MЪЖКИ ФАКТОР - спермограма, витамини, съвети - тема 4

  • 101 778
  • 777
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 87
dunchi,  отговарям на въпроса ти  суговорката, че не съм лекар и не знам доколко е добра лабораторията на въпросната клиника.
Според мен имате съвсем нормални шансове за забременяване по нормален път. Въпросната леко занижена подвижност по старите стандарти (>50%) е всъщност нормална по новите (>40%). Само не знам за аглутинацията, гледам, че е над нормата, но не сме се сблъсквали с този проблем и не знам доколко е е фактор изобщо. Морфологията ви е перфектна и по старите и новите стандарти (които са вече 4% нормални форми). Доколкото съм чела много малко мъже са имали повече от 14% правилни форми. Да не говорим, че с световен мащаб има люти спорове за въпросната морфология доколко е важна изобщо.
 Успех!
Благодаря ти Darlena!  Hug

# 31
  • Мнения: 1 661
dunchi, аз също смятам, че спермограмата на мъжа ти е доста прилична и имате шансове за забременяване по нормален път. Разбира се ако няма проблеми при теб, пишеш че си имала ендометриоза, разрешихте ли проблема с нея?

# 32
  • Мнения: 87
Жълта Роза , имам лапаро и отстранена ендо киста, както и част от единия яйчник, другия беше фенестриран, за което разбрах след операцията и за което много съжалявам, но след свършен факт.След операцията имах лечение с Лукрин депо.След възстановяване на цикъла правих и хистероскопия за отстраняване на полип.След необходимото време направихме и цветна снимка -тръбите се оказаха ок.След това доки поиска и спермограма, за да сме наясно.Той предлага инсе - с оглед възрастта ми - ставам на 35 това лято. Сега не знам - да изчаквам ли - да започвам ли с арт процедури? Страх ме е от рецидив на ендото- знам за доста случаи при които стимулациите го възобновяват и това ме кара да се замислям, но също така знам, че времето лети. Извинявам се да дългия пост, но ще бъда благодарна за съвети .

# 33
  • Мнения: 1 661
dunchi, самата аз нямам опит с ендометриозата и не знам много за нея, ние се водим с мъжки фактор. На въпроса да изчакваш ли или да започваш АРТ процедури никой не може да ти отговори, постъпи както чустваш, че е правилно за теб. Поговори и с доктора си до каква степен стимулациите
оказват влияние на ендото и вземи решение в зависимост от това какво каже той. Peace

# 34
  • София
  • Мнения: 3 669
Здравейте, момичета!
Нещо изтрещях и имам нужда от помощ. Положението е следното:
1 СГ правена на 26.01.2012 в клиниката на д-р Владимиров,
2 СГ правена на 02.03.2012 “Вита”

Период на въздържание: 1СГ – 4 дни ; 2СГ – 3 дни
Обем на еякулата – 1 СГ - 1,8 мл. ; 2 СГ – 2,1 мл. (норма 2.0 – 6.0 мл )
Цвят – 1СГ – нормален; 2СГ - нормален
pH – 1СГ - 7,9;   2СГ – 7,8 ( норма 7,2 – 8,0)
вискозитет – 1 СГ - 2  (нормален до 2 см);  2СГ – нормален (норм.ст-сти < 4 см)
време на втечняване – 1СГ 40 мин. (при стайна темп.); 2 СГ – 30 мин.

Концентрация на сперматозоиди:
1СГ – 6 млн./мл. (норма ≥ 20*10^6 в мл.)
2СГ – 18,6 млн./мл. (норма ≥ 20 млн./ мл.)

Общ брой на сперматозоиди в еякулата:
1СГ – 10,8 млн./мл. (норма ≥ 40*10^6 в мл.)
2СГ – 39.06 млн.

Обща подвижност на сперматозоиди (%)
1 СГ – 32 %
2 СГ – 62%
% сперматозоиди с нормокинеза
1СГ – 28 % (норма ≥ 50)
2СГ – 47%
% сперматозоиди с хипокинеза
1 СГ – 4 %
2СГ – 15 %
% сперматозоиди с акинеза
1СГ – 68 %
2СГ – 38 %

Брой нормокинетични сперматозоиди:
1СГ – 1 680 000 (норма ≥ 10*10^6 в мл.)
2СГ – 8 742 000
Общ брой нормокинетични сперматозоиди:
1СГ – 3 024 000 (норма ≥ 20*10^6 в мл.)
2СГ – 18 358 200
Аглутенация на сперматозоиди – 1СГ – не; 2СГ - не
Агрегация на сперматозоиди – 1СГ – не; 2СГ -не
Клетъчни елементи различни от сперматозоиди ( в зрително поле 10*40)
Левкоцити – 1СГ - 1-2 ; 2 СГ – 3-4 (норма под 1*10^6 в мл.)
Епителни клетки  - 1СГ < 1; 2СГ < 1
Еритроцити и др. – 1СГ – не; 2СГ - не
Желатинови конгломерати – 1СГ – не; 2СГ - не
Незрели клетки на сперматогенеза – не

Морфология по Крюгер
Сперм. С нормална морфология :
1 СГ – 3 %
2СГ – 11 % 
Сперм. С отклонения в морфологията – 1СГ -  97 %; 2СГ – 89 %

От тях:
С главични дефекти – 1СГ - 24 %; 2СГ – 35%
С шийни дефекти – 1СГ - 24 %; 2СГ – 13%
С опашни дефекти – 1СГ - 28%; 2СГ – 26%
С цитоплазмен остатък – 1СГ - 18%; 2СГ – 13%
Клетки на сперматогенеза – 1СГ - 3%; 2СГ – 2%
Teratozoospermia index – 1СГ - 1,62; 2СГ – 1,66  (норма ≤ 1,6)
Заключение :
1СГ – Olygoasthenoteratozoospermia.Hypovolemia
2СГ – Olygoasthenozoospermia

Този Крюгер от 3% на 11 % и тази подвижност от 32% на 62 % направо ме хвърлиха в джаза. 

Моля Ви за коментар, преди отново да съм се вкарала в поредния филм



# 35
  • близо до Кресненското дефиле
  • Мнения: 961
Една от двете не е достоверна!Направете и трета,но задължително в клиника по реродуктивна медицина!Успех! Hug Praynig Peace

# 36
  • София
  • Мнения: 3 669
Ами нали и двете се водят такива клиники  Shocked
Разликата е само един месец. А идеята да кандидатствам с тях за фонда.
Направо не знам какво да мисля  Sad

# 37
  • близо до Кресненското дефиле
  • Мнения: 961
Знам,че са такива,но аз,бих се доверила на резултатите от първата.Ноооо,аз съм пристрастна.От 4 години съм пациентка на д-р Владимиров и знам,че при тях правят едни от най-точните спермограми.
П.П.За кандидатстване с мъжки фактор,освен две спермограми ви е необходимо и становище от уролог! Peace

# 38
  • София
  • Мнения: 3 669
Знам,че са такива,но аз,бих се доверила на резултатите от първата.Ноооо,аз съм пристрастна.От 4 години съм пациентка на д-р Владимиров и знам,че при тях правят едни от най-точните спермограми.
П.П.За кандидатстване с мъжки фактор,освен две спермограми ви е необходимо и становище от уролог! Peace

Предвид фактите, че от две години нищо не се получава , и аз бих се доверила на първата, но това не пречи да съм объркана  Sad За уролога знам, утре ще записвам час при Кацаров.
Сега се чудя дали да не направим още една СГ или при Владимиров или в Щерев ?!? Докато слезя на Земята и пак се изстрелвам в Космоса  Thinking

# 39
  • близо до Кресненското дефиле
  • Мнения: 961
Спрермограмите за кандидатстване по Фонда трябва да бъдат направени на две различни места!

# 40
  • София
  • Мнения: 23 164
Те не случайно искат 2 спермограми във фонда, от една не  е добре да се правят изводи. Възможно е да има моментно състояние и в двете посоки. И много се движат насам натам параметрите като има механични повреди, варикоцелета и подобни. При нас в една и съща клиника параметрите бяха всеки път различни, след операцията вече се кротнаха, за съжаление към по-лошите стойности.

# 41
  • Мнения: 1 661
Уау Титка, стойностите на едната спермограма със сигурност не са верни. За 1 месец няма как да има такова подобрение. Просто разликите са прекалено големи.
Клиниката на д-р Владимиров си е клиника по стерилитет, за Вита не съм много убедена, че се води точно клиника по стерилитет. newsm78
Затова бих се доверила на първата спермограма, но бих направила още една в трета клиника.

# 42
  • Мнения: 75
Привет и от мен!
Преди 4 дена ме оперираха от миома на матката и сега се възстановявам у дома след операцията. Гадината нарастна много след хормоналните стимулации с цел забременяване.
При нас също водещ проблем за безплодието е мъжкия фактор. Преди време мъжът ми пи витамин А Е в конски дози, както и някакви прахчета - забравих им името - май нещо като Спермасид - за подобряване на подвижността. При него проблема е големият брой неподвижни сперматозоиди.
Искам да ви попитам за препоръка за лекари, които разбират от този проблем при мъжете и при които можем да отидем за лечение на мъжа ми. Докато аз се възстановявам от операцията, после поне 3 месеца трябва да се пазя от забременяване, той да се лекува и после пак да продължим с опитите.
Живеем в софия и ако някой познава добри специалисти по въпроса за мъжете, нека ми препоръча някой.
Предварително благодаря!

# 43
  • София
  • Мнения: 3 669
Живеем в софия и ако някой познава добри специалисти по въпроса за мъжете, нека ми препоръча някой.
Предварително благодаря!

аvkovbg, от проучванията които съм направила стигнах до две имена относно мъжки фактор
д-р М.Кацаров и д-р Бъчваров( мисля, че е в Щерев, но не 100%)
Дали ще помогнат за вашия проблем не знам, но отнякъде трябва да се почне  Wink

Бързо възстановяване от операцията  Hug

# 44
  • Мнения: 75
Благодаря ти за информацията. Ще се поразровя за тях в нета.
Не знам как е при другите, но е при нас е доста чувствителна и трудна работа да карам мъжа си да ходи по подобни лекари. Виждам как му е неловко...

Общи условия

Активация на акаунт