Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
Здравейте! Сигурно не се учудвате, че в този студ питам за този проблем. Става въпрос за полипропибенови тръби в банята, участъка, който е замръзнал е вкопан в плочата -под плочките. От вчера се мъчим да ги замразим. Едим участък от около метър-два е проблема. Просто забравих да оставя чешмата да тече  Grinning
Моля за съвети!

# 1
• Замръзне ли обаче някоя тръба, размразяването трябва да се извърши бавно и внимателно.
 • Най-напред спрете водоподаването към дома чрез спирателния кран.
 • За размразяване на тръбите използвайте електрически сешоар, включен на най-ниската или на средна степен.
 • Ако желаете, може да включите електрическа печка на известно разстояние от замръзналата тръба, но внимавайте тя да не се затопли твърде бързо, защото може да се спука.
 • Размразяването правете по дължината на тръбата, като започнете от най-близкия до кранчето на чешмата неин край.
 • Кранчето трябва да е отворено, за да може през него да излиза парата от топящия се лед.
 • В никакъв случай не използвайте за размразяването горелка, защото тръбата много бързо ще се нагрее и ще стане авария.

Пипи, това измъкнах от чичо Гугъл.
Пуснете печка. И изолирайте тръбите по-натам.
Постоянно течаща вода е разхищение.

# 2
Благодаря ти! Проблемът е, че тръбата, която е замръзнала е в плочата - бетон. Сега лея върху плочките вряла вода, пък дано се размрази  Sad Иначе ще чакаме по-топло време  Confused

# 3
Много неприятно, наистина.
А защо не опиташ да затоплиш банята с печка?
С вряла вода ми се струва, че опасността от пукване на тръбите е сериозна.

# 4
Вчера цял ден горя печка в банята, но нищо-почна леко да капе и до там. Не ми се иска да се кърти пода на банята, заради тази гадина.
Наливам врялата вода с цел да се затопли пода и тръбата, която е под плочките и бетона, надъбоко е.

# 5
Пипи   ,нищо недей   кърти.  Този  проблем  се  появи   и  в къщата  на  родителите   ми във  Варна.  Като  заначало   затопли  хубаво  помещение / банята /  с духалка , радиато   каквото  щещ.  Ако  под  банята   има  друго помещение -  например   мазе ,  опитай  се да стоплиш  локално  тръбите  с  духалка  например  но на   известно  разстояние   от тях , не е  хубаво да е  много  близо . И   имай  търпение - на   нашите им отне   2  дни .
Успех  Peace

# 6
Уффф  сега  погледнах  , че тръбата  продължава   в бетона . Неприятно . Топли   бани на   пода  му е  майката  , но пак  ще отнеме  мин 2 -3  дни .

# 7
Пипи тук е описано как се размразява с електрожен: http://napravisam.bg/forum/viewtopic.php?f=58&t=36862 ама си е мъжка работа и става само при метални тръби звучи доста опасно.Иначе знам, че това е най -бърз начин.
Аз също сега се опитвам да размразявам, засега с духалка, ама няма файда. Пробвай да затоплиш стената, където минава тръбата.
п.п В къща ли живееш? Възможно е тръбите, които са надолу или в началото да са замръзнали, и проблема да не е у вас.

# 8
И ние имахме този приблем.Банята и тоалетната са северни и в студа замръзна.Ние живеем в къща и размразихме като нагрявахме с печка на долния етаж,някъде между двата етажа беше замръзнало.Бавничко става ама се получи и след два дни вече имаме вода Peace

# 9
При нас се получи  newsm44
 Нагрява се тръбата в най-долната замръзнала точка, първата тръба която влиза в къщата. Ако не е външна тръбата се затопля стената с печка, най- добре духалка обърната към стената. Освен това се намира най- горната замръзнала тръба по етажите и също се затопля с печка.Оставете крана на чешмата леко отворен. Ако живеете в кооперация с повече етажи ще е най добре да отоплите помещенията в който се намират замръзналите тръби на всеки от етажите. Според мен принципа е да се нагрява най- горната и най- долната замръзнала тръба. Успех и действайте сега, докато не са се върнали белите мечки Peace

Последна редакция: сб, 04 фев 2012, 18:25 от suni

# 10
Пускаш отопление в банята до края на най-студените дни.
И се надяваш да не си изпуснала срока и да си се обзавела със спукана тръба.
Помислете дали през лятото да не сложите изолация дори само на тази страна.

# 11
Здравейте, аз имам подобен проблем - газово котле на терасата и нямаме топла вода защото за замръзнали тръбите на терасата, но те са под плочлките ... от няколко дни нагряваме с духалки, печки и сешоар но нищо не става защото терасата не е остъклена... дали с пистолет с горещ въздух ще стане - на нагряваме плочките на терасата? Моля ако някой има идея да ми помогне Sad

# 12
Съжалявам, че влизам късно. Благодаря ви за отговорите. Все пак се размразиха по-другия начин  Laughing Мъжът ми отряза тръбите и ги остави на тапа, направи коляно и искара нови, които са отвън и се виждат. Така контрола е по-добър. Неволята учела казват хората  Laughing

# 13
Zdraveite molq 6te mi kajete ima li na4in,po koito da razbera kade e zamruznala trubata,az jiveq v ku6ta i prez no6ta zabravix da ostavq 4e6mata leko pusnata i sega e zamruznala,cql den se mu4ime da q  razmrazim s seshoar ot na4aloto na trubite do kraq,i ne se polu4ava.Molq kajete kakvo da napravq Sad Sad
________
Пишете на кирилица.

Последна редакция: пт, 02 яну 2015, 21:36 от AnMary

# 14
И аз живея в къща, ама как така ви замръзват тръбите бе, хора? Каква е тая температура, че да замръзнат тръби преди да се замразите вие? Или става въпрос за място, в което никой не живее? Топля се на ток, а ако изключвам някъде радиатор го слагам на функция против замръзване, така никъде не може да стане чак толкова студено, че да замръзне.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт