Купа за месене на тесто. Откъде?

  • 14 378
  • 22
  •   1
Отговори
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Момичета има едно питане към вас. Откъде мога да си поръчам купа за месене на тесто от полипропилен или поликарбонат?
Аз имам такава купа и доста често си меся в нея, защото немога да меся на ръка, но сега няколко мои приятелки и познати също искат такива купи. Доколкото си спомням нашата я поръчвахме от Ямбол, но жената, която ги продаваше вече не се занимава с тази дейност.
Моля ви, ако някой познава дистрибутори на такива купи да ми даде адрес или телефон.
Предварително благодаря!

# 1
  • София
  • Мнения: 2 298
Какво представляват тези купи, че в тях не се меси на ръка?

Иначе аз знам за миксер, който има бъркалки за тесто и автомат за месене на хляб, в който има програма само за замесване и втасване на тесто - аз ползвам такъв.

# 2
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Аз имам една такава (ако за нея става въпрос)- съвсем обикновена купа с капак. Просто слагаш продуктите вътре, затваряш я и я подхвърляш като топка 3-4 мин. Това е всичко, което трябва да се направи з атесто за пица или мекици.

# 3
  • Мнения: 1 426
Tupperware имат такава купа, това е каталожна търговия от рода на Avon, само че съм загубила координатите. Не съм я ползвала повече от година, когато цялата кухня стана в тесто след поредното подхвърляне  chef

# 4
  • София
  • Мнения: 2 708
Tupperware имат такава купа, това е каталожна търговия от рода на Avon ...

И аз имам такава, но не я ползвампо предназначение Simple Smile

# 5
  • Мнения: 10 758
А каква й е цената на тази купа?Дали не е по-изгодно да си вземе човек машина за хляб?

# 6
  • София
  • Мнения: 2 708
А каква й е цената на тази купа?Дали не е по-изгодно да си вземе човек машина за хляб?

Ами то е доста различно, в смисъл в купата се слагат продуктите, затваря се и започва да се размята и подмята Simple Smile Вътре всичко се разбива, оставя се да втаса и после се премества в тава и се пече. Мойта купа струваше към 30 - 40 лв преди 2 - 3 години и изглежда като една абсолютно обикновена пласмасова купа с твърди стени. Имам и машина за хляб (от скоро, подарък за Коледа) и там нещата са къде къде по - лесни и цялостни Simple Smile Слагаш всичко и след 3 часа си вадиш готовия топъл хляб Simple Smile

# 7
  • Мнения: 10 758
Еми значи то се обезсмисля тая купа, щом е с такава цена.По - добре да си вземе човек машина за хляб.Аз едва ли ще тръгна да се размятам в кухнята с тая купа.А недай си боже я изпусна...... Mr. Green

# 8
  • Мнения: 901
  kuki,  mania4ka откъде имате Tupperware ?? Имали каталог за България ?

Последна редакция: сб, 07 яну 2006, 09:28 от marabu

# 9
  • София
  • Мнения: 2 708
kuki,  mania4ka откъде имате Tupperware ?? Имали каталог за България ?

Има, или поне имаше преди 2 - 3 години. Аз имам  много тяхни купи, кутии, хлебарница ... но всички са купувани преди няколко години. Да си призная не са нещо супер хубаво, ръбърмвйд са доста по - евтини и много хубави, но няма много техни неща тук ...

# 10
  • Мнения: 1 426
rubbermaid са много по евтини и вършат същата работа, но съм виждала само кутии с капаци за съхранение. Имам такива take a long на rubbermaid и съм много доволна. 4бр. струваха между 5-10лв (не си спомням точно), а на tupperware една струваше 25лв. Въобще всичко им е много скъпо за тая пластмаса. И другите им джунджурии не съм ги ползвала от както съм ги купила. Купата за тесто струваше 18лв - малката.

# 11
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Да, точно за такава пластмасова купа питам. Имам такава и никога не съм изиспвала брашно от нея. Страшно лесно се меси тестото и бързо. За около 1.30 ч. имам втасала и опечена питка. Имам голямата купа, която струвашае 17 лв.
Както съм писала най-отгоре много мои приятелки искат такива купи.
Още веднъж моля, ако някой има координати на дистрибутор на тази фирма нека ги сподели тук.
Благодаря!
  bouquet

# 12
  • Мнения: 901
Извинявай това тука къде е?

# 13
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Извинявай това тука къде е?

 newsm78

# 14
  • София
  • Мнения: 2 708
Извинявай това тука къде е?

Ако питаш мен за това тук имам предвид София или въобще БГ

Общи условия

Активация на акаунт