първо овулация, после цикъл или обратното?

  • 2 981
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 26
Темата може да ви се стори много странна, но в мен възникват едни такива въпроси.... Rolling EyesАз мисля, че първо трябва да има овулация, вследствие на която да дойде МС. Въпросът ми е породен от едно изказване на една лекарка, че щом няма цикъл, няма ову.Което на пръв поглед си е така, но след ову може да е настъпила бременност и затова да няма цикъл. Следователно, значи ли това, че ако цикълът е нередовен, може да е настъпила овулация , вследствие на която да е настъпила и бременност или автоматично като ти е нередовен цикъла значи, че нямаш овулация!!! Надявам се да съм ви заинтригувала, въпреки че темата е малко странна!!! newsm78

# 1
  • Мнения: 382
МЦ може да дойде и без да е имало овулация. Овулацията не е задължително условие, за да има менструация. А ако след овулация, не настъпи менструация, причините могат да са от бременност, до хормонали нарушения и тн.

# 2
  • Мнения: 11 823
МЦ може да дойде и без да е имало овулация. Овулацията не е задължително условие, за да има менструация. А ако след овулация, не настъпи менструация, причините могат да са от бременност, до хормонали нарушения и тн.
Peace аз имах период в който не правех овулация, а цикълът ми беше абсолютно редовен до ден. И другото пък - ако ти е нередовен МЦ не значи че нямаш овулация, просто тя не може да се предвиди кога ще бъде, както се правят предположения при един регулярен цикъл.

# 3
  • Мнения: 3 241
Аз не разбирам точно питането.
Да, може след овулация да не дойде цикъла и да има бременност.
Но тогава ще си бременна, а това ще го разбереш Simple Smile

За другото момичетата са прави  Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 35 919
neli_m.nankova

Зависи какво е имала предвид лекарката 
Изречението е правилно - това, което е казала е вярно

Когато МЦ е нередовен вероятността да има О. е малка.
О. в такива случаи е по-скоро инцидент.

ПП. Нередовен МЦ - когато дължината на МЦ варира с повече от 7-8 дни

# 5
  • Мнения: 28
Спокойно можеш да МЦ и да нямаш овулация.И като за искаш бебе го разбираш.

# 6
  • BG
  • Мнения: 1 900
Вече са казали преди мен,ч е е възможно да имаш МЦ,и да няма овулация.При нередовна М също е възможна овулация,но  е малко вероятно.

# 7
  • Мнения: 2
Благодаря на дамата, задала въпроса  - и аз това питам!
Ако менструацията днес е дошла:
А) това предвестник ли е за нова овулация
Б) или знак, че вече е била?
Всичко друго е философия.
Практически как са свързани
- кърви за да се изчистим преди Овулация.. или след като не е била успешно оплодена клетката?
- Кога да се пазя (или опитам да забременея) - "N" дена преди преди или толкова след?
Благодаря отново.

Последна редакция: чт, 23 юли 2015, 17:02 от FBID903890309649088

# 8
  • Мнения: 2
Въпросът е съвсем резонен! В пубертета и в критическата възраст може да "прескача", но всеки има право да знае какво се случва и как да реагира. Това може да е "Последен шанс" за някого.

# 9
  • София
  • Мнения: 35 919
Благодаря на дамата, задала въпроса  - и аз това питам!
Ако МС днес е дошла:
А) това предвестник ли е за нова овулация
Б) или знак, че вече е била?
Всичко друго е философия.
Практически как са свързани
- кърви за да се изчистим преди Овулация.. или след като не е била успешно оплодена клетката?
- Кога да се пазя (или опитам да забременея) - "N" дена преди преди или толкова след?
Благодаря отново.
Какво е МС?

Общи условия

Активация на акаунт