Трето момче, а име, помощ

  • 7 747
  • 41
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 429
Здравейте, не съм си мислила, че ще пусна такава тема, при наличие на какви ли не възможности за имена. Но ето какъв ми е проблемът  Simple Smile
Имаме си батко Мерт, исках да е с М - държах си така на мъжа ми да е.
Имаме си второ момче Берк, този път търсих с Ш - на мен, но някак не ми се хареса нито едно и реших поне нещо близко до баткото да е.
Сега живот и здраве чакаме още едно момче, но име от сега гледаме, че малко трудна задачка ни се стори.
Мъжът ми има една приказка "Внимавай какво си пожелаваш". Аз /както и той/ искахме 3 момчета. Сега целта е да намерим име, което да е близко до двете ни големи момчета, без значение на първата буква.
Чела съм доста предложения в такива теми, та се надявам някой да измисли нещичко и за нашия случай  Laughing   bouquet

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Шрек? ( Извинявай, шегувам се, не ги знам имената във вашия район  Laughing )

# 2
  • Мнения: 3
Дженк примерно  Peace Сина на моя колежка се казва така... и ми се стори подобно на имената на синовете ти Simple Smile

# 3
  • Мнения: 429
daffodil, разсмя ме.
А относно района, не е необходимо да ги знаеш. Тъй като са интернационални, умишлено сме гледали значенията на имената и сме търсили на само в "нашия район".

Последна редакция: нд, 22 яну 2012, 16:01 от shanel1982

# 4
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 274
Емир
Адил

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 372
Предлагам Тарик, Кан, Джем, Емир, Енис.

# 6
  • София
  • Мнения: 44 078
 А Шон? Шейн ми харесва.
нещо странно  арабски ми звучат горните предложения Simple Smile

Последна редакция: нд, 22 яну 2012, 20:00 от Angel_Dust

# 7
  • София
  • Мнения: 5 654
Мерт и Берк не ми се струват интернационални. Като гледам, не само аз смятам така, затова момичетата са помолили за още ориентири. Къде живеете, от каква националност е съпругът ти?

# 8
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Първо ми идва Джем на ум.

# 9
  • край морето
  • Мнения: 44
Еге, Иса, Каан, Тарик, Толга, Ферит.

# 10
  • София
  • Мнения: 44 078
Мерт и Берк не ми се струват интернационални. Като гледам, не само аз смятам така, затова момичетата са помолили за още ориентири. Къде живеете, от каква националност е съпругът ти?

и на мен не са ми никак интернационални, но може би в сравнение с други типични за ширината са...
иначе то си пише къде живеят, съдейки по града трябва да са в Холандия, за това се учудих че толкова арабски предложения за имена получи.

# 11
  • Мнения: 6 992
И на мен ми звучат турски, не холандски и не международни. Thinking

# 12
  • Мнения: 3 804
Аксел ,Ерол ,Сами newsm78

# 13
  • София
  • Мнения: 2 481
Тези имена турски ли са?

# 14
  • София
  • Мнения: 44 078
Аз точно това се зачетох, Мерт го дават турско в мъжкият вариант, в женски египетско или гръцко.
Берк всъщност минава за доста интернационално http://www.definition-of.net/Berk-name-meaning но пак оригинално турско...някъде и като оригинално френско го дадоха.

Последна редакция: нд, 22 яну 2012, 22:50 от Angel_Dust

# 15
  • Мнения: 4 569
daffodil, разсмя ме.
А относно района, не е необходимо да ги знаеш. Тъй като са интернационални, умишлено сме гледали значенията на имената и сме търсили на само в "нашия район".
Какви са им значенията?  Simple Smile

# 16
# 17
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Рене, Ханк

# 18
  • Мнения: 354
И на мен ми звучат турски, не холандски и не международни. Thinking

И на мен така  Peace

От предложените до сега най ми харесва Джем

# 19
  • Мнения: 15 379
Аз харесвам Карим.

# 20
  • София
  • Мнения: 291
Нещо не ми стана ясно, в коя точно област с имена да се разгърна, но ще карам по интуиция.
Предлагам Марк, Свен, Йохан, Макс, Лукас, Тим, Янис, Костас, Адам, Якуб, Марсел, Пол, Давид, Мартин, Карло, Лука, Бурак, Онур, Каан, Али и така нататък ...

# 21
  • София
  • Мнения: 2 481
Аз точно това се зачетох, Мерт го дават турско в мъжкият вариант, в женски египетско или гръцко.
Берк всъщност минава за доста интернационално http://www.definition-of.net/Berk-name-meaning но пак оригинално турско...някъде и като оригинално френско го дадоха.

На мен не ми изглежда френско...и двете имена ми звучат турски, не знам как ще стои един Александър, Филип или Майкъл примерно...

# 22
  • Мнения: 429
Не искам да влизам в спорове. Но Берк например е с англ произход също. Това, че в Бг има разни сериали с такива имена, е тук ги няма и хората като ги чуят не казват "Хм ясно, турски са"
Както и да е
за това до сега не писах, само попитах ако някой с по развита фантазия може да съчини име, никъде не съм писала турско, което просто да допълва звученето на предните имена.
Съгласна съм с Little Evil, да разбира се, че няма как с тези имена да е добре.
За това се опитваме да намерим подходящото
Но пък имам приятелка със син Стефан и дъщеря Ванеса, което също на мен не ми се връзва.
Или пък също близка Моника Трендафилова.
narcis, няма области. Просто търсим близкото звучене.
Карим например ми допадна, довечера ще го предложа на мъжа ми, но до юни ще продължаваме да търсим.

# 23
  • Мнения: 15 379
Карим например ми допадна, довечера ще го предложа на мъжа ми...

Blush, дано стана кръстница.
Много го харесвам. Мисля, че означава "Щедър, благороден".
Раян, Райън също са хубави.

# 24
  • София
  • Мнения: 44 078
shanel1982 - нищичко не знам за сериалите, аз първоначално ги помислих за северняшки имена, знам че Берг има в немските. Просто погледнах разни сайтове за произхода на имената, че оригинално са такива.(не само бг сайтове).
Колкото и да е странно наистина тези имена на момчетата ми на мен ми звучат ок до Шейн, Ерик  например.
Виж до Александър никак Wink
Иначе вярвам ще намерите името, което ще го почувствате просто, че е вашето...наистина време има Simple Smile
Карим според нета пак е арабско, явно просто  ви влече към такова звучене..лошо няма разбира се Wink

Последна редакция: пн, 23 яну 2012, 15:08 от Angel_Dust

# 25
  • Мнения: 4 569
Иначе вярвам ще намерите името, което ще го почувствате просто, че е вашето...наистина време има Simple Smile
Peace

# 26
  • Мнения: 1 092
Всички, които познавам с името Мерт са български турци. Берк съм го срещала по-рядко пак сред тях. 

Сещам се за Едис

# 27
  • Мнения: 465
Мерк, Берт и...

Норд/Норт  Heart Eyes
Леон
Омар
Ланс
Тарк
Наум
Атис
Амин

Много харесах имената на двете ви деца! Успех и лека бременност.  bouquet

# 28
# 29
  • София
  • Мнения: 291
Толга, Юксел, Селим, Ерден ...
Попаднах на една статия днес, в която се казваше, че в Холандия най - разпространеното мъжко име в момента е Мохамед.   Grinning

# 30
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Оливер (финландец) и Роберт (норвежец).
Не мога да се сетя за други имена, подходящи за вашите ширини.

Мерк, Берт и Роберт  Simple Smile

# 31
  • Ямбол
  • Мнения: 1 637
Тимо?

# 32
# 33
# 34
  • София
  • Мнения: 291
В тази тема непрекъснато се бъркат имената на момченцата.   ooooh!   Laughing

# 35
  • Мнения: 125
   Предлагам-Георг,Ерик,Стен,Джан,Ясин,Зиад и Жиан.

# 36
  • София
  • Мнения: 2 481
Не искам да влизам в спорове. Но Берк например е с англ произход също. Това, че в Бг има разни сериали с такива имена, е тук ги няма и хората като ги чуят не казват "Хм ясно, турски са"
Както и да е
за това до сега не писах, само попитах ако някой с по развита фантазия може да съчини име, никъде не съм писала турско, което просто да допълва звученето на предните имена.
Съгласна съм с Little Evil, да разбира се, че няма как с тези имена да е добре.
За това се опитваме да намерим подходящото
Но пък имам приятелка със син Стефан и дъщеря Ванеса, което също на мен не ми се връзва.
Или пък също близка Моника Трендафилова.
narcis, няма области. Просто търсим близкото звучене.
Карим например ми допадна, довечера ще го предложа на мъжа ми, но до юни ще продължаваме да търсим.

Само да подчертая за поколенията, че през живота си не съм гледала турски сериал, няма и да гледам.

 Иначе съм чувала английско име Бърк, не виждам как някой англоговорящ ще прочете името с Е...как трябва да е написано...

# 37
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
В тази тема непрекъснато се бъркат имената на момченцата.   ooooh!   Laughing

да в мен е грешката, съжалявам...  Blush

Мерт, Берк и Роберт...

# 38
  • Мнения: 465
В тази тема непрекъснато се бъркат имената на момченцата.   ooooh!   Laughing

да в мен е грешката, съжалявам...  Blush

Мерт, Берк и Роберт...

Оп, и аз видях, че съм ги объркала без да искам.  Blush Да ме извини майката.   bouquet

# 39
  • край морето
  • Мнения: 44
Не искам да влизам в спорове, но погледнах какво означава от английски Берк - действително има такава дума. На жаргонен език значи- цитирам уикипедия: "berk (plural berks)
1.(UK, slang, pejorative) A fool, prat, twit.
2.(UK, slang) An idiot, in an affectionate sense.
3.(Cockney rhyming slang, vulgar) Cunt."
А значението на името от старотюркски е силен, могъщ.

# 40
  • София
  • Мнения: 2 481
Не искам да влизам в спорове, но погледнах какво означава от английски Берк - действително има такава дума. На жаргонен език значи- цитирам уикипедия: "berk (plural berks)
1.(UK, slang, pejorative) A fool, prat, twit.
2.(UK, slang) An idiot, in an affectionate sense.
3.(Cockney rhyming slang, vulgar) Cunt."
А значението на името от старотюркски е силен, могъщ.



Имам предвид, че не се чете Берк, а Бърк, няма как да се произнесе с Е. Значението е гадничко.

# 41
  • Мнения: 429
 Laughing ужас, как може на такава тема, толкова заяждания.
Това е наслоението в Бг, за това плащайте си данъците и издържайте ромите  Peace

Little Evil, като съм проверявала значението ми е давало old english, с корен Бъркли не с това значение, но няма смисъл да продължавам.

Ще помоля модератор да заключи темата.

Само информативно снощи с мъжа ми разгледахме предложенията тук и имена в друг сайт.
За съжаление до консенсус от тези не стигнахме. Той се спря на Thor, Taar, Vеrn. Но отново за съжаление, тъй като на детето живот и здраве ще му бъде изваден и Бг акт за раждане, не са подходящи. Просто си помислих как го записват Тор и какви подигравки отнася.

Искрено благодаря на включилите се с добри намерения   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт