Как успявате да се справите с всичко?

  • 9 188
  • 119
  •   1
Отговори
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Здравейте момичета! За мен вие сте наистина силни и борбени жени.
По ред причини сме разделени със съпругът ми ( не сме разведени, водим се семейство, уж все още се обичаме, но сме разделени). Дели ни сял океан, аз на един континент, той на друг. Може да ви се стори смешно, защо пускам темата си тук.
В много случаи се чуствам самотна майка, въпреки, че по документи не съм. Почти сама и почти изцяло гледам детето си, сама поддържам домакинството, ходя на работа.... и никой не ми помага, за нищо! Е, като не броим, че майка ми идва за половин ден да гледа детето в събота докато съм на работа.
Вече ми идва в повече, нямам редовен сън, отслабнала съм с около 15 кг от лятото и продължавам да слабея. Стреса ми идва в повече, а помощ никаква.... Как се справяте вие с всичко това? Работа, домакинстване, дете...стрес, стрес и пак стрес...

# 1
  • виртуално
  • Мнения: 2 860
здрасти
Мога да кажа, че в момента дори ми е по-лесно от преди
Готвя 1-2 седмично и пак с дъщерята не можем да го изядем, чистя основно веднъж седмично
По-сложно е с ученето и домашните, по при теб е още рано за тях
Липсват разговорите с някой, който да ме разбере, но имам 1-2 приятелки и събота обикновенно се събираме с децата и изпускаме парата.
Стрес при мен обаче сега няма (за разлика от преди), сега съм спокойна и щастлива
Проблем е обаче безсънието ти - защо не попиташ лекар да ти препоръча нещо, има хомеопатични лекарства. А като се наспи човек - по друг начин гледа на света  Peace

# 2
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
А как и колко време може да обърнеш на детето си?
Мен това ме мъчи много... Вечер се прибирам в 18.30 - 19ч, капнала от умора, а трябва да готвя, гладя, разтребя... и време за детето почти никакво. В почивният си ден, докато се наспя и се почуствам що годе отпочинала, пак трябва да се заемам с домакинстване и време за друго няма  Sad
Вечер заспивам късно, спя в най-добрият случай по 3-4 часа, наскоро се подстригах, защото косата ми падаше на кичури... вече изнемогвам, но малко хора около мен го знаят.

# 3
  • виртуално
  • Мнения: 2 860
Аз се прибирам към 17.30, проверявам домашните, вечеряме, гледаме телевизия или играем на някаква игра , към 10 и двете лягаме.
На първо място трябва да оправиш себе си, някакви витамини, повече сън, домакинската работа после. Детето има нужда от внимание, а не от домашна прислужница.

# 4
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Благодаря за отговора, знам, че трябва нещо да променя, но незнам какво или откъде да започна.
За това се питам, другите майки, които нямат помощ, как успяват? Къде е тайната?
Витамини поемам много - ям много салати, плодове, пия всеки ден поне веднъж фреш от портокал. Но тялото ми се бонтува - храната бива бързо изхвърлена, а аз продължавам да слабея и се чуствам все по-уморена.

# 5
  • Мнения: 2 510
Здравейте момичета! За мен вие сте наистина силни и борбени жени.
По ред причини сме разделени със съпругът ми ( не сме разведени, водим се семейство, уж все още се обичаме, но сме разделени). Дели ни сял океан, аз на един континент, той на друг. Може да ви се стори смешно, защо пускам темата си тук.
Когато човек знае със сигурност, че е сам се мобилизира.
Честно казано много по- трудно възприемам такива семейства като твоето.
Имам позната която е разделена със съпруга си повече от 15 години и се виждат на Нова година или през години. Второто им дете се роди от такива срещи.
Винаги съм си задавала въпроса как може да се живее така като мислиш постоянно за друг и кога ще живеят тези хора заедно. Когато остареят?
Мисля, че за такива семейства е много трудно, по - трудно отколкото да си сам.

# 6
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
ОК, но темата не е за това кой какво възприема за семейство и какво не.
И аз съм мобилизирана, организирана и дисциплинирана. Но денят не ми стига, ако беше 48 часа, щях да имам време за всичко. Въпросът в как успявате вие?
Иначе и аз не чистя всеки ден - ден пера и готвя, на другият чистя, на третият гладя.... но някъде между всички тези домакинствания, синът ми се губи. Защото или майка му е много уморена, или защото бърза да свърши с поредната задача.
А времето лично за вас? Да излезете някъде с приятелки, на кино или просто да се наспите?

# 7
  • Мнения: 6 214
Топъл дъжд, натрупало ти се е много определено. Аз така се чувствах като тръгнах на работа след майчинството, но лека полека свикнах.
За безсънието - нямаш време или не можеш да спиш по принцип?
За домакинството - няма да ти идват на инспекция, така че споко.
При мен стресът идва най-вече от чувството за вина, което ми вменяват родителите ми (когато нещо не е по техния начин все едно е престъпление). За това нямам желание за нищо.
Около теб никой няма да го разбере, защото явно не са били на твоето място. Отстрани винаги е лесно, но когато човек изживява нещо вътрешно, знам как е, нямаш сила за нищо.

# 8
  • виртуално
  • Мнения: 2 860
Време за мен лично - няма.
На кино гледам анимационни филми, на фризьор ходя като трябва и двете да се подстригваме, боядисвам се сама.
Приятелки виждам предимно лятото по парковете.
Зарежи за малко задачите, нищо няма да ви стане ако една вечер ядете сандвичи.
С този режим си рушиш здравето, не знам какво точно трябва да промениш - но така няма да издържиш още дълго.
 

# 9
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
За безсънието - когато се прибера и съм много уморена, мога веднага да заспя. Аз обаче немога да си позволя този лукс и започвам да правя нещо. Обикновенно успявам да заспя към 2часа след полунощ, вартя се, будя се... и докато се усетя, будилникът отново звъни в 6ч.
Ето, сега по това време съм в супер активна фаза - планини мога да повдигна.

# 10
  • виртуално
  • Мнения: 2 860
Може и да прозвучи грубо, но вместо да пишеш сега тука - лягай да спиш.
Сънят ти липсва и е задължителен лукс
Ако се разболееш или капнеш от умора - кой ще ти гледа детето? То има само теб  Hug

# 11
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Не е грубо  Hug
Само, че сега нали ти казвам - в активна фаза съм и просто е абсурд да заспя. Мога да чистя, готвя и гладя и ще капна посред нощ. Може би трябва да се отдам на битов алкохолизъм - чашка алкохол на вечеря и съм аут  Blush

# 12
  • виртуално
  • Мнения: 2 860
и това може, стига да помогне   Peace

# 13
  • Мнения: 2 510
За безсънието - когато се прибера и съм много уморена, мога веднага да заспя. Аз обаче немога да си позволя този лукс и започвам да правя нещо. Обикновенно успявам да заспя към 2часа след полунощ, вартя се, будя се... и докато се усетя, будилникът отново звъни в 6ч.
Ето, сега по това време съм в супер активна фаза - планини мога да повдигна.
От какво не можеш да заспиш? От преумора или мисли?
Ако е първото просто ще трябва да редуваш готвене с готова храна или нещо което става бързо.
Гладене - по- добре веднъж в седмицата и на закачалки. За седмицата си приготви и дрехи които не изискват гладене.
За разходки просто ще трябва да водиш и детето.
Лошо е, че работиш и събота. Обикновено за мен това е ден през който разпускам и ходим извън града, а в неделя се приготвям за следващата седмица.
Зимата е доста по- трудно. Повечето време си вътре.

# 14
  • Мнения: 1 384
Понякога натоварването ми дава повече енергия колкото и странно да звучи, но понякога както сега капвам и се замислих дали не е от изморен организъм трябваше да започна витамини в началото на зимата но ...... много съм грохнала заспивам преди 10 дори и сутрин в 6и30 едва ставам

Общи условия

Активация на акаунт