Какво мислите?

  • 2 314
  • 23
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 86
Ситуацията е следната: Дълги години не можех да забременея, правих ин витро, но неуспешно, след това забременях по естествен път. През цялото това време съм посещавала една и съща гинеколожка в частна клиника, въпреки че имам здравни осигуровки. Тя ми следеше  бременността. Понеже преносих, и в последната седмица и в последната седмица от бременността ми следяха тоновете всеки ден, за което не съм плащала ( мисля, че тя ми спестяваше тези разходи, така и не разбрах,) По принцип в ценоразписа на клиниката имаше цена за запис на сърдечни тонове. И сега след като родих бих искала да окажа един жест към тази лекарка като отида с бебка и и оставя една кутия хубави бонбони и още нещо, но не зная какво newsm78. Предполагам, че си има всичко. Просто искам по някакъв начин да изкажа моята благодарност,но не зная точно как, тъй като това е лекар с добра репутация. Идеи? Rolling Eyes
Дали ще е досадно от моя страна,да отида просто ей така без предупреждение ,тъй като тя е доста заета?

# 1
  • Мнения: 2 457
Бутилка скъпо вино, скъпа ароматна свещ, голяма бонбониера - това аз подарих на една сладка акушерка, която просто ми стана симпатична в клиниката където раждах Peace

# 2
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Букет, бонбони, бутилка.

Това са символични жестове, всеки може да си ги купи, но когато са подарени от сърце са много мили.

# 3
  • Мнения: 1 788
Гледах някъде правят букети от бонбони.
Принципно ми изглежда малко кичозно, но може би може да се измисли нещо по-издържано и интересно.

# 4
  • Мнения: 5 710
На стената на моят лекар има много снимки на бебета и винаги е много оптимистична гледка.

Бих направила един хубав бебешки портрет, с една елегантна картичка и няколко искрени благодарствени думи какво е била за теб по време на тази борба. Струват ми се много по-сърдечни, отколкото кутия бонбони, или ароматна свещ. Бих й подарила ключодържател сребърно сърце, на който просто да пише Благодаря!

Вече ако е някоя златотърсачка, /ти си знаеш човека/, и ако я радват парите - дай й пари. Или подари някаква мебел за чакащите в клиниката, нещо да остане.

Идеи много имам, но хич ме няма по букетите и бонбоните

# 5
  • София
  • Мнения: 17 277
Веднъж докато бях на преглед при моята гинеколожка, й донесоха подарък в пликче. Понеже аз се обличах през това време, тя го отвори и възкликна много доволно - "Я, ваучер за спа! Колко хубаво!". Запомнила съм го това като идея за такива случаи, подарявам ти я Simple Smile

# 6
  • Мнения: 86
На стената на моят лекар има много снимки на бебета и винаги е много оптимистична гледка.

Бих направила един хубав бебешки портрет, с една елегантна картичка и няколко искрени благодарствени думи какво е била за теб по време на тази борба. Струват ми се много по-сърдечни, отколкото кутия бонбони, или ароматна свещ. Бих й подарила ключодържател сребърно сърце, на който просто да пише Благодаря!

Вече ако е някоя златотърсачка, /ти си знаеш човека/, и ако я радват парите - дай й пари. Или подари някаква мебел за чакащите в клиниката, нещо да остане.

Идеи много имам, но хич ме няма по букетите и бонбоните

Там е въпроса, че нямам лични контакти с нея и не я познавам. Мисля , че получава достатъчно голяма заплата, за да я интересуват парите. И аз мисля,че трябва да е нещо оригинално.

# 7
  • Мнения: 331
Аз купих и на лекарката и на акушерката и на една от сестрите, която ми записваше тоновете, бижута - беше преди Коледа и тъкмо бяха заредили новите колекции в Сваровски. Реших, че за разлика от бонбоните, бижутата ще им създават радост по - дълго време. Но аз бях улеснена - на един от прегледите бяха загледали мое бижу и бях сигурна, че ще им харесат.

# 8
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Хубав бърбън,бонбониера.

# 9
  • Мнения: 2 457
Хубав бърбън,бонбониера.
Бърбън не е ли малко хард-питие Wink. Де да знам, аз го обичам, но повечето жени си падат по по-леки питиета Peace

# 10
  • Мнения: 9 436
Аз винаги съм се отблагодарявала,с кошници направени по мой вкус и избор http://tzvetya.com/images/170-195-thickbox.jpg

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 6 587
Лаура,аз още не съм посетила АГ,която ме следи,но имам идея как да и се отблагодаря.Ако искаш можеш да взаимстваш нещо.
Първо хубав букет естествено,тя е жена.
Второ,тъй като ми направи хубави ехографски снимки на беба,които много добре я показват и са досущ като истинските,които направих като се роди,ще сложа две снимки на дребната-една ехо и друга като бебе в едан хубава поставка и ще помоля да ми изпишат със златист шрифт примерно "Благодарим Ви,доктор.....от мама Славка и бебе К.Така ще си има нещо за спомен от нас,а ако иска може да го сложи в кабинета си,за да видят пациентките какви хубави снимки прави нейния ехограф,досущ като истинските.
Дано съм ти била полезна!

# 12
  • Мнения: 9 436
Вече ако е някоя златотърсачка, /ти си знаеш човека/, и ако я радват парите - дай й пари. Или подари някаква мебел за чакащите в клиниката, нещо да остане.
Не говорим ли за някаква скромна почерпка,нещо за благодарност?Какви мебели Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 39 283
Хахаха какви мебели бе, хора ?
По тая логика -магаре. Всеки ден ще се сеща за теб  newsm78

# 14
  • Мнения: 2 457
Хахаха какви мебели бе, хора ?
По тая логика -магаре. Всеки ден ще се сеща за теб  newsm78
Joy
Верно представих си го - Доктор еди кой си, заповядайте, това е за Вас (и момчетата донасят "магарето" увито в метри панделка)

# 15
  • Мнения: 6 441
Хахаха какви мебели бе, хора ?
По тая логика -магаре. Всеки ден ще се сеща за теб  newsm78
Ще ме съсипете Joy

# 16
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Цитат
Бърбън не е ли малко хард-питие Wink.

Хард,хард,колко да е хард LaughingАз също го обичам,а не понасям вино.Добре,компромисен вариант-Бейлис Wink

# 17
  • Мнения: 86

Второ,тъй като ми направи хубави ехографски снимки на беба,които много добре я показват и са досущ като истинските,които направих като се роди,ще сложа две снимки на дребната-една ехо и друга като бебе в едан хубава поставка и ще помоля да ми изпишат със златист шрифт примерно "Благодарим Ви,доктор.....от мама Славка и бебе К.
Хареса ми, обаче не са толкова ясни ехографските снимки, ще видя да избера някоя(пазя ги всичките). В някое фото студио мисля да ми съчетаят двете неща и да ги сложат в рамка. Мисля снимката на бебка, да сложа следното послание ) освен "Благодаря!"
Колкото повече расте моята дъщеря Ана Мария, толкова повече да създавате радост на хиляди двойки. Искрени благодарности за грижите и вниманието, което получих от Вас! като добавим и изненадата, че отивам без предупреждение с бебка, мисля че е по- скъп подарък не би и доставило такова удовлетворение. Единствено ме притеснява факта, че ще отидя без час и с бебка, да не би да и наруша програмата за деня и да чакам много newsm78 А пък ако  е с уговорка, то що за изненада е това! newsm78

Последна редакция: чт, 02 фев 2012, 17:55 от laurra

# 18
  • Мнения: 1 129
На стената на моят лекар има много снимки на бебета и винаги е много оптимистична гледка.

Бих направила един хубав бебешки портрет, с една елегантна картичка и няколко искрени благодарствени думи какво е била за теб по време на тази борба. Струват ми се много по-сърдечни, отколкото кутия бонбони, или ароматна свещ. Бих й подарила ключодържател сребърно сърце, на който просто да пише Благодаря!

Вече ако е някоя златотърсачка, /ти си знаеш човека/, и ако я радват парите - дай й пари. Или подари някаква мебел за чакащите в клиниката, нещо да остане.

Идеи много имам, но хич ме няма по букетите и бонбоните

Това ми се струва най-подходящо. Хем някак чувствено, хем стилно. Обожавам стените с бебешки снимки в клиниката, в която ходи зълва ми. Вдухват вяра и спокойствие и много надежда.

# 19
  • Мнения: 1 243
е, мебел.. предполагам някаква ваза или картина има предвид 10 c's, но хайде тя да си каже!

аз лично също съм за бонбони и цветя! другото ми се струва прекалено..

(баща ми е в професия, в която често му благодарят с бутилки и вкъщи нашите имат достатъчно уиски, за да им стигне до края на живота им!)

Последна редакция: пт, 03 фев 2012, 15:36 от scaramouche

# 20
  • Мнения: 1 100
На стената на моят лекар има много снимки на бебета и винаги е много оптимистична гледка.
Бих направила един хубав бебешки портрет, с една елегантна картичка и няколко искрени благодарствени думи какво е била за теб по време на тази борба. Струват ми се много по-сърдечни, отколкото кутия бонбони, или ароматна свещ. Бих й подарила ключодържател сребърно сърце, на който просто да пише Благодаря!
Това ми се струва най-подходящо. Свекърва ми е от лекарското съсловие и макар че обожава шоколад и е писнало да й подаряват шоколади. А бутилките с алкохол си седят в шкафа от години.
Виждам, че изключително много се радва на такива подаръци като снимки, благодарствени картички - винаги ни ги показва с гордост. Сега за Коледа един пациент й е подарил голям календар с негови снимки /пейзажи/ и тя въпреки че не обича да закача календари, го е сложила на стената и много му се радва.

# 21
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 242
Колкото повече расте моята дъщеря Ана Мария, толкова повече да създавате радост на хиляди двойки.

Това не ми харесва като изречение изобщо. Вдявам смисъла, но не звучи добре.

# 22
  • Мнения: 86
Колкото повече расте моята дъщеря Ана Мария, толкова повече да създавате радост на хиляди двойки.

Това не ми харесва като изречение изобщо. Вдявам смисъла, но не звучи добре.
ами то и аз така  Laughing като се замисля звучи глуповато Grinning ще го спестя

# 23
  • Мнения: 9 436
Колкото повече расте моята дъщеря Ана Мария, толкова повече да създавате радост на хиляди двойки.

Това не ми харесва като изречение изобщо. Вдявам смисъла, но не звучи добре.
ами то и аз така  Laughing като се замисля звучи глуповато Grinning ще го спестя

 Joy
Нищо лично,обаче хич не ми се връзва Laughing Hug

Общи условия

Активация на акаунт