Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте, имам един много важен въпрос. Наскоро разбрах, че ако се пазиш прекалено дълго време, после може да имаш проблеми със забременяването. Искам да попитам дали това е вярно и, ако е така какво може да се направи по въпроса. С приятеля ми се пазим вече 1 година по този начин, но трябва да се пазим поне още една, защото е рано да имаме дете. Моля Ви да споделите вашия опит,защото наистина съм много притеснена. Най-голямата ми мечта е да си имам бебе!Благодаря Ви предварително!

# 1
  • Мнения: 27 524
Разбира се, че не. То по тази логика като имаме цикъл от около 12 годишни и се пазим до 20 примерно, трябва да не можем изобщо.
Откъде си разбрала този бисер?  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 646
Здравейте, имам един много важен въпрос. Наскоро разбрах, че ако се пазиш прекалено дълго време, после може да имаш проблеми със забременяването. Искам да попитам дали това е вярно и, ако е така какво може да се направи по въпроса. С приятеля ми се пазим вече 1 година по този начин, но трябва да се пазим поне още една, защото е рано да имаме дете. Моля Ви да споделите вашия опит,защото наистина съм много притеснена. Най-голямата ми мечта е да си имам бебе!Благодаря Ви предварително!

 Shocked Shocked Shocked Нещо ти е много грешна информацията.

# 3
  • София
  • Мнения: 6 010
И за мен това са пълни глупости.
Единствено може да има доза истина при пазенето с контрацептиви, защото все пак са си хормони и могат да доведат до хормонален дисбаланс.
Какъв е "този начин", по който вие се пазите?

# 4
  • Мнения: 2
По метода на прекъснатия полов акт, т.е да го извади преди да свърши

# 5
  • Мнения: 27 524
Продължавайте да се пазите спокойно  Grinning

# 6
  • Мнения: 575
По метода на прекъснатия полов акт, т.е да го извади преди да свърши

Ооо, това е страхотен метод, и ние така се пазехме и вече имам дъщеря почти на 6.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 1 198
Възможно е като вариант, но от чисто психологическа гледна точка.Пазите се примерно 5 години и изведнъж започвате да работите за дете, което от една страна си е стрес, нагласа /психическа/ и е възможно да се позабавят малко нещата, но е възможно да станат и веднага.Хормонална му работа  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 382
Аз лично въпросът на авторката го разбрах така : дали е възможно поради дълго пазене от забременяване чрез прекъсване на акта с един и същ партньор да се появят проблеми със забременяването от този партньор. И отговорът е ДА. И ми го е казвал не един лекар. Понякога се случва при продължителен сексуален живот с един и същ партньор, женският организъм да започне да изгражда антитела срещу спермата на мъжа. Но това не е често срещана причина за липса на бременност и не е задължително да се образуват тези антитела само при партньори с повече години съвместен сексуален живот. Ако жената произвежда антиспермални антитела тела към определен партньор или изобщо, има и медикаменти, и АРТ процедури, които могат да преодолеят този проблем.

# 9
  • В градината...
  • Мнения: 15 928
Имам една дружка на 73 години /ама много бойна/ и тя все казва - ами да, то яйцеклетката се лъгъла, лъгъла и вече не ще!

# 10
  • София
  • Мнения: 5 651
Моя отговор е НЕ.Но пък старите хора,много обичат да ги разправят тия приказки.
Leisi_bb - значи след още 10 г с мъжът ми може и да се осланям на варианта да не се пазим,защото моя орзганизъм ще е свикнал е неговата сперма  Whistling, ще си спестя доста пари от противозачатачни ooooh!.

# 11
  • Мнения: 27 524
Лейси, тия работи, дето ти го е наприказвал този лекар, изобщо не са верни  Simple Smile

# 12
  • Мнения: 646
Понякога се случва при продължителен сексуален живот с един и същ партньор, женският организъм да започне да изгражда антитела срещу спермата на мъжа. Но това не е често срещана причина за липса на бременност и не е задължително да се образуват тези антитела само при партньори с повече години съвместен сексуален живот. Ако жената произвежда антиспермални антитела тела към определен партньор или изобщо, има и медикаменти, и АРТ процедури, които могат да преодолеят този проблем.

Може да прозвуча малко/доста тъпо,но по тази логика защо никой до сега вместо да измислят презервативи,спирали,противозачатъчни,вазектомии и всякакви предпазни средства , не се е сетил да измисли начин с тези антиспермални антитела (срещу определена сума )да се предотвратяват нежелани бременности??? newsm78

# 13
  • Мнения: 382
mikimik, ако обичаш по-леко със снизходителните коментари, защото аз не съм от потребителите с един коментар тук и съм достатъчно запозната с доста неща PeaceАко искаш да пестиш пари от противозачатъчни, твоя воля, но не виждам връзка с написаното

DidiDani11 ooooh! на този коментар какво ли да отвърна освен, седни почети какво изобщо са антиспермални антитела.

И пак да повторя за всички чели недочели, но много "компетентни" тук- образуването на антитела от страна на жената към спермата на мъжа, с когото има сексуален живот, не е задължително да се дължи на продължителен сексуален живот с него Naughty Но понякога може това да е причината.

# 14
  • София
  • Мнения: 5 651
Образовайки се по въпроса за антиспермалните антитела,никъде не виждам да става въпрос за привикване на женския организъм към спермата и това да създава проблем за зачятие.
http://zabremeniavane.start.bg/article/Antispermalni_antitela/2433

Общи условия

Активация на акаунт