Добро АМ ли е НАН?

  • 16 583
  • 54
  •   1
Отговори
  • Мнения: 34
Има ли някой, който скоро да е давал от това мляко на бебето си и има ли забележки. Четох някъде, че формулата е подобрена. За момента сме на аптамил, но не виждам смисъл да се дават повече пари за мляко, т.к не  се отразява добре- бебето не ака редовно...и сме в чуденка дали да не минем на Нан.

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 779
Не бих заменила Аптамил-а с НАН ,по-скоро с Хип,Лактана или Селия щом ти е скъп  Peace Моята дъщеря се запече зверски от НАН Сензитив ,който уж се води против запек и колики  ooooh! Давай допълнително пробиотици!

# 2
  • Мнения: 27 524
Казват, че е подобрена форумлата, да. И преди, и сега има бебета, които нямат проблем с млеката на НАН. Аз лично не съм им фен, но ако ще ти излиза по-евтино и детето се чувства добре с млякото - защо не. Пробвай  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 34
Магнум, пробвахме за малко с хип, но не я засищаше. Лактана ми е малко скъпичка, а Селия няма навсякъде. Може би ще започна да давам някакъв пробиотик независимо дали сменим млякото.
Блонди, благодаря!

# 4
  • Мнения: 152
Ние сме с НАН от самото раждане, не сме имали проблеми никакви. Ака редовно и не повръща.

# 5
  • Мнения: 48
Здравейте. Малката е на НАН от края на декември. В началото, докато свикне се запече, но педиатъра ни каза веднъж на ден да давам Фризовом. Вече ака нормално. Не зная дали свикна на НАН-а или от Фризовом-а, но се чувства добре от това мляко и много го харесва. Забравих да пиша, че първото изписано мляко беше Аптамил Комфорт, но не го искаше въобще.  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 11 828
От началото до края бяхме на НАН. Запичаше ни ужасно, но тъй като ме беше страх да го сменя (а и педиатъра ми ме убеждаваше, че като състав е много добро) просто започнах да смесвам със Фризовом и проблема със запека отпадна. На годинката като минахме на Нестле Джуниър запека почти се върна, въпреки че вече ядеше и друга храна newsm78. Но тъй като Фризовома го дават за максимум до годинка, се принудих да сменя с розов Хип от който бях много доволна Peace.  Просто във формулата АМ на Нестле има много желязо спрямо другите АМ и мисля, че това е причината за запичането при някои деца.

# 7
  • София
  • Мнения: 10
Аз давам НАН от началото и досега не сме имали проблеми. Всяко мляко има индивидуална реакция на всяко дете, моят съвет е да пробваш и ако го приема добре и му харесва можеш да го даваш спокойно.  Wink

# 8
  • София
  • Мнения: 2 481
Когато беше на смесено хранене- до около 40-я ден, моят син беше на НАН- никакви проблеми. Когато му предложих наскоро НАН 2 го отхвърли категорично  newsm78.

# 9
  • Мнения: 273
Ние сме с НАН и съм доволна,нямам никакви оплаквания от това мляко,а и малкия си го хапва добре  Simple Smile

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Няма добро и лошо АМ. Всяко бебе си има индивидуална поносимост. Така че опитай и виж конкретно на твоето кое му се отразява по-добре.

# 11
  • Мнения: 65
Аз лично съм чувала много добри отзиви за НАН.

# 12
  • Мнения: 34
Благодаря ви момичета.
Little Evil, кърмихте ли се след това (не ми стана ясно )защо не е искал Нан 2.?

# 13
  • София
  • Мнения: 6
Нашият при много добре Нан, давали сме му 1, 2 и 3. За кратко пробвахме и Хип 2, но той не откри разлика. Никога не е имал проблеми със запек или повръщане. Обаче 2 и особено 3 на Нан, (става на ужасни буци като престои известно време без да измием шишето) не могат да се разтворят напълно преди да му го дадем. Отдаваме го на картофеното нишесте в тях и жена ми реши пак да дава Нан 1 на малкия, въпреки, че е на годинка и 3 месеца.  Mr. Green Той пак не открива разлика и си ги пие с голямо удоволствие.  passifier

# 14
  • Мнения: 27 524
Магнум, пробвахме за малко с хип, но не я засищаше.

Едва ли, няма причина да не я засища, енергийният състав на млеката е почти еднакъв. По какво реши, че не я засища?  Thinking

# 15
  • Мнения: 34
Магнум, пробвахме за малко с хип, но не я засищаше.

Едва ли, няма причина да не я засища, енергийният състав на млеката е почти еднакъв. По какво реши, че не я засища?  Thinking

огладняваше много начесто, но може би моментът да е бил такъв....

# 16
  • Мнения: 11 828
Нашият при много добре Нан, давали сме му 1, 2 и 3. За кратко пробвахме и Хип 2, но той не откри разлика. Никога не е имал проблеми със запек или повръщане. Обаче 2 и особено 3 на Нан, (става на ужасни буци като престои известно време без да измием шишето) не могат да се разтворят напълно преди да му го дадем. Отдаваме го на картофеното нишесте в тях и жена ми реши пак да дава Нан 1 на малкия, въпреки, че е на годинка и 3 месеца.  Mr. Green Той пак не открива разлика и си ги пие с голямо удоволствие.  passifier

Щом е над годинка давайте Нестле Джуниър 1+ http://apteka.framar.bg/30014958/%D0%BD%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%BB% … 80-#axzz1kNaK732j
то е следващото мляко след НАН 3 Simple Smile за деца от 1 до 2г.

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 779
Нашият при много добре Нан, давали сме му 1, 2 и 3. За кратко пробвахме и Хип 2, но той не откри разлика. Никога не е имал проблеми със запек или повръщане. Обаче 2 и особено 3 на Нан, (става на ужасни буци като престои известно време без да измием шишето) не могат да се разтворят напълно преди да му го дадем. Отдаваме го на картофеното нишесте в тях и жена ми реши пак да дава Нан 1 на малкия, въпреки, че е на годинка и 3 месеца.  Mr. Green Той пак не открива разлика и си ги пие с голямо удоволствие.  passifier

Щом е над годинка давайте Нестле Джуниър 1+ http://apteka.framar.bg/30014958/%D0%BD%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%BB% … 80-#axzz1kNaK732j
то е следващото мляко след НАН 3 Simple Smile за деца от 1 до 2г.
Има и НАН 4 ,но е след 18 месец!

# 18
  • Мнения: 11 828
Нашият при много добре Нан, давали сме му 1, 2 и 3. За кратко пробвахме и Хип 2, но той не откри разлика. Никога не е имал проблеми със запек или повръщане. Обаче 2 и особено 3 на Нан, (става на ужасни буци като престои известно време без да измием шишето) не могат да се разтворят напълно преди да му го дадем. Отдаваме го на картофеното нишесте в тях и жена ми реши пак да дава Нан 1 на малкия, въпреки, че е на годинка и 3 месеца.  Mr. Green Той пак не открива разлика и си ги пие с голямо удоволствие.  passifier

Щом е над годинка давайте Нестле Джуниър 1+ http://apteka.framar.bg/30014958/%D0%BD%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%BB% … 80-#axzz1kNaK732j
то е следващото мляко след НАН 3 Simple Smile за деца от 1 до 2г.
Има и НАН 4 ,но е след 18 месец!


Така ли  newsm78 , не знаех Embarassed

# 19
  • Мнения: 74
Аз лично не съм особен фен на НАН..

# 20
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Новата формула НАН 3, е обогатена с по-голямо количество сложни въглехидрати, които имат за цел да засищат детето повече, и да дават по-голямо количество енергия. Няма съществена разлика между НАН 3 и Джуниър 1+, разликата е в консистенцията.
НАН 3 е по-гъсто и трябва да се пие през биберон с по-голяма дупка.
 Ако детенцето обаче е по-слабичко, много подвижно или пък нощем се буди за храна - 3ката е млякото на избор.
Може спокойно и сега да се премине на Джуниър - няма никакъв проблем! Има  Джуниър 1+ с мед, който е с много приятен вкус и аромат. Медът е хидролизиран, не е алерген, просто е овкусено млякото с екстракт от мед.

# 21
  • Мнения: 28
Аз лично съм доволна. Нямаме проблеми със запичане, повръщане и т.н.
Но пък....първото ми дете го храних с Фризолак, защото това бях купила като запас "ако спре кърмата". И с него не съм имала проблеми. Големия не се е запичал, нито е повръщал. Единственото ми наблюдение е, че Нан-а се разтваря по-добре. Другото мисля, че си е до детето-как ще го приеме, дали ще му хареса и най-важното - как ще му понесе на стомахчето Simple Smile

# 22
  • Мнения: 274
Ние бяхме със Нан 1 като добавка към кърменето при някой от храненията но се запече ужасно. Оправихме се от Лактана Био 1. Бях  забелязала че Нан е по гъсто по мазно мляко от Лактана.

# 23
  • Мнения: 445
В търсене на мляко, което да облекчи коликите в началните месеци, попаднах на НАН. Коликите наистина спряха веднага (друг е въпроса, че не се появиха отново след връщане към млякото, което ползвах преди това, така че може да е било и съвпадение). Нямаше запичане, хареса се, но бебето задържа теглото си на едно ниво докато го ползвахме.

# 24
  • Мнения: 84
Когато се прибрахме от родилното,тати ни беше запасил с една кутия НАН 1. Когато се наложи да го ползвам малкият започна да "произвежда" едни зелени акита,които меришеха на някаква химия + будуване по цяла нощ от колики. Спрях това мляко и преминах на Аптамил. Всичките ми тревоги се оказаха верни - беше млякото проблема.

Но нека не забравяме, че всяко бебо е различно и не на всички им действат еднакво конкретните адаптирани млека  Peace

# 25
  • Мнения: 80
И при нас НАН не се прие добре запичаше бебето, минахме на Фрисолац и с него си карахме до 1ги 3 м без никакви проблеми, но при всяко бебе е различно

# 26
  • Мнения: 123
Ние в началото опитахме НАН, но получи адски запек. След това продължихме с Фризолак 1, като 1-2 пъти дневно давах Фризовом. Определено детето се почувства по-добре (по-спокойно дори).
При всяко дете е различно с млеката. Но НАН определено не са добри млека, например не съдържат галактоолигозахариди (GOS), а педиатърката ми е казвала, че това е много важно.

# 27
  • София
  • Мнения: 45
Дъщеря ми е на 10 месеца.От близо два месеца й давам НАН.Харесва й и с удоволствие го пие.Наскоро преминахме от НАН 2 на НАН 3 и нещо се пообъркаха нещата.Не ми се разтваря добре млякото,остават бучици в шишето,даже понякога чак запушват биберона.С НАН 2 никога не се е случвало така.Започнах да го разтварям в малко по-топла вода да видя дали няма да се получат нещата,но не..Някой да ме посъветва нещо,ще съм му благодарна.Пропорцията,която й приготвям е преварена вода 180 на 6 мерителни лъжички.Това е по препоръка на педиатъра.Дали не е твърде гъсто?

# 28
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Дъщеря ми е на 10 месеца.От близо два месеца й давам НАН.Харесва й и с удоволствие го пие.Наскоро преминахме от НАН 2 на НАН 3 и нещо се пообъркаха нещата.Не ми се разтваря добре млякото,остават бучици в шишето,даже понякога чак запушват биберона.С НАН 2 никога не се е случвало така.Започнах да го разтварям в малко по-топла вода да видя дали няма да се получат нещата,но не..Някой да ме посъветва нещо,ще съм му благодарна.Пропорцията,която й приготвям е преварена вода 180 на 6 мерителни лъжички.Това е по препоръка на педиатъра.Дали не е твърде гъсто?
НаН 3 е по гъсто като консистенция,пробвай да разтвориш първо половината смес,разбий енергично и после добави останалато количество.

# 29
  • София
  • Мнения: 45
Дъщеря ми е на 10 месеца.От близо два месеца й давам НАН.Харесва й и с удоволствие го пие.Наскоро преминахме от НАН 2 на НАН 3 и нещо се пообъркаха нещата.Не ми се разтваря добре млякото,остават бучици в шишето,даже понякога чак запушват биберона.С НАН 2 никога не се е случвало така.Започнах да го разтварям в малко по-топла вода да видя дали няма да се получат нещата,но не..Някой да ме посъветва нещо,ще съм му благодарна.Пропорцията,която й приготвям е преварена вода 180 на 6 мерителни лъжички.Това е по препоръка на педиатъра.Дали не е твърде гъсто?
НаН 3 е по гъсто като консистенция,пробвай да разтвориш първо половината смес,разбий енергично и после добави останалато количество.
Ще опитам така,дано не се ядосвам отново.Минавало ми е през акъла да бъркам и с лъжичка,ако не стане по друг начин.Много ти благодаря за отговора.

# 30
  • Мнения: 53
Има ли някой, който скоро да е давал от това мляко на бебето си и има ли забележки. Четох някъде, че формулата е подобрена. За момента сме на аптамил, но не виждам смисъл да се дават повече пари за мляко, т.к не  се отразява добре- бебето не ака редовно...и сме в чуденка дали да не минем на Нан.
Сина ми откакто е роден е на НАН, сега е на 2г. и не заспива без млекце.
Никога не е имал проблеми от млякото, понякога е бил запечен, но не е драма. Не сме сменяли
млякото, той си го харесва Laughing

# 31
  • Мнения: 123
Цитат
Има ли някой, който скоро да е давал от това мляко на бебето си и има ли забележки. Четох някъде, че формулата е подобрена. За момента сме на аптамил, но не виждам смисъл да се дават повече пари за мляко, т.к не  се отразява добре- бебето не ака редовно...и сме в чуденка дали да не минем на Нан.
Точно НАН едва ли е най-добрата алтернатива на Аптамил. Разбира се ако търсиш цена, едва ли има по-евтино мляко от НАН.

# 32
  • Мнения: 53
Дъщеря ми е на 10 месеца.От близо два месеца й давам НАН.Харесва й и с удоволствие го пие.Наскоро преминахме от НАН 2 на НАН 3 и нещо се пообъркаха нещата.Не ми се разтваря добре млякото,остават бучици в шишето,даже понякога чак запушват биберона.С НАН 2 никога не се е случвало така.Започнах да го разтварям в малко по-топла вода да видя дали няма да се получат нещата,но не..Някой да ме посъветва нещо,ще съм му благодарна.Пропорцията,която й приготвям е преварена вода 180 на 6 мерителни лъжички.Това е по препоръка на педиатъра.Дали не е твърде гъсто?
Не, не е гъсто. Минахме през всички номера на НАН и наистина 3-ката е по-плътна.
Купих си от Немски магазини една джаджа, която работи с батерия , отпред има бъркалка телена,
разбива достатъчно бързо, за да не ми остават бучки . Тази машинка струваше около 5лв и мисля че е за фрапе Laughing върши идеална работа, ако не ти се друса шише Joy
Водата леко хладка, по-голяма дупка на бибата и готово Grinning

# 33
  • София
  • Мнения: 45
Дъщеря ми е на 10 месеца.От близо два месеца й давам НАН.Харесва й и с удоволствие го пие.Наскоро преминахме от НАН 2 на НАН 3 и нещо се пообъркаха нещата.Не ми се разтваря добре млякото,остават бучици в шишето,даже понякога чак запушват биберона.С НАН 2 никога не се е случвало така.Започнах да го разтварям в малко по-топла вода да видя дали няма да се получат нещата,но не..Някой да ме посъветва нещо,ще съм му благодарна.Пропорцията,която й приготвям е преварена вода 180 на 6 мерителни лъжички.Това е по препоръка на педиатъра.Дали не е твърде гъсто?
Не, не е гъсто. Минахме през всички номера на НАН и наистина 3-ката е по-плътна.
Купих си от Немски магазини една джаджа, която работи с батерия , отпред има бъркалка телена,
разбива достатъчно бързо, за да не ми остават бучки . Тази машинка струваше около 5лв и мисля че е за фрапе Laughing върши идеална работа, ако не ти се друса шише Joy
Водата леко хладка, по-голяма дупка на бибата и готово Grinning
Да ти кажа ръцете ме заболяват от друсане на шише и пак ми остават бучици.Вече си мисля,че аз нещо не умея.Ти каква пропорция прилагаш за направата на мляко?Чувала съм,че на 30 мл.вода се слага една мерителна лъжица мляко.

# 34
  • Мнения: 34
Цитат
Има ли някой, който скоро да е давал от това мляко на бебето си и има ли забележки. Четох някъде, че формулата е подобрена. За момента сме на аптамил, но не виждам смисъл да се дават повече пари за мляко, т.к не  се отразява добре- бебето не ака редовно...и сме в чуденка дали да не минем на Нан.
Точно НАН едва ли е най-добрата алтернатива на Аптамил. Разбира се ако търсиш цена, едва ли има по-евтино мляко от НАН.


ИМА, ИМА И ОЩЕ КАК- ГЕРБЕР, ПРИМА , ФРИЗО, НУТРИЛОН

# 35
  • Мнения: 5
С първото ми дете започнахме с НАН 1, но имаше много силни колики и запек от него. Лично аз не харесвам НАН.

# 36
  • Мнения: 274
Не бих използвала цената като оправдание за смяна на млякото...не достатъчна причина е! А колкото до въпроса  за качествата на НАН -аз не съм доволна давах го на бебчо като дохранване и въпреки това ни запече страшно.Смених го поради тази причина със Лактана Био  и съм много доволна -бебчо си ака редовно. Когато беше по малък-аз започнах с Лактана като беше на 2 месеца -ни изчезнаха и коликите доколкото имаше такива.

# 37
  • Мнения: 2 196
Аз лично съм много доволна от НАН.От самото начало сме на него и сега тройката.Наистина е по-гъстичко от преди,но се пие.
Вили,как така си чувала newsm78...Нали на кутиите си пише на 30мл вода-една мерителна лъжица!

# 38
  • Мнения: 86
Преди използвах за добавка НАН 1,сега сме на НАН ХА.Не са ми оставали никакви бучици Rolling Eyes.Бебчо си го пие и му харесва.Съвсем в началото,когато минахме от кърма на АМ,имаше малко запек,но после не.Доволна съм Simple Smile

# 39
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Знам, че темата е за НАН, но искам да питам някой, който е минал вече на Нестле Джуниър 1+ дали това мляко е като 3-ката на НАН?
Заради това,че 3-ката е по-гъста още пием 2-ка и се чудя после какво мляко да дам. Малкия не хареса 3 и го плюе. Отделно запуши всички биберони.

# 40
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 779
Знам, че темата е за НАН, но искам да питам някой, който е минал вече на Нестле Джуниър 1+ дали това мляко е като 3-ката на НАН?
Заради това,че 3-ката е по-гъста още пием 2-ка и се чудя после какво мляко да дам. Малкия не хареса 3 и го плюе. Отделно запуши всички биберони.
Не е толкова гъсто и е по-вкусно ,особенно това с меда е страхотно  Peace

# 41
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Ok мерси Magnum дано да се пие като му дойде времето.

# 42
  • София
  • Мнения: 2 104
Две деца отгледах с Нан без никакви проблеми, за мен е много добро Peace

# 43
  • София
  • Мнения: 45
Аз лично съм много доволна от НАН.От самото начало сме на него и сега тройката.Наистина е по-гъстичко от преди,но се пие.
Вили,как така си чувала newsm78...Нали на кутиите си пише на 30мл вода-една мерителна лъжица!
Толкова съм чела добре,хахаха.Вече минахме на Нестле джуниър.И него го приемаме също толкова добре.

# 44
  • София
  • Мнения: 45
Знам, че темата е за НАН, но искам да питам някой, който е минал вече на Нестле Джуниър 1+ дали това мляко е като 3-ката на НАН?
Заради това,че 3-ката е по-гъста още пием 2-ка и се чудя после какво мляко да дам. Малкия не хареса 3 и го плюе. Отделно запуши всички биберони.
Не е толкова гъсто и е по-вкусно ,особенно това с меда е страхотно  Peace
Наистина не е толкова гъсто.Мен Нан 3 ме дразнеше,много трудно го разбивах,и на нас ни запушваше бибите понякога.

# 45
  • BG
  • Мнения: 2 458
Две деца отгледах с Нан без никакви проблеми, за мен е много добро Peace

И аз така!  Peace

# 46
  • Мнения: 40
Ние започнахме с НАН като се роди, но много я запече! Сега сме на Хип розов и нямаме проблеми.

# 47
  • Мнения: 1
Малко късно се включвам,но сега попаднах на темата.Моето бебе е на 2 месеца и се храни само с Nan Sensitive,засега нямаме проблеми.Само миналата седмица малко се забави с изхождането,но го отдавам на Infacol-a.Отначало малко се притеснявах,защото ми се струваше редичко млякото,но пък младежа си наддава добре.Единственото,с което не съм съгласна е,че помага срещу коликите,защото Стелян си има още колики и постоянно се напъва и пъшка,не може да спи нормално без да издава звуци,като убодено мече Laughing.А пък изпражненията са му все тъмнозелени,сигурно от желязото в Nan-a.

# 48
  • Мнения: 1 262
Моят син имаше проблеми с акането преди време, но откакто минахме на Нан, няма проблеми с изхождането. Сега сме на Нан 3 и съм доволна, но гледам че вече са написали на 3-ката че е за деца над 12 месеца.  Rolling Eyes Звъннах на Настле и ми казаха, че това било наложено от най-новите пазарни тенденции, но по състав си е същото (преди пишеше, че е от 10-ти месец). Ние си продължаваме с Нан 3, а това с месеците почнах много да не го вярвам, тъй като постоянно ги менят.  Rolling Eyesьц

# 49
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 145
В началото бяхме на NAN запече ни ужасно.Смених ме го с Лактана 1 и нямаме никакъв проблем.Аз лично не съм доволна от НАН.

# 50
  • Мнения: 397
На НАН сме от петия месец, като до деветия се и кърмехме. От годинката Джуниър 1+ и от две години Джуниър 2+, та и досега. Доволна съм.

# 51
  • Мнения: 402
Ето я и нашата история: Откакто се е родил Боби,май месец, освен кърмата, върви и дохранване с АМ. Дали имаше нужда толкова рано от него,не знам, но както и да е. Та, започнах с Нутрилон, защото дъщерята с това съм я хранила, харесвам това мляко, но при Бобка сякаш не бяха добре нещата. Смених го с Хип Био, докато разбера, че от него повръща на фонтан, изпи няколко кутии, минах пак на Нутрилон-повръщането изчезна. Междувременно се оказа, че сме с дерматит, и минахме на ХА формула. Взех НАН, но не го пиеше, реших, че е от смяната на млякото, минах на Лактана Био, голямо повръщане пак, но поне лека-полека започна да пие някакво нормално количество. Като станахме на 6 месеца, се оказа, че Лактана Био ХА няма #Crazy, и пак минах на НАН 2 ХА. И повръщането изчезна, а бебето си пие същото количество мляко, и така и до днес Simple Smile. Така че, дали е добро  или лошо, въпрос на поносимост е явно. Уж био млека пък се оказва, че моя Боби ги връща на фонтан, направо му се догаждаше от тях, пък от НАН всичко е ок. А иначе голямата пи Джуниър до 4 год. след като сметнах, че мога да заменя Нутрилона.

# 52
  • On the sea
  • Мнения: 1 849
Аз от скоро дохранвам с Нан и нямаме запек, за първи път чувам, че това мляко запича, явно е индивидуално при всяко бебче. За сега съм доволна, но ако случайно се запече ще го сменя, по скоро преди като дохранвах с Фризовом тогава се запече

# 53
  • Мнения: 3 675
до 2години беше на Фризолак/Фризо 2 и 3, но после/след 1 и втората година/ съм пробвала и други като Нестле 1 и 2 и НАН 4, не се е запичала или е имала проблеми, но тя пиеше по 2-3 шишета на ден и то по-скоро като допълнение към храненията и като напитка, отколкото като основно хранене.

# 54
  • София
  • Мнения: 357
От доста време пие Нан и съм доволна, не е имал проблеми със стомахчето и го пие с удоволствие.

Общи условия

Активация на акаунт