Проверка за алкохол с дрегер и ...още нещо !

  • 14 189
  • 26
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Русе
  • Мнения: 7 794
Преди около два часа спират съпругът ми за проверка и дрегера отчита 0,86 промила. Съпругът ми остава изумен защото не консумира алкохол. Поискал е кръвна проба и естествено веднага е откаран за такава. Още по естествено е че веднага са му взели книжката и това за него е гибелно в професионален план а от там и финансов такъв.
И питанките:
Има ли такъв вариант дрегера да отчете невярно? Според него има защото не е пил.
Каква е процедурата в случая?
Имаме ли някакъв шанс да съдим после полицията за неверни данни и пропуснати ползи (такива ще има и то големи  Sad) ? Обаждах се на познат адвокат но е болен а друг сега не мога да намеря.

# 1
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Доколкото знам, в някои случаи ферментирала храна може да повлияе на показанията на дрегера. Но има начини да се установи дали действително е поет алкохол орално.

# 2
  • Мнения: 353
Има! Един познат преди Нова Година спечели подобно дело, въобще неприятна работа, защото му бяха взели книжката и на практика му вързаха ръцете...Успех

# 3
  • Мнения: 234
A кръвната проба?

# 4
  • Русе
  • Мнения: 7 794
Кръвната проба по-рано от петък няма да излезе. Пращат ги в лабораторията на МВР, там изследват и пращат по служебен път.

# 5
  • Мнения: 353
Кръвната проба по-рано от петък няма да излезе. Пращат ги в лабораторията на МВР, там изследват и пращат по служебен път.
Да, но е хубаво че е направена все пак.

# 6
  • Мнения: 1 492
От дъвка, цигари, лекарства, също може да се повлияе дрегера. Добре е, че сте направили кръвна проба.

# 7
  • Русе
  • Мнения: 7 794
Пушил е 10 мин. преди да го спрат.

# 8
  • Мнения: 101
Никотинът повишава стойностите на дрегера. На мен, при условие, че не лизвам алкохол, но пък пуша като смок, ми е отчитало 0, 40.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 345
Леле това не е истина!  Shocked Много противно и неприятно е. Поискал ли е друг дрегер за сравняване? Ако съм аз ще ги съдя и още как та дори да знам,че само морално ще съм удовлетворена! Ние с мъжът ми не пием и двамата капчица,но пушим като за трима, той дори в колата нон стоп ужас.  До колкото знам може и дрегерът да е развален,но това само съм го чувала.

# 10
  • Мнения: 293
Кръвните проби са точно за това.
Защото дрегерите понякога грешат.
Имайте търпение ...

# 11
  • Русе
  • Мнения: 7 794
За съжаление не е поискал втори път да "духа". Грешка но късно вече. Ще чакаме кръвта. Дано наистина да излезе до петък че иначе става мноооого кофти Sad

# 12
  • София
  • Мнения: 1 345
Стискам палци всичко да мине благополучно и без повече сътресения и то бързо. Нервите обаче никой няма да ви върне.

# 13
  • Мнения: X
Кръвната проба по-рано от петък няма да излезе. Пращат ги в лабораторията на МВР, там изследват и пращат по служебен път.
Да, но е хубаво че е направена все пак.

Има съставен АУАН. В 3  дневен срок е пожелателно да се подадат
"Допълнителни ОБЯСНЕНИЯ И ВЪЗРАЖЕНИЯ" към същият.
/алкохол не съм употребявал......................./

До 30 дни ще "излезе"  НП.
Тогава имате правно основание за ЖАЛБА /в съда/ въз основа на написаното
в НП / има ли разлика м/у дрегер  АЛКОТЕСТ и хим. експертиза на кр.проба /

"Наказващият орган неправилно и в противоречие с чл. 6 от Наредба № 30 от 27.06.2001г. за реда за установяване употребата на алкохол или друго упойващо вещество от водачите на моторни превозни средства /Наредбата/ за е възприел в наказателното постановление показанието на техническото средство. Съгласно цитираната разпоредба употребата на алкохол се установява въз основа на показанията на техническото средство количеството само в случаите на отказ да получи талон за медицинско изследване, неявяване в определеното лечебно заведение или при отказ да даде кръв за изследване употребата на алкохол и/или друго упойващо вещество от водача. / Дал е кръв за хим.експериза и има ПРОТОКОЛ/"
Ели_дечкин, има разлики от около 1% на някакво време, но трябва да изискате:
- Протокол от метрология на дрегера според серийният номер.
- Запис / компютърна разпечатка/ на направеният тест, въз основа на който е съставен  АУАН

# 14
  • Русе
  • Мнения: 7 794
Честно казано не схванах  Embarassed
Да, съставен му е акт но нямал номер. Полицаят му казал да се обади да провери утре или в петък дали е дошъл резултата и ако е отрицателен да отиде да си вземе книжката. Няма да чака НП.
До колкото схващам от написаното трябва да напише "обяснение и възражение......." веднага и да изиска последните две неща за да може после да подаде жалба в съда?
Отивам да издирвам адвокат по спешност...


Т.е. тоя въобще не е трябвало да му съставя акт след като моя е дал кр. проба?

# 15
  • Мнения: X
Честно казано не схванах  Embarassed
Да, съставен му е акт но нямал номер. Полицаят му казал да се обади да провери утре или в петък дали е дошъл резултата и ако е отрицателен да отиде да си вземе книжката. Няма да чака НП.
Т.е. тоя въобще не е трябвало да му съставя акт след като моя е дал кр. проба?

Ели_дечкин , бланката на АУАН е стандартна и е прономерована,
т.е. има номер и серия.
Основанието за неиздаване на НП е анулиране на АУАН.



Допълнителни ОБЯСНЕНИЯ И ВЪЗРАЖЕНИЯ
От ............................................................. ; ЕГН ............................;
живущ в гр.............., ул.”.....................”22, вх..........................;GSM ............................
относно АКТ за установяване на административно нарушение
№ ........................ (серия ..............) от 31.01. 2012г.
 
 
    

     Уважаеми Г-н НАЧАЛНИК,
     Използвам правото си в 3-дневен срок от издаването на AKT
за установяване на административно нарушение с № ........  ,........ (серия         ) от 31.01.2012г.
да направя следните обяснения и възражения.

Не съм съгласен с показанията, отчетени от дрегера АЛКОТЕСТ No.......,
които бяха и основание за съставянето на гореоописания АУАН.

Алкохол не съм употребявал.

Моля, да бъдат взети под внимание стойностите от хим.анализ на кръвната проба,
която съм дал чрез талон за медицинско изследване No......

В заключение искам да Ви уверя, че целта на настоящите възражения не е доказване вина или неправилни действия на служителя на  ........гр..........., а само снемане на моята вина и анулиране на съставения ми АКТ! Готов съм при необходимост допълнително да сътруднича.

Последна редакция: ср, 01 фев 2012, 18:07 от Анонимен

# 16
# 17
  • Мнения: X
 Ели_дечкин,
Сподели, ако обичаш за развитието покрай шоф. книжка.  Thinking

# 18
  • Мнения: 4 068
Аз доколкото знам нямат право да му задържат книжката катаджиите преди да е излезнало НП и да са минали всички обжалвания по инстанциите. Проверете го това, защото последно така разбрах. Катаджиите нямали право да задържат книжка или лична карта, което значи, че ако е така са в нарушение и имате право да оспорвате и на тази база.

# 19
  • Русе
  • Мнения: 7 794
Явно имат защото адвоката въобще не го оспори това.
Все пак се оказа пил  #Cussing out Кръвната излезе с резултат 0,28 и му върнаха книжката. Но сега стои засрамен в ъгъла. Ще му го изкарам това през ...... #2gunfire

# 20
  • Мнения: X
Ели_дечкин,

На мен ми беше интересно как процедират в Русе?
/ за колко време "пристигна" по служебен път резултата от кр.проба до районното/
Във Варна, ако си убеден, че кр. проба е под 0,5,
то на другия ден отиваш до изтрезвителното, плащаш 35 лв и я им носиш на "крака".
Иначе по служебен път "пътува" 7 дни.

Все пак се оказа пил  #Cussing out Кръвната излезе с резултат 0,28 и му върнаха книжката.

А, сега се сетих, че ако от дрегера е под 1,2 и не си съгласен с показанието,
то до 1 час отиваш до Спешното и за своя сметка ти взимат кр. проба. / Варна/

Може би 1 бира!  Peace

Последна редакция: ср, 08 фев 2012, 09:36 от Анонимен

# 21
  • Русе
  • Мнения: 7 794
Наистина може да "пътува" няколко дена. На моят му се обадили от районното че са им се обадили от лабораторията и им казали резултата. Казали му да отиде да си вземе книжката. Не знам дали е плащал нещо. Не му давам шанс  Mr. Green

# 22
  • София
  • Мнения: 2 623
...
Все пак се оказа пил  #Cussing out Кръвната излезе с резултат 0,28 и му върнаха книжката. Но сега стои засрамен в ъгъла. Ще му го изкарам това през ...... #2gunfire

Оххх, чак ми стана жал за него  Rolling Eyes

# 23
  • Русе
  • Мнения: 7 794
Джул, а на мен ми е жал за всички ония загинали по пътищата точно от такива идиоти  #Cussing out
Да му е мислил. Въобще не ме интересува че пробата е границите на допустимото. Сгрешил е, държавата не може да го накаже ама аз няма да го оставя.
Бясна съм. При положение че не наистина не употребява алкохол, с какъв акъл ще "дегустира" вино точно преди да пътува.

Последна редакция: ср, 08 фев 2012, 09:50 от Ели_дечкин

# 24
  • София
  • Мнения: 2 623
Абсолютно си права - няма две мнения,
но така си го написала, че почти си го
представих в ъгъла, на колене и с вдигнати ръце  Mr. Green

# 25
  • Мнения: 4 785
Имахме същия случай с мои близък роднина - не беше пил, дрегера грешен, задействане на адвокати и не знам какво си, да му върнат книжката, защото работата му е свързана с пътуване. И кръвна проба...пил е, призна си  Rolling Eyes Та стоя 6 месеца (ако не се лъжа) без книжка. От кой си мислят, че крият  Stop

# 26
  • Мнения: 3
Здравейте,
въпреки, че темата е стара да кажа нещо важно:
дрегерът трябва да има залепен стикер за техническа изправност/проверка и имате право да го видите!

Общи условия

Активация на акаунт