Див Ям - отзиви!

  • 42 787
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 34
Около мен напоследък много се говори, че за здрава ендокринна система, особено помага фитохормона диосгенин, който, доколкото разбирам е нещо като естествен прогестерон Mr. Green. Някой използвал ли е продукти, които да го съдържат? Или самият сладък картоф? Има ли ефект според Вас? Много, ама, много ще ми помогнете, чудя се дали това не е поредната заблуда...

# 1
  • Мнения: 228
чувала съм за този картоф или ям, и да - навсякъде пише, че съдържа натурален прогестерон, което пък много помага на жените да се справят с ПМС, поява на кисти и изобщо за нормалната работа на яйчниците, матката и т.н. преди 4 год. ми махаха киста голяма на яйчника и се мажех с един крем - муун райз, та покрай него прочетох доста за този картоф, в САЩ има голяма индустрия за производство на всякакви кремове и мазила съдържащи прогестерон и прекурсори. според мен е повече реклама, защото от мазане с муун райз не ми изчезна кистата и се наложи да ме резнат. нещо като "няма да ти помогне, но няма и да ти навреди".

# 2
  • Мнения: 77
За дивия ям за пръв път чух, когато бях на гости в Лондон. Човекът, когото видях с очите си как си прави тази отвара от див ям беше около 50 годишен и изглеждаше все едно е на 30. Когато го попитах каква е магията, той започна да ми говори много за този див ям. Понеже беше от някаква държава в Африка, но не запомних точно от къде, му изпращали от там дивия ям, защото много виреел по тези  места и било много лековито. Каза ми, че лекувало много болести, предпазвало от рак, подмладявало, спомагало за импотентността... въобще много го хвалеше и цял живот го пиел и се чувствал на 20 години благодарение на него. Аз лично не го пробвах, но като се прибрах в България се позаинтересувах. Оказа се, че и тук го има по билковите аптеки, но той ми обясни това, което се продава в аптеките не е така добро както да си го набереш и изсушиш сам. Не съм си го купувала, но може би през лятото, коагто отида отново в Лондон ще му кажа да ми направи от неговата отвара и ако ми допадне на вкус може и да си поръчвам направо от него Simple Smile) Току-виж се подмладя.  Joy

# 3
  • Мнения: 34
Това е интерсено, благодаря момичета! За крема Муун райз и аз чувам, предимно от д-р Папазова, но тя като че ли му е станала рекламно лице newsm78 и това малко ме съмнява. д-р Гайдурков ми каза, че не би препоръчал нещо Naughty, което все още не е изпитал..с надежда чакам неговите отзиви, ако има някакви опции за поръчка от чужбина....аз също проявявам интерес! Hug

# 4
  • USA
  • Мнения: 7 288
Бъгс Лили,в темата за iherb ( раздел - пазаруване от чуждестранни сайтове) много подробно се дискутират продуктите с див Ям и положителните му ефекти при хормонален дисбаланс,тежък цикъл,проблеми със забременяване,менопауза и т.н. Въпросния сайт предлага под формата на кремове/таблетки/концентрат ->http://www.iherb.com/Search?kw=wild+yam. Има доставка до Бг.

# 5
# 6
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Здравейте!
Има ли някой пил "Див ям"? Доволни? Има ли схема, по която се пие?

# 7
  • Мнения: 378
Здравейте!
Има ли някой пил "Див ям"? Доволни? Има ли схема, по която се пие?
Почти приключвам първата опаковка. Пия го по 2 пъти на ден с надежда за идване на цикъл, но все още нямам ефект Sad

# 8
  • Варна
  • Мнения: 10 551
Аз се мацотя със споменатия крем на аквасорс - Муун райз, по препоръка тук от две съфорумки, на които имам доверие.
Радвам му се от около 4 месеца и ми оправи овулатирното кървене, а хич не му имах доверие.
Да чукна на дърво, ще видим как ще се държи и за напред. Да не излезе излишна хвалбата.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Аз се мацотя със споменатия крем на аквасорс - Муун райз, по препоръка тук от две съфорумки, на които имам доверие.
Радвам му се от около 4 месеца и ми оправи овулатирното кървене, а хич не му имах доверие.
Да чукна на дърво, ще видим как ще се държи и за напред. Да не излезе излишна хвалбата.
Интересно. Сподели пак след време как е положението.
Див ям започнах да пия редовно преди време, но не е спирало кървенето. Имаше месеци без и такива с кървене. От почти половин година не пия див ям и положението си е същото.

# 10
  • София
  • Мнения: 220
Аз си взех Див ям, защото преди година цикъла ми отказва да идва сам. Започнах да го пия, но нямаше положителен резултат. Tа го зарязах в шкафа и си предизвиках цикъла с противозачатъчни. Но пак не беше редовен.Септември, след поредното неидване на цикъл реших да го пробвам пак. И о, чудо. Десетина дни по- късно ми дойде. Сега, понеже имам още 20 хапчета в опаковката, се чудя дали да си взема още една, или да не го продължавам.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 10 551
Аз се мацотя със споменатия крем на аквасорс - Муун райз, по препоръка тук от две съфорумки, на които имам доверие.
Радвам му се от около 4 месеца и ми оправи овулатирното кървене, а хич не му имах доверие.
Да чукна на дърво, ще видим как ще се държи и за напред. Да не излезе излишна хвалбата.
Интересно. Сподели пак след време как е положението.
Див ям започнах да пия редовно преди време, но не е спирало кървенето. Имаше месеци без и такива с кървене. От почти половин година не пия див ям и положението си е същото.
Разбира се!
Ще пиша след месец-два пак,
стига да не забравя  Peace

# 12
  • Мнения: 119
Буря,
Див ям във вид на капсули е хранителна добавка (не е лекарство) и, за да има ефект върху организма е необходимо да се приема за период около 3 месеца (също като при повечето хранителни добавки). Ако менструалният ти цикъл е настъпил 10 дни след приема на Див ям, най - вероятно си му е било времето да настъпи. Няма да ти навреди да направиш 3-месечен курс, но трябва да си постоянна. Хранителните добавки не лекуват. Те подпомагат лечението. Хубаво е да се консултираш с лекар гинеколог и/или ендокринолог, за да откриеш причината за нередовните менструации Simple Smile

# 13
  • София
  • Мнения: 220
amnesia_

Благодаря. bouquetА иначе ходих на ендокринолог, пусна ми хормоните, сега остава да ходя да ми вземат кръв.

# 14
  • Мнения: 1
Здравейте!При мен помогна.Аз имах много силни предменструални симптоми менструални болки.Преди да започна да го приемам,по време на менструация и  по-точно първите 2 дни пиех,на ден, по 2 аулина,дексофен,отивах на инжекции,пиех течен аналгин и чак тогава ми спираше болката!Първите месец,два имаше ефект,но не драстичен.Пия го от 5 месеца и вече нямам предменструални симптоми,а когато ми дойде ми минава с 1 прахче ОКИ.
Препоръчвам го!Дано помогне и на вас Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт