Козметика за деца

  • 3 166
  • 35
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 694
Здравейте момичета препоръчайте ми хубава козметика за коса и тяло за дете!  bouquet

# 1
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 847
На всяко дете козметиката се отразява по различен начин.
За дъщеря ми ползвам шампоаните на Шаума, а за тяло - гелът на Нивеа. Аз съм доволна, но няма гаранция, че други ще са.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 10 807
Аз пък вече 6г ползвам само на Бюбхен и все още съм доволна.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 262
Ние ползваме Weleda и продуктите на DM  Peace

# 4
  • Мнения: 15 379
Детската козметика на ДМ е наистина хубава.
Доволна съм и от Бочко. Купувам бебешките шампоани за коса и тяло.

# 5
  • София
  • Мнения: 43 833
от ДМ детските само тези душ-гелове харесвам - http://www.yopi.de/image/prod_pics/5216/e/5216707.jpg и то точно в тези полу-прозрачни опаковки, не в новите с плътните картинки.
Иначе преди тях да купувам взимах dulgon  шампоанчета http://www.evroskip.bg/%D0%9F%D0%B0%D1%80%D1%84%D1%8E%D0%BC%D0%B … %D0%BD-135bg.html , имат и душ гелове, но тях не съм пробвала.
Другият вариант е  да си карате с това, което до сега ти е харесвало...т.е. с бебешката козметика, не е никакъв проблем и няма защо да я сменяш.

Последна редакция: ср, 25 яну 2012, 20:08 от Angel_Dust

# 6
  • София
  • Мнения: 985
От много време ползва само Бочко. Тя е доволна, респективно и аз.

# 7
  • Мнения: 534
От Бочко му се изсушава кожата.От Бюбхен съм доволна,наскоро му взе  и шаума (шампуан.

# 8
  • софия
  • Мнения: 25 111
Шампоан - Бюбхен (паралелен внос), СебаМед, шампоана с мечето от ДМ, детски Л'ореал. Сапун - Клоран. Балсам без отмиване - Чико, детски Л'ореал и Джонсън.
НЕ съм доволна от Оилатум. Появиха й се нещо като крусти, когато беше на 4 и кусур г. Пробвала съм да я мия и с козметика за големи. Не става. Светла е, с тъмно руса, гъста, къдрава коса и светли очи.
В бг аптеките се опитват да ме убедят, че не е проблем да ползваме козметика за големи, но не съм попаднала на такава, която не й се отразява зле. Добре, че е нет-а. Не знам до кога ще е на детска козметика.

# 9
  • София
  • Мнения: 985
Не знам до кога ще е на детска козметика.

Моето дете е с атопичен дерматит.
Почти на 8 е, но  дори и не смея и да си помисля да минаваме на козметика за възрастни, с изключение на медицинска такава.
По едно време положението с кожата на ръцете беше много зле.
Тогава започна да се мие с измиващия крем на Uriage.
 Оттогава нямаме проблеми с ръцете, но той е ужасно скъп и при други обстоятелства, не би го ползвала. Всъщност аз го ползвам само за лице, детето само за ръце  Mr. Green

Сега купихме от детския шампоан за коса на Шаума. От Бочко-то много й се заплита косата. На този пише, че има и балсам, надявам се да е по-добре. Днес ще го ползваме за първи път, ако не се заплита, минаваме на него.

# 10
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 847
Сега купихме от детския шампоан за коса на Шаума. От Бочко-то много й се заплита косата. На този пише, че има и балсам, надявам се да е по-добре. Днес ще го ползваме за първи път, ако не се заплита, минаваме на него.

Точно заради това ползваме Шаума. Косата мирише много приятно, а и се разресва лесно.  Peace

# 11
  • Мнения: 15 379
Светлица, може ли снимчица на тази Шаума?
Има една червена, 2в1, тя ли е?

# 12
  • София
  • Мнения: 43 833
Аз преди по едно време купувах шаума, преди това и на джонсън, временно бях доволна и после и от едните и другите получаваше пърхот...

Последна редакция: пн, 30 яну 2012, 09:35 от Angel_Dust

# 13
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 847
Sourcherry, точно това е! Peace

# 14
  • Мнения: 15 379
Благодаря, Светлица!
Ще го пробваме, дано не води до пърхут.

# 15
  • София
  • Мнения: 43 833
Сърчи, може да пробвате и дулгона, с него мих над година и нямаше пърхот, лесно се решеше, няма и парабени.

# 16
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 847
При дъщеря ми не се е появил, а вече близо година го ползваме. Но знаеш, че всяко дете реагира различно.

# 17
  • София
  • Мнения: 43 833
да, естествено Simple Smile

я и тук да ви питам за мнение, че в ДМ темата никой нищо не каза, дали балеа мед ултра сензитив може да се ползват за деца продуктите?

Мъжът ми също има атопична кожа и каза, че много добре му действал душ гела....като е "мед" дали може и за деца(6годишно)
http://www.dm-drogeriemarkt.de/cms/servlet/segment/de_homepage/b … _ultra_sensitive/ тези имам предвид.

# 18
  • Мнения: 15 379
Ейндж, докато не пробваш, няма как да разбереш Simple Smile.
Ултрасензитив е, би трябвало да е ок за него.

# 19
  • София
  • Мнения: 43 833
то това ми беше идеята, дали изобщо може да пробвам върху дете или си е само за възрастни и по-добре да не го пипам него с тези....
за другата част, ясно, че докато не пробвам няма как да знам...

# 20
  • Мнения: 15 379
Като е имал проблеми, по-добре изчакай.
Ползвай си това, което му действа добре.

Дулгон съм купувала. Добре му действаше.
Хубави са им шампоаните. Душгеловете не знам как са.

Кажи ми моля, виждала ли си ДМ-ските душгелове, но от прозрачните, или ги спряха тотално?

# 21
  • София
  • Мнения: 43 833
само ананасовият, купувах по Коледа, скоро не съм ходила, но сега и с него  нещо по ръцете са му излязли петна и  с някаква линола го къпах, не помогна много.... та не знам, в момента явно ни трябва нещо, което не нацелвам за къпане и мазане.... за това се чудя с какво да сменям сега...

# 22
  • Мнения: 32
Не ми се отваряше нова тема за един въпрос за това ще пиша в тази.

Поръчах на Mustela lait de toilette - cleansing milk Но понеже не съм доразбрала, че е за почистване въпросът ми е дали може като обикновено мляко да го ползвам? Без да го измивам.

http://www.pharmashopdiscount.com/fr/mustella/24300-mustela-lait … 504105007362.html

# 23
  • Мнения: 69
само ананасовият, купувах по Коледа, скоро не съм ходила, но сега и с него  нещо по ръцете са му излязли петна и  с някаква линола го къпах, не помогна много.... та не знам, в момента явно ни трябва нещо, което не нацелвам за къпане и мазане.... за това се чудя с какво да сменям сега...
Пробвала ли си детския комплект на д-р Тайс? Малкия е с по суха кожа и съм страшно доволна и от балсама и от душ олиото.

# 24
  • София
  • Мнения: 43 833
Night Air да купувала съм , все едно с нищо не го мажа, никак не помага...

# 25
  • Мнения: 69
Night Air да купувала съм , все едно с нищо не го мажа, никак не помага...

Наистина странно.......... на Тедко много му помогна, обсъждала съм си и с други майки и те бяха доволни от комплекта  Rolling Eyes
Използвам душолиото 2-3 пъти седмично, но знам , че ако случеят е по-тежък трябва да се ползва всеки ден, а балсамът всеки ден на проблемните места и в продължение на минимум месец.

# 26
  • София
  • Мнения: 43 833
нищо странно, всяка кожа реагира различно на   разл. козметика, няма универсални формули. А моето дете не е  с по-сухичка кожа, а с  атопичен дерматит Wink Знам как се третира, все пак от години сме на мед. козметики...проблема е, че искам да мине на нещо по-леко, но явно за зимата все още няма такъв вариант.
Както и да е де, пак взех линола фет, пооправи се.

# 27
  • България
  • Мнения: 490
дъщеря ми е на 8год и има доста суха кожа #Cussing outвечер преди сън е голямото чесане.......няма петна,пъпки,зачервяване......
мазах я доста време със зехтин и мисля че добре и се отразяваше,само дето имаше лека война у дома ако няма маслинки в хладилника Laughingот миризмата на зехтина винаги и се хапваха
та искам да ме посъветвате от личен опит с какво да я мажа или да продължа със зехтина
знам че трябва да я види лекар,но личната казва всичко е ок
дерматолог в града няма и при първа възможност ми се иска да я заведа в по-големия близък град
спокоен ден ви желая

# 28
  • Мнения: 15 379
Роси, аз бих продължила със зехтин - екстра върджин, непреварен.
Ако се отразява добре на кожата й, не бих рискувала с крем, без той да е предписан от кадърен дерматолог, с оглед на състоянието й.
Така че продължавай със зехтин да я мажеш. Може и Линола фет олио за баня да опиташ - страхотно е.

# 29
  • София
  • Мнения: 43 833
Ако й влиае добре - да , продължавай, само се зареди с маслини за похапване Wink
Иначе - линола фет - олиото или крема при желание може да пробваш.
Само наблюдавай със зехтина при затоплянето как ще се отразява....

# 30
  • София
  • Мнения: 569
И моята дъщеря беше с атопичен дерматит като по-малка. Сега е на 4 години и от две години кожата й е страхотна, но досега тялото съм й мила само с гела на А-дерма от серията Екзомега, а косата с гела на Биодерма от серията АБЦ Дерм. И на мен ми се иска да пробвам нещо друго, но се притеснявам, че отново ще се появат лишеи. Единственото, което съм променила от бебешкия период е, че след баня си спестявам крема, а олио въобще забраниха да й слагам.

# 31
  • Мнения: 1
Аз купувам само Клоран и съм много доволна.Бебчо е с атопичен дерматит,но имаме проблеми само с бузките та за сега не ми се е налагало да взимам нещо специално за атопична кожа.

# 32
  • Мнения: 388
с Линола фет колко време се третира кожата? Аз мажа синът ми вече пети ден -сутрин и вечер.Мисля ,че има ефект.

# 33
  • София
  • Мнения: 43 833
от листовката

Колко дълго трябва да прилагате Линола® Фет?

До подобряване на състоянието на кожата, съотв. по лекарско предписание.


Питай педито ви, но  спокойно можеш докато се оправи бебето и после винаги при нужда....или на проблемно място.... не винаги има нужда и по 2 пъти на ден.... изобщо не се притеснявай аз и по месец-два  съм мазала с не без друго и без прекъсване....
Също и по цяла зима  ползвам на лицето като колд крем.

 

# 34
  • Мнения: 388
Благодаря ти -досега  този крем му действа най- добре.

# 35
  • Варна/Белгия
  • Мнения: 310
Ние ползваме балсама и душ гела на д-рТайс.

Общи условия

Активация на акаунт