Екскурзия до Индия

  • 13 126
  • 63
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2
Някой пътувал ли е с "Компас Травел"?

# 46
  • Мнения: 119
Не виждам Компас  да предлагат Индия.
Може ли линк към екскурзията ?

# 47
  • Мнения: 65
Здравейте ,
предстои ми пътуване,съвсем скоро,до Индия,за съжаление не на екскурзия.
Много ми е притеснено с прекачванията/Истанбул и Доха/,тъй като не съм пътувала по големи летища,а и ще съм с малко дете.
Четох в сайта на Катарските авиолинии напътствия за транзитно преминаващи,но ще ми е по спокойно ако споделите опита си от пътувания.


# 48
  • София
  • Мнения: 350
Здравейте ,
предстои ми пътуване,съвсем скоро,до Индия,за съжаление не на екскурзия.
Много ми е притеснено с прекачванията/Истанбул и Доха/,тъй като не съм пътувала по големи летища,а и ще съм с малко дете.
Четох в сайта на Катарските авиолинии напътствия за транзитно преминаващи,но ще ми е по спокойно ако споделите опита си от пътувания.




Здравей, септември месец бях до Индия. Описах го в моя блог: http://diana-cacaotours.blogspot.com/
А колкото до летищата, те са достатъчно добре обозначени, само трябва да имаш достатъчно време за чекиране, ако решиш да излезеш до Истанбул. Много се чака на граничния паспортен контрол. Ако имаш конкретни въпроси - питай.

# 49
  • Мнения: 65
Благодаря ти, Diana_Don,за отговора.
Снимките в блога са невероятни,сякаш си пътувала в приказка.Ще си открадна достатъчно време да го прочета целия,много ми е увлекателно и забавно ,особено случката със снимките за визите Joy Joy JoyТо и аз отидох със снимки в сантиметри и после търсихме фото,а торбата с лекарства,хр.добавки и хомеопатия мина килото......,а с антибактериалните гелове и кърпички ще удари петака.
Ще имаме пет-шест часа престой на Истанбул и няма да слизаме до града.Като пишеш,че са добре обозначени това означава ли че има насоки за тези,които не излизат от летището,а остават в транзитната зона.Дано не звучи много тъпо,но нещо ме гони шубето тия дни.
Сподели и марката на репелентите,аз засега съм взела Аутан и Брос

# 50
  • Мнения: 119
Tи други репеленти в БГ трудно и ще намериш. Аутана е ОК ! На място в Индия ще намериш и по-евтини.
Има едни гривни с лимонена трева , както и едни стикери които лепиш някъде по дрехата.
Има и едни спирали които запалваш и тлеят с часове , но те не се препоръчват за затворени помещения.

Много зависи в коя част на Индия ще пътуваш. Например в Делхи може и без никакви репеленти. В Агра има комари като хеликоптери Simple Smile

Най-общо гледай къде и какво ядеш , минералната вода винаги да е със запечатана капачка , не яж обелени плодове от улични търговци , а си купувай банани , манго и прочие които сама си белиш.
В Индия няма западен тип супермаркети , защото са забранени със закон.

Не пести от хотел и винаги избирай максималния който може да си позволиш  Laughing
При теб предполагам е служебно пътуване така , че няма какво да му мислиш.

# 51
  • Мнения: 54
Индия не е за екскурзия с агенция, Индия се чувства със сърце. Индия е там, където можеш да пиеш уличен сок, където можеш да ядеш с ръце, не в 5 звездните хотели. Simple Smile
Тук Simple Smile
http://bearthetraveller.blogspot.com/

# 52
  • Мнения: 119
Това също е клише Simple Smile

# 53
  • Мнения: 54
Moже Simple Smile  За човек, отиващ и живеещ с местните, пътуващ с тях, спящ с тях не е клише Simple Smile
Но може, може... Simple Smile

# 54
  • София
  • Мнения: 350
smiley_girl Всеки си има праг на търпимост. Аз съм доста гнуслива и отиването ми в Индия беше изпитание на възприятията ми и чувствата ми. Трудно е да де даде препоръка  да се слеем с местните, защото това е друга култура и е абсурдно за мен да възприема много от "хигиенните" им навици. Слагам кавички защото такива почти нямат. А липсата ни на имунитет за техните бактери може да ти докара само стоене в тоалетната с часове, вместо да видиш максимално от страната. Така, че според мен за хора не свикнали с живота там, най-добре е да спазват хигиена и да внимават с какво се хранят.  Или след връщането ще си отвисят в инфекционна болница.
Но както и mallkata пише, спазвайки  някои правила, всичко ще е наред.
А относно хотелите, наистина трябва да е чист. Аз спах там и в 5* и в 4*. Този от 4* не бих го препоръчала, но видах един толкова добър 3*, че веднага бих го заменила за този от 4*. Важно  е да се гледат отзивиите за хотелите. Много мога да пиша за Индия. И както вече съм писала на друго място "не всеки може да разбере Индия, но всеки може да я усети", по един или друг начин.
mimozche репелентът който ползвах беше Бочко, а и бях залепила стикери на чантата. В Агра комарите наистина си ги биваше, но не успяха да ме нахапят.

# 55
  • Мнения: 65
Благодаря на всички за съветите
Ще си спазваме високата хигиена ,ще се пръскаме с репеленти и.....ще се впуснем в приключението.Дори и да не сме на екскурзия,самата мисъл ,че ще се докоснем до индийската култура ме кара да потръпна в очакване.

# 56
  • Мнения: 65
Хайде аз пак да Ви питам.Този път за лекарствата-взела съм куп такива ,които в случай на случка да са ми под ръка.Снабдих се и с рецепта за тях.Четох ,че в ръчния може само необходимите  по време на полета,но не ми се рискува да ги оставя в регистрирания багаж.
  При Вашите пътувания как е било.

# 57
  • София
  • Мнения: 350
Хайде аз пак да Ви питам.Този път за лекарствата-взела съм куп такива ,които в случай на случка да са ми под ръка.Снабдих се и с рецепта за тях.Четох ,че в ръчния може само необходимите  по време на полета,но не ми се рискува да ги оставя в регистрирания багаж.
  При Вашите пътувания как е било.


Всичко бях сложила в багажа. Няма да ми тежат 20 часа в ръчния багаж. Освен, ако не ти трябва да взимаш нещо периодично.  newsm78 Но тези за разстройство и за повръщане за какво са ти в ръчния. Или те притеснява да не изчезнат ли? Не е ли заключен куфара? На мен личния лекар ми каза да си взема smecta прахчета и ампули за пиене - Деган.

# 58
  • Мнения: 119
Няма проблем да са в ръчния спокойно . Аз дори бях извадила блистерите от картонените опаковки за да заемат по-малко място.
Носехме smecta , деган , спазмалгон, въглен , ципрофлокксацин, парацетамол , оспамокс  , аспирин , ибупрофен  и разни други.
За щастие съм изпила единствено няколко аспирина за три седмици и то заради мускулната треска Wink
Останалите още ги разнасям при пътувания докато им изтече срока на годност

Нито за ден нямахме стомашно неразположение.

П.С. Едва ли тежат повече от 100-200 грама всичко ,  а и се случва да се загуби чекирания багаж.

# 59
  • Мнения: 973
Хайде аз пак да Ви питам.Този път за лекарствата-взела съм куп такива ,които в случай на случка да са ми под ръка.Снабдих се и с рецепта за тях.Четох ,че в ръчния може само необходимите  по време на полета,но не ми се рискува да ги оставя в регистрирания багаж.
  При Вашите пътувания как е било.



Няма да имате проблем с лекарствата. Аз си бях взела голяма част от тях в ръчния багаж, защото се притеснявах, че ако багажа се изгуби ще остана без лекарства, а приемах такива, чиито прием не трябваше да прекъсвам. Като казвам голяма част имах 2-3 цели блистера плюс сигурно още 15 таблетки /изрязани от съответните блистери/ други видове лекарства Simple Smile Бях там месец и си бях взела всевъзможни лекарства, които слава богу не ми потрябваха.

Колкото до прикачането в Истанбул - също смятам, че опасенията ви са излишни. Според мен лесно ще се ориентирате, още повече имате доста време да го направите. Дори и да не успеете /в което се съмнявам при все, че дори и много възрастни хора се справят с проблеми с придвижването или зрението/ има достатъчно служители към които можете да се обърнете. Дори и да не знаете никакъв език само като си погажете бордната карта и ще ви упътят. Пожелавам ви приказно пътешествие, каквото беше това в Индия за мен. Възнамерявам да повторя Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт