Проблем с господин .....

  • 6 291
  • 47
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 21 436
Личните ми интереси са си МОЯ работа.....

Значи личните ти интереси са си твоя работа, а проблемите ти в училище - обща?

....
Не знам защо, но когато няма какво да кажете започвате да плюете,жалка работа
Това в пълна сила важи за написаното от теб по повод " проблема". Ако просто беше попитала каква е процедурата за смяна на преподавател без  например да го наричаш ТОЯ може би бих повярвала, че има известна доза истина в историята, но сега ми се струва, че просто си разнообразяваш ваканцията. Май си нямаш много приятели... Wink

# 31
  • Мнения: 24 467
А по какво ви води? По ИТ ли? Че е с комп в час. Или си играе с някой таблет?
Значи- класът, целият и родителите организирано- при директора . Ако ще правиш сама инициативи- скептична съм в какъвто и да било резултат. Може да се пробва в инспектората, пак организирано, щом на директора не му се занимава.
Ако е по важен предмет и ти предстои кандидатстване, а няма изгледи за желана промяна- премести се. Можеш да обявиш защо го правиш.  


Aisha, поне са понаучили за сиренето от първа ръка и са наминали покрай частния бизнес. То това не се случва на всяко дете! А да се организират родители- аз го отписвам като вариант, познавайки хората още времената на стачките.  Laughing Ние сме държавата на самотното спасение.

Последна редакция: чт, 09 фев 2012, 13:23 от Judy

# 32
  • Мнения: 1 310
Само погледнете интересите на девойчето от списъка и с мнения - основно фейсбук и турски сериали. ooooh!
Не бих се вързала на детски щуротии. Ако действителността беше такава, родителите им отдавна щяха да са предприели необходимите мерки.

Личните ми интереси са си МОЯ работа.....
Не знам защо, но когато няма какво да кажете започвате да плюете,жалка работа

Нещо се засрами от турските сериали ли? Защо реши, че те плюя? Просто не те вземам на сериозно. Mr. Green
И ако държиш такъв тон на учителите си, не се учудвай на ответната им реакция. Peace

# 33
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
А вие реагирате така, защото темата е пусната от чуждо дете, а не от вашето.
Тя е тийн, не може да очаквате изказа й да е като вашия. Не може да очаквате и отношението й към хората да като вашето. Не знам как може да наскочите на едно дете, което има проблем и иска помощ от вас, изразявайки искрени съмнения, че има проблем.
Ами ако вашата тийнейджърка дойде и каже "тоя по биология (примерно) е много гаден-обижда целия клас, когато му задаваме въпроси по материала, а през останалото време си чати във фейсбук", какво ще направите? Пак ли ще й кажете, че преувеличава и не й вярвате, защото не ви е казала "Господина, който ни преподава Биология се държи непочтително с нас, а през другото време, вместо да ни преподава материала, който трябва да научим, той използва компютъра за лични цели".... Rolling Eyes
Майки сте, мислете като такива, а не като прости потребителки във форум (моля прости да не се разбира в буквалния смисъл на думата).
Какво значение има, че на това дете в интересите му пише фейсбук и турски сериали? Ако пишеше Кант, Класическа музика и информационни технологии, по друг начин ли щяхте да погледнете на нея? Или ви влече да се правите на интересни пред едно дете?

# 34
  • Мнения: 24 467
Аз се радвам, когато децата са активни. За случая не ме вълнува какви филми гледа някое дете. А каква е истината не мога да знам.
Дай Боже, на всеки децата един ден да пораснат. И да опитат да бъдат самостоятелни.

# 35
  • Мнения: 443
Момичета,вече не е ли ясно защо малката има проблем с някой учител? Поведението и манталитетът и го показват.

# 36
  • Мнения: 24 467
Ами за мен не е ясно. Сигурна съм, че никой тук не е наясно как детето му се държи в клас, например. Може само да се надява...  Laughing
На мен децата са ми симпатични. Особено когато сами тръгнат да търсят това, което смятат, че е тяхно право. Нека опитат. В противен случай от малки стават досадни български мърморковци, дето цял свят им е крив, но не могат посмъртно да се изправят очи в очи с проблемите си.
Както и да е, мисля, авторке, да помолиш за помощ родителите. Колкото тук, толкоз и в училище ще ти обърнат внимание големите! Peace Ако ще и бой с пръчки да ви провеждат. Ако някой пожелае да проведе дискусия с класа и господина, може да се установи каква е истината, но става само при добро желание от страна на училищното ръководство или инспектората.
За камери съм аз, отдавна!

# 37
  • Мнения: 1
Здравейте, имам същият проблем. Дъщеря ми е в осми клас в известна гимназия. Класната й преподава английски език и е по 4-5 часа с децата. За тези часове тя няма време да провери домашните, до попълни дневниците, за последен път в бележникът й е нанесла оценки в началото на ноември миналата година, тестове и контролни правят рядко, но не се проверяват /или се проверяват от децата/ пак поради липса на време...Помолих я да ми изпраща контролните, след като ги провери, за да се мога да реагирам своевременно, ако дъщеря ми има пропуски в усвояването на материала, но тя ми каза, че това я затруднявало. Неадекватното и инфантилно поведение е ежедневие. Коментира пред учениците всичко – ремонта на покрива на блока си, разговорите с родителите, указания на ръководството. Срещнах се с зам. директорката и директорката на училището и те явно са разговаряли с нея да си изпълнява служебните задължения /нервните й изблици били въпрос на характер/. След това въпросната госпожа влетяла при децата и им изнесла лекция на висок глас – колко е разочарована от тях, как пак някой се е оплаквал от нея, как и учениците и родителите са неблагодарни, тя колко много се раздавала за тях...Децата не я уважават, обсъждат я, спорят с нея, обиждат я, но не всички споделят с родители те си, а останалите родители, които са запознати не смеят да реагират, „защото щяло да стане още по-лошо”. А сам не можеш да се пребориш с институциите...Аз има късмет, че детето ми споделя с мен /просто разказва отделни случки от деня, които са й направили впечатление, не винаги разбира какъв е проблема с поведението на госпожата, защото се стремя да я възпитам в уважение към институцията Училище/. Трябва да се вслушваме в децата си. Съгласна съм с Adellle, че това е зов за помощ и не трябва да го омаловажаваме заради изказа. Не трябва да нападаме така децата, защото утре ще спрат да споделят с нас.

# 38
  • Мнения: 8 567
cookie_, твоите родители още ли не са се обадили в инспектората?
Да отиват двамата с още един родител за масовка, анонимно, ако се притесняват, никой няма да ги пита нито ти как се казваш, нито трябва да си пишат някъде имената. Спокойно. Те в инспектората са наясно от какво точно се притесняват и деца, и родители.
И един личен съвет от мен - ако гледаш турски сериали, не си миеш редовно зъбите, някой път не си си научила урока и подобни, в никакъв случай не го споделяй по форуми.

Нали знаеш лафа за американски, руски и български форум, малко е старичък, но все още  е актуален.

За "тоя" Дидева е права, и аз скастрям моя син, когато се възмущава от" тоя", който прекарва половината час в хранилището и излиза от там, миришещ на бъчва.
Предполагам, че по същата причина (тотално подронен авторитет) и ти наричаш учителя "тоя", но да знаеш, че не е възпитано.
Можеш да не го уважаваш, но трябва да се  държиш възпитано, всякакви хора, сред тях и учители ще срещаш.  Грубото отношение като отговор на нечие поведение не е достатъчно, за да се променят нещата, вероятно си го разбрала, ако не си, дете си, на теб ти е простено.
Извинявай за лекцията и успех!

ПП. Какво мислят родителите ти?

# 39
  • Мнения: 15
Нова,това за господина,миришещ на бъчва истина ли е? Направо ме разби.Звучи ужасно. Shocked За кое у-ще става дума? Между другото-бързо оздравяване на теб и младежа-хайде,че господин  Бъчва го чака [smilie

# 40
  • Мнения: 8 567
Нова,това за господина,миришещ на бъчва истина ли е? Направо ме разби.Звучи ужасно. Shocked За кое у-ще става дума? Между другото-бързо оздравяване на теб и младежа-хайде,че господин  Бъчва го чака [smilie
Joy
Ще му кажа, че възпитано може да го нарича така, вместо "тоя".
Училището е средно статистическо софийско училище, с големи претенции и малко покритие. Както повечето в среден курс.

# 41
  • Мнения: 66
Adellle Благодаря за подкрепата  Peace
Родителите ми ми казват да не се ядосвам да осъзная,че има всякакви хора,че ще ги срещам постоянно да се опитам да премълча,но аз не искам да ме мачкат от сега такива хора като господина и да си мислят,че винаги ще им се разминава,каквото и да правят.
Искам да си търся правата,защото сега е господина,после е шефа в живота е пълно с подобен тип хора. Аз съм далеч от принципите на  родителите си,че трябва да си мълча,но съм ДЕТЕ и съм САМА в тази битка и ПО-СИЛНИЯ ще победи естествено............
Но сега след като ме обиди,ако в понеделник се повтори няма нещата да останат така  Peace

# 42
  • Мнения: 8 567
Adellle Благодаря за подкрепата  Peace
Родителите ми ми казват да не се ядосвам да осъзная,че има всякакви хора,че ще ги срещам постоянно да се опитам да премълча,но аз не искам да ме мачкат от сега такива хора като господина и да си мислят,че винаги ще им се разминава,каквото и да правят.
Искам да си търся правата,защото сега е господина,после е шефа в живота е пълно с подобен тип хора. Аз съм далеч от принципите на  родителите си,че трябва да си мълча,но съм ДЕТЕ и съм САМА в тази битка и ПО-СИЛНИЯ ще победи естествено............
Но сега след като ме обиди,ако в понеделник се повтори няма нещата да останат така  Peace

Натъжи ме този пост.

# 43
  • Мнения: 66
Adellle Благодаря за подкрепата  Peace
Родителите ми ми казват да не се ядосвам да осъзная,че има всякакви хора,че ще ги срещам постоянно да се опитам да премълча,но аз не искам да ме мачкат от сега такива хора като господина и да си мислят,че винаги ще им се разминава,каквото и да правят.
Искам да си търся правата,защото сега е господина,после е шефа в живота е пълно с подобен тип хора. Аз съм далеч от принципите на  родителите си,че трябва да си мълча,но съм ДЕТЕ и съм САМА в тази битка и ПО-СИЛНИЯ ще победи естествено............
Но сега след като ме обиди,ако в понеделник се повтори няма нещата да останат така  Peace

Натъжи ме този пост.




Защо??? Пак ли не се изказах както трябва

# 44
  • Мнения: 8 567
Adellle Благодаря за подкрепата  Peace
Родителите ми ми казват да не се ядосвам да осъзная,че има всякакви хора,че ще ги срещам постоянно да се опитам да премълча,но аз не искам да ме мачкат от сега такива хора като господина и да си мислят,че винаги ще им се разминава,каквото и да правят.
Искам да си търся правата,защото сега е господина,после е шефа в живота е пълно с подобен тип хора. Аз съм далеч от принципите на  родителите си,че трябва да си мълча,но съм ДЕТЕ и съм САМА в тази битка и ПО-СИЛНИЯ ще победи естествено............
Но сега след като ме обиди,ако в понеделник се повтори няма нещата да останат така  Peace

Натъжи ме този пост.




Защо??? Пак ли не се изказах както трябва

Напротив, точно обратното.
Към теб нямам никакви забележки.

Някой път става тъжно, когато видиш възрастните през детски очи.

Общи условия

Активация на акаунт