Кандидатстване в НУКК 2012 г.

  • 33 732
  • 295
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 96
Честно казано нямам представа дали с молив или химикал се пише. Предполагам, че ще е с химикал. Госпожата, при която водим сина ни го кара да пише с химикал.
Нямам и задачите от миналата година.
Идеята за пробното кандидатстване ми допада доста, но за нас е късно, да се бяхме усетили миналата година .... А ако ви приемат значи детето се справя и е готово за училище. Успех ви пожелавам Simple Smile

# 16
  • Мнения: 13
Благодаря, но не залагам много на прие тази година. Идеята ми е да си сверим часовника и най-вече след изпита да преценя къде не се справяме. Ще се радвам да обменим информация за подготовката на децата, както и относно подготовката при учител, за да бъдем подготвени за догодина. Ние засега мъчим Азбука на мисленето и Моливко. Ако имате идеи за други помагала, споделете.

# 17
  • Мнения: 96
Ние също работим по Азбука на мисленето. Също разпечатвам от Крокотак и купувам разни книжки с такива тестове и задачки, приличащи на Азбуката. Скоро купих две книжки Занимателна книжка 1 и 2, издател Интербукс-ЕТ. Малки са, нищо особено, но сина ми много ги хареса и си ги решава с кеф. Моливко - не сме решавали, разпространява ли се в книжарниците, не ми е попадал пред очите и не знам защо съм останала с впечатление, че едва ли не го има само в детските градини  Laughing В нашата детска учат по Просвета мисля, но нещо не ми харесва. Синът ми казва, че от време на време пишат и смятат нещо, като цяло само оцветяват, лепят, правят разни неща. Труд и творчество главно и е научил песните на Графа наизуст, защото всеки ден им ги пускали и танцували, купонясват си няма лошо   Laughing

Бях забравила и още нещо, госпожата ни каза да купим учебник - Курс по математика за предучилищна група, още в началото като започвахме и малко по малко работим и по него. Не си спомням издателството, авторите бяха 5-6 човека, нямам го при мен сега, останал е при госпожата. Намерхме го на Славейков, по книжарниците го нямаше.

Що се отнася до госпожата, водим детето веднъж седмично и сме много доволни. Започнахме през октомври и от тогава има много голяма промяна. Синът ми не е гений, нормално дете си е и в началото не се справяше много добре с някои от задачите и сега вече виждам разликата от октомври.
Общо взето голяма част от работата ми за първи клас я свърши тази жена и догодина живот и здраве, независимо в кое училище ще бъде, мисля че и за него и за нас с баща му ще е доста по-лесно. Имам приятелка, която изобщо не се беше занимавала с детето си в предучилищната  и се видя в приключение в първи клас. Аз лично не се наех сама да се занимавам с подготовката на детето, първо нямам много време, прибирам се късно от работа и т.н. и второ, той е доста вироглав и със собствено мнение, при нас никаква диспиплина и трудно можем да му наложим и да му обясним кое е правилното, освен ако той не си е решил сам. Пред чужди хора е друг човек, особено към учителки има респект и изведнъж си отваря ушите и започва да чува. Затова и така решихме да търсим професионалист за  подготовката.

# 18
  • Мнения: 13
Азбука на мисленето част 3 я имаме с много лошо качество! Може ли някой да я изпрати или качи в DOX? Благодаря предварително!

# 19
  • Мнения: 96
Азбука на мисленето част 3 я имаме с много лошо качество! Може ли някой да я изпрати или качи в DOX? Благодаря предварително!

Имам купена книжката,  не в сканиран вариант. А и вече е работено по нея тук - там. За съжаление не мога да помогна. Дано някой друг я има.

# 20
  • Мнения: 13
Благодаря aaccee, вече я получих. Вие по кое издание работите? Ще ми се да разбера дали има разлика в различните издания. От библиотеката в НУКК разбрах, че последното е 2009 г., а ние работим по издание от 2004!!!

# 21
  • Мнения: 96
Благодаря aaccee, вече я получих. Вие по кое издание работите? Ще ми се да разбера дали има разлика в различните издания. От библиотеката в НУКК разбрах, че последното е 2009 г., а ние работим по издание от 2004!!!

Мисля, че е от 2009, не са ми под ръка за да проверя със сигурност, но ми е останал спомен като ги купувах есента, че изкоментирах с продавачката точно за 2009 и тя ме увери, че това е последното издание. Със сигурност има разлика в изданията, но едва ли нещо коренно различно и ново има в по-новите издания, вероятно са козметични промени.

# 22
  • Мнения: 13
Големият ми син, живот и здраве, ще кандидатства в градината тази година, май месец. И аз имам доста въпроси и неизвестни и ще ми е интересно и полезно да се включат и други мами.  Peace

Ако искаш информация ми изпрати мейл - мога доста да ти разкажа, но не е необходимо да занимаваме кандидатстващите за първи клас! Ние кандидатствахме 2010г. Има тънкости, които за съжаление тогава не знаехме, но много съществени! Тях в последствие случайно разбрахме!

# 23
  • Мнения: 482
AnitaD, дай инфо тук, ако не е проблем. Темата така или иначе не е много активна. А този изпит за ДГ е най-голямата мистерия за мен. Голямата ми дъщеря го е държала и издържала - но не сподели почти нищо, а и аз не съм я насилвала да разказва. Беше им обидена че не и бяха дали шапка  Laughing
Спомена че са я питали за цветове - изброи само основни цветове (но дали само за основни са я питали - божа работа) и че някакво момиченце трябвало да стигне до къщичката си .... това знам за този изпит от дъщеря ми.

# 24
  • Мнения: 13
AnitaD, дай инфо тук, ако не е проблем. Темата така или иначе не е много активна. А този изпит за ДГ е най-голямата мистерия за мен. Голямата ми дъщеря го е държала и издържала - но не сподели почти нищо, а и аз не съм я насилвала да разказва. Беше им обидена че не и бяха дали шапка  Laughing
Спомена че са я питали за цветове - изброи само основни цветове (но дали само за основни са я питали - божа работа) и че някакво момиченце трябвало да стигне до къщичката си .... това знам за този изпит от дъщеря ми.

Нямам нищо против да дам информация на всички , но на лични мейли. Дай личен. Имам съображения!

# 25
  • Мнения: 349
Здравйте. Ще се опитам да отговоря на някои въпроси, доколкото и аз съм наясно. Simple Smile
На изпита със сигурност се пише с химикалка, така че тренирайте от сега. Ние имаме последното издание на Азбуката, но в нета намерих и това от 2004, а от една позната прегледах и книжките от др. години (не помня кои точно) Като цяло няма различни задачи. Има такива, които са оформени различно, но по същество са аналогични. Може би само судокуто, или както го наричат в тетрадките "картинна мозайка" го няма в по-старите книжки. Това е от мен.
Моля за малко повече инфо за Курса по математика за предучилищна!!!! Rolling Eyes
За първи път чувам за него!!!!!!

# 26
  • Мнения: 13
Относно Курс по математика за предучилищна мога да кажа че за разнообразие става, защото на нас ни омръзна от азбуката, а там има за оцветяване, различни задачи за събиране, изваждане по-голямо и по-малко. Това е съдържанието. Но ми се струва, че задачите са доста по-лесни от тези в Азбука на мисленето.
Мерси за инфото относно  това с какво се пише, тъй като ние се справяме с различните пособия различно. А скоро сме на изпит в за друго училище  там се пише само с молив.

# 27
  • Мнения: 349
   AnitaD, можеш ли да ми кажеш автора на Курса по математика? И на мен ми направи впечатление, че всички останали помагала, които сме ползвали са по-лесни от Азбуката. Но не забравяйте, че Азбуката е за деца от 6 до 9 години. Така че и това обяснява трудността на задачите.
А Вие в кое друго училище сте решили да кандидатствате? Какъв е План Б?   Wink

# 28
  • Мнения: 13
   AnitaD, можеш ли да ми кажеш автора на Курса по математика? И на мен ми направи впечатление, че всички останали помагала, които сме ползвали са по-лесни от Азбуката. Но не забравяйте, че Азбуката е за деца от 6 до 9 години. Така че и това обяснява трудността на задачите.
А Вие в кое друго училище сте решили да кандидатствате? Какъв е План Б?   Wink

Курсът по математика за предучилищна е на колектив от автори, но за съжаление в момента не е пред мен и по-късно мога да кажа кои са точно имената. Купихме книжката от Славейков. Има същата и за първи клас. Що се отнася за втория вариант, то той за нас е първи, защото ние скоро навършваме 6 години и Горна баня ни е пробно кандидатстване за догодина. А ще пробваме за предучилищна в Шилер. Пък да видим.

# 29
  • Мнения: 1 114
Здравейте,
"Азбука на мисленето" може ли да се купи от друго място освен от Лицея?

Общи условия

Активация на акаунт