Тенекия

  • 3 948
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 392
Тенекията , която все още дрънчи в съзнанието ми ми я върза гаджето ми на абитуриентския бал.
Той трябваше да в ролята на шофьор и кавалер. Шофьор си намерих , но си останах без кавалер.

А няколко месеца след бала той безвразвратно замина за един прекрасен град.

"МОМИЧЕТО
Облякло бе най-новата си рокля.
И с токчета под кротичкия дъжд
прескачаше усърдно всяка локва,
за да е чисто то пред оня мъж,
когото чакаше така отдавна.
Но той не идваше. И там навън
отекваха все тези крачки равни
като напевния дъждовен звън.
Прошумоля измокрена коприна,
прецапаха обувки през калта.
И аз разбрах, че покрай мен премина
най-тъжното момиче на света."

Това усетих да дрънчи от тази твоя тенекия, Росна китка.

# 16
  • София
  • Мнения: 38 431
Майка ми редовно продължава да ми връзва тенекета, въпреки всичките комуникации.
И един приятел чакахме вкъщи по празниците, уж щеше да идва към квартала, да се види с баща си, после с нас, ама се обади късничко и каза, че няма да дойде.

# 17
  • София
  • Мнения: 7 987
Миналата година приятелка ми върза тенекия. Трябваше да се видим, като за целта ме вземе от вкъщи. Чакам, чакам, чакам, звъня. Ей сега щяла да дойде, след 15 минути. Чакам, чакам, чакам, звъня. Да, да, идвала, замотала се. Накрая така и не дойде, не се и обади. После ми обясняваше, че била с някакъв момък и аз съм останала назад в графика.
След това пак ме метна по сходен начин. Накрая искаше да се видим в деня преди да замина за продължителен период, но философският ми подход се беше изчерпал и отклоних инициативата.

# 18
  • Мнения: 2 510
Винаги изпълнявам каквото кажа. Ако има промяна се обаждам. Не обичам да ми връзват тенекии и обикновено гледам да нямам повече взаимоотношения с такива хора.

# 19
  • Мнения: 1 883
Да, и на мен ми се случи скоро.Приятелка ми се обажда ,че ще мине да ме вземе от нас  и после двете до ДГ, да взимаме децата.Чакам аз ,чакам 40 мин. И накрая се обаждам.Ами била с мъжа си и кучето и било неудобно Shocked вече беше пред градината .
Много ми стана кофти, а има телефон.
После като ме видя," ми извинявай". Crossing Arms
Никога не закъснявам, ако ми се наложи винаги намирам начин да предупредя.

# 20
  • Мнения: 340
Последната тенекия, за която се сещам е в началото на 2010 - аз, бременна в трети месец, навън -  студ, лед, пронизващ вятър, не беше време за излизане и разходки. И в тази прекрасна, снежна зимна приказва, се наложи да чакам близо 40 минути една приятелка. И въпреки съветите на лекарите да се пазя в началото на бременността, аз стоически изтърпях гадния студ. Само търсех някъде местенце да се мушна, поне да не духа. Направо не искам да си спомням.
Иначе това момиче е точно, като мен, но тогава й се наложи да закъснее.

# 21
  • Мнения: 1 252

"МОМИЧЕТО
Облякло бе най-новата си рокля.
И с токчета под кротичкия дъжд
прескачаше усърдно всяка локва,
за да е чисто то пред оня мъж,
когото чакаше така отдавна.
Но той не идваше. И там навън
отекваха все тези крачки равни
като напевния дъждовен звън.
Прошумоля измокрена коприна,
прецапаха обувки през калта.
И аз разбрах, че покрай мен премина
най-тъжното момиче на света."

Това усетих да дрънчи от тази твоя тенекия, Росна китка.
Ееей , Аззи, невероятно! Hug точно така се чувствах! С тази разлика , че валя дъжд на другия ден. Ееех сега от позицията на изминалото време и на последващите ни срещи знам , че ми е направил голяма услуга.
ПП Да допълня , че при наличието на мобилни телефони и нет не ми се е случвало. Обаждат ми се своевременно!

# 22
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Връзвали са ми съвсем банална тенекия.
Малко по-нагоре от Вереята. На гъбата.

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Дългото предълго чакане брои ли се. Гадже съм чакала дълго, но и той мен също. Но пък накрая просто чаках и чаках и чаках. Ни телефон да се обадя, ни дявол. Накрая един познат от курса на който ходех, ме нахока, че още чакам, заведе ме на кафе и после ме закара на спирката. Готин беше, ама аз .... влюбена, малка и неориентирана още.
Иначе мъжа ми съм чакала много два пъти и все много запомнящо се. Първия път на втората среща. Пристигам от село с последния автобус. Всичките ми познати, у които мога да се изтреса неканена, не са в града - купон. Втория път на 08.03. - ще ходим на заведение. Аз съм си взела дрехи за излизане на работата, наконтила съм се, заключваме с колегата, нашето момче го няма. Постоя колегата с мен, постоя, па го изпратих при жена му. Умрях от студ, докато чакам. Нашия - имало пусната бариера на прелеза и той чакал, ще речеш, че единствения път по който може да мине. Тогава вече бая му пилих. Не бях малка и неориентирана. Влюбена може и да бях, ама то любов, любов - 30 минути на студа и забравяш за нея.

# 24
  • Мнения: 758
Бях се запознала с човек от друг град и ужким се харесахме. След 1 месец го срещам близо до нашия блок по случайност с приятел, били дошли по работа. Радваме се и двамата на случайната среща, той обещава да мине след час-два на гости да се видим. Чакам, чакам..не мина. След 2 години го срещнах и ми се извини ...приятеля не пожелал да го закара обратно за нашата уговорка с думите "някой ден ще и се извиниш". Така и стана, де... Laughing
Друг случай - запознаваме се с един младеж, харесваме се, виждаме се един-два пъти, след което той казва, че ще се прибира в родния град и си уговаряме среща след 1 месец на определено място. Толкова я чаках тази среща, но не би. Явно не е имал никакво намерение да дойде, но аз малка и глупава ученичка, таях надежди.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 437
Не се бях замисляла Simple Smile  По-скоро да ти вържат тенекия в днешно време е да не ти се обадят, когато са казали, да те пропуснат...но тенекия при среща е малко вероятно Simple Smile

# 26
  • Мнения: 11
Не се бях замисляла Simple Smile  По-скоро да ти вържат тенекия в днешно време е да не ти се обадят, когато са казали, да те пропуснат...но тенекия при среща е малко вероятно Simple Smile
Ами то пак си е това тенекия и голяма, къдрева. Twisted Evil
Редовно някои мои "приятелки" в кавички вече, ми скрояват такива номера.
Уговаряме се за среща или да се чуем, от тях ни помен, ни следа, а аз съм си освободила
часа, деня специално за тях. Много мразя такива хора, които не уважават времето на другите човещки същества, мислят си, че света се върти само около тях!
Мъже не са ми връзвали май никога тенеке или поне нямам "мил" спомен от такава ситуация. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт