Моля ви за мнение!Хормони.

  • 2 501
  • 31
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 60
Здравейте момичета.Сега видях,че са ми излязли резултатите от хормоните днес.За съжаление не ги разбирам  Sad На гинеколог съм в четвъртък чак..док ще каже,а и започваме да следим фоликулите... Моля за мнението ви.Благодаря ви!   bouquet


Prolactin   9.58   ng/ml   Ж (3.0 - 23.50); М (3.0 - 15.2)

FSH   3.87   mlU/ml   Ж(фолик.:3,5- 12;5 лутеална:1,7 - 7,7; менопауза:25,8 -134,8), М(1,5 - 12)

Estradiol   131   pg/ml   Ж(фолик.: 12.5 - 166; лутеална: 43.8 - 211 менопауза-:<5-54.7); М(7.63 - 42.6)

# 1
  • София
  • Мнения: 23 162
Добре са.

# 2
  • Мнения: 60
Благодаря!!  Grinning  bouquet  сега съм по спокойна!!

# 3
  • Мнения: 625
А LH не изследва ли?

# 4
  • София
  • Мнения: 35 910
Според мен  FSH  е малко нисък
Няма ли ЛХ?

На кой ден са правени?

# 5
  • Мнения: 28
добри са ти изследванията

# 6
  • Мнения: 10
Здравейте момичета, направих си изследвания на 3ти ден от МЦ на следните хормони ето и резултатите, моля ви за коментар:
Prolactin       333,6       рефер.ст-сти    Ж(127-637)
LH                   6,85                            фол.(2,4-12,6)
FSH                  6,80                           фол.(3.5-12,5)
Estradiol           170,20                       фол.(46-607)
Testosteron      1,52                            Ж(0.22-2.90)

# 7
  • Мнения: 1 186

dupont , хормоните ти са в норма. зависи защо си ги пускала и доктора ти да даде становище. успех




# 8
  • Мнения: 10
Здравей слонче, правим опити за бебе от няколко месеца, все още не съм ходила при доки, само се чухме по тел.каза ,че на  21 ден от МЦ трябва да пусна и прогестерон, след доказана ову разбира се, аз бях притеснена за пролактина, но мисля че естрадиола е нисък, незнам, след като направя прогестерона, ще отида с пълните пък да видим какво ще става.Пожелавам успех на всички бебеправещи!!!!!  Hug

# 9
  • София
  • Мнения: 16 691
dupont добре са ти хормоните. Аз правих освен на 3-5 ден от МЦ и в деня на овулацията и след това на 21-ви ден прогестерон, но ако док. не ти е казал значи няма смисъл.

# 10
  • Мнения: 10
каза ми на 21 ден да пусна прогестерон, мислех че естрадиола ми е малко нисък, но той каза че не е проблем!Благодаря за отговора, ще пиша пак!

# 11
  • Мнения: 109
Здравейте,
днес си пуснах изследване за прогестерон ( 21 ден от МЦ). Това е резултатът с референтните граници:
Progesteron   1.24   ng/ml   Ж(фолик.-0.2-1.5, лутеална-1.7-27, менопауза-0.1-0.Sunglasses, М(0.2-1.4)
 
Притесних се много, защото ми се струва много нисък, а нямам възможност днес да посетя доки.Моля някой ако има мнение по въпроса да коментира!
Благодаря предварително!

# 12
  • София
  • Мнения: 35 910
каза ми на 21 ден да пусна прогестерон, мислех че естрадиола ми е малко нисък, но той каза че не е проблем!Благодаря за отговора, ще пиша пак!

Прогестерон се пуска на 7 ден след доказана О.

ПП. Ако няма О. - няма прогестерон

# 13
  • София
  • Мнения: 35 910
dupont добре са ти хормоните. Аз правих освен на 3-5 ден от МЦ и в деня на овулацията и след това на 21-ви ден прогестерон, но ако док. не ти е казал значи няма смисъл.

Защо подвеждате момичетата да пускат прогестерон на 21 ден от МЦ? -  повечете от тях плащат това изследване. 
Ако не е направен на 7 ден след О. не е показателен

# 14
  • София
  • Мнения: 35 910
Здравейте,
днес си пуснах изследване за прогестерон ( 21 ден от МЦ). Това е резултатът с референтните граници:
Progesteron   1.24   ng/ml   Ж(фолик.-0.2-1.5, лутеална-1.7-27, менопауза-0.1-0.Sunglasses, М(0.2-1.4)
 
Притесних се много, защото ми се струва много нисък, а нямам възможност днес да посетя доки.Моля някой ако има мнение по въпроса да коментира!
Благодаря предварително!
Прогестерона ти показва, че до 21 ден на МЦ не е имало О.
Може да имаш късна О. - напр. на 22 ден и тогава Прогестерона се пуска на 29 ден от МЦ

# 15
  • Мнения: 109
Сега разбирам май защо и моя резултат е толкова нисък. На мен също ми казаха 21 ден от МЦ, изчислих и отидох, пък то какво било. Отвратителна работа. Не стига, че платих ( както и да е ), ами и се филмирах като не знам какво и аз ...ужас.
Бллагодаря момичета, въпреки, че никой нищо не каза за моя резултат, но и другите коментари пак ме помогнаха.
Мерси!

# 16
  • София
  • Мнения: 35 910
Сега разбирам май защо и моя резултат е толкова нисък. На мен също ми казаха 21 ден от МЦ, изчислих и отидох, пък то какво било. Отвратителна работа. Не стига, че платих ( както и да е ), ами и се филмирах като не знам какво и аз ...ужас.
Бллагодаря момичета, въпреки, че никой нищо не каза за моя резултат, но и другите коментари пак ме помогнаха.
Мерси!

О. може да засечеш освен с УЗ /ФМ/ но и с тестове за О.+ Измерване на БТ /т.н. засичане на О. в домашни условия/ Simple Smile

# 17
  • Мнения: 109
Ами ще направя нещо, че страшно се притесних и сега ще чакам следващия месец да видя какво ще правя. Поне за другите хормони ще е по - сигурно, че ще улуча момента. Момичета, вие кой ден мислите за най-подходящ - 3-ти, 5-ти или 7-ми след МЦ ? Имате ли идея?

# 18
  • София
  • Мнения: 35 910
Ами ще направя нещо, че страшно се притесних и сега ще чакам следващия месец да видя какво ще правя. Поне за другите хормони ще е по - сигурно, че ще улуча момента. Момичета, вие кой ден мислите за най-подходящ - 3-ти, 5-ти или 7-ми след МЦ ? Имате ли идея?

На 3 ден от МЦ се пускат ЛХ, ФСХ и Е2

Дори е по-добре на 2 ден - отколкото на 4 ден от МЦ

ПП.
На 3 ден от МЦ :
ЛХ:ФСХ  ако е  1:1  - показва, че всичко е наред с МЦ

# 19
  • Мнения: 109
Благодаря ти много!
Значи на 3-ти ден отивам за ЛХ, ФСХ, естрадиол, тестестерон и Пролактин. Дано всичко  да е наред. Заедно с тях ще пусна ТАТ, МАТ и ТСХ и вече ще видим предполагам какво има и какво няма Simple Smile Благодаря още веднъж, но за първи път ми се наложи и затова нямам никаква идея, само чета някакви неща и до там Simple Smile

# 20
  • София
  • Мнения: 35 910
Благодаря ти много!
Значи на 3-ти ден отивам за ЛХ, ФСХ, естрадиол, тестестерон и Пролактин. Дано всичко  да е наред. Заедно с тях ще пусна ТАТ, МАТ и ТСХ и вече ще видим предполагам какво има и какво няма Simple Smile Благодаря още веднъж, но за първи път ми се наложи и затова нямам никаква идея, само чета някакви неща и до там Simple Smile

ТСХ и Т4 - да не си пила/яла нищо с кофеин /кафе, кока-кола, шоколад и т.н./
Пролактин - 1-2 дни без секс и да не са пипани гърдите, 30 мин преди да ти вземат кръв трябва да поседиш на стол за да си напълно спокойна и отпусната преди изследването

# 21
  • Мнения: 109
Благодаря много, Деси!
Ще спазя всичко стриктно Simple Smile

# 22
  • Мнения: 15
Здравейте, извинявам се, че използвам темата, но бих искала да питам за мнение относно резултатите от изследванията на моите хормони (имаме 7 опита за бебе и решихме да си направим изследвания):

- пролактин 330.65 ulU/L   жени 86.9 - 612.7
- FSH 11.65 IU/L   жени фол.фаза 4.5-11, овул.пик 3.6-20.6, лут.фаза 1.5-10.8
- LH 6.65 IU/L   жени фол.фаза 1.7-13.3, овул.пик 4.1-68.7, лут.фаза 0.5-19.8

Изследванията са правени на третия ден от цикъла. Вчера бях при лекаря си, но тя каза, че иска да види и спермограмата на приятеля ми, която ще правим чак в края на седмицата. Но въпреки това каза, че резултата на FSH не е добър и ще пия хапчета. На 31 години съм, ако възрастта има значение.

Благодаря предварително!

Последна редакция: вт, 29 май 2012, 10:41 от *starlets*

# 23
  • София
  • Мнения: 16 691
FSH-  то ти е високо, да. Назначиха ли ти изследване на АМХ и инхибин, във връзка с високото ФСХ?

# 24
  • Мнения: 15
Не, не са ми назначени никакви допълнителни изследвания....

# 25
  • София
  • Мнения: 16 691
В клиника за репродуктивно здраве ли ходиш newsm78 newsm78
При висок ФСХ знам, че тези изследвания се правят. Прочети повече във форума....

# 26
  • Мнения: 15
Не ходя...до вчера не съм и мислила, че може да има някакъв проблем. Ще изчакаме освен и резултатите от спермограмата. Благодаря за отговора

# 27
  • София
  • Мнения: 16 691
Щом правиш такива изследвания е добре да посетиш специалист, а не кварталния гинеколог. И надявам се спермограмата поне е направена в специализирана клиника, защото резултатите от разни лаборатории нямат стойност. Прочети повече в проблемното...

# 28
  • Мнения: 179
*starlets* един съвет и от мен - спермограма се прави само в специализирана репродуктивна клиника, а не в обикновена лаборатория  Peace Предполагам знаете, че трябва да има от 3 до 5 дена въздържание.
При такъв резултат на ФСХ ivankaka правилно те е посъветвала да си изследваш Инхибин Б, но все пак може би трябва да се повторят първо ФСХ и ЛХ следващия месец, защото може да е временно състояние.

# 29
  • Мнения: 368
И аз да се вмъкна с въпросче за хормони,може ли?
 След стимулация  5-15.04 ,кога мога да пусна хормоните LH    и  FSH, евентуално за Фонда? Колко време е е нужно да се възстановят ?
Благодаря предварително !!!

# 30
  • Мнения: 15
Благодаря за отговорите  Simple Smile ще прочета в другите теми по проблема. Спермограмата ще я правим при Доц. Йонков в АГ - Варна, там ни прати моята гинеколожка, не знам дали е най-добрия вариант за Варна..... Но при всички случаи ще искам да чуя мнение и на специалист и ще повторя изследванията следващия месец.

Лека вечер на всички Simple Smile

# 31
  • София
  • Мнения: 16 691
За Варна Александров ми се струва, че е най-добрия вариант.

Общи условия

Активация на акаунт