване на условия и морална поддръжка. Просто за това трябва да си силен.

# 18
  • София
  • Мнения: 291
Ако един мъж не е спокоен, че всичко с децата му и с дома му е наред и ума му е ангажиран да мисли за това, то той не би могъл да се отдаде на 100 процента в работата си.
А кой ще му подсигури това спокойствие, ако не една жена, която може да носи не две, а десет дини под една мишница!?!

# 19
  • Мнения: X
Може една жена да окрилява мъжа,
  Simple Smile
, a Red Bull направо дава крила!  Laughing



Плюс ще добавя че тези думи обичат да ги произнасят жени, които абсолютно нищо не представляват и нищо не са направили в живота.
Все пак трябва по някакъв начин да си вдигат самочувствието макар и за сметка на успеха на съпруга...

Не знам дали "зад всеки успял мъж винаги седи една силна жена" но съм виждала как доста простички жени провалят уж успели мъже
  Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 291
Не знам, какво се влага в израза "нищо не са направили в живота", но мисля, че се досещам.
Ако "нещото", което е трябвало да направят е кариера и те не са успели, смея да твърдя, че това да се откажеш от собствена кариера в името на тази на мъжа до теб също е сила.
Пък и един такъв мъж би ли седял при една жена, която "нищо не представлява"!?!
Съмнявам се!

# 21
  • Мнения: 45
Не знам, какво се влага в израза "нищо не са направили в живота", но мисля, че се досещам.
Ако "нещото", което е трябвало да направят е кариера и те не са успели, смея да твърдя, че това да се откажеш от собствена кариера в името на тази на мъжа до теб също е сила.
Пък и един такъв мъж би ли седял при една жена, която "нищо не представлява"!?!
Съмнявам се!

Хахха.... Laughing при това най-мързеливите и некадърните много я умеят точно тази сила. Недей моля те с примери за подобни "жертви"!

Аз знам примери на общ семеен бизнес, в който жената искрено смята че ако не е била тя, оня мухльо нищо да не е направил. Laughing Ама нейната помощ се изразява в дуднене и пилене по цял ден. Mr. Green А тя иначе си е жертвала кариерата заради тоя бизнес....

# 22
  • Мнения: 3 066
Донякъде е вярна поговорката.
Аз съм на мнение,че ако и двамата се подкрепят, не спират развитието си ,стремят се към нови неща, амбициозни и находчиви ,то тогава партньорът наистина е спомагащ и подкрепящ фактор в успеха на половинката си.

# 23
  • София
  • Мнения: 62 595
аз не разбирам какво са я заплягали тази президентша! В края на краищата, клетвата я полага президентът, той е бил избран, а не той и жена му!

За успелия мъж и силната жена не знам, на мен ми звучи доста тъпо, макар да е възможен и някакъв смисъл в твърдението. Най-малкото, доста от успелите мъже са имали доста разбиращи жени - търпяли са ги с отсъствието им, амбицията им, дори с лошия им характер и егоистичност. Можем да прибавим и принадлежността на жената към определена класа със съответната финансова и социална обезпеченост, което си е доста добра зестра за един амбициозен мъж. В другия случай са били майките, които рядко са били прости инеобразовани, слабохарактерни женици. А в трети случай дори не е имало жена наоколо, така че мъжът се е занимавал само със себе си. Рядко се случва един мъж "сам да си е майка, баща" и да се е самоизградил, все е имало по някоя покрай него да му лъска егото.

# 24
  • Мнения: 45
Лъскане на егото е най-вредното нещо което може да се случи на един мъж тръгнал към успеха. При всички случаи сам по себе си успехът гарантира едно скачане на егото до небесата. Което пък може да го срине точно за отрицателно време.

Търпение на лош характер и егоизъм....хм... Sick Как ли пък не! Нито бих търпяла, нито смятам че това е помощ. Shocked

Колкото до зестрите на жената, това не е показател за сила.

Виж подкрепа, разбиране, споделяне на желанията му и амбиции, общност на идеали и интереси....това сигурно е голяма психологическа помощ, НО...това също не е показател за силна жена.

# 25
  • София
  • Мнения: 62 595
ти май не си чела много биографии. Т.нар. успели мъже имат доста сходни черти и като характери, и като обкръжение и история. Действителността е била и е доста по-различна от романтичните представи, които описваш.

# 26
  • Мнения: 59
Силна жена --> много харчи --> мъжът трябва да й угажда --> трябва да работи много -->понякога той преуспява --> тя е причина за неговия успех!  Laughing

# 27
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Успял мъж-ако предположим,че той си има качествата за такъв,ще си е успял и без жена до себе си,но ако говорим за мъж,който включва пълен комплект в успеха,т.е. и семейство с деца-ако няма безброй гувернантки и домашни помощници ,му трябва жена,която да ги замества. Познавам такива мъже и жените до тях създават домашен уют и гледат децата,организират почивките им и загърбват всякаква мисъл за собствена кариера /изключвам бизнес с домашни сладки или занимания от типа "отчаяни съпруги"/.В общи линии,ако искаме успял мъж до него трябва да има една жена-домакиня. Прозаично,но факт-ако няма качества,успява жената до него  Laughing

# 28
  • Мнения: 9 990
За мен също това е клише. Никой не може да успее вместо теб, без значение какъв пол имаш.
Аз го разбирам за създаване на условия и морална поддръжка. Просто за това трябва да си силен.

Никаква сила не се иска за нещо толкова елементарно.На някои жени даже им е приоритет-сватба, грижа по него, условия и т.н.Да създадеш уюта, както Андариел казва, а една жена го умее и без усилиш, стига да се е омъжила за мъжа, когото обича, с когото се разбира и т.н.Към днешна дата, повечето сме еманципатки, та уюта леко липсва, за сметка на заплатата.Идеята тук за това разместване е, че ако и жената докарва приличен доход, то при един крах на мъжа може да подаде рамо, чисто финансово, което също не е никак малък плюс, особено при наличие на семейство, деца и солидни разходи по живота днес.Ей тук вече усилия са си нужни.Защото от заплата до заплата има Разлика.
Зад всеки успял мъж не стои жена, още по-малко успяла.Това ще да го е измислил някой/апропо-знаем ли чии са думите точно?/, който се е чувствал особено важен, но неоценен вероятно.Зад всеки успял човек стоят куп условности, събития, ходове, наследственост и още много неща, които рядко са свързани само и единствено с нечия съпруга.

# 29
  • SA
  • Мнения: 3 196
Цитат
Зад всеки успял мъж винаги седи една силна жена.

Абсолютно клише!Измислена от жени, които са зарязали своето професионално израстване, заради съпруга си.

# 30
  • Мнения: 2 161
За първи път чувам, че жената трябва да е силна. Достатъчно е тя да е умна. Обаче мъжете спокойно могат да преуспяват и без жени до себе си.

# 31
  • София
  • Мнения: 291
Chanel, каква чест за мен, че пишеш в моя тема!
И си така великодушна, не ме обиди нито веднъж ...
Днес е истински празник за мен!   Grinning
Благодаря ти!!!    bouquet


Честно казано и на мен не ми се връзва определението "силна", що се отнася за жена.
Жената трябва да е умна, както казваш ти, но аз бих добавила и приспособима, като пустинно цвете.   

# 32
  • Мнения: 135
Айде пък аз да питам.. какво според жените означава успял мъж????  newsm78
Какво означава да си силна жена????  newsm78
Съгласен съм с това което сте написали и особено с това...  Hug

Ако един мъж не е спокоен, че всичко с децата му и с дома му е наред и ума му е ангажиран да мисли за това, то той не би могъл да се отдаде на 100 процента в работата си.
А кой ще му подсигури това спокойствие, ако не една жена, която може да носи не две, а десет дини под една мишница!?!


По принцип, жената е опора на мъжа.. но често се бърка там дето не е необходимо.. в стремежа си да докаже че я бива да дава акъл, се превръща в неволна пречка.. но това е доста дълга тема по която можем да спорим безкрайно. Peace
Всяка жена може да е силна.. но стига да си знае мястото.. инак се превръща в ураган дето отнася всичко.  Naughty

# 33
  • Мнения: 1 127
Успял мъж е този, който печели повече пари, отколкото жена му може да похарчи. Whistling Успяла жена е тази, която може да си намери такъв ... Grinning






 

Последна редакция: нд, 22 яну 2012, 21:27 от surela

# 34
  • София
  • Мнения: 291
Успял мъж е този, който на около 35 вече има семейство, с поне едно дете, има собствен дом, кариера и доходи, които да му позволяват да покрива всички нужди на семейството си, че дори да остава и на страна.
Това според мен, някой да не ми се нахвърли за нещо сега.
И всички приказки, че може да е успял и без деца са празни приказки.
Така мисля ...

# 35
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Успял мъж е този, който на около 35 вече има семейство, с поне едно дете, има собствен дом, кариера и доходи, които да му позволяват да покрива всички нужди на семейството си, че дори да остава и на страна.
Това според мен, някой да не ми се нахвърли за нещо сега.
И всички приказки, че може да е успял и без деца са празни приказки.
Така мисля ...

Приготви се да отговориш на въпросите: Mr. Green
- собствен дом - ама колко голям, ма къде се намира....
- кариера - каква точно - до директор на биологична единица ли да е стигнал или малко по-нагоре?
-  и доходи, които да му позволяват да покрива всички нужди на семейството си - а те, какви са - нуждите - щото Златните и Малдивите са различни понятия!

е такива неща ще те питат! Joy

Забравих, това дето остава настрана - за спестяване ли ще е?,  за издръжка на по-бедните роднини? или просто мъжки пари за черни дни?
А, и само едно дете.... newsm78 Не знам за мен да е успял на 35 поне двечкИ, момиченце и момченце! Hug

# 36
  • Мнения: 293
Не зад всеки но зад повечето.
И не,че един мъж няма да успее без жена зад себе си.
Просто с една умна жена зад себе си и стабилно семейство - успехът ще е много по-голям.

# 37
  • Мнения: 9 990
И да е умна една жена, и да и е стабилно семейството, мъжът , ако не умее да Успява принципно, няма да е успешен.Ще е на гърба на умната си жена.От мъжа си зависи да е успял, не от жена му.

# 38
  • Мнения: 293
И да е умна една жена, и да и е стабилно семейството, мъжът , ако не умее да Успява принципно, няма да е успешен.Ще е на гърба на умната си жена.От мъжа си зависи да е успял, не от жена му.

Да но ако + това,че е умен и умее да успява,има умна жена и стабилно семейство = успехът му ще е по-голям.

# 39
  • София
  • Мнения: 62 595
Тогава пък, като нищо ще му щукне да се обзаведе с любовница, или да захвърли всичко и да отиде вдън гори Тилилейски. Наскоро гледах една такава серия в Арестувани зад граница - пичът имаше всичко, беше постигнал всичко, и тръгна да става мисионер в някаква азиатска държава. Та, наспая го отвлякоха и едва не умря.

# 40
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Зад всеки успял мъж седи история.

# 41
  • София
  • Мнения: 62 595
като най-интересната част е по-добре да не я знаеш, също като в приказката за първия милион.  Wink

# 42
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
И да е умна една жена, и да и е стабилно семейството, мъжът , ако не умее да Успява принципно, няма да е успешен.Ще е на гърба на умната си жена.От мъжа си зависи да е успял, не от жена му.

Да, определено мъжът трябва да притежава определени качества, за да успее. НО грижите за отглеждането и възпитанието на децата, поддържането на домашен комфорт също изискват време и енергия. Ако партньорката не осигури някакви благоприятни условия, сам не би успял на всички фронтове.

# 43
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Обичам историите, да ги слушам. Всяка история е един скрит роман, може да ме вдъхнови и да напиша книга в негова чест

# 44
  • Мнения: 169
Бивше мое гадже ми каза тази крилата фраза. опитах да бъда силна. Явно не му хареса. Мъжете май искат точно обратното.

# 45
  • Мнения: 10 547
Искат такт, не остен. Е, освен, ако не са магарета.

# 46
  • Paris, France
  • Мнения: 14 019
Не съм съгласна. Много започнали от нулата и успели мъже са успели дълго преди да се задомят или имат сериозна и значима връзка със жена и някои са били дори сираци като Роман Абрамович.

# 47
  • Мнения: 4 569
Не мисля че жената трябва да е силна. По скоро умна.

# 48
  • София
  • Мнения: 62 595
Като изключим сирацците, доста от успелите са имали връзка поне с една жена - майка си.

Мен ако питаш, Каси, преобладават магаретата, особено с магарешки инат. Хазартни личности - тука върши работа ината, тука не върши, като разчитат да върши.

# 49
  • Мнения: 135
Доста мъже успяват.. заради красивите си жени!!!  Mr. Green
Важно е колко бързо искат мъжете им да успеят!!!!  Laughing

# 50
  • Мнения: 9 990
И да е умна една жена, и да и е стабилно семейството, мъжът , ако не умее да Успява принципно, няма да е успешен.Ще е на гърба на умната си жена.От мъжа си зависи да е успял, не от жена му.

Да, определено мъжът трябва да притежава определени качества, за да успее. НО грижите за отглеждането и възпитанието на децата, поддържането на домашен комфорт също изискват време и енергия. Ако партньорката не осигури някакви благоприятни условия, сам не би успял на всички фронтове.

Tова е Много различно!Да създадеш семейство е различно, там щат-не щат участват двама.Време и енергия се разпределя както е модерно днес, а не се хвърля само на гърбината на жената.Отглеждане и възпитание на деца е Редно да е разпределено и да участват двамата, а не мъжът да бъде освободен, с цел да стане по-успешен.Реално в 95% от случаите всъщност става така, но това са дълбоки води и толкова много условности има, че не може с лека ръка да с е отсече кой кого носи и колко е силна жената или умна.Има семейстав с откровено глуповата жена, мъжа и я върти като слугиня и си преуспява.Животът му по неговите критерии си е ок-има си кариерата, солидните доходи и независимостта, ходи си с децата на ски и по курорти, има идилията и спокойствието на ежедневието си.Реално не само по неговите критерии е ок, а женицата е доста, хм, как да кажа-назад с материала.Но това на него не му попречи през годините.

# 51
  • Мнения: 3 371
за мен е клише. съпругът ми е на върха на кариерата си, а аз съм изкл1чително слаба/ духом, но и физически не съм яка кака  Wink/ жена.

не знам какво точно разбирате под силна жена. ясно е, че не  да е 100 килограма и да вдига щанги, де.

Общи условия

Активация на акаунт