Малка ли съм за дете?

  • 5 319
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 218
Не си малка в никакъв случай. Всичко е въпрос на лично решение, което е продиктувано от много неща. Искам само да насоча вниманието върху още един аспект - никой не може да каже колко време ще е необходимо на една жена за да забременее, или пък да роди успешно. Може да са нужни и 10 години. Така че, може би е по-добре да се започнат по-раничко опитите. Аз примерно, когато се сблъсках с репродуктивните проблеми, искрено съжалих, че не съм се решила на забременяване на 18 години.
Каквото и да решиш, пожелавам ти успех и хубави и здрави деца, когато и да ги родиш:)

Благодаря за точния отговор....
Не питам вас дали съм готова от финансова гледна точка...или дали ние двамата сме готови за детето. Нито пък дали ще можем да се грижим за него ...
Питам дали съм малка ...за да родя ...дали ще има усложнения и т.н. За останалото съм помислила.
Maghalena, благодаря че ти успя да ме разбереш ... Hug
Извинявам се, ако звуча грубо...но ми писна всеки да ме пита как съм с финансите ...и дали знам едно дете колко грижи изисква...благодаря и на другите все пак ..явно аз не съм се изяснила както трябва...

# 16
  • Мнения: 3 269
Аз пък мисля че и ти не знаеш какво точно питаш.Всеки ти писа какви са плюс и минусите да родиш на 19.Щом не търпиш съвети какво по точно искаш

# 17
  • Мнения: 218
Аз пък мисля че и ти не знаеш какво точно питаш.Всеки ти писа какви са плюс и минусите да родиш на 19.Щом не търпиш съвети какво по точно искаш

Ето, да те улесня...
Цитат
На 19 години съм и с който да говоря за деца ми казва че съм малка...
Най вече с моя като си говорим, че искаме дете..преди беше навит ...но сега  някой му казал че можело да има усложнения и проблеми ...
Аз пък съм чувала, че по-младите жени по-лесно раждали...
Нека младите майка да ми кажат как е било при тях, пък и другите които са запознати със темата...
Благодаря предварително...

# 18
  • Мнения: 401
Роксана Дарк,
Сега, когато конкретизира въпроса си - питаш дали ще имаш усложнения и т.н., още по-категорично ти отговарям, че от физиологична точка не си малка на 19 години за раждане на дете и всеки гинеколог ще ти го потвърди. На 19 години организмът ти е укрепнал отвсякъде, и на тази възраст жената няма никаква пречка да износи и роди дете. В тази възраст освен това рискът от генетични заболявания е минимален - този риск нараства с възрастта. Също така да спомена, че нашите майки масово са раждали на възраст около 20 години.
Така че - смело напред! Поздравявам те, че зряло гледаш на живота!

# 19
  • Мнения: 218
Роксана Дарк,
Сега, когато конкретизира въпроса си - питаш дали ще имаш усложнения и т.н., още по-категорично ти отговарям, че от физиологична точка не си малка на 19 години за раждане на дете и всеки гинеколог ще ти го потвърди. На 19 години организмът ти е укрепнал отвсякъде, и на тази възраст жената няма никаква пречка да износи и роди дете. В тази възраст освен това рискът от генетични заболявания е минимален - този риск нараства с възрастта. Също така да спомена, че нашите майки масово са раждали на възраст около 20 години.
Така че - смело напред! Поздравявам те, че зряло гледаш на живота!

Благодаря много...значи няма за какво да се притесняваме с моето момче... Hug

# 20
  • Мнения: 22
Не се притеснявай, не си малка, първото си дете родих точно на толкова, а и няма такова понятие като лесно раждане, всяко раждане е трудно, на тази възраст просто възстановяването след раждане е почти нулево, заради младия организъм, също така има минимален риск от генетични заболявания и много други немедицински плюсове, пиши ако искаш да ти ги разясня. Първото раждане по-принцип е по-дълго, при мен беше 8 часа, а второто 4, но в момента, когато си видиш бебчето всичко се забравя! Успех и всичко ще се нареди!

# 21
  • Мнения: 218
Благодаря! С приятелят ми решихме първо да се оженим...кога ще стане това..само той знае. Но според него ще е скоро Simple Smile После ще си направим едно бебче...
Но все пак нищо не се знае...случват се неща които не могат да се предвидят, но все пак се надявам всичко да стане така както сме го планирали... Party

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 6 586
Щом си го решила ти желая много късмет и щастие. Hug
Все пак като на дете ти казвам мъъъничко да поизчакаш.Стани поне пълнолетна по американски-21години. Grinning
Видях веднъж една твоя снимка с друга жена,горе-долу моя възраст.Предполагам,че е майка ти.Изглеждате супер и двечките и се вижда,че има силна връзка между вас.Не едно,ами сто деца ще ти помогне да изгледаш,но ти ще си майката.Ще разбереш,че е голяма радост,но е трудно.
Поживейте още с приятеля си,поработете,направи си някоя и друга екскурзия,като спечелите  например в Париж или Виена.Виж света,порадвай се на свободно време,а после щом пак искате,действай!Говоря хипотетично,ти може да си обиколила вече.
Пиша с най,най-добри чувства.  bouquet

# 23
  • Мнения: 218
Ами и аз така си мисля, че ще е на 21 години като стана. Защото наскоро почина баща ми и не е хубаво да правим сватба още. Ще си поживеем малко и ще изчакаме както беше казала една дама...не помня кога "Ставаме с мисълта за бебче и лягаме със същата мисъл", когато и при нас се случи същото ..ще съм още по-сигурна за дедето. Засега като видим сладко бебе се споглеждаме ...или като чуем някакво детско гласче да писука "Мамо, мамо.." и ни става едно такова ...сладко, но има време..сигурно няма да издържа повече от 1-2 години.

lavka70 , благодаря за всичко което каза...стана ми много хубаво...докато четях. Пожелавам ти и аз всичко най-хубаво за в бъдеще!  smile3525

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Не, биологично не си малка. Но социално, професионално и всякак според мен ти е ужасно рано. Бебето не е "сладка" играчка, а отговорност, работа, работа, умора, недоспиване и пак работа. И голямо щастие разбира се, но трябва да имаш известен житейски опит според мен.
Извинявай за нетактичния въпрос, но какво работиш? А таткото? Че ми стана много любопитно.  newsm78

# 25
  • Мнения: 218
Не, биологично не си малка. Но социално, професионално и всякак според мен ти е ужасно рано. Бебето не е "сладка" играчка, а отговорност, работа, работа, умора, недоспиване и пак работа. И голямо щастие разбира се, но трябва да имаш известен житейски опит според мен.
Извинявай за нетактичния въпрос, но какво работиш? А таткото? Че ми стана много любопитно.  newsm78
Продавач консултант, аз също.

# 26
  • Мнения: 97
Роксана Дарк пожелавам ти цялото щастие на земята и когато се почувстваш, че вече е дошъл момента, ти пожелавам най-безпроблемната бременност  Hug

# 27
  • Мнения: 139
докато четях си мислех за мен-Как моят приятел ме караше още като завършвах да си направим бебе, и как аз не се съгласих.После почнахме работа и замалко се беше отложило  и сега след 11 годишна връзка си нямаме още дете.мисля по същия начин като Maghalena
Не си малка в никакъв случай. Всичко е въпрос на лично решение, което е продиктувано от много неща. Искам само да насоча вниманието върху още един аспект - никой не може да каже колко време ще е необходимо на една жена за да забременее, или пък да роди успешно. Може да са нужни и 10 години. Така че, може би е по-добре да се започнат по-раничко опитите. Аз примерно, когато се сблъсках с репродуктивните проблеми, искрено съжалих, че не съм се решила на забременяване на 18 години.
Каквото и да решиш, пожелавам ти успех и хубави и здрави деца, когато и да ги родиш:)

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 711
Здравей Роксана Дарк.
Аз забременях на 18,родих на 19.Мисля,че на въпроса ти дали ще има усложнения или не, никой не може да отговори.Моята бременност беше много лека,вървеше като по учебник,но към края на 8ми месец се разболях-получих много усложнения,бях 4 дена в кома,бебето го изкараха секцио след като съм получила няколко гърча,та това накратко-сега  също ми останаха някой здравословни проблеми от тогава,бях на косъм  между живота и смъртта.Не ти пиша тези неща за  да те плаша,а за да потвърдя,че според мен възрастта няма голямо значение според мен.
И като майка родила на тукощо навършени 19,да според мен е РАНО.Сега ми е много трудно да балансирам като съпруга,майка и студентка.Мисля,че е добре поне първо да имаш образование зад гърба си. Peace



# 29
  • Мнения: 86
но сега  някой му казал че можело да има усложнения и проблеми ...
Thinking
Благодаря предварително...
|Скъпа, да ти създавам негативни мисли, но ми се прокрадва мисълта, че това е един вид извинения При мен имаше подобни от рода на Не сме финансово добре, и след десет години пак не бяхме финансово добре, аз разбрах че не мога да забременея нормално, ходене по мъките и накрая родих   без усложнения и на 31 години.
Но наистина мисля, че е най-добре първо да получиш добро образование и да подредиш приоритетите си, но в крайна сметка ти решаваш. Wink

Общи условия

Активация на акаунт