На море в Гърция - 6

  • 157 834
  • 739
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 993
И аз тук! Дано тази година ходим по-често  Wink.

И аз си пожелавам същото.  Peace

Таня, благодаря за чартърната програма за Закинтос. Аз съм от тези, които не ги привлича пътуване с кола до гръцки остров, колкото и да е лесно, предпочитам си самолета!  Simple Smile
Параход, Bliss , какво ви спира да вървите по островите с мъниците, все пак не са бебета вече?

И ако може който има опит с времето на Закинтос да обобщи кога е най-подходящо, хем да не е горещо, хем да е приятно топло? Разбрах, че месец май е под въпрос, а септември как е?

# 16
  • София
  • Мнения: 13 135
Разбрах, че месец май е под въпрос, а септември как е?

Точно сутринта писах в темата. Времето е разкошно или поне ние случихме на такова. Дъжд не валя, беше топло (и морето), а не беше жега, защото нито веднъж не пуснахме климатик. Ако обаче искате да видите костенурките, отидете юли или август. През септември бяха само 4-5 постоянно живеещи в залива и трудно се намират. Мисля, че на островите рядко става жега. Поне на Крит беше 28 градуса през август, а тръгнахме на 35 от София.

Колкото за ферибота - островът е близо до континента и се стига за 2 часа, не е като да пътуваш цяла нощ  до Крит или Санторини.

Последна редакция: пн, 23 яну 2012, 17:46 от Тaня67

# 17
  • Мнения: 1 038
Да питам как им пращате парите за резервация ако не става с кредитна карта? Какви са цените не преводите до гръцки банки и от къде е най-изгодно да се направи преводът.

# 18
  • Мнения: 2 255
Да питам как им пращате парите за резервация ако не става с кредитна карта? Какви са цените не преводите до гръцки банки и от къде е най-изгодно да се направи преводът.
Аз лично с банков превод през Асет  Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 9
 Здравейте момичета,


 искам и аз да се включа в темата, с мнения и въпроси!
 
 И ние сме фенове на Гърция за ранно моренце, били сме на Касандра,  Ситония в Антемус бийч хотел - горещо го препоръчвам, ходили сме и до Кавала!

   Исках да ви помоля за мнения къде да отседнем на Вурвуру, защото ще сме със семейства с деца и искаме да не е много скъпо с голям двор и хубав плаж!

 Всъщност може и да не е на Вурвуру, а някъде из Северна Гърция, на спокойно и хубаво място, в близост да има хубав плаж, подходящ за много девица между 2 и 7 години... З аВурвуру само съм слушала, реално не съм ходила, видях че сте коментирали къмпинг Талата и аз го гледах, сега пак ще вляза в сайта им, дали имаше по-големи къщички с 2 спални?


 Хубава вечер!  bouquet

Последна редакция: пн, 23 яну 2012, 20:31 от Sisko*

# 20
  • София
  • Мнения: 4 242
Планирам майско море някъде по гръцките острови - благодаря за темата и отзивите!  bouquet

# 21
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Има ли препоръки за студия в Сарти на първа линия?

# 22
  • София
  • Мнения: 211
Параход, много благодаря за новата тема и полезните ти съвети!   bouquet
И за мен Тасос определено си струва да си с кола и да можеш да си пообиколиш.  Peace
Този септември сме на Сарти, за първи път на Ситония. От време на време гледам снимки от чудните плажове на Ситония и така се надъхваааамммм.... еххххххх

# 23
  • София
  • Мнения: 721
Че какво му е на ферибота!?
Миналото лято бяхме на Лимнос - 5 часа е фериботът от Кавала, като нищо минават. На връщане нямахме места в кабината и бяхме на палубата, гледахме делфинчетата, това онова и свърши. Аз съм ходила доста пъти на Скиатос, че там ми беше сватбата, ферито е около 2 часа и половина. Е, още час-два до другите острови не са проблем.
Аз съм си поставила за цел да ги обиколя всички острови в Гърция, дано ми стигне животецът Grinning
Но процедирам малко профански, няколко седмици преди почивката резервирам, все малко на магия става.
Olive, йонийските острови и кикладите са доста различни. Миналта година бяхме през май в Левкада - не става за плаж, на Скиатос съм била и през май - ставаше. Но все пак зависи какво време ще уцелите. Йонийските острови са много по-зелени, вали по-често през пролетта. По-миналия май слязохме доста надолу - Спецес - не ставаше много за плаж, не че не се топнахме и в морето де. Малко е на късмет.

# 24
  • Мнения: 605
Тъкмо се бяхме ориентирали към Корфу за края на август и сега като чета, че е по-студено и духа вятър  Sad съм в чуденка.

Все пак някои може ли да препоръча хотел или апартаменти/къщи там. Единственото ми изискване е да съм на първа линия.
ПП доколкото чета темата не съм видяла конкретна препоръка за място на Корфу, ако съм пропуснала простете и напомнете  Grinning

# 25
  • София
  • Мнения: 4 575
И аз при вас. Всяка година си правя планове за Гърция, ама ми се разминава  Rolling Eyes, дано тази стане. Много полезна информация давате   bouquet

# 26
  • София
  • Мнения: 3 850
Тъкмо се бяхме ориентирали към Корфу за края на август и сега като чета, че е по-студено и духа вятър  Sad съм в чуденка.

Все пак някои може ли да препоръча хотел или апартаменти/къщи там. Единственото ми изискване е да съм на първа линия.
ПП доколкото чета темата не съм видяла конкретна препоръка за място на Корфу, ако съм пропуснала простете и напомнете  Grinning

За Корфу имаше стари теми, ако искаш тя потърси за по-подробна информация Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 6 666
Благодаря за инфото, pontes!  bouquet
Дано обиколиш всички острови. Я кажи, кой ти харесва най-много, след толкова обикаляне?

# 28
  • Мнения: 934
pontes, пожелавам ти да ги обиколиш!
А колко бяха?
На едно място видях - над 6000, 227 -населени.

Засега съм била само на 20-тина, но не ми цел, просто се чувствам по-различно на остров  Mr. Green

Olive, не може да се отговори еднозначно, но може би пътя до Скиатос-Скопелос е по-кратък и може би ще е по-топло. По западните брегове на Йонийските острови все пак има доста силни течения. А ние през май на Скиатос си направихме хубав плаж и има доста закътани плитки заливи, където водата е по-топла.
Продължавам да ги убеждавам.

Последна редакция: вт, 24 яну 2012, 10:35 от scorpios

# 29
  • София
  • Мнения: 13 135
Тъкмо се бяхме ориентирали към Корфу за края на август и сега като чета, че е по-студено и духа вятър  Sad съм в чуденка.

Говорех за началото на юни - морето не ставаше за къпане и беше много дъждовно. Колкото за по-студената вода и теченията - само съм чувала, че е така. Едва ли водата през август е толкова студена  newsm78. Ако обичате да обикаляте, а не само да лежите на плаж, има много красоти за разглеждане. Не се отказвайте!

Общи условия

Активация на акаунт