В коремчетата вече забележими Юнски бебчета са се свили.

  • 26 163
  • 745
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 656
Дани, така си е - то и на първа страница има куп линкове, които пак почти никой не гледа, ама... кво да се прави  Wink. Наистина всеки просто иска да му се обърне лично внимание - за мен точно това е причината да се повтарят и потретват едни и същи неща. И няма да се промени Wink. Така че по-скоро се опитай да си промениш виждането - аз лично когато видя едни и същи неща да се коментират - просто ги чета по диагонал  Rolling Eyes. Грубичко е малко, знам, но наистина не мога да се товаря с всичко...  Rolling Eyes

И все пак, искам да окуража конкретно Морова да сподели - все пак наистина сме затова тук (взех много да повтарям "наистина"  Crazy) - да се изслушаме и подкрепим в трудните ни моменти  Hug

И в духа на повтаряемостта - да споделя, че днес пък бях на редовен преглед от ЖК и доки ми каза, че е напълно нормално сега да имам контракции, но да не са повече от 10 на денонощие, както и да са кратки и да минават самички  Peace

В заключение - мацки, опитайте се да се насладите на този период. Това е толкова прекрасен момент от живота на една жена...  Heart Eyes И се случва обикновено 1-2 пъти... Просто се опитайте да се отпуснете, да не мислите за заобикалящите ви проблеми - те няма да станат по-малко или по-малки, а бременността ще свърши скоро.. Да, ще имаме в ръцете си най-прекрасния резултат от нея, но коремчето и усещането липсва после... Изключете се за околния свят и се отключете за себе си и човечето вътре във вас...
Простете лиричното отклонение  Blush и извинете, ако ви се струва поучително, но ми се струва, че прекалено много обтягате "жиците", а най-малкото - не е приятно за вас самите. С най-добри чувства  Hug

Ваня, честит ти рожденик!!! Да ти е жив и здрав! И ако метнеш едно парче торта, хич няма да ти се разсърдим  Mr. Green  Hug

Нани, честит рожден ден и на теб, макар и със закъснение! Жива и здрава да си да си износиш здрави бебочета и все така да те глезят мъжовете ти  Heart Eyes   bouquet

# 31
  • Мнения: 25
Наденце ти си страхотна,поздравлениа за новата ни темичка Hug smile3501 newsm51,много е хубава!Ваня да ти е жив и здрав рожденника  party023 Tada,много да те слуша и да ти помага  за всичко!

# 32
  • Мнения: 300
Даниа е права, много хора не четат явно какво се пише в темите, не е от бременноста и нервите а от това че или не се прочита написаното или се чете по диагонал./ ха-ха Усмихнатото сега прочетох поста ти, това с диагонала не беше за теб Grinning/
Старата тема с прекрасно заглавие се напълни с болежки и оплаквания, дано тази е пълна само с хубави емоции и никоя от вас да няма вече повод за притеснение  Hug

Аз съм мнооого щастлива че бебето го усещам често, от сутринта като се събудя до вечерта след банята още пе подритва. Искаше ми се и таткото да го усети, но всеки път като си сложи ръката на корема ми и то спира Angry Тази сутрин успя само да види как ми мърда корема на дав пъти. Баткото обаче успя вече да усети ритничета.

# 33
  • Мнения: 0
Здравейте, момичета. Аз лично не виждам какъв е проблемът, ако някои въпроси се повтарят. Ако имам възможност отговарям, ако ли не - просто прескачам. Не ми пречи да напиша нещо по няколко пъти. Когато човек е притеснен, едва ли е по - добрият вариант да се рови в стари теми.
Относно ритничетата - аз ги усещам вече почти по цял ден, но са съвсем лекички. Явно бебчо не иска да ме притеснява Simple Smile А таткото вечер също ги усеща Simple Smile
Linko5, наистина ли ти се мърда корема? Сигурно е много забавно, нямам търпение и на мен да се случи, но явно бебчо трябва да позаякне още Simple Smile

# 34
  • София, св. Троица
  • Мнения: 309
Поздравления за хубавата темичка Hug

Момичета съвсем естествено е да се трвожите за това или онова. И аз все се чудя като гушкам големия батко и той като ме ползва за магаре и спаринг партнйор дали няма да повредя бебето.....пък ето с втора бременност съм.
Понякога и аз си мисля, че проблема е, че много полезна информация остава назад в предишни теми. Аз и да съм чела съм я забравила, пък и не помня кое къде е било. Вариант е, каквото сметенете за полезно да запишете линка в браузъра, който ползвате. Можете да запишете линк към конкретно съобщение дори(аз това не го знаех преди и за това го споменавам). Така с предишното новородено бебе си записвах някои теми от кърмаческия форум, за по бързо намиране....И наистина, който има нужда нека пита, който има възможност може да отговари.

Аз малко ще върна лентата назад, че както обикновено съм изтървала момента:



Айдин, май ще трябва да си записваме кои митове по отношение на кърменето имаме да разбиваме  Mr. Green. На първо място - храненето през 3 часа. Този режим е чудесен за бебета на изкуствено мляко. Кърмата обаче се преработва много по-бързо, отколкото изкуственото мляко. И затова, кърмените бебета по правило огладняват по-начесто. Средно, новороденото бебе суче по около 10-12 пъти в денонощието. И затова е съвсем нормално и естествено "режимът" на новороденото далеч да се различава от хранене през 3 часа. И все пак - както се случва с всяко правило, и това си има изключения. Т.е. има такива бебета, които искат да сучат през 3 часа, спят през нощта и въпреки това наддават и се развиват добре. Но за да сме сигурни, че нашето бебе е от тях, просто трябва да следим изкъсо напишканите и наакани пелени, както и да следим редовно теглото - то все пак си остава най-ясният и точен показател, че всичко върви както трябва.

Усмихнатото е права – кърмата се усвоява много по-добре, от колкото АМ и за това обикновено бебенцата на кърма и техните майки следват свой, индивидуален план за хранене и спане. Факт е също така, че има и много кърмени бебета, чийто естествен ритъм е на интервали от 3 часа. От друга страна, в първите седмици е съвсем естествено бебето да е по-сънливо и да има нужда от будене за хранене, както и да има някои далеч не толкова ритмични дни, да търсят да сучат по-често от обичайното и най-вече да търсят близост с мама. Hug

Всяка двойка майка и бебе са различни, както могат да са различни бебета на една и съща майка. Те, самите бебета, се променят непрекъснато...Така че, в даден момент, дадена организация на кърмене(отглеждане на бебе включително) за една двойка майка и бебе може да е удачна, докато за друга двойка, същата тази организация може да не е.

Обикновено, майката има силна интуиция относно това кое е добро за нея и бебето й и кое не е. И тази интуиция може да се засили още повече след раждането и първите дни с бебето. Колкото по-близо е майката до бебето, толкова по-добре би могла да усети неговите конкретни потребности в даден конкретен момент. Има много книги писани за бебета и много специалисти по лактация, но Вашето бебе е едно единствено и уникално – единственото такова бебе в целия свят. А Вие сте единствената, уникална и най-добра майка за него. Така че, само Вие знаете и само вие можете да прецените кое е най-доброто за него.


Усмихнатото честита мома, ние пак сме с момче и явно доста дрехи ще износва. Така ми се купуваха роклички и полички....може да купя и да занеса в някой дом за изоставени деца все пак

linko5 и аз капя сребърна вода, а капки слагах само преди сън, за да спи спокойно. Той така или иначе докато буден не ми да дава да му слагам нищо в носа. Приложих и пчелно млечице и вит. Ц


Отивам най-сетне да ям преди малкия да се събидил пак....  bouquet

# 35
  • София
  • Мнения: 925
Здравейте и от мен, мили мами! Simple Smile Много ви благодаря за хубавата нова тема, за това, че всички сте много внимателни и загрижени!  Hug   bouquet
При мен се случва същото с ритничетата: щом бебка започне да рита и аз веднага слагам ръка на тумбачето си, а тя спира! Сигурно усеща ръката на мама и се наслаждава на допира й  Simple Smile И с тати е същото - щом си сложи ръката, бебчето спира. Желая ви само щастливи преживявания, усмивки и много радост!  Hug

# 36
  • Мнения: 3
При мен е точно обратното когато си сложа ръцете и тя започва да рита.Преди я усещах повече от ляво но сега явно е пораснала защото я усещам по съвсем различен начин HugИ това е незаменимо чувство!На малката и е по-забавно да гледа корема ми как подскача Shocked

# 37
  • Мнения: 24
Sugar Baby радвам се, че се появяваш  Hug ама си мисля, че трябва да дадеш малко инфо за теб за да те добавим на първа страничка  Wink твоята бебка си е заслужила да влезе в нашия списък  Naughty

# 38
  • Мнения: 63
Момичета, а знаете ли коя е причината за всичките ни неразположения?
Ето я: http://www.album.bg/adelinche/images/29083011/
Но да споделя от скромния си опит: сега е нищо, после да видите какво ви чака  Joy. Шегувам се, разбира се. Да съм майка, за първи и надявам се за втори път, едно от най-прекрасните за мен неща.
А бременността е най-хубавото време! Така че радвайте се, мечтайте, мрънкайте и се оплаквайте - сега ни е паднало!
Dania  Hug, още на срещата те харесах много, надявам се пак да се видим.

# 39
  • Мнения: 656
От друга страна, в първите седмици е съвсем естествено бебето да е по-сънливо и да има нужда от будене за хранене...

Ето на това искам да обърна още внимание. Много често се използва термина "на поискване". Много е хубаво да се водим от желанието на бебето за сучене - така животът определено става по-лесен и незатормозен. Но има едно голямо НО - първите няколко седмици от появата на бебето. Тогава е нормално бебето да е по-заспало, по-слабичко, по-изморено... да няма сили да суче.. А когато бебето няма сили да суче, то много често просто си спи - не може дори да се събуди и да си "каже", че е гладно. И твърде често майките си мислят, че когато бебето спи, то е нахранено и се чувства добре. И твърде често това се оказва заблуда. И храненето на поискване се превръща в хранене на "изчакване"  Laughing, както казва една колежка-консултант Wink. Затова е много важно в началото да не се оставя бебето да спи повече от 3 часа (една пауза през нощта от около 4 часа е приемлива, но през останалото време е хубаво да следим да се храни често).

Горното го пиша като се водя и от личния си опит. Калоян се роди 2650 гр., 3 седмици преди термин. Беше слаб, немощен и сънлив от жълтеницата. Спеше постоянно. Първата седмица умирах от кеф какво послушно бебе имам и как си спи кротко и тихо. А то, милото, просто е било гладно. После ходихме на теглене и разбрах това. Връщането в "правия път" не е невъзможно, но може да се окаже доста трудно и затова е много важно да се следи бебето да се храни често и да не спи прекалено много - поне в първите 6 седмици. После вече е по-лесно и можем да се осланяме на него Simple Smile.

И да наблегна на това, че далеч не се случва с всички бебета - просто си имайте едно наум Wink  Hug

# 40
  • София/Правец
  • Мнения: 130
Усмихнатото, честито момиченце на теб Simple Smile Да знаеш само как благородно ти завидях!!! Simple Smile

Линко, което бебе също избягва да се показва, когато някой си сложи ръката и мисля, че е защото много ми се затопля корема така.. Особено от таткото.. затова вече го карам много леко да се добре и усеща повече Simple Smile

Момичета, не ме нападайте сега, а може да приемете поста ми малко по-положително. Никой не иска да ровите по стари теми, а поне една страница назад.
Наистина е досадно да се чете едно и също и аз преди време 15 пъти писах за острите болки долу в дясно, защото никои не четеше... Усмихнатото и Айдин за 15-ти път обясняват за кърменето на 3 часа и, че все пак е личен избор и т.н. За Фрийд и нейния чай с мен и лимон няма да коментирам Simple Smile Тя си знае, че го написа 15 пъти ама никой не й обърна внимание..
Разбирам, че е трудно първия път и има много въпроси. При мен странното е, че втория път имам повече въпроси, но също така като искам да съм част от темата следя всички коментари.
Не ми е приятно, че не се чете редовно и изцяло, а някои хора се хабят да пишат и отговарят по много пъти.
Няма да коментирам повече.. Мисля, че всеки си знае за себе си!

Надявам се наистина да прочетете линкове като този от Аделинчето и старите й постове! Вече за съжаление останаха в старата тема Simple Smile
И дано темата и другите занапред да се пълнят повече с хубави новини Simple Smile
Последния ми съвет е да не се впрягате прекалено за най-малкото нещо, защото само си вредите и на вас и на бебетата! Тук сме се събрали да се подкрепяме и да си бърборим ежедневни щуротии, но не и да си даваме рецепти за самолекуване и диагнози Simple Smile И честно казано се насладете на оставащите месеци! Безценни са и не се връщат! Аз малко след като родих си мечтаех пак да съм бременна... Толкова е приятно Simple Smile А да не говорим, че тогава още не четях и пишех по форуми Simple Smile

П.С. Че видях написаното от Айдин. Аз също си записвам или запомням неща, които са ми интересни, но не за момента или считам за важни. Едното е за прословутия Биозин.. Не мисля да го пия, но понеже много го хвалите си запомних името, за да може ако се наложи да го потърся Simple Smile

# 41
  • София
  • Мнения: 925
Мила R M A, много ти благодаря  Hug Ами бебчето ще е момиченце, терминът ми гинеколожката го изчисли на 06.06.2012, акушерката на 08.06.2012, а пък аз на 09.06.2012  Laughing Избери си дата, която ти харесва! За съжаление, не знам как да се запиша на първата страничка  Embarassed

# 42
  • Мнения: 708
Мен не ме притеснява задаването на едни и съ6ти въпроси. Форума все пак е затова да се бърборим, успокояваме и да ни минава времето заедно  Hug
Кой знае аз колко ви дразня с моите параноии и притеснения, ама 6те ме търпите  Mr. Green  Hug

Усмихнатото, честито момиченце    bouquet

И моето диване като си сложа ръцете на корема и спира да рита  Mr. Green
По принцип го усе6там много деликатно, едно бълбукане леко-леко. КОга 6те ме изрита като хората и аз не знам  newsm78

И тук заваля снягггггггггг  Laughing

# 43
  • Мнения: 24
Мила R M A, много ти благодаря  Hug Ами бебчето ще е момиченце, терминът ми гинеколожката го изчисли на 06.06.2012, акушерката на 08.06.2012, а пък аз на 09.06.2012  Laughing Избери си дата, която ти харесва! За съжаление, не знам как да се запиша на първата страничка  Embarassed
Nadenceto е автора на темата и тя ще те добави на която дата й кажеш, тя датата ще има да се променя... при мен също е така, но аз съм си оставила дата, която ми изчислява калкулатора тук  Heart Eyes
Отбора на принцеските ще се увеличи с още една мацка...  Party  Laughing

# 44
  • Мнения: 21
Моят корем отдавна подскача видимо от ритничета и разпъвания. Ей сега имаше канонада от бързи и яростни 3-4 броя Laughing Иначе бебетата все още много се въртят, има много пространство, плуват, дето се вика. Аз най - редовно го изтърсвам от лявата или дясната страна на корема като спя нощем на нея. И предния път беше така, за себе си нямам обяснение, защо така ми се въртят вертикално бебетата newsm78.
Наслаждавайте се на хубавата ни темичка, четете полудиагонално и знайте, че тези дни са едни от най - хубавите моменти, които ще ви се случат през живота Heart Eyes

В подкрепа на написаното от Усмихнатото, че бебето трябва да се храни първоначално  по-често, да попитам дали е вярно: Бях чела (някога, някъде), че е важно първите дни, седмици на бебето да се предлага често гърда(ако трябва да се буди) и за да се стимулира лактацията и така да се разработи и оформи добре жлезистата тъкан. Това обуславяло по- дългата лактация във времето. Та питам това дали е вярно, аз поне така съм практикувала и нямах проблемът  "кърмата ми свърши на 3-4 месец", напротив. newsm78

Общи условия

Активация на акаунт