Плодово или зеленчуково пюре?

  • 4 859
  • 63
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 402
Аз опитах да започна с картофено пюре, но не му хареса. Изчаках няколко дни и дадох тиква- нея я яде. Другата седмица ще сложа пак малко картофи при тиквата.
Само да ти кажа, че те на тази възраст не ядат, а само опитват, а пък моят син даже и плюеше, така повече от един месец. Когато стана готов за захранване започна да си хапва. И аз започнах да захранвам на 4 месеца, но се оказа, че му е било раничко, давах само да опитва. На 5 месеца и половина беше като започна да му харесва храната.  Wink

# 31
  • Мнения: 27 524
Аз опитах да започна с картофено пюре, но не му хареса. Изчаках няколко дни и дадох тиква- нея я яде. Другата седмица ще сложа пак малко картофи при тиквата.

Раничко му е, затова.  Simple Smile Преди 6-ти месец бебетата инстинктивно избутват с езиче всичко. Аз бих изчакала да започне 6-ти месец и тогава пак да опитам.
Добавяй към пюрето кърма/АМ.  Peace

# 32
  • София
  • Мнения: 69
Аз опитах да започна с картофено пюре, но не му хареса. Изчаках няколко дни и дадох тиква- нея я яде. Другата седмица ще сложа пак малко картофи при тиквата.

Раничко му е, затова.  Simple Smile Преди 6-ти месец бебетата инстинктивно избутват с езиче всичко. Аз бих изчакала да започне 6-ти месец и тогава пак да опитам.
Добавяй към пюрето кърма/АМ.  Peace
Тиквата доста си му харесва. Добавам АМ, даже доста слагам.
Ще си продължим да си хапваме, даже и по малко да е.

# 33
  • Мнения: 346
Започнах със зеленчуково пюре.

# 34
  • Мнения: 1 262
АЗ започнах с плодови пюрета, но малкия много не ги хареса. Сега започнах му давам зеленчукови и ги харесва много повече от плодовите. Явно това дето казват, че ако се захрани с плодови пюрета, бебето няма да иска да яде зеленчукови, не е вярно. Явно си зависи от вкуса не бебето - едни бебета предпочитат плодовите, други зеленчуковите пюрета.  Grinning

# 35
  • Мнения: 1 262
Аз опитах да започна с картофено пюре, но не му хареса. Изчаках няколко дни и дадох тиква- нея я яде. Другата седмица ще сложа пак малко картофи при тиквата.
Само да ти кажа, че те на тази възраст не ядат, а само опитват, а пък моят син даже и плюеше, така повече от един месец. Когато стана готов за захранване започна да си хапва. И аз започнах да захранвам на 4 месеца, но се оказа, че му е било раничко, давах само да опитва. На 5 месеца и половина беше като започна да му харесва храната.  Wink
Това мисля, че не важи за всички бебета - моя си яде с апетит зеленчуковите пюрета, аз му давам по няколко лъжички, но имам чувството че и цялото бурканче да му дам, ще го омете.  Grinning

# 36
  • Berlin
  • Мнения: 11 235
А защо не му даваш цяло бурканче тогава? Simple Smile

# 37
  • Мнения: 1 262
Ми де да знам защо, защото сега ги въвеждам, макар че давам малко по-смело де.  Rolling Eyes Може би другия месец ще почна по цяло бурканче да давам.

# 38
  • Мнения: 255
Започнах с оризова каша, после пюре от тиква.

# 39
  • España (Плевен)
  • Мнения: 862
Ние започнахме със зеленчуково пюре - морков.  Peace

# 40
  • Мнения: 653
Започнах с тиква, после морков... Т.е. със зеленчук.
Сокове изобщо не давам.

# 41
  • София
  • Мнения: 1 609
Аз започнах със зеленчукови пюрета (картоф, морков, тиква, пащърнак), после оризова каша и някъде заедно с нея въведох плодови пюрета. Сокове не съм давала.

# 42
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 862
Последните няколко поста ме хвърлиха в смут - тиквата не е ли плод?
По времето, когато захранвах дъщеря ми (преди 3 години), масово се приемаше, че пюрето от тиква е плодово. Да не е имало революция в биологията, която съм пропуснала?  Laughing

# 43
  • София
  • Мнения: 15 215
Дали тиквата е плод или зеленчук е дискусионно почти толкова, колкото и това дали кокошката е първа или яйцето.  Simple Smile
Има доводи и за едното, и за другото.

# 44
  • Мнения: 15 379
Тиквата е плодов зеленчук, също като домата.

Общи условия

Активация на акаунт