Откъде купувате хубаво прясно месо и риба в София?

  • 89 081
  • 90
  •   1
Отговори
  • Мнения: 577
Здравейте мами Simple Smile,
споделете откъде купувате агнешко,пуешко ,заешко ,телешко,свинско и риба? Живо се интересувам за прясно,охладено месо.Искам да храня малката доколкото е възможно с чисто месо,но нямаме домашно.Ако някой знае за София,къде продават прясно и нетолкова натъпкано с антибиотици и хормони да пише.Същото е и за рибата.
Благодаря!

# 1
  • Мнения: 11
За съжаление никой не може да гарантира, как са отглеждани и хранени животните. Месо купувам от фирмени магазини за месо, а не от веригите. Веднъж като станеш клиент в такъв магазин започват да те познават  Grinning и да ти препоръчват, кое да купиш в момента.
За рибата - ами аз пазарувам от един магазин до Женския пазар. Той е от дълги години и има избор. А и хората са мили и отново залагам на препоръка от продавачите.
Ще следя темата, защото също съм придирчива към този тип храни.

# 2
  • Мнения: 1 983
Подкрепям горният пост. Peace
Месо купувам само от една месарница, не ми е много близо, но се зареждам за седмица напред.
Риба купувам от магазин наблизо, винаги е прясна и охладена. Peace

# 3
  • Мнения: 9

Bo Bi,до НБУ има една месарница.Аз купувам от там.А прясна(жива) и охладена риба купувам от магазинче в  Овча купел 2,точно на спирката се намира.Ако не ти е далечко обаче! Simple Smile

# 4
  • Мнения: 577
 Hug благодаря много моичета за отговорите Simple Smile
специално на val80  за препоръките.И аз не купувам от веригите нито месо ,нито риба,обаче ми се иска и за месарските и рибни магазини да обсъдим къде и каво е месото.

# 5
  • Мнения: 11
Относно месото - купувам от един магазин на Софроний Врачански, защото живея наблизо.
Това, което съм научила и знам като препоръка е да се избягват готовите овкусени меса, защото по този начин може да се "маскира" старо месо с неприятен дъх.
Основно се ориентирам по външния вид, цвят и миризма. Също е важна хигиената в магазина, както и факторът добре работещи хладилни витрини  Simple Smile
Въпреки, че обичам пилешко месо, се опитвам да го избягвам и да не го приготвям често. Причината е, че за да наддават по-бързо на килограми, пилетата се хранят със смески, в които присъстват високи дози хормони и антибиотици. Случвало ми се е дори приготвено месо да има странен вкус и направо съм го хвърляла.
Така като се замисля, предпочитаме телешко. Не, че има кой знае, какви гаранции... Simple Smile

# 6
  • Мнения: 577
Риба от рибарници или от магазините "Метро" и "Темпо". Месо от месарски магазини в квартала, но понякога и от веригите магазини като Лидл, Фантастико и т.н.

# 7
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
Подкрепям горният пост. Peace
Месо купувам само от една месарница, не ми е много близо, но се зареждам за седмица напред.
Риба купувам от магазин наблизо, винаги е прясна и охладена. Peace
коя е тази месарница?
аз купувам от "Партньорите"

# 8
  • Мнения: 5 001
За съжаление никой не може да гарантира, как са отглеждани и хранени животните. Месо купувам от фирмени магазини за месо, а не от веригите. Веднъж като станеш клиент в такъв магазин започват да те познават  Grinning и да ти препоръчват, кое да купиш в момента.
За рибата - ами аз пазарувам от един магазин до Женския пазар. Той е от дълги години и има избор. А и хората са мили и отново залагам на препоръка от продавачите.
Ще следя темата, защото също съм придирчива към този тип храни.

Аз също така ..... newsm10

# 9
  • Мнения: 1 983
Подкрепям горният пост. Peace
Месо купувам само от една месарница, не ми е много близо, но се зареждам за седмица напред.
Риба купувам от магазин наблизо, винаги е прясна и охладена. Peace
коя е тази месарница?
аз купувам от "Партньорите"
И аз от там, харесваме им месото, каймата става от готовата. Но и меля също така.
А рибата купувам от един магазин на бул.Гоце Делчев, посока южния парк, след Дойран, от ляво се пада, в едно ново блокче отдолу. Хубава е, детето изяжда по 2 пъстърви на вечеря от там. Laughing

# 10
  • Мнения: 69
Риба от "Солунска риба" на Дойран (имат и други магазини в София), а месо от един фирмен магазин на Симеоновско шосе - много любезно обслужване, имат и машина за кайма.

# 11
  • Мнения: 1 983
Риба от "Солунска риба" на Дойран (имат и други магазини в София), а месо от един фирмен магазин на Симеоновско шосе - много любезно обслужване, имат и машина за кайма.
И от там, но мноооого рядко, цените са им едни.... Stop
А магазинът, от който купувам е в същия район, но определно ес по-поносими цени. Peace

# 12
  • Мнения: 577
За пилешкото и аз знам ,че е тъпкано с антибиотци и хормони.Поради тази причина днес купих пиле " DuC ".На етикета пише,че не се използват други субстанции и хранели пилетата с растителна храна.Знаете ли свинското бон филе дали трябва да има ребра или кост?
За Солунска риба и аз съм чувала ,че е много скъпичко там.
Snarky Chimpfanny къде е точно по-евтиния магазин?
За овкусените меса и изпечените кюфтета и пилета по щандовете в магазините е почти сигурно,че месото е старо.

# 13
  • Мнения: 1 983
Боби, аз писах по-нагоре, по бул.Гоце Делчев като вървиш, по посока южния парк, след като минеш Дойран, вървиш по левия тротоар, след спирката, вървиш още, не първото, а второто ново блокче, отдолу.  Peace

# 14
  • Мнения: 577
Мерси мила,аз от бързане не съм видяла.Далечко ми е,но ще се ходи с колата и ще се купува повечко.Събирам такава информация,защото така и така в моя квартал (Обеля) , няма месарски и рибни магазини.Предпочитам да се пътува ,но да знам ,че е прясно и хубаво. Peace

Общи условия

Активация на акаунт