Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте на всички!Нова съм във форума и се регистрирах специално, за да попитам за нещо, което ме притеснява в последните дни.От година и няколко месеца пиех противозачатъчни "Джаз", които освен да ме предпазват от нежелана бременност ми служеха и за регулация на менструалния цикъл, тъй като ми беше нередовен.Преди 1 месец ги спрях, за да почина малко и сега обаче  ми закъснява с няколко дни.(Нормално ли е това?)Правих секс с презерватив (който при ваденето тръгна да се изхлузва.но вероятността да е попаднала сперма в мен е минимална) и песари (Фарматекс), но все пак съм много притеснена.

# 1
  • Мнения: 2 445
Здравейте!

По принцип, при някои пациенти, след спиране приема на противозачатъчни се наблюдават нарушения в менструалния цикъл - удължение или скъсяване на цикъла. Това е преходно нарушение и не бива да Ви притеснява, освен ако не продължи твърде дълго. Относно закъснението на менструалния цикъл, Ви съветваме да си направите уринарен тест за бременност, за да се изключи или потвърди евентуална бременност при Вас.

Поздрави,
Екип на АГ Болница "Д-р Щерев"

# 2
  • Мнения: 3
Благодаря за бързия и адекватен отговор!На мен ми закъснява с 3 дни.Това твърде дълго закъснение ли е?

Общи условия

Активация на акаунт