Помощ!!! Яде ми се кекс!!!

  • 59 481
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 146
Цяла нощ сънувам кекс -  хубав, пухкав кекс. Със стафиди, и с какао, което е образувало различни форми вътре. А отгоре има страхотна хрупкава коричкааааааа....  smile3514
Моля ви помогнете ми, ще се побъркам ако не хапна такова нещо. Но не знам как да си го направя. newsm45
Знаете ли някоя не много трудна и 100% издържана рецепта за подобен кекс?

# 1
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Ето ти една рецепта, в която можеш да си добавиш стафидки без проблем. Дано ти хареса.

Шоколадов кекс
 
Продукти: 1 масло, 200 гр пудра захар, 4 яйца, 100 гр шоколад, 1 чаша прясно мляко, 320 гр брашно, 1 бакпулвер
Оставете маслото да се размекне и смесете със захарта. Бийте с миксера до побеляване. По време на бъркането прибавете жълтъците един по един. След това разбъркайте с лъжица и прибавете настъргания на едро ренде шоколад, брашното и бакпулвера. Накрая прибавете разбитите на сняг белтъци. Разбъркайте леко до получаване на равномерна смес. Формичката за печене намажете с масло и поръсете с брашно. Изсипете в нея сместа и печете на умере¬на фурна. Готовия кекс оставете да изстине. След това го извадете и поста¬вете в десертна чиния. Преди под¬насяне, поръсете с пудра захар.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 883
Ето ти и моя кекс, който правя от поне 15 години - няма грешка.

3 яйца
1,5 ч.ч. захар

Бие се с миксера до побеляване

2/3 ч.ч олио
1 ч.ч. мляко (прясно, кисело, газирана вода, швепс или вода - каквото имаш)
3 ч.ч. брашно
1 бакпулвер
ванилия

Всичко се разбърква добре.
Добавят се по избор шепа стафиди, орехи, всякакви сушени или захародани плодове, които обичаш, може да сложиш и кубченца ябълка или дюла, банан, портокалови или лимонови корички. Въобще каквото имаш.
Пак разбъркваш добре и сипваш по-голямата част от сместа в намазнена и набрашнена форма с дупка (може и в обикновена тавичка - около 35 см). Към остатъка добавяш какао, разбъркваш пак хубаво, за да няма бучки и сипваш от оцветеното тесто така, че да е в средата на бялото и обикаляш цялата форма. Нещо не го обясних добре, извинявай.

Пече се в предварително нагрята фурна на 170-180 градуса около 50 минути.

Да ти в сладко.

# 3
  • Мнения: 5 140
Ето ти и от мен една рецепта:

- 2 яйца
- 1 чаша захар
- 1 чаша прясно мляко
- 3-5 с.л. олио
- 2 ч. ч. брашно
- бакпулвер и ванилия

Всичкото това го забъркваш.Тавичката се намазнява с олио и се поръсва с брашно, преди да се изсипе сместта.Пече се на умерена фурна,на високо.Не го отваряш поне 15-20 мин. за да не спадне.Пожелание можеш да му сложиш стафиди, орехи, бадеми, какао, (преди да го сложиш да го печеш).Дано ти хареса.

# 4
  • Мнения: 1 146
Страхотни сте. Ще избера една от рецептите и после ще кажа как е било!
Спасихте ме, да знаете Hug

# 5
  • Мнения: 834
Гарантирам ти моята рецепта хрупкава коричка и малко продукти!
    
   5 яйца
   1,5 ч.ч захар
   1,5 ч.ч. брашно
   6 с.л. олио
   6 с.л. топла (не гореща) вода
Няма бакпулвери и млека. Обаче бухва перфектно.

Биеш до сняг белтъците със захарта и прибавяш жълтъците. После следват олиото и водата, накрая брашното. След всяко прибавяне на продукт разбиваш. Пече се като всеки кекс. Ако нямаш хубава тефлонова формичка, ще трябва да намажеш с малко олио дъното и стените.
Вътре слагаш каквото ти душа иска.

# 6
  • Мнения: 1 708
4 яйца

2 ч.чаши захар

2/3 ч.чаша олио

1 ч.чаша кисело мляко

1 бакпулвер

2 ванилии

3 ч.чаши брашно


 
 
Напътствия:
Яйцата се разбиват със захарта до побеляване.Прибавя се киселото мляко и на тънка струйка олиото.Накрая се прибавя малко по малко брашното пресято с бакпулвера и ванилията.Пече се в кексова форма около 1 час при 180 градуса!

 
 

# 7
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Моята рецепта е като на sneji, но вместо кисело мляко слагам 1 ч.ч лимонада или газирана вода, и освен тези продукти добавям  настъргана лимонова кора, стафиди, предварително напоени в ром и оваляни в брашно. Една част от тестото оцветявам с какао и изсипвам върху бялото тесто във формата. С вилица леко правя кръгообразни движения. Пека точно 1 час при 180 гр.

# 8
  • Мнения: 5 140
Моята рецепта е като на sneji, но вместо кисело мляко слагам 1 ч.ч лимонада или газирана вода, и освен тези продукти добавям  настъргана лимонова кора, стафиди, предварително напоени в ром и оваляни в брашно. Една част от тестото оцветявам с какао и изсипвам върху бялото тесто във формата. С вилица леко правя кръгообразни движения. Пека точно 1 час при 180 гр.

Това е любимата рецепта на мама за кекс, но с 6 бр. яйца.

# 9
  • Мнения: 81
а това е моят любим кекс:
4 яйца
2ч.ч. захар
1ч.ч.безалкохолно
1/2ч.ч.олио
3ч.ч.брашно
1бакпулвер
стафиди и ядки
Разбиваме яйцата и захарта много хубаво след това прибавяме олиото,безалкохолното,брашното и бакпулвера. След като всичко се разбие хубаво прибавям орехи и стафиди след това изсипвам 1/2от сместа във формата слагам какао или кафе разбърквам леко от горе с кръгови движения и след това останалата смес. След опичане поръсвам с пудра захар. Бон апети

# 10
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Моята рецепта- който го е опитал се е влюбил:
5 белтъка се разбиват на сняг с 5 с.л захар-важно яйцата да са със стайна температура.
5 жълтъка се разбиват с 1 ч.ч. захар до побеляване, на тънка струйка добавяш половин ч.ч олио да се поеме, тук вече не с миксер а с лъжица- към тази смес добавяш белтъците на сняг, към това 1 ч.ч пресято брашно. Ако искаш с какао отдели в чашка от сместа и рабръкай 1 л. какао. Печеш първо долу, когато вече бухне включи и отгоре но на по-слаб огън. Пече се около час.
Може да изглежда сложно, но само така изглежда.
Успех!!

# 11
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
Аз правя такъв кекс - с какао, шарен, със стафидки.

3 яйца
1 1/2 - 2 ч.ч. брашно
1 бакпулвер
5 с.л. олио
ванилия
2 с.л.какао
2 единични Simple Smile  шепи бели стафиди
1 1/2 ( може и 1 ) ч.ч. захар
Бият се яйцата и захарта около 10-ина мин. с миксер. Прибавя се пресятото с бакпулвера и ванилията брашно . Бърка се леко и отдолу нагоре за да не спаднат яйцата. Слага се и олиото. Отделя се половината и се смесва с какаото. В бялата смес се слагат стафидите. Пека го във форма за кекс , намазана с олио и поръсена с брашно. Първо се слага малко от бялата смес , после кафява и пак бяла докато свърши . После с вилица правя завъртулки наляво ,надясно ( така става по - шарен като се изпече). Пека го на умерена фурна 25-30 мин. ( без отваряне ).

# 12
  • Варна
  • Мнения: 10 786
Един глупав въпрос: Нямам миксер, яйцата за кекса заедно със захарта как да ги разбия, с вилица да умопомрачаване?  Rolling Eyes

И още един въпрос, пак глупав  Laughing: Понеже си изхвърлих формата за кекс (нещо ръждяса  Close), може ли да го направя в тава от алпака? В нея правя предимно баници, картофи, ориз, зеле... няма ли да е големичка, диаметърът й е 32 см?

Мерси.  Simple Smile

# 13
  • Мнения: 1 708
Бъркай яйцата със захарта с бъркалка за яйца.Определено ще ти е по-лесно,но пак ще биеш до главозамайване.

Можеш да го печеш в каквато искаш тава.

Ако имаш пасатаор помогни си малко с него но не прекалявай за да не изгори!

# 14
  • Варна
  • Мнения: 10 786
Бъркай яйцата със захарта с бъркалка за яйца.Определено ще ти е по-лесно,но пак ще биеш до главозамайване.

Можеш да го печеш в каквато искаш тава.

Ако имаш пасатаор помогни си малко с него но не прекалявай за да не изгори!


Как не се сетих за бъркалката за яйца! Ми имам такава, не е ръждясала.  Laughing

Пасатор имам, но си мислех, че той ще втечни въпросната смес от яйца и захар  Rolling Eyes, а нали идеята е да стане бухнала и пухкава....

Мерси за отговора, ще пробвам пък, още повече, че съвет ми дава голяма кулинарка.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт