Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 2 фев. 2012, 23:36 ч.

ЗАЧЕРВЯВАНЕ НА БУЗКИТЕ

• 2 191
  • 23
  •   1
Отговори
Здравейте
синът ми е на 1г и 2мес ,вчера вечер падна разби си устата.Тече малко кръв .Сутринта като стана бузките му бяха червени,цял ден останаха така.Възможно ли е да има връзка  падането,и каква може да бъде причината за това зачервяване.Навън не сме излизали...стоя 3мин на външната врата само ooooh!.Няма температура...
 newsm78

# 1
Само червени? червени и грапави? Ял ли е нова храна, препарата за пране да не е нов? Червени бузки може да са признак на някаква алергия

# 2
  • Несебър
При нас абсолютно винаги когато и се зачервят бузките и излиза зъбче.

# 3
не не са грапави,и праха не съм сменяло...преди малко видях,че долно ляво зъбче почти се е показало.Дано е от това,досега не се е случвало ooooh!

# 4
Да не е е от претопляне на стаята ?  newsm78

# 5
  • сред маслини и портокалов цвят
Да не е от някаква дрешка? На дъщеря ми напоследък в някои дни и се зачервяваха бузките. Мислех, че е от студа, но се зачервяваха и в дни, когато не сме излизали. Не бях въвеждала нова храна, нито съм сменяла праха за пране. Накрая установих, че едно елеченце е причината, оказа се, че не е съвсем памучно. И понеже е с висока яка, се допира до бузките. Откакто не съм и го обличала, не са се зачервявали бузките.

# 6
На моята бузките се зачервяват когато й е много топло или съм я навлякла малко повече.

# 7
При моето дете се зачервяват много при рязка смяна на температурата

# 8
Моето момиченце винаги е изринати бузки , мажа ги с какво ли не но винаги са такива  Rolling Eyes

# 9
  • Бургас
При моето дете се получава когато е горещо в стаята.

Не знам дали при вас има връзка с падането. Как е днес детето?

# 10
  • Mars Hotel
Едва ли е от падането.
Търсете друга причина - претопляне, алергична реакция...

# 11
  • София
не мисля, че може да има връзка с падането.
по-точно претопляне на стая или навличане с дрхи.

# 12
Може и дано наистина да е от зъбчето.
При мойто хлапенце различни зъбки засега излизат с различни странични ефекти.

# 13
Здравейте, моето бебе е на почти три месеца и има зачервени и грапави бузки, като при лишей. Понякога по-силно, понякога почти изчезва. Забелязах, че като я носим на ръце и допираме до пуловерите си се обостря, незнам дали има връзка или си въобразявам. Тук чета за това, че причината може да е алергия. Моля, който е имал нещо подобно да сподели какво прави, защото съм притеснена, аз мислех, че това е нещо като козметичен дефект. Мога ли да я мажа с нещо?

# 14
  • Mars Hotel
Не мажи с нищо преди да се консултираш с лекар. Бебешката кожа е много чувствителна и трябва внимателно да се прецени какъв медикамент може да се прилага, защото това зачервяване може да се дължи на много фактори.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт