БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-16

  • 24 896
  • 752
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 15 379
Ти пак можеш всичко да готвиш.
Например аз накъсвах съвсем на дребно телешкото, за да го хапва, ако е сготвено с грах.
Всъщност всички меса накъсвах/нарязвах, за да ги яде.
Постепенно започват да дъвчат умело и не ги мързи. А ти си предлагай.

# 16
  • Мнения: 4 615
Дам, аз имам чувството, 4е по-голям процент от децата до поне двугодишна възраст предпочитат манджите си без едри частици.

# 17
  • София
  • Мнения: 12 543
Дам, аз имам чувството, 4е по-голям процент от децата до поне двугодишна възраст предпочитат манджите си без едри частици.

Зависи си от детето. Моето си дъвчеше без проблем, от 10-месечна възраст не съм пасирала грам. Ама после отказа месото. Другото си го дъвчеше, но месо да не види.

# 18
  • Мнения: 4 589
Благодаря за отговорите за яйцата.

Аз не правя всеки ден филийки, но има яйце например в супа. И за това питах, защото сме фен на филийките и ако има и в др ядене, да не стане прекалено.

# 19
  • Мнения: 4 615
Така си е. Зависи. Моето нямаше ядове в тази насока, но от прочетеното тук и видяното сред приятелския кръг до такова заключение за себе си стигнах.  Confused

# 20
  • Мнения: 3 241
Дам, аз имам чувството, 4е по-голям процент от децата до поне двугодишна възраст предпочитат манджите си без едри частици.

При нас стана обратното.
Моника малко след година отказа всичко във вид на пюре Simple Smile

# 21
  • Мнения: 348
Знам че цитруси се дават след 1 г.,но има доста каши в който пише че има екстракт от портокал.Мога ли да давам такива?  newsm78

# 22
  • Мнения: 3 114
На колко е твойто?

# 23
  • Мнения: 4 358

Да споделя сега с вас, че Гоги не иска да дъвче зеленчуци и месо в манджа, но ако са бисквити или нарязана филийка с вкусотийка, плод, сладкиш или баница - няма проблем. Някой друг има ли същата ситуация?
Да Peaceедно към едно.Вече не се тревожа.Щом дъвчи когато иска значи може и няма проблем.
Другото са глезански работи ама и те до време Mr. Green

# 24
  • Мнения: 15 379
Знам че цитруси се дават след 1 г.,но има доста каши в който пише че има екстракт от портокал.Мога ли да давам такива?  newsm78

Може след 8 навършени месеца.

# 25
  • Мнения: 22
Здравейте! Моят въпрос е малко встрани от темата захранване, но ще го задам все пак  Wink бебо е изцяло на АМ вече - Хип Комбиотик , яде 170мл 5 пъти и 1 път 90 или 120мл. (нощтно), притеснително ли е това голямо количество мляко или си е ок?  newsm78  Ще се консултирам и с педиатър, но контролния ни е доста далече, та затова първо вас да питам  Rolling Eyes

# 26
  • Мнения: 15 379
Бебето пие под литър мляко. На това му се казва идеално хранене.
Не се притеснявай, просто няма защо.

# 27
  • Мнения: 348

Извинявам се  Embarassed това забравих да напиша- на 9.5м.

# 28
  • Мнения: 348
Знам че цитруси се дават след 1 г.,но има доста каши в който пише че има екстракт от портокал.Мога ли да давам такива?  newsm78

Може след 8 навършени месеца.

Мерси много.Както винаги ми отговаряш бързо и точно.  bouquet

# 29
  • Мнения: 22
Бебето пие под литър мляко. На това му се казва идеално хранене.
Не се притеснявай, просто няма защо.

Hug много благодаря, и аз си мисля, че си е до детенце, ама тука ми въздействат разни чужди мнения  Hug

Общи условия

Активация на акаунт