Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
Здравейте,
На 18.01.2012 дъщеря ми която е на 1г. претърпя операция за корекция от тригоноцефалия, каквато описва ali08 в тази тема :  http://www.bg-mamma.com/index.php?topicrefid=18;topic=473063.0
В тази никой не е споелил конкретен опит. Повтарям заглавието на предишната тема, тъй като смятам че е най-точно описано.
По думите на д-р Георгиев, който проведе операцията, тя е протекла успешно. Сега на дневен ред идва как да предпазим детето, което вече ходи. В областта на челото изглежда изключително уязвима на какъвто и да било удар.
Моля родителите на деца преживели такава операция да споделят опит. Д-р Георгиев не ни дава никакви конкретни насоки.
Открих един американски сайт, в който има голям набор от защитни каски и то не на толкова стряскащи цени. Това е сайта : http://www.rehabmart.com/category/Protective_Helmets.htm
Ако темата не е на място, моля преместете я.

Благодаря предварително

# 1

Виж това, може да се купи и от България.

# 2
Дай малко повече инфо за този продукт. От къде може да се купи ? Къде може да бъде видян, за да се прецени доколко може да свърши работа ?

Определено нещо подобно търсим, само че е важно да защитава особено добре в областта на челото.

# 3
В интернет сайтове за детски принадлежности и дрешки го има този каскет, аз съм го виждала в данет, но на живо не съм.

# 4
  • варна
 Аз имах такава каска ,бях я купила с идеята да пази главата на детето като прохожда- той има клапа поставена за хидроцефалия. Обаче честно казано изобщо не я търпеше на главата си и така и не я носихме.
 А самата каска е мека ,представлява едно парче дунапрен, пресовано залепен от двете страни с трико ,изрязано е по форма и има лепенки във всички посоки с които като се залепят се сглобява нещо като шапка на главата, отпред има малка козирка, която уж ще предпази носа при падане, но на мен не ми се вярва. Нашата каска отиде при едно друго детенце с подобни проблеми ,иначе бих ви я пратила.
 Моят съвет е детето да го оставите да пълзи свободно и да няма ръбове около него ,моят син се научи доста добре да пада, без да се удря, и си пази главата като я свива, имал е хиляди падания и много рядко се е удрял.
 Ако ще купувате каска, по-добре си купете наистина от сайт , може и в ибей да има.

Последна редакция: пн, 06 фев 2012, 23:52 от orhid

# 5
Здравейте, не съм активно-публикуващ потребител,но следя темата "краниостеноза" от 4 години,
и моето детенце е с краниостеноза с операция на 2 месеца, слава богу сега сме на 4 годинки вече и всичко мина, но има много майки в ужаса на неизвестното, в който бях и аз преди, затова създадох фейсбук група "Краниостеноза" (така се изписв на бг език), за да си помагаме взаимно, ще се радвам да се присъедините!

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт