Делене на ембрионите и фрагментации при трансфер

  • 16 651
  • 12
  •   1
Отговори

Анкета

на колко бяха разделени ембрионите и имаше ли  фрагментации при транфера ви?

Опции:

  • Мнения: X
Като стана дума за делене на ембрионите и фрагментации в една от темите Ин витро, си задавам въпроса какъв е процента на успелите момичета според качеството на трансферираните ембриони. Моля пишете ако искате на колко клетки ви бяха разделени ембрионите при трансфера и резултата от ИН ВИТРО процедурата  

При мен 1 неуспешно ин витро, трасфер на  3 ембриона разделени на 5-6 клетки на 3 ден трансфер с около 20% фрагментации

# 1
  • Мнения: 894
Крики, трансферът ми беше на 28.01. на размразени ембриони, като имах 5 замразени на 3-ти ден: 1 на 10 клетки, 2 на 8 клетки /компактизирани/, 2 на 7 клетки, всички без фрагментации. Размразиха се всички: 4 в перфектно състояние и 1 със средно качество. Върнати са 3 перфектни ембриона по думите на доки. На 09.02. ми е датата на теста и тогава ще разберем.    

# 2
  • Мнения: 822
Последната точка от анкетата не е коректна - над 10 кл. / ЕТ на 5 ден/
оня ден писах и сега пак ще го напиша при ЕТ на 5 ден бр. клетки не може да се изброи - те са над 200, критерийте за качество са съвсем други и нямат нищо общо с бр. клетки.
Ако някъде броят клетки на 5 ден то това си е жива манипулация - то даже при предходния стадий - морула / 4 ден/ е невъзможно да се изброят.
Иначе за анкетата - 2 ЕТ на 2 ден по 4 Е. - 4 кл. неуспешни
Един ЕТ на 5 ден  - отличен бластоцист /1АА/ - успешен

# 3
  • Мнения: 515
ddnchv,в стадий морула,ембрионите са с между 16 и 32 бр. клетки,което би трябвало да означава,че следващия ден /в стадий бластоцист/ ще бъдат между 32 и 64 бр. Rolling Eyes Няма как да са с толкова много клетки /над 200бр./

# 4
  • Мнения: X
направих съответната промяна в последната точка на анкетата. Благодаря ви

# 5
  • Мнения: 6 730
Моят беше на 2 ден- 2 ембриона разделени на 4 и един на 2. Неуспешен опит.
 Този път съм казала, че няма да позволя трансфер на втори ден. Дори ако трябва да се размина с него (с трансфера имам пред вид).

# 6
  • Мнения: 817
2 неуспеупешни ИКСИ, първи трансфер 4 ембриона на трети ден, разделени на 6-8 всички с фрагментации, втори трансфер 3 ембриона на трети ден, разделени на 6-8 всички с фрагментации.

# 7
  • Мнения: 847
Момичета, какво ще рече с фрагментации?

# 8
  • Мнения: 1 089
Момичета, какво ще рече с фрагментации?
Апр, тук има хубави снимки и обяснения:
http://www.advancedfertility.com/embryoquality.htm
Накратко малки парченца от клетките, които се откъсват по време на деленето. По принцип всеки ембрион има такива, важното е да не са прекалено много. Ако, примерно ясно да се виждат 2-3 клетки и всичко останало е много на брой малки парченца това е голям процент фрагментации. Има някаква корелация (изглежда) между силно фрагментирани ембриони и нисък процент на имплантация, но не е абсолютна.

# 9
  • Мнения: 847
Darlena, благодаря! Heart Eyes
Не са ми съобщавали нищо за фрагментации, но вече ще питам. Wink

# 10
  • Мнения: 515
Накратко малки парченца от клетките, които се откъсват по време на деленето.
Дари,части от повърхността на клетката ли се откъсват под формата на фрагменти?Клетъчен разпад?Доки ми каза нещо,което не разбрах...един ден ембр. можел да е с много фрагменти,а на следващия можел да си ги "прибере"...как ще си ги прибере?!Имаше предвид,че и наличието на фрагменти не е сигурен показател за качеството на ембр.,но не го приемам,защото просто не го разбирам това "прибиране" на фрагменти:roll:

# 11
  • Мнения: 1 089
Дари,части от повърхността на клетката ли се откъсват под формата на фрагменти?Клетъчен разпад?Доки ми каза нещо,което не разбрах...един ден ембр. можел да е с много фрагменти,а на следващия можел да си ги "прибере"...как ще си ги прибере?!Имаше предвид,че и наличието на фрагменти не е сигурен показател за качеството на ембр.,но не го приемам,защото просто не го разбирам това "прибиране" на фрагменти:roll:

Джинджър, не знам дали е точно клетъчен разпад, по-скоро май като се делят клетките си се образуват фрагменти при процеса на делене - не се разделя точно на две големи клетки, ами мож еби две големи и 1-2 мънички фрагмента. Честно казано не знам достатчъно по темата, а това с прибирането на фрагментите - идея си нямам как точно става  newsm78

# 12
  • Мнения: X
добре де има ли някой от тоя форум който е забременял с ембрион с фрагментации. и има ли начин те бъдат изчистени от ембриолозите преди трансфера,нещо като дефрагментиране преди трансфер.на мен ми предлагат сл. опит да направим ко култивиране на клетки от лигавицата за по качествени ембриони. Това ли е всъщност целта на това ко култивиране да имам ембриони с по малко фрагментации. мойте бяха с 20%фрагментации  при първото ми инвитро.може би това обрече опита ми на неуспех. как да се преборим с тях

Общи условия

Активация на акаунт