Хапчета за спиране на кърма???

  • 1 970
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 245
Някой пил ли е хапчета за спиране на кърмата?И по точно ме интересуват "Достинекс"?Има ли странични ефекти,кога се пият и по колко?
Налага ми се да ги пия,но малко се притеснявам(от евентуалните странични ефекти,ако има такива разбира се)  Confused

# 1
  • out of space
  • Мнения: 8 572
И мен ме интересува живо тази тема. Хич не мога да ти помогна, близо 2 м. след първото ми раждане пих някакви хапчета за спиране на кърма (предписаха ми ги за намаляване), но нито пазя рецептата, нито имам спомен как се казват. Записала съм Парлодел, Достинекс и Громокрептин. Ако някой има информация- нека сподели. Ще питам лекар естествено, но и вашия опит би бил от полза.

# 2
  • Мнения: 3 251
На мен ми бяха изписали "Бромокриптин" с големия ми син .Много лошо ги понасях-падаше ми кръвното ,прилошаваше и най-важното Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation не трябва да се изцеждаш ,ако ги пиешА мен лекаря беше забравил да ми спомене това и после  след 3-4 дена ми звънна в къщи да ме предупреди!така ,че ако с ниско кръвно ,по-добре да ти изпишат нещо друго,защото тези  хапчета лично аз ги свързвам с много неприятни емоции Cry

# 3
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
На мен също ми изписаха"Бромокриптин".Беше истински ужас.Ходех като призрак-виеше ми се свят,гадеше ми се.Изпих само 2 блистера,защото тя почти ми беше спряла преди да ги започна.Представям си ако трябваше да пия 4  блистера,както ми ги изписаха???!!. Shocked

# 4
  • Мнения: 3 146
Аз пих достинекс и то 2 дози последователно, защото кърмата ми беше ужасно много.Не съм имала никакви проблеми.Това е много модерно лекарство, пречистено и т.н. - така ми обясни мамоложката.30-40 лв струват 2 хапчета (това е дозата).
Кърмата спира за 2 дни и после си нов човек.

# 5
  • Мнения: 5 245
На мен докторката ми каза да пия само 2 хапченца от Достинекса били много силни, а и никак не са евтини 2 хапчета са 32 лв. а 8 хапчета са 135 лв.  Rolling Eyes

Мама кенга а като ги изпи цеди ли се?И на колко часа ги пи?

# 6
  • Мнения: 3 146
Пиех ги по 1/2 сутрин и вечер.Не би трябвало да се цедиш, но аз при първата доза малко се цедих, че щях да умра.При втората вече не се цедих.Мисля, че нямам странични ефекти - нямам мустаци, отслабнах , чувствам се добре.

# 7
  • Мнения: 5 245
Благодаря момичета   bouquet
След малко ще изпия едното ,утре вечер другото и ще ви държа в течение как вървят нещата,ако ви интересува  Wink

# 8
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Аз в момента пия бромокриптин Първият ден направо щях да умра: главоболие, гадене, виене на свят, ужас! След това обаче нямах проблеми. Една седмица пиех 2 пъти по 1 таблетка, сега пия още една седмица 2 пъти по 1/2 табл. В другиден ще звънна на докторката да каже какво да правя по- нататък. Важно е да не се изцеждаш, както ти писа вече някой.
Аз лично нямах проблеми с напрежение на гърдите и т.н.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 6 923
Аз пих бромокриптин! Отвратително беше, симптомите, които са описали момичетата важаха и за мен!
Искам да попитам, знам, че е деликатно, но бихте ли споделили защо няма да кърмите? Моят случай е известен тук  Sad

# 10
  • Мнения: 17 407
И на мен би ми било интересно да разбера защо не искате да кърмите.Е,не е задължително да споделяте.

# 11
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Цитат на: Karen
Аз пих бромокриптин! Отвратително беше, симптомите, които са описали момичетата важаха и за мен!
Искам да попитам, знам, че е деликатно, но бихте ли споделили защо няма да кърмите? Моят случай е известен тук  Sad

Отговарям веднага: ние от самото начало бяхме на смесено хранене, бебо цокаше до 3,5 месеца. След това отказа да суче, естествено от шишето му е по- лесно. Тогава започнах да се цедя. Тя по принцип кърмата ми беше малко, но след като започнах цеденето намаля значително, но как да е издържаш още малко повече от месец.
В същото време започнах да кървя нонстоп, ходих на лекар и ми каза, че хормоните ми не са регулирани. Предписа ми прогестерон и ми каза да спирам с "кърменето", за да се оправя по- бързо. Та така се случи с мен. То и последната седмица изцеждах с огромни усилия по 5-10 мl, просто не си струваше повече....

# 12
  • Мнения: 5 245
Един ден имам кърма на следващия нямам,болят ме гърдите(стават твърди като камък) и ми се образуват бучки.

# 13
  • Мнения: 17 407
Милички, сигурно много се мъчите така,пийте хаповете и се оправяйте бързо.Успех Stuck Out Tongue

# 14
  • Мнения: 1 072
Здравеите Sign Exclamation
Имам една приятелка тука, дето пи някакви хап4ета за спиране на кьрма,( но не то4но за това предназна4ени , а като страни4ен ефект спирали млякото)дето и след пове4е от месец време гьрдите и отделяха по _малко кьрма. Тя по свое желание преустанови кьрменето на 4_ия ден Shocked ..........
Моят син е на 14месеца и о6те цока по три пьти на ден преди заспиване, ама аз не мисля за такива хап4ета о6те.

Общи условия

Активация на акаунт