Cirque du Soleil - посетихте ли ? Споделете мнение...

  • 4 193
  • 30
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 213
Аз лично останаха леко разочарована.
Не покри очакванията ми и това  което бях чела за представлението им.

# 1
  • Мнения: 1 668
Трябваше да прочетеш, че това представление е на двадесетина години и като на толкова си е доста по-никакво от това, което прави цирк  дю солей в момента. Ако не се лъжа това им е първото представление. Аз съм гледала KA, La Reve и The house of dancing water на Франко Драгон и честно да ти кажа останах без въздух в дробовете. На последното от написаните съм водила и 5 годишния си син, който седя като залепен за седалката 2 часа. Вчера сестра ми почти разревана ми обясни, че племенника ми на 8 е заспал в зала армеец от скука. Аз до последно се чудих дали да взема билети или не (луд фен съм на цирка, но бях съвсем наясно, че това представление е слабо) и в крайна сметка не отидах... Незная за кое представление си чела, но определено не мисля, че си чела за това. Например в КА сцената струва няколко милиона. Върти се във всички посоки, включително застава перпендикулярно на пода исигурно това е единственото цирково-театрално представление, което ти дава горна гледна точка като в телевизията. В La Reve сцената всъщност е басейн. Декорите и голяма част от актьорския състав са под вода през цялото време. Какво правят тези хора трябва да се види - то не може да се опише. От тавана на залата до басейна цялото пространстро е сцена. Тамън си помисли човек, че вече не могат да го изненадат с нищо и то вземат, че го изненадат. В The house of dancing наистина водата е част от случващото се - фонтани образуват лица, танцуват, водата ее просто част от шоуто. За актьорската игра не ми се коментира - смазаха всичките ми знания по физика. 250 милиона струва само подготовката за шоуто, а 250 милиона са си 250 милиона и няма начин да не усетиш магията на това, каквмо може да направи един истински талантрил режисьор с толкова пари. За първи път на тези представления съм виждала как излизат 3-5 хилади човека и са като в транс. Просто не си прави изводите за Цирка от пътуващото им представление, което е на 20 г и е с 18тия им отбор актьори. Пожелавам ти от все сърце да видиш някое от яките им представления в оригиналната им зала и да се насладиш на целия кеф от това. Ако не ти се очертава скоро ти препоръчвам да прочетеш книгата за цирк дю солей. Излиза сега по книжарниците (аз я имам вече)

# 2
  • Мнения: 4 892
Колко време реално трае представлението, vesimira?

# 3
  • София
  • Мнения: 213
Богиня:))) благодаря за подробното описание и мнение.Явно наистина моята информация не е била точно за това представление и очакванията ми бяха по-големи.
Обезателно ще си взема книгата. Peace

NinoTino Представлението започна точно в 20 ч.Имаше антракт от 20 мин. и след това продължи до 22.30 ч

# 4
  • Мнения: 4 892
Мерси, весимира, за информацията.

Аз не съм с очаквания, обожавам цирк и знам, че ще ми хареса.

В момента чета книгата, в самото начало съм, но много ми харесва. Интересна е.  Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 2 623
Богиня, така си го написала, че направо ме заплени.
Много от нещата, дори не мога да си ги представя,
но предполагам, че е нещо уникално и заслужаващо
да се види. Дано някога имам шанса  Praynig

# 6
  • Мнения: 80
Здравейте!

Като цяло ми хареса, но очаквах малко повече честно казано. Важното е, че детето остана много впечатлено.Simple Smile

Спектакълът не беше накъсан и артистите играха някак с желание или поне така изглеждаше. Представлението успя да компенсира кошмарния трафик.

И аз се надявам по-нататък да видим нещо по-грандиозно от Cirque du soleil!

# 7
  • Мнения: 27 524
Имам питане, скоро идват пак в Белгия, обаче има два различни спектакъла - Алегрия и Кортео. Някой да знае разликата?

Последна редакция: пн, 06 фев 2012, 13:46 от Блонди

# 8
  • София
  • Мнения: 5 656
Гледала съм по телевизията част от един техен спектакъл - всичко беше монохромно като цветове, артистите бяха в сивкави костюми, гримирани в опушени сиви цветове, като настроение беше много минорно. Някой сеща ли се името на този спектакъл, за да го потърся да го гледам? Извинявам се за никаквото обяснение  Embarassed

# 9
  • Мнения: 27 524
Атти, може би е Алегрия това, виж тук част от Алегрия и Кортео.

# 10
  • София
  • Мнения: 384
Бях на спектакъла и съм много разочарована.
Това, че спектакъла е стар не е оправдание за ниското ниво на изпълнителите.
Много постно, не отговарящо на рекламата и очакванията на публиката.
Все пак те си купуват скъпи билети, които трябва да предложат качество.
Това че има и други , страхотни представления, не топли зрителя ,който си е купил билети точно за това шоу.

След като не могат да поддържат нивото му, би трябвало да го затворят.
Много от добрите артисти вече отказват да работят в този цирк .

# 11
  • Мнения: 27 524
Колко струваха билетите?

# 12
  • Мнения: 2 407
Билетите бяха 40,50 70лв.

# 13
  • Мнения: 27 524
Ами не са скъпи, сравнено с другите цени. Вероятно затова и зрелището е било на друго ниво. Най-хубавите са спектаклите в Щатите май, дали идват в Еропа изобщо?  Thinking

Иначе сега за Алегра за март са 79 евро (има и за 59).

# 14
  • Мнения: 4 892
Аз съм много доволна от спектакъла. Но от залата и публиката - не  Confused

Най-хубавите са спектаклите в Щатите май, дали идват в Еропа изобщо?  Thinking

Една приятелка беше лятото в Щатите и наистина каза, че там е било просто неописуемо!

# 15
  • София
  • Мнения: 10 825
Билетите бяха 40,50 70лв.
както и 120 и ако не се лъжа 140

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 383
В сайта им пише, че имат представления в цяла Европа.
http://www.cirquedusoleil.com/en/shows/europe.aspx

Алегрия е един от най-хубавите им спектакли /за мен/. Гледали сме /не на живо/ и Кортео, Варекай, Дралион, Куидам /има стахотна клоунада/, Кооза, Ово - също страхотен спектакъл.

# 17
  • Мнения: 1 668
Бях на спектакъла и съм много разочарована.
Това, че спектакъла е стар не е оправдание за ниското ниво на изпълнителите.
Много постно, не отговарящо на рекламата и очакванията на публиката.
Все пак те си купуват скъпи билети, които трябва да предложат качество.
Това че има и други , страхотни представления, не топли зрителя ,който си е купил билети точно за това шоу.

След като не могат да поддържат нивото му, би трябвало да го затворят.
Много от добрите артисти вече отказват да работят в този цирк .

Нямам представа какви са били очакванията на публиката. Просто който е отишъл с по-големи очаквания просто не си е направил труда да прочете за какво иде реч. Примерно сестра ми беше разочарована - как така цирк, а нямлало дресура.
Билетите не са никак скъпи. За хубаво място на едно от хубавите им представления струва по 160 долара и нагоре. Демек - тук билетите са били 2 пъти по-втини за два пъти по-слабо представление (това им представление пътува из цяла европа от години и билетите им неса никак по-евтини от тук). Ако на някой цената му се струва висока, то е защото го сравнява с доходите в България.
Иначе изказването, че много оот добрите артисти отказват да работят за този цирк е странно. незная на какво почива подобно разсъждение, но няма по-добро място за акробати в света и това е мечта за голяма част от спортистите. 

# 18
  • Мнения: 4 892

Просто който е отишъл с по-големи очаквания просто не си е направил труда да прочете за какво иде реч. Примерно сестра ми беше разочарована - как така цирк, а нямлало дресура.


Точно така, доста хора са си мислели, че ще е нещо като Балкански.

# 19
  • Мнения: 1 668

Просто който е отишъл с по-големи очаквания просто не си е направил труда да прочете за какво иде реч. Примерно сестра ми беше разочарована - как така цирк, а нямлало дресура.


Точно така, доста хора са си мислели, че ще е нещо като Балкански.
Ми въпрос на вкус. Аз след като гледах КА с мъжа ми бях взела билети за Балкански. Щеше да ме убие като се прибрахме у дома  Joy. След оная красота да гледаш дресура на кози в оная мръсна и миризлива шатра беше като шок за него. Но аз приемам, че всичко е въпрос на вкус и много хора разбират под цирк поредица от номера, без връзка по между си.

# 20
  • Мнения: 4 892
Аз си харесвам и Балкански, но нагласата ми за Солей бе различна, тъй като съм ги гледала, макар и не на живо, чувала съм, чела съм материали. На книгата съм още в началото, но и там се споменава, че няма дресура на животни. Зад мен имаше едно детенце, което доста беше разочаровано и мрънкаше, че е скучно, въпреки, че беше на 10 години. Моята дъщеричка и на Балкански и се видяха малко животните /няколко лъва и още някакво животно, ама не помня какво/. И прецених, че за Солей е твърде малка.

# 21
  • София
  • Мнения: 5 656
Блонди, благодаря ти   bouquet Мисля, че не е никой от тези спектакли, но с удоволствие ще ги гледам.

Разочаровани сте от Балкански, защото не сте гледали Колозеум  Mr. Green А Солей е просто друга вселена.

# 22
  • Мнения: 4 892
Атти, Солей си имат страница, там може да има информацията, която ти трабва.

Аз малко да принизя изкуството, но всъщност съвсем малко, но установих, че и една от любимите ми марки - Дезигуал, шият за Солей  Blush


# 23
  • София
  • Мнения: 384
Бях на спектакъла и съм много разочарована.
Това, че спектакъла е стар не е оправдание за ниското ниво на изпълнителите.
Много постно, не отговарящо на рекламата и очакванията на публиката.
Все пак те си купуват скъпи билети, които трябва да предложат качество.
Това че има и други , страхотни представления, не топли зрителя ,който си е купил билети точно за това шоу.

След като не могат да поддържат нивото му, би трябвало да го затворят.
Много от добрите артисти вече отказват да работят в този цирк .



Нямам представа какви са били очакванията на публиката. Просто който е отишъл с по-големи очаквания просто не си е направил труда да прочете за какво иде реч. Примерно сестра ми беше разочарована - как така цирк, а нямлало дресура.
Билетите не са никак скъпи. За хубаво място на едно от хубавите им представления струва по 160 долара и нагоре. Демек - тук билетите са били 2 пъти по-втини за два пъти по-слабо представление (това им представление пътува из цяла европа от години и билетите им неса никак по-евтини от тук). Ако на някой цената му се струва висока, то е защото го сравнява с доходите в България.
Иначе изказването, че много оот добрите артисти отказват да работят за този цирк е странно. незная на какво почива подобно разсъждение, но няма по-добро място за акробати в света и това е мечта за голяма част от спортистите. 

Напротив, изказвам мнението си , защото лично аз работя в тази сфера.
Информирана съм в пъти повече от повечето зрители.
И точно затова съм разочарована, защото съм наясно с огромната компания  , нейните възможности и начин на работа.
Гледала съм това шоу преди години и изпълнителите тогава бяха класи на тези,които гледах тук.
Сегашната програма е точно на средно ниво, някои дори и под средното в сферата на световния цирк.
Това , че сме в България, не значи , че не сме виждали и други циркове и шоу спектакли и разбираме от качество.

Цените на билетите не трябва да се сравняват с тези в Америка или на запад, точно поради разликата в стандарта на живот.


Това малко ми напомня за приказката за Новите дрехи на царя.
Видите ли ,който не харесва цирк Де Солей, значи не разбира от това изкуство ( или не е информиран).

# 24
  • Мнения: 27 524
Атти, то са само малки рекламки, не е цяло шоу  Confused

Ето сайта, има повече видео на всички  Hug

Разгадах за спектаклите в Щатите - сцените там са им стационарни (каза едно момиче в друга тема) и затова са по-зрелищни. Тези сцени, които Богиня описва. Като се щурат по света явно е по-различно със сглобяемите, но мисля, че пак ще е хубаво. Иначе шоу във Вегас не мисля, че някога ще ме огрее   Tired

По повод дресурата, така едни приятели заведоха децата си в Дисниленд, върнаха се и казаха, че било отвратително, понеже нямало люлки  Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 1 668
venistefani , бих ти пратила снимки, които съм правила сама на The house of dancing water за да разбереш защо съм толкова впечатлена от този вид представления. Мисля, че тогава би ме разбрала напълно (другите представления, които съм гледала не позволяваха фото, но пък в нета има достатъчно трейлъри, които напълно отговарят на това, което е).
http://www.trivago.bg/%D0%BC%D0%B0%D0%BA%D0%B0%D0%BE-50753/%D1%8 … %B8%D0%B5-o845751
тук съм писала отзив.Ако ти се чете - прочети го. Мисля, че и снимки съм качила
А и темата е Cirque du Soleil - посетихте ли ? Споделете мнение... Аз посетих и съм изказала мнение. Не посетих "Салтимбанко" също по причини, които посочих. Сигурно ако бях гледала само това им представление и на мен нещата щяха да ми напомнят за приказката за Новите дрехи на царя, но понеже съм видяла и други, та единствените асоциации, които правя са с лисицата и киселото грозде.

# 26
  • София
  • Мнения: 384
Аз не искам да споря, изразих моето мнение.
Въпреки , че заглавието на темата е :
Cirque du Soleil - посетихте ли ? Споделете мнение...
Вярвам , че това е тема по повод  представлението ,което Cirque du Soleil представи в София, конкретно - Saltimbanco и отзивите на българската публика .
Точно затова и съм толкова разочарована, защото знам, другите им постановки са на по-високо ниво, а на нас ни пращат пети състав.
Това ми е работата и ежегодно посещавам повече от 10 циркови програми по цял свят,  и съм доста далеч от приказката за киселото грозде.
Явно не всичко под шапката на Cirque du Soleil  е на толкова високо ниво.


# 27
  • Мнения: 4 892
Това ми е работата и ежегодно посещавам повече от 10 циркови програми по цял свят,  и съм доста далеч от приказката за киселото грозде.


Явно затова си по-критична. Мой приятели, които са гледали казват, че им е харесало. Което не значи, че няма и по-добри представления.

# 28
  • Мнения: 2 134
Билетите бяха 40,50 70лв.
както и 120 и ако не се лъжа 140
Не съм гледала и няма да го гледам на тези цени !/ двама възрастни + дете/
Това,че има представление в България не значи,че трябва да е под нивото.

# 29
  • Мнения: 2 575
Не съм чела всичко по темата, но само като видях заглавието и реших да си споделя впечатленията  Wink
С две думи - ако не си гледал шоутата им във Вегас, това тук е зрелищно и впечатляващо.
Ако си бил като нас на повече от 5-6 шоута в специалните театри с уникалните сцени и водни ефекти - това тук е както се очаква - разочароващо.
За цените какво да се каже - ами това е световнозивестна трупа, цените по света са такива, а във Вегас за популярните шоута най-евтините билети започват от 100-на Долара.

Най-вече съм потресена от абсолютната липса на организация след края на шоуто тук в София - няма таксита, а като успяхме да вземем едно, жената-шофьор каза, че не им разрешавали да чакат пред залата и около нея. Вместо да има постоянно вървяща опашка и коли една след друга, те оставили разни хора да паркират личните си коли по платното, а такси няма от къде да се хване - безумие някакво.

ето в този трейлър на Mystere има елементи и от софийското шоу - специално китайчетата с катеренето по прътовете в началото:
http://www.cirquedusoleil.com/en/promo/valentin/shows/shows.aspx … ficial-video.aspx

Последна редакция: ср, 08 фев 2012, 07:40 от Asinka

# 30
  • При семейството си
  • Мнения: 6 586
Тъй като авторката явно има професионален поглед върху нещата, аз ще се изкажа като лаик. Хареса ми. В първата част бях леко разочрована, втората компенсира очакванията.  Гледала съм някои от техните постоянни представления в Лас Вегас, няма как и не трябва да се сравняват. Това им е гастролиращото представление, имат вече някакви минимални изисквания към сцената, но трябва да импровизират, обективно е невъзможно да направят много от впечатляващите си циркови номера. Радвам се, че хора, които едва ли ще имат възможност да посетят други техни представления, успяха да видят поне това. И все пак, да, определено дава идея за това какво е Цирк Дьо Солей. Организацията от наша страна беше ...но май вече има и последствия, уволнения.

Общи условия

Активация на акаунт