Колко е цената на киловат ел.енергия на Е ОН.

  • 8 951
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 259
Правим няколко безупешни опити да из4ислим  в разли4ните  месеци и все нещо не излиза.Имаше и увели4ения доколкото знам.
Моля,някой компетентен да ми каже към днешна дата, колко е един киловат дневна и нощна тарифа.
Извинявам се предварително,но се надявам и на друг да съм полезна с въпроса си .
Гледам ,4е има  една нова "Коген." такси4ка. Shocked
За пренос и за достъп знаех ,но за тази сега я видях.

# 1
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 014
всичко е тук http://www.dker.bg/pagebg.php?P=401&SP=402

# 2
  • Мнения: 2 259
И пак не ни излиза сметката.След днешните ми сметки  и заси4ания излиза ,4е сравнено с месец ноември ще платя за януари с 90% пове4е без особена разлика в консумацията с изклю4ение на последните дни.За мен не е нормално.Или аз или електромера се е побъркал.В южно жилище с един климатик денонощно и един ве4ер и стандартни уреди /бойлер,г.пе4ка и  др/ нещо... newsm78
Имам изолации,остаклена отпред изцяло тераса  и двойна сметка. newsm78
Дневна 0.12 и нощна 0.18ст Rolling Eyes ли е?

# 3
  • София
  • Мнения: 3 012

Да, всичко е там.  Цената дадена там е за МВч, съответно трябва да разделиш на 1000 единици, за да я получиш за кВч.
за битови потребители цената се определя от :
             1 Дневна тарифа -0,08910
             2 Нощна - 0,02843
както и
- добавка за зелена енергия за битови потребители  – 0,00372 лв./кВтч,
- цена за пренос през електропреносната мрежа – 0,00899 лв./кВтч,
- цена за достъп до електропреносната мрежа – 0,00674 лв./кВтч.
-цена за високоефективно комбинирано производство на топлинна и електрическа енергия – 0,00286 лв./кВтч.
- цена за пренос на електрическа енергия през разпределителна мрежа на ниско напрежение - 0,03772 лв./кВтч;
- цена за достъп до разпределителната мрежа – 0,00800 лв./кВтч."

Демек, за да разбереш колко плащаш накрая сумираш дневната или нощната тарифа с допълнителните неща и умножаваш по изразходваната енергия.

0.15713 - дневна и 0.09646 - нощна /или поне така ги сметна аз, освен ако някъде не съм сбъркала/

Последна редакция: пт, 03 фев 2012, 19:22 от shantall

# 4
  • Мнения: 4 651
Звънни на 070016161, ще ти издиктуват всичко, както и засечените киловати за двата периода и датите им от до.

# 5
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 014
И пак не ни излиза сметката.След днешните ми сметки  и заси4ания излиза ,4е сравнено с месец ноември ще платя за януари с 90% пове4е без особена разлика в консумацията с изклю4ение на последните дни.За мен не е нормално.Или аз или електромера се е побъркал.В южно жилище с един климатик денонощно и един ве4ер и стандартни уреди /бойлер,г.пе4ка и  др/ нещо... newsm78
Имам изолации,остаклена отпред изцяло тераса  и двойна сметка. newsm78
Дневна 0.12 и нощна 0.18ст Rolling Eyes ли е?


без особена разлика в консумацията по електромер или по твоя преценка?
ако по електромер трябва да се плати сметката, да се обжалва/протестира или както там се казва  ooooh!и електромера може да се даде за проверка. след около 2-3 месеца  Rolling Eyes ще ти кажат, че си работи добре и ще пиеш една студена вода  Tired
ако е по твоя преценка минаваш направо на студената вода  Tired

# 6
  • Мнения: 2 259
И пак не ни излиза сметката.След днешните ми сметки  и заси4ания излиза ,4е сравнено с месец ноември ще платя за януари с 90% пове4е без особена разлика в консумацията с изклю4ение на последните дни.За мен не е нормално.Или аз или електромера се е побъркал.В южно жилище с един климатик денонощно и един ве4ер и стандартни уреди /бойлер,г.пе4ка и  др/ нещо... newsm78
Имам изолации,остаклена отпред изцяло тераса  и двойна сметка. newsm78
Дневна 0.12 и нощна 0.18ст Rolling Eyes ли е?


без особена разлика в консумацията по електромер или по твоя преценка?
ако по електромер трябва да се плати сметката, да се обжалва/протестира или както там се казва  ooooh!и електромера може да се даде за проверка. след около 2-3 месеца  Rolling Eyes ще ти кажат, че си работи добре и ще пиеш една студена вода  Tired
ако е по твоя преценка минаваш направо на студената вода  Tired

Без разлика на консумация.А и колкото и да има,в  никакъв слу4ай не е двойна,а даже по-малка.Бях сама с близнаците в една стая,по4ти не съм готвила и даже о4аквах по- малко TiredА за подаване на жалба разбрах ,4е се 4ака опашка поне от десет 4овека.В това време и с децата няма как да се слу4и Confused

# 7
  • Мнения: 4 651
Виж точно за кой период е голямата фактура. На нас предстои да ни излезе фактура от 12 декември до 12 януари (ако се не лъжа). А запитвания приемат и по имейл, пиши, няма нужда да се разхождаш с децата.

# 8
  • Мнения: 2 259
04 ноември - 03 декември 103лв
04 декември - 04 януари  143лв
и сега  заси4ам от бележка и до сега на електромер за един месец и дват към 200лв без малко

# 9
  • София
  • Мнения: 3 012
има и нещо друго. въпреки, че дружествата трябва да засичат всеки месец те не го правят. и така получаваме сметки на база някакви стари данни или техни прогнозни и после изравняване. така беше при нас, три месеца сметки около 32-35лв и изведнъж - 17  Laughing няма логика... колежката пък обратното - сметки от по 45-50 и изведнъж 80  Shocked

# 10
  • Мнения: 68
Някой ви краде?  Thinking

# 11
  • Мнения: X
04 ноември - 03 декември 103лв
04 декември - 04 януари  143лв
и сега  заси4ам от бележка и до сега на електромер за един месец и дват към 200лв без малко


За зимни месеци не е ли нормално? Ние 100 лв плащаме през лятото. Последната фактура е 167 лв, за следващата не ми се мисли с тези студове. Зависи пак от консумацията, но с две малки деца едва ли е малка.

# 12
  • Мнения: 4 651
има и нещо друго. въпреки, че дружествата трябва да засичат всеки месец те не го правят. и така получаваме сметки на база някакви стари данни или техни прогнозни и после изравняване. така беше при нас, три месеца сметки около 32-35лв и изведнъж - 17  Laughing няма логика... колежката пък обратното - сметки от по 45-50 и изведнъж 80  Shocked

Това са някакви градски легенди покрай тримесечното отчитане в София. В края на миналата година често се случваше да отварям през деня на жената, която отчита. Идваше си всеки месец по едно и също време + - ден два. Сега ако нещо не е довидяла е друг въпрос. Отделно се оплаквала на други от входа, че за определен брой грешки я глобяват и то сериозна сума.

Иначе не мога да кажа нормални или ненормални са сметките, всеки си знае какви уреди ползва и колко.

# 13
  • 1st floor
  • Мнения: 9 098
От тук трябва да се почне. Изгасете бушоните, и вижте дали електромера продължава да върти. И то по време на деня, когато евентуалния крадец , би могъл да си е вкъщи и да дърпа от вашия ток! Вечер например...
При баща ми се оказа, че някой краде. Викна хора от електрото , те потвърдиха ,но казаха, че нищо не могат да направят. Задълженията им свършвали до електромера. Нагоре във входа какво се случва, си било негова работа... Shocked
В необитавам апартамент на роднина - същата история. Там се разбра, едва като изгасиха тока , заради неплатена , почти 100-левова сметка. Без никой да е живял и ден там...
Така, че напълно е възможно...проверете!!!
Иначе , сама по себе си , тази сметка не ми се вижда много. Даже си мечтая за такава... Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 11
Този месец нашата сметка също е доста по-висока от предният, като се има предвид, че дори
по-малко уреди са използвани и ни е нямало за 1 седмица, когато пък съвсем нищо не е  дърпало ел. енергия. Thinking Whistling.
Крадци има определно, и те са ЧЕЗ, ЕВН, ЕОН!!! Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт